Bitcoin Forum
October 31, 2020, 05:36:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
121  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 21, 2020, 03:28:51 PM
122  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 20, 2020, 04:20:46 PM
123  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 20, 2020, 10:49:37 AM
Aelf’in Test Ağının Yeni İsmi Belli Oldu!Test Ağı İsim Gönderim Yarışması için oylama sonuçlandı ve kazanan isim tatmin edici bir seçimle kazandı. Yüzlerce gönderim aldıktan sonra, en iyi 10 isimden biri topluluk tarafından oylama ile seçildi. Neredeyse 500 oyun kullanıldığı bu oylamada, kazanan ismin sadece son 24 saat liderliğini yaptığı heyecanlı bir rekabet vardı.

Kazanan İsim: IRIS
Gönderim Açıklaması: Blockchain endüstrisinde bir lider olarak Aelf, çeşitli alanların sınırlarını kırmak ve gizemli blockchain dünyasını keşfetmek için kullanılan bir araç olarak kabul edilebilir.

İşte son sonuçlar:

Not: Şanslı seçmeni seçmek için rastgele bir sayı üreteci kullanıldı. 72. Seçmen, 188 ELF token kazanmıştır.

Bu etkinliğe katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Sonuçlara dayanarak ‘lris’, Aelf’in test ağının resmi adıdır. Topluluğumuz için Aelf’in ekosistem gelişimine katılmaları için daha fazla fırsat yaratmayı umuyoruz.

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelfs-testnet-has-a-new-name-e5b65acb8ddf

124  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 19, 2020, 06:41:49 PM
Aelf Çapraz Zincir Transfer Protokolünü başlattıBlockchain teknolojisi küresel kullanımda arttıkça güvenilir performans, çok yönlülük ve blockchain birlikte çalışabilirliği talebi artmaya devam ediyor. Mevcut zorluklar ve izole edilmiş blok zincirleri, genel uygulama geliştirmeyi ve blok zincirinin gerçek potansiyelinin kilidini açmayı açıkça kısıtlıyor. Çapraz zincir teknolojisinin geliştirilmesi, blok zincirleri arasındaki bilgi boşluğunu kapatmıştır.

Blockchain, dağıtılmış bir defter olarak görülebilir ve bağımsız bir defteri temsil eder. Çapraz zincir teknolojisinin önemi, farklı defterler arasındaki iletişimi sağlamak ve izole edilmiş bir blok zincirin birbirine bağlı bir ekosisteme dönüştürülmesidir. Çapraz zincir teknolojisinin blok zincirinin uygulama değerini sınırsız olarak artıracağı söylenebilir ve blockchain ekosistemlerinin gelecek nesillerinin temel teknik desteğidir.

Açık bir blockchain ağı olarak ekip; çapraz zincirin kullanım kolaylığı, ölçeklenebilirliği ve güvenliğine özel odaklanarak Aelf’in çok seviyeli 'ana zincir - çoklu yan zincirler' yapısına dayalı bir çapraz zincir transfer protokolü geliştirdi. Protokol, bağımsız blockchain sistemleri arasında çapraz zincir transferleri gerçekleştirerek farklı blockchain sistemleri arasında varlık transferi gerektiren uygulamaları destekler.

Protokol, çapraz zincir transferleri için standart bir çözüm ve blok zincir sistemleri arasındaki çapraz zincir varlık transferleri için birleşik bir özellik sağlar. Protokol, aynı zamanda merkezi olmayan çapraz zincir varlık transfer hizmetlerinin oluşturulması için standartlaştırılmış bir arayüz ve veri yapısı sağlayarak geliştiriciler için ortak bir çözüm sağlar.

Hedef


Bu protokolün amacı, şu sorunları çözmektir:
1. Farklı blockchain protokollerinin uyumsuzluğundan kaynaklanan veri bağlantısı kesilmesi ve düşük birlikte çalışabilirlik problemlerini çözmek
2. Ortak çözüm ve standart arayüz nedeniyle düşük verimli/yüksek maliyetli çapraz zincir varlık transferi problemlerini çözmek

Uygulama Senaryosu

Bu protokol, aşağıdakiler için uygulanabilirdir:
1. Blockchain sistemleri arasında çapraz zincir varlık transferleri.
2. Blockchain sistemleri arasında zincirler arası varlık takasları (değiş-tokuş).
3. Blockchain sistemleri arasında varlık kanıtını bitirmek.

Farklı blockchain sistemleri, sayısız yönetişim protokolü ve veri yapısı kullanacaktır; bu nedenle çapraz zincir transferleri sırasında çeşitli blockchain protokolleriyle uyumlu birleşik veri formatı standartları oluşturmak ve ortak varlıklar çapraz zincir standartları oluşturmak gerekir. Başka bir deyişle, varlık çapraz zincir transfer verilerinin standart yapısının tanımlanması gerekir.
Çapraz zincir varlık transfer süreci, Merkle Proof (Kanıt) mekanizmasına dayanan çapraz zincir Existence (Varlık) Kanıtına dayanır. Farklı blok zincir sistemleri arasında çapraz zincir doğrulaması elde etmek için birleştirilmiş bir doğrulama yöntemi oluşturmak gerekir, bu da çapraz zincir varlığının kanıtlanmasının standart yöntemini tanımlamayı gerektirir.

Blockchain dünyasının geleceği kaçınılmaz olarak çok zincirli simbiyoz hali olacaktır. Zincirler genellikle oldukça heterojen olduğu için zincirler arasındaki bilgi ve değerin serbest iletişimi, her blok zinciri uygulamasının ekosistem sınırını genişletmek ve bir sosyal ekonominin entegrasyonuna yardımcı olmak için birleşik bir çapraz zincir protokolü takip edilerek verimli bir şekilde anlaşılabilir. Aelf’in çapraz zincir transfer protokolü, zincirler arasındaki çapraz zincir etkileşimini kavrama girişimidir. Aelf ekosisteminin geliştirilmesi ve büyümesi ile Aelf çapraz zincir transfer protokolünün değeri artırılacaktır.

Çapraz Zincir Aktarım Protokolünün Türkçe sürümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://drive.google.com/open?id=1pQ38AY_i2y-pGE7SC32PBKTJEnfo4BDp


KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/cross-chain-transfer-protocol-launched-49a579407fce

125  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 19, 2020, 03:43:44 PM
126  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 18, 2020, 12:33:09 PM
Aelf Açık Kaynak Dijital Para Cüzdanı Çözümü BaşlatıyorAelf’in Dijital Para Cüzdanı, kullanıcılara tek durak dijital varlık hizmetleri sunmak ve daha dinamik bir token ekonomisi sağlamak için tasarlanmış eksiksiz bir dijital varlık yönetimi çözümüdür. Tek durak Hesap Yönetimi Modu ile aynı zincirde veya birden çok zincirde çok varlıklı ticaret (alım-satım) gerçekleştirebilir ve temel varlık yönetimi ve ticaret özelliklerinin güvenli olmasını sağlayabiliriz.

Bu açık kaynaklı kod; IOS ve Android platformları için kodların yanı sıra Aelf'in genel zinciri, özel zinciri ve ittifak zinciri sistemine uygulanabilen eksiksiz bir web cüzdan çözümü içerir. Cüzdan çözümü, MIT lisansına (https://en.wikipedia.org/wiki/MIT_License) uymaktadır.

Bu çözüm; varlık koruma, yönetim ve işlem (gönderme ve alma) gibi temel özelliklerin yanı sıra birden çoklu varlıklar ile aynı zincir/çapraz zincir işlemlerine ulaşmak için Tek Durak Hesap Yönetimi modunu benimser. Aşağıdaki işlevleri destekler:

1. Adres oluşturma: Varlık Yönetimi için Cüzdan Adresleri Oluşturma.
2. Zincirdeki varlık yönetimini sınıflandırma: Cüzdan varlık listesini farklı zincirlere göre değiştirmeyi destekler; kullanıcılar varlık ekleyebilir, düzenleyebilir ve takas edebilir.
3. Piyasa Verilerini Kontrol Etme: Token ikincil piyasalarının verilerini kontrol etmeyi destekler.
4. İşlemleri başlatma: Aynı zincir veya ana + yan zincir işlemlerini destekler – bunlar varlık çapraz zincir transferleri elde etmek için kolay, hızlı ve güvenli olabilir.
5. Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) dağıtma: Aelf H5 ve cüzdan iletişim protokolüne dayalı DApp dağıtımını destekler. Kullanıcılar, cüzdanlarıyla güvenle imzalayabilirler.

Dijital para cüzdanları, çoğunlukla müşteri tarafı için açık kaynaklıdır. Bu durumda Aelf’in cüzdanı, hem istemci tarafı hem de sunucu tarafı dahil olmak üzere %100 açık kaynaklıdır. Geliştiriciler, kendi cüzdan sistemlerini sunucuya dağıtabilirler. Blockchain açık bir ekosistem olarak kabul edilebilir. Aelf; açık kaynak davranışının kullanımdaki engelleri  azaltarak daha fazla geliştirici ve işletmeyi bu temel kodu kullanmaları için çekerken, Aelf’in merkezi olmayan ekosisteminin oluşumuna katılmaları için daha uygun ve mümkün uygulamalar bulunmasını umuyor.

Buna ek olarak Aelf, yakında dijital ödemeler ve entegre dolaşım da dahil olmak üzere bir blockchain iş çözümleri serisi başlatacaktır.

Aelf, teknik standartların daha hızlı oluşturulmasını kolaylaştırmak için teknik deneyimlerimizi ve başarılarımızı sektörle aktif olarak paylaşmayı umuyor. Açık kaynak kodunun dinamik ve gelişmekte olan bir sektöre blok zinciri geliştirebilmesi çok önemlidir. Aelf, sektöre yaratıcı çözümler sunmak için teknolojik araştırmalara ve geliştirmelere devam edecektir.

GitHub’daki açık kaynak kodunu aşağıdaki adreslerden kontrol edebilirsiniz:

https://github.com/AElfProject/aelf-wallet-ios
https://github.com/AElfProject/aelf-wallet-android

KAYNAK:
https://medium.com/aelfblockchain/aelf-launches-open-source-digital-currency-wallet-solution-49110eb4eaad127  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 18, 2020, 06:27:10 AM
📢 Aelf İçerik Yarışmasına katılmak için artık son gün! Gönderimlerinizi yapmak için hızlı olunuz. Dereceye girin ve ödüller kazanın!

https://www.publish0x.com/aelf-blockchain/300-dollars-in-dollar-dai-aelf-explainer-contest-aelfexplain-xlovgd

https://twitter.com/aelfblockchain/status/1262260131930112001?s=19
128  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 16, 2020, 07:18:59 PM
129  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 16, 2020, 06:33:03 AM
130  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 15, 2020, 09:06:18 PM
🔊 Aelf Ar-Ge ekibi, geliştirme belgelerini GitBook'dan ReadTheDocs'a taşıdı.

Bu ne anlama gelir? Bu, belge düzenini yapar:
✔️ Daha temiz
✔️ Daha kolay okunabilir
✔️ Geliştiricilerin başlaması için daha kolay


131  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 15, 2020, 11:13:28 AM132  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 14, 2020, 06:31:19 AM
Aelf'in DAO ekosistemi dışındaki proje ön denetim süreci 👇

133  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 13, 2020, 11:09:26 AM
Test Ağı Merkezi Olmayan Uygulamasını (DApp) - Aelf Hesap Yönetimi Demosunu deneyin ve ELF ödülleri kazanın!Altyapı
Merkezi Olmayan Cüzdanlar, blockchain teknolojisine dayanan temsili uygulamalardır. Genel blockchain sistemlerinde en yaygın blockchain hesapları; kullanıcıların genel ve özel anahtarları, adresleri, anımsatıcıları ve hatta anahtar depolarını bilmesini gerektirir, bu da kullanıcıların başlamasını ve kullanımını çok zorlaştırır.

Aelf Hesap Yönetimi Demosunda, hesabı temsil etmek için bir QR kodu kullanıyoruz. Kullanıcıların giriş yapmak için yalnızca ilgili QR kodunu ve Parolasını oluşturmaları ve kaydetmeleri gerekir.

Aelf Hesap Yönetimi Demosu, geliştiricilerin kendi merkezi olmayan uygulamalarına (DApp) veya cüzdanlarına entegre etmeleri için bir "geliştirme şablonu" olarak kullanılabilir. Aelf ekosistemine dayalı tüm uygulamalar, hesap yönetimi bileşenini tamamlamak için bu şablonu kullanabilir.

Etkinlik
Aelf, kullanıcılara Aelf hesap yönetimi demosunu daha iyi anlamalarını sağlamak için yalnızca Saelf-yönetimli toplulukta heyecan verici bir ödüllü etkinlik gerçekleştirecektir.

Zaman: 13 Mayıs 2020-24:00 24 Mayıs 2020 (GMT +8)

① Aelf Hesap Yönetimi Demosu özellikleri
Ana Özellikler

• Qr Kodunuzu kaydedin ve yedekleyin.
• Qr Kod ve şifre ile giriş yapın.
• Varlıkları Transfer Edin ve Alın

② Etkinlik kuralları:
Katılım Koşulları
- Yalnızca Saelf-yönetimli topluluk üyeleri katılabilir.
- Bu etkinlik sadece iPhone için geçerlidir.


Adımlar - Yolculuğunuza başlamak için aşağıdaki 4 adımı tamamlayın:
1. UDID'nizi buraya (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfS26v_QkVaK50Gh1Huf5yJX5Df_TB35V12IniIummCtPw5NA/viewform) gönderiniz (UDID'nizi almak için bu bağlantıyı açmak için Safari'yi kullanın)
2. AelfAccountTemplateRN'yi (http://d.firim.top/iosaelfaccountdemo) indiriniz (Alternatif bağlantılar, daha sonra değiştirilebilir)
3. Test jetonlarınızı almak için "aelfAccountTemplateRN" hesap adresinizi buraya (https://docs.google.com/forms/d/e/1faipqlsd4hichkoyquylqjzcgkdh15wlofr0pqrmm7cuqqpg0tzz1ia/viewform?usp=sf_link) gönderiniz.
4. Geri bildiriminizi buraya (https://docs.google.com/forms/d/e/1faipqlsexop0_zlkqtyp5gpjkmjnzfgkwxzal3a7b6ieq8jfvooxqnq/viewform?usp=sf_link) gönderiniz

③ Ödüller
Ödüller, 52 ELF ile 888 ELF arasında değişmektedir. Kullanıcılar geri bildirim soruları gönderdikten sonra Aelf ekibi, belirli bir ödül miktarını seçmek için geri bildirim kalitesini değerlendirecektir.
Aelf, herkesi bu demoya katılmaya teşvik eder ve kullanıcıların Aelf hesap yönetimi demosunu nasıl kullanacaklarını daha derinlemesine anlayabileceklerini ümit etmektedir. Herhangi bir öneri veya geri bildirim için teşekkür ediyoruz!

KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/try-the-testnet-dapp-aelf-account-management-demo-and-win-elf-rewards-7282bc0a12ad
134  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 13, 2020, 06:50:47 AM
135  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 12, 2020, 02:54:13 PM
136  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 12, 2020, 06:22:38 AM
137  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 11, 2020, 11:03:31 AM
138  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 11, 2020, 06:29:57 AM
139  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 08, 2020, 11:50:28 PM
140  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: AELF ($ELF) Blockchain (ANA KONU)[Aelf Ana Ağ Lansmanı Yol Haritası Yayınlandı!] on: May 08, 2020, 10:32:20 AM
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!