Bitcoin Forum
April 30, 2024, 02:55:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398854 times)
whirlpooll
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
October 08, 2018, 10:13:03 AM

Bana sorarsaniz arkadas tamamen haksiz durumda.
100 xrp girmis hesabina, kimse geri almadi diyor. Iki tarafa da email atip bilgilendirdin mi?

Xrpleri hesaba geri gonderdim ama cekmediler diyor. Adamlarin haberi yoksa cekmezler tabi.haber vermeyip, fiata donup adamlarin parasiyla day trading yapmis kisacasi.

BTCTurk de farkina varinca hesabini dondurup 100XRPsini geri istemis. Simdi BTCTurk blokeyi kaldirirsa adamin parasini cekip gitme riski var. XRPyi yolla parani al diyor kisacasi BTCTurk ve bu bence adil bir cozum.

XRP dusmus cikmis adamlarin umrunda degil. Hesaplaridan 100xrp cikmis, 100xrp geri istiyorlar.

100 XRP nereden çıkmış? Şöyle yapalım BtcTurk'ün toplam 500 XRP'si olsun. Adam 100 XRP gönderiyor başka borsaya BtcTurk'ün yazılımsal hatası yüzünden işlem 2 kere yapılıyor ve BtcTurk'den 200 XRP çıkıyor. BtcTurk'ün 300 XRP'si kaldı hata olmasa 400 olacaktı. 5 gün geçiyor adam diğer borsada 200 XRP görüyor ve merak ediyor bu nasıl oldu diğer borsa mı o mu bu mu şu mu derken anlayamıyor BtcTurk işlem geçmişine bakıyor tek çıkış gözüküyor yinede 100 XRP BtcTurk'e geri gönderiyor BtcTurk'te 400 XRP oluyor yine. Buradaki 100 XRP'yi satıyor ve fiat alıyor. Aslında o fazlalık olan 100 XRP çıkmış olmuyor (tabi ki arkadaşa havadan para gelmiş oluyor) yine BtcTurk'te işlem görüyor. Şimdi size soruyorum:

1) Arkadaş bunu kendine atmasaydı da tanımadığı bir insana atsaydı bu durumda BtcTurk ne yapacaktı ya da ne yapabilirdi? Kendi hatalarından dolayı oluşan bir problemi kullanıcıdan mı keseceklerdi burada kullanıcın günahı nedir? Evet olay böyle olmadı çünkü arkadaş bu paranın üstüne yatma şansı varken yapmadı insanlık etti.

2) Evet, arkadaş bunu mail olarak bildirmedi peki bildirseydi ne olacaktı? Hangimiz BtcTurk'e gönderdiğimiz maile cevap aldı? Şahsen ben hiç alamadım. Bu da aynı sıkıntının yaşandığı başka bir örnek "https://twitter.com/trafficdrone_xx/status/1048956219610865666"

3) Peki olaylar çok şiddetli geçiyor BtcTurk baya hacim kaybetti müşterilerinin güveni sarsıldı ve bu sorunu güzelce çözmeleri gerekiyor bu durumda olsam ben ne yapardım? Ben olsam arkadaştan hiçbir şey kesmeyip bunun da reklamını güzelce yapar güven kazanırdım. Çok mu çömert geldim size? Ya bu XRP'ler başkasının eline geçseydi nolacaktı mağdur arkadaşı kurumsal bir firma olarak gasp mı edecektim? Sizin önerilerinizi de duymak isterim.

Edit:

>100 xrp girmis hesabina, kimse geri almadi diyor. Iki tarafa da email atip bilgilendirdin mi?

Buna da cevap vermek istedim. Ben müşteri olarak karşımdaki firmanın arızalarını çözmek zorunda değilim ne bunun için onlardan maaş alıyorum ne de onlar için çalışıyorum evet belki size etik gelmeyebilir bu durum ama beni ilgilendirmeyen bir durumdur. Aynısı benim başıma gelse paranın üstüne açıkca yatardım bunu da buradan duyuruyorum herkes iyi bir insan olmayabilir kötü insanlar da var bazısına etik gelen bazısına gelmeyebilir. Ne sistemlerini hackledim ne de üç kağıtcılık yaptım normal bir müşteri gibi sistemi kullandım firmanın hatasının bedeli beni ilgilendirmez onu firma düşünecekti.

My 2 satoshi.

BTCTurk bugune kadar tum emaillerimi cevaplandirdi, er ya da gec. Genelde cok hizli olsa da sadece en son hatali para yollama islemimde mailime son cevap verilmedi fakat forumdan gerekli bilgilendirme yapildi.

100xrp BTCTurk'e geldi ve fiata donuldu, bu yuzden bu 100xrp cikmadi diyorsunuz ya BTCTurkden. Bu sozunuzu tekrar dusunun. Arkadasin yaptigi BTCTurkun xrpsini atiyorum Osman denen bir adama kendi istedigi fiyattan satmak. 100 XRP artik Osmanin. Osman bu 100xrp ile ne yapti? BTCturk Osman in pesine dusse daha mi memnun olurduk?

Arkadas risk almis, elin coiniyle islem yapmis. El de simdi koinini geri istiyor.

Simdi diyelim ben market isletiyorum, sen bana 20TL veriyorsun ben para ustu 5TL yerine 50TL veriyorum farketmeden. Sen de dukkandan cikip gidip bu parayla USD alip satmaya basliyorsun. Ben 3 ay sonra fark edip pesine dusuyorum. Fakat 3 ay sonra USD degeri degismis.  50TL 10 USD ederken, artik  20USD eder olmus. Fakat ben 50TLmi geri istiyorum. Kamera kayitlari var.

Bence bundan dogal birsey yok.
Ha USD deger kazanmis olsaydi ne olurdu diyor bazilari. Ne olacagini kimse bilemez. Dikkatleri "ne olurdu" dan ziyade "ne oldu" ya odaklamak lazim. Suanki durum bu.

Ben paranin uzerine yatardim demissiniz acik acik. BTCturk paranin uzerine yatmamis, sadece kendini garantiye almak icin hesabi dondurmus ve hukuki yollara basvurmus. Cart diye hesaptan parayi cekip uzerine yatmalari lazimdi eger sizin gibi dusunselerdi.

Ne mutlu bizlere ki sizin gibi dusunenlerin sayisi az, bu yuzden piyasa halen islem yapilabilir durumda.

>Ben paranin uzerine yatardim demissiniz acik acik. BTCturk paranin uzerine yatmamis, sadece kendini garantiye almak icin hesabi dondurmus ve hukuki yollara basvurmus. Cart diye hesaptan parayi cekip uzerine yatmalari lazimdi eger sizin gibi dusunselerdi.

Burada arkadaşın yerinde ben olsaydım paranın üstüne yatardım demek istedim yani hata arkadaşa değil de bana yapılsaydı arkadaş gibi insanlık yapmazdım demek istedim. BtcTurk olsaydım ise hata yaptığım müşterimin parasını gasp etmezdim hatamın bedelini öderdim.

>100xrp BTCTurk'e geldi ve fiata donuldu, bu yuzden bu 100xrp cikmadi diyorsunuz ya BTCTurkden. Bu sozunuzu tekrar dusunun. Arkadasin yaptigi BTCTurkun xrpsini atiyorum Osman denen bir adama kendi istedigi fiyattan satmak. 100 XRP artik Osmanin. Osman bu 100xrp ile ne yapti? BTCturk Osman in pesine dusse daha mi memnun olurduk?

Demek istediğinizi anlıyorum ve şunu da eklemek istiyorum evet Osman o sıra 100 XRP alacaktı bunu BtcTurk yerine arkadaştan aldı zaten bunu da belirttim arkadaş bunun parasını aldı (kafadan atıyorum 50 lira kazandı) en nihayetinde BtcTurk'un hatası yüzünden arkadaşımızda BtcTurk'ün 50 lirası var. Ben BtcTurk olsam bu 50 lirayı benim hatam olduğundan dolayı geri almam, arkadaşın yerinde olsam da bu paranın üstüne yatardım. Ama olay böyle olmuyor BtcTurk ne yapıyor arkadaşın hesabını donduruyor ve şuanki kurdan istiyor bu 100 XRP'yi peki arkadaşın buradaki günahı ne? Arkadaş diyor ki 3 ay önceki kurdan değerini vereyim BtcTurk bunu kabul etmiyor ama hata BtcTurk'un kendisinde şimdi arkadaş ne yapsın? İnla 100 XRP istiyorsanız zaman verin onu da vereyim diyor arkadaş BtcTurk ona da bir şey demiyor sadece işleri zorlaştırıyor hiç profesyonel şekilde davranmıyor BtcTurk. Sanki arkadaş bu XRP'leri illegal yoldan elde etmiş gibi davranıyor ama suçlu olan BtcTurk.

1714488923
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714488923
Reply with quote  #2

1714488923
Report to moderator
1714488923
Hero Member
*

Ignore
1714488923
Reply with quote  #2

1714488923
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714488923
Hero Member
*

Ignore
1714488923
Reply with quote  #2

1714488923
Report to moderator
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
October 08, 2018, 11:33:19 AM

Birseyi 150 defa tekrarlarsaniz insanlar dogru olduguna inaniyor bir sekilde. Sizin gozunuzde hatali olan BTCTurk. Benim gozumde arkadasin kendi sucu.

BtcTurk gayet profesyonelce davranip parasini istiyor, farkli bir anlasmaya gitmesi amatorluk olur. Neden adama guvensin? Belki adam batiracak o parayi? Boyle bir riski neden alsin? Bir de dedigim gibi bence hata arkadasin kendisinde, BTCTurk in bu adama ne borcu var ki boyle bir kiyak gecsin. Adam 3 ay paranin ustune yatip isletmis. BTCTurk bu parayi mahkeme yoluyla faiziyle de alabilir. Fakat halen ne verdiyse onu istiyor. Kurla murla alakasi yok bu isin. Adam TRY degil de BTCye gecseydi ne olacakti? BTCnin o gunku degeriyle odeyeyim mi diyecekti? Sacmalik. Yapmis bir kurnazlik, bedelini odemesi gerekiyor. Ettigi karin cebinde kalacak olmasindan dolayi da BTCTurk'e tesekkurler etmesi lazim. Acikcasi benim boyle bir kullanicim olsa bu sorun cozuldukten sonra kendisine hizmet vermeye devam etmeyi red ederim.

Kagit uzerinde kasadan ne ciktiysa o girmeli ki adamlarin basi agrimasin. Zaten crypto camiasinda devletin ne yapacagi belli degil, boyle kokusmus anlasmalarla, kisiye ozel risklerle falan baslarini agritmamalari bence gayet normal. Ben sana 100 xrp vermisim yanlislikla, aynen geri istiyorum bu kadar. O XRPyi belli bir degere satip ticaret yapman beni baglamaz diyor, hakli da bence.
1brahim
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
October 08, 2018, 11:57:46 AM

btc türk sitesinde piasa alış ve piasa satış tuşu yanıltıyor istemediğin fiattan alış ve satış yaptım kaç defa
diğer hacimli yurtdışı sitelerinde bu zamana kadar böyle bi durumla karşılaşmadım....
sisteminiz yüzünden zararına satış ve alışlarım oldu....
işlem geçmişi kesilen komisyonlarıda göremiyoruz anlık alış satışlarda hesap hareketine bakmak baya zaman alıyor.
whirlpooll
Newbie
*

View Profile
October 08, 2018, 12:05:28 PM

Birseyi 150 defa tekrarlarsaniz insanlar dogru olduguna inaniyor bir sekilde. Sizin gozunuzde hatali olan BTCTurk. Benim gozumde arkadasin kendi sucu.

BtcTurk gayet profesyonelce davranip parasini istiyor, farkli bir anlasmaya gitmesi amatorluk olur. Neden adama guvensin? Belki adam batiracak o parayi? Boyle bir riski neden alsin? Bir de dedigim gibi bence hata arkadasin kendisinde, BTCTurk in bu adama ne borcu var ki boyle bir kiyak gecsin. Adam 3 ay paranin ustune yatip isletmis. BTCTurk bu parayi mahkeme yoluyla faiziyle de alabilir. Fakat halen ne verdiyse onu istiyor. Kurla murla alakasi yok bu isin. Adam TRY degil de BTCye gecseydi ne olacakti? BTCnin o gunku degeriyle odeyeyim mi diyecekti? Sacmalik. Yapmis bir kurnazlik, bedelini odemesi gerekiyor. Ettigi karin cebinde kalacak olmasindan dolayi da BTCTurk'e tesekkurler etmesi lazim. Acikcasi benim boyle bir kullanicim olsa bu sorun cozuldukten sonra kendisine hizmet vermeye devam etmeyi red ederim.

Kagit uzerinde kasadan ne ciktiysa o girmeli ki adamlarin basi agrimasin. Zaten crypto camiasinda devletin ne yapacagi belli degil, boyle kokusmus anlasmalarla, kisiye ozel risklerle falan baslarini agritmamalari bence gayet normal. Ben sana 100 xrp vermisim yanlislikla, aynen geri istiyorum bu kadar. O XRPyi belli bir degere satip ticaret yapman beni baglamaz diyor, hakli da bence.

Dediğim gibi bu adam o 100 XRP'yi illegal yollardan elde etmemiş eğer durum öyle olsaydı kesinlikle haklısınız hatta bunun üstüne ceza ödemesi gerekirdi. Durum böyle değil ama BtcTurk'ün sistemindeki hata yüzünden gerçekleşti (ki daha önce de bu durum yaşanmış işlemi iki kere yapma durumu, hala düzeltilmemiş) diğer mesajımdaki soruyu o zaman size tekrarlayarak sormak istiyorum bu işlem (transaction) adamın başka borsadaki hesabına değil de Amerika'daki adama olan borcunu ödemek için ona gönderseydi (100 XRP gönderiyor hata sebebiyle BtcTurk işlemi tekrarlıyor toplam 200 XRP çıkıyor) nolacaktı? Bana samimi bir şekilde bunun cevabını verebilir misiniz?
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 08, 2018, 12:12:01 PM

Bu olay ileride de cok yaşanacak, ve mahkemelere gidilecek. Ama esas olan birşey var ki kullanıcının hesabındaki paraya BTCTurk bloke koyamaz. Mahkemeye gittiğinde bu olay BTCTurk'un aleyhine. Benden soylemesi. Orta yolu bulursa iyi olur, bulamazsa zararlı bile çıkabilir BTCTurk.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
October 08, 2018, 03:17:05 PM
Last edit: October 08, 2018, 03:55:35 PM by tezcatcatl

Dediğim gibi bu adam o 100 XRP'yi illegal yollardan elde etmemiş eğer durum öyle olsaydı kesinlikle haklısınız hatta bunun üstüne ceza ödemesi gerekirdi. Durum böyle değil ama BtcTurk'ün sistemindeki hata yüzünden gerçekleşti (ki daha önce de bu durum yaşanmış işlemi iki kere yapma durumu, hala düzeltilmemiş) diğer mesajımdaki soruyu o zaman size tekrarlayarak sormak istiyorum bu işlem (transaction) adamın başka borsadaki hesabına değil de Amerika'daki adama olan borcunu ödemek için ona gönderseydi (100 XRP gönderiyor hata sebebiyle BtcTurk işlemi tekrarlıyor toplam 200 XRP çıkıyor) nolacaktı? Bana samimi bir şekilde bunun cevabını verebilir misiniz?

100 xrp nin Amerikaya ya da Ugandaya gitmedigi ne malum? Adam satmis XRPleri nakite donmus. Satin alan kisi de cekmistir baska hesaba arbitrajini yapmistir? Bu XRPyi adam ha baska cuzdana cekmis ha btcturkten satmis, bir farki yok.. Olan sey tam olarak soylediginiz sey yani.
whirlpooll
Newbie
*

View Profile
October 08, 2018, 06:23:23 PM

100 xrp nin Amerikaya ya da Ugandaya gitmedigi ne malum? Adam satmis XRPleri nakite donmus. Satin alan kisi de cekmistir baska hesaba arbitrajini yapmistir? Bu XRPyi adam ha baska cuzdana cekmis ha btcturkten satmis, bir farki yok.. Olan sey tam olarak soylediginiz sey yani.

Demek istediğinizi anladım ve daha önce de belirttiğim gibi evet arkadaş para kazandı bunu inkar etmiyorum ama hatayı yapanın BtcTurk olduğunu bunu 3 ay sonra anlamaları, hesabı bloke etmeleri ve hiç işbirlikçi bir yaklaşımlarının olmadığını eklemek isterim. Sizin gözünüzde evet ha Amerikaya BtcTurk göndermiş ha adam satınca Amerika'ya gitmiş aynı olarak görüyorsunuz ki haklısınız evet elden çıkınca çıkıyor peki yine yeniden yılmadan diyorum ki elden çıkaran, hatayı yapan ve işlemi 2 kere tekrarlayan BtcTurk bu durumda suçlu mudur değil midir? Farklı düşündüğümüzün farkındayım ama ortak bir payda da buluşabileceğimize inanıyorum. Her iki taraf da masum değil ve çözülmesi gereken bir olay var birisi kurumsal bir firma diğeri müşterisi ve bu hatalar silsilesini başlatan taraf kurumsal firma sizce nasıl davranması gerekir? Mafya gibi mi?
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 08, 2018, 07:02:41 PM

Senin olmayan Rippleleri Türk lirası na çevirmen hata. Madem bir yanlışlık var bırak Rippleler öyle kalsın art niyet olmasa da btcturk Rippleleri almakta hakki. Keşke hiç türk lirasına cevirmeyip öylece biraksaydin.
whirlpooll
Newbie
*

View Profile
October 08, 2018, 07:25:00 PM

Senin olmayan Rippleleri Türk lirası na çevirmen hata. Madem bir yanlışlık var bırak Rippleler öyle kalsın art niyet olmasa da btcturk Rippleleri almakta hakki. Keşke hiç türk lirasına cevirmeyip öylece biraksaydin.

Şahıs ben değilim, ben sadece olayları dışaran izleyen biriyim ve BtcTurk'ü çok seven bir kullanıcıyım hala da öyleyim ancak doğruya doğru demek lazım benim için bu süreç çok önemli ve nasıl sonuçlanağını çok merak ediyorum şuana kadar kötü yönettiler ancak son kararımı sonuçtan sonra vereceğim. BtcTurk gerçekten başarılı bir borsa uzun süredir kullanıyorum hatta hala da kullandığım tek borsa. Umarım iki taraf için de güzel sonuçlanır BtcTurk'un şaha kalktığı zaman da ise bu olayın denk gelmesi şanssızlık ancak sistemlerinde olan bu hata geçmişte de yaşanmış ve hala da yaşanır demek bir yerlerde bir sıkıntı var ve mesela mobil uygulamaları da kötü ama üzerinde çalıştıklarını biliyorum umarım kısa süre içinde yeni uygulamalarını da çıkarırlar ama bu süreç zannımca kötü yönetilmiştir umarım kendilerine çeki düzen verirler ve biz kullanıcıları olarak onlara güvenebiliriz tekrardan.
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 08, 2018, 07:38:19 PM

Şahıs ben değilim, ben sadece olayları dışaran izleyen biriyim ve BtcTurk'ü çok seven bir kullanıcıyım hala da öyleyim ancak doğruya doğru demek lazım benim için bu süreç çok önemli ve nasıl sonuçlanağını çok merak ediyorum şuana kadar kötü yönettiler ancak son kararımı sonuçtan sonra vereceğim. BtcTurk gerçekten başarılı bir borsa uzun süredir kullanıyorum hatta hala da kullandığım tek borsa. Umarım iki taraf için de güzel sonuçlanır BtcTurk'un şaha kalktığı zaman da ise bu olayın denk gelmesi şanssızlık ancak sistemlerinde olan bu hata geçmişte de yaşanmış ve hala da yaşanır demek bir yerlerde bir sıkıntı var ve mesela mobil uygulamaları da kötü ama üzerinde çalıştıklarını biliyorum umarım kısa süre içinde yeni uygulamalarını da çıkarırlar ama bu süreç zannımca kötü yönetilmiştir umarım kendilerine çeki düzen verirler ve biz kullanıcıları olarak onlara güvenebiliriz tekrardan.

Ben kimsenin mağdur olmasını istemem umarım orta yol bulunur ama benim olmayan kripto parayı başka bir varlığa cevirmezdim.
bacio2
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
October 08, 2018, 10:54:41 PM

https://twitter.com/OzgurCigdemC/status/1049413135172546565

belki twiti siler diye buraya da yazayım.
"Btcturk ile aramızda sulhen anlaşma sağlanmıştır. Desteği olan herkese çok teşekkür ederim." -Özgür Çardak

ee yani, sonuç ?

Şu saatten sonra zerre güvenim kalmadı Btcturk'e. Çok şaşırdım yaşanan bu süreçteki tepkisizliklerine, ilginç çözüm yollarına başvurmalarına. Belli ki arkadaşı susturmayı da başarmışlar.

Değer miydi btcturk, 3 kuruş için türk crypto camiasının bu kadar güvenini kaybetmeye, yolunuz açık olsun. Ayn şeylerin başıma gelmesini göze alamam. Size hayırlı işler!  Undecided
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 09, 2018, 09:15:41 AM

https://twitter.com/OzgurCigdemC/status/1049413135172546565

belki twiti siler diye buraya da yazayım.
"Btcturk ile aramızda sulhen anlaşma sağlanmıştır. Desteği olan herkese çok teşekkür ederim." -Özgür Çardak

ee yani, sonuç ?

Şu saatten sonra zerre güvenim kalmadı Btcturk'e. Çok şaşırdım yaşanan bu süreçteki tepkisizliklerine, ilginç çözüm yollarına başvurmalarına. Belli ki arkadaşı susturmayı da başarmışlar.

Değer miydi btcturk, 3 kuruş için türk crypto camiasının bu kadar güvenini kaybetmeye, yolunuz açık olsun. Ayn şeylerin başıma gelmesini göze alamam. Size hayırlı işler!  Undecided
tahminimi söyliyim arkadaş kac liradan xrp leri bozduysa o kadar tutarı btcturk bu seferliğine tl olarak hesabından aldı. arkadaşında hesabında kendisine ait olan kısmı kaldı.
btcturkte xrp leri ucuzdan satmıs oldu. başka çözümü olmazdı bu işin.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 11, 2018, 06:19:13 AM

Btcturk kullanmaya devam ediyorum belki bir gün bana da yanlışlıkla fazladan gönderim yaparlar sonra da hesabı kitlerler ben de bir güzel yatarım üstüne ondan sonra nereye şikayet ediyorlarsa etsinler. Kripto kullanım amacını unutmuş herkes, merkezi olmadığı için diyorlardı demek ki yalanmış. Bu olayda btcturk'un savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Olaya alacaklı borçlu meselesi olarak bakıldığı sürece de doğru açıdan bakamazsınız. Uzatmayacağım sizin başınıza gelirse ne yaparsınız bunu düşünün. Acil lazım olduğunda tak kitlerler hesabınızı görürsünüz o zaman. 3 ay sonra durumun farkına varılması borsanın ne kadar güvensiz olduğunun göstergesidir her zaman geri alacak durum yaşanmayabilir o zaman ne düşünürüm belki de çoğu kişiye hatalı gönderim sonucu borsa zarara uğruyor ve bu zararı eminim bizlerden çıkarıyorlar. Çok şey var ama işte burası Türkiye müşteri her zaman haksızdır! Hata yapıyorsan sonucuna katlanacaksın btcturk istediği kadar haklı görünsün, ödesinler bakalım ceplerinden birkaç kere ondan sonra hata yapacaklar mı. 
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
October 11, 2018, 03:35:42 PM
Last edit: October 11, 2018, 04:43:11 PM by yuzuak

@Btcturk.com küçük bir problem yaşadım dün gece, biraz önce kayıt oluşturuldu müşteri memnuniyetine önem verdiğinize, kimseyi mağdur etmeyeceğiniz ve size güvendiğimiz için problemi buradan yazmak istemedim şimdilik. Saygılarımla...
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 11, 2018, 06:53:53 PM

Benim dikkatimi çeken olay danışman diye aldıkları elemanın twitterda bu olay hakkında verdiği cevaplar oldu. Bu olayda kullanıcıların verdiği tepkinin bir etkisi falan olmadı yazmış . He he kesin olmamıştır.

Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
October 12, 2018, 06:27:05 AM

Merhaba, konuyu takip edebilmemiz için sisteme kayıtlı e-posta adresinizi özel mesaj ile iletmeniz mümkün mü?

@Btcturk.com küçük bir problem yaşadım dün gece, biraz önce kayıt oluşturuldu müşteri memnuniyetine önem verdiğinize, kimseyi mağdur etmeyeceğiniz ve size güvendiğimiz için problemi buradan yazmak istemedim şimdilik. Saygılarımla...

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 15, 2018, 07:28:28 PM

USDT eklenmesini istedik eklediniz, sağolun yalnız bitfinex güvenilmez bir firma ve çalıştığı diğer kurumlarda bunlara güvenmiyor ve millete söz verdikleri USDT= USD kavramında sıkıntılar yaşıyorlar ve yaşatıyorlar, daha geçen ay para çekim emri verdim ama dolarları gönderemediler çünkü bunlara aracı banka sorun çıkartıyor yani yarın size de bu sorun yansır millet parasını çekemiyor diye cahilce size gelir suçlar, dolayısıyla USDT ten TUSD a geçilmesi lazım, bu sektörü azıcık tanıyorsanız buna hak verirsiniz.Siz TUSD a geçerseniz biz de geçebiliriz. TUSD çok daha güvenilir bir şekilde çalışıyor ve bir kuruma bağlı değil. TUSD ekledikten sonra da USDT yi zaman içinde kaldırmanız doğru olacaktır.
coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
October 15, 2018, 08:04:05 PM

Merhaba,

Sizden ETC'yi eklemenizi beklemiyordum açıkçası. Zira burada sizden bir yetkili BitcoinCash'in eklenmeyeceğini, fork ürünü olduğunu ima eden bir cevap yazmıştı. O yuzden ETC'nin de (ETH)fork ürünü olması sebebi ile eklenmesini beklemiyordum açıkçası. İlginç oldu.

Ethereum Classic, Ethereum ağında yaşanan saldırı neticesinde Ethereum blokzincirinin zorunlu çatallanma (hardfork) ile bölünmesi neticesinde ortaya çıkmış bir kripto paradır.

Bitcoin Cash ise gerçek Bitcoin'in Bitcoin Cash olduğunu iddia eden, ticari gelir beklentisi içindeki bir oluşum tarafından desteklenmekte, pazarlanmakta ve kripto para ekosistemine zarar veriyor.

Bitcoin Cash'i Roger Ver, Jihan Vu gibi çıkar gözeten tayfa dışında kimse önemsemiyor. O yüzden Bitcoin Cash'i pek dikkate almayın Smiley

Onur Bey BCH konusunda çok hassassınız herhalde. Ama Tether ile ilgili de bir sürü karşılıksız basıldığı ve piyasayı manipüle ettiklerine dair iddia var, güçlü de bu iddialar, o konuda da hassas davranmalıydınız bence.
ETC'de olduğu gibi BCH forkunun da "kendilerine göre" haklı gerekçeleri var.  BtcTurk gibi bir borsanın Bitcoin Cash'e bakış açısı böyle olmamalı diye düşünüyorum.  Okex, Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex dünya eklemiş, siz de önyargıdan uzaklaşıp eklemelisiniz bence.

Daha önce Tether konusunda hassas olmaları gerektiğini iletmiştim yukarıda.
BtcTurk ince eleyip sık dokuduğu vurgusunu yapıyor ama Tether'de oyle olmadı maalesef. Hatta BCH için tabiri caizse foss yorumu yapıp, manipülasyon olayları dağı aşmış Bitfinex- Tether çetesini görmezden gelip borsalarına eklediler. İnş Tether ve Bitfinex'in batışı sesssiz olur, kripto para sektörüne çok daha fazla zarar vermez.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 15, 2018, 09:12:56 PM

USDT eklenmesini istedik eklediniz, sağolun yalnız bitfinex güvenilmez bir firma ve çalıştığı diğer kurumlarda bunlara güvenmiyor ve millete söz verdikleri USDT= USD kavramında sıkıntılar yaşıyorlar ve yaşatıyorlar, daha geçen ay para çekim emri verdim ama dolarları gönderemediler çünkü bunlara aracı banka sorun çıkartıyor yani yarın size de bu sorun yansır millet parasını çekemiyor diye cahilce size gelir suçlar, dolayısıyla USDT ten TUSD a geçilmesi lazım, bu sektörü azıcık tanıyorsanız buna hak verirsiniz.Siz TUSD a geçerseniz biz de geçebiliriz. TUSD çok daha güvenilir bir şekilde çalışıyor ve bir kuruma bağlı değil. TUSD ekledikten sonra da USDT yi zaman içinde kaldırmanız doğru olacaktır.
circle in çıkardığı USDC bile olur. Polo ya ekleniyor. Regülasyona tabi tutuluyor USDC

signature not found.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 15, 2018, 10:25:06 PM
Last edit: October 16, 2018, 12:23:14 AM by BtcAnkara

Btcturk atak mı yiyor şuanda?

Sayfa açılmıyor Cloudflare ekranı ekranda bekliyor 30-40 sn.. sonra açılıyor sayfa, başka coine geçmek isteyince tekrar cloudflare ekranı cıkıyor ve 40 sn bekliyor vs. Kaç dakikadır 403, 404 hatası veriyor.. Dikkat!

Edit: Yurt dışı piyasaları 50-70 USD arası yükseldi BTCTurk erişim sorunu sebebi ile 1 TL bile oynamadı. Sonra 50 USD geri düştü gloaller. BTcturk  bu sefer 1 kuruş bile düşmedi. Saatler boyunca aynı emirler çakılı duruyor sonra hata veriyor.  Sebebini merak ediyorum, sabah buradan cevap yazarsınız diye düşünüyorum.
Pages: « 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 »
  Print  

Jump to: