Bitcoin Forum
April 27, 2024, 07:38:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 207 »
  Print  
Author Topic: Hrvatski (Croatian)  (Read 355976 times)
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
February 20, 2014, 04:39:26 PM
 #1261

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

Običnim građanima koji nemaju vezu u politici ili sa bandom na vlasti je sve oporezivo tako i to!
Ukupno plaćamo 90% poreza na sva moguća sranja i budalaštine koje se netko iz vlasti
sjeti naplatiti i tako se i na sva sredstva koja dolaze na devizni račun
se sigurnoću mora platiti porez.
Koliko poreza ovisi o kojoj se količini novca radi
ili u kojoj se stranci ili upravi koje firme se nalaziš! Wink

Ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme moguce ja da ono što bi
trabo platiti nećeš platiti tj da ćeš platiti manje ili ništa Wink

Ako ne želite plaćati poreze prestanite korisiti FIAT novac.



1714246705
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714246705

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714246705
Reply with quote  #2

1714246705
Report to moderator
1714246705
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714246705

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714246705
Reply with quote  #2

1714246705
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
vex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
February 20, 2014, 04:57:56 PM
 #1262

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

Običnim građanima koji nemaju vezu u politici ili sa bandom na vlasti je sve oporezivo tako i to!
Ukupno plaćamo 90% poreza na sva moguća sranja i budalaštine koje se netko iz vlasti
sjeti naplatiti i tako se i na sva sredstva koja dolaze na devizni račun
se sigurnoću mora platiti porez.
Koliko poreza ovisi o kojoj se količini novca radi
ili u kojoj se stranci ili upravi koje firme se nalaziš! Wink

Ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme moguce ja da ono što bi
trabo platiti nećeš platiti tj da ćeš platiti manje ili ništa Wink

Ako ne želite plaćati poreze prestanite korisiti FIAT novac.




Ma bih ja, ali morao bih i u to.uvjeriti pekaru, mehaničara i pedikera :-)

Do tada još uvijek trebam fiat.

Ako netko ima iskustva sa poreznom, moze i na pp, oduziti cu se za koristan savjet. Do sada imam proturječne informacije, zanima me da li netko ima iskustva iz prakse.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
February 20, 2014, 05:19:48 PM
 #1263

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

Običnim građanima koji nemaju vezu u politici ili sa bandom na vlasti je sve oporezivo tako i to!
Ukupno plaćamo 90% poreza na sva moguća sranja i budalaštine koje se netko iz vlasti
sjeti naplatiti i tako se i na sva sredstva koja dolaze na devizni račun
se sigurnoću mora platiti porez.
Koliko poreza ovisi o kojoj se količini novca radi
ili u kojoj se stranci ili upravi koje firme se nalaziš! Wink

Ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme moguce ja da ono što bi
trabo platiti nećeš platiti tj da ćeš platiti manje ili ništa Wink

Ako ne želite plaćati poreze prestanite korisiti FIAT novac.




Ma bih ja, ali morao bih i u to.uvjeriti pekaru, mehaničara i pedikera :-)

Do tada još uvijek trebam fiat.

Ako netko ima iskustva sa poreznom, moze i na pp, oduziti cu se za koristan savjet. Do sada imam proturječne informacije, zanima me da li netko ima iskustva iz prakse.
Ma koji porez,na tekući/devizni račun Porezna nema uvid u promet tekučeg i deviznog računa.Zna da postoji ali ne zna koja suma je na njemu i odakle je došlo.
Nemoj upasti u visinu svote pranje novca to jest 9999 eura po transakciji i nikome ništa.Ako te ko pita odakle lova pozajmica/donacija iz inozemstva i ni slova više.
Samo sud može odobriti uvid u stanje tekučeg/deviznog računa/štednog i po zakonski propisanoj proceduri. i da ako ne tražiš socijalnu pomoč niko nikada neče znati da si išta primio.
geronimo77
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250



View Profile
February 20, 2014, 05:35:03 PM
 #1264

cuo sam od mnogo ljudi da od ove godine porezna ima pravo na uvid u tekuci i devizni racun. Koliko je to sada u praksi zazivjelo nitko ne zna. Ja sam prije nekih mjesec dana podignuo manju sumu sa bitstampa na devizni i nitko me nista nije pitao.
vex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
February 20, 2014, 06:43:58 PM
 #1265

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

Običnim građanima koji nemaju vezu u politici ili sa bandom na vlasti je sve oporezivo tako i to!
Ukupno plaćamo 90% poreza na sva moguća sranja i budalaštine koje se netko iz vlasti
sjeti naplatiti i tako se i na sva sredstva koja dolaze na devizni račun
se sigurnoću mora platiti porez.
Koliko poreza ovisi o kojoj se količini novca radi
ili u kojoj se stranci ili upravi koje firme se nalaziš! Wink

Ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme moguce ja da ono što bi
trabo platiti nećeš platiti tj da ćeš platiti manje ili ništa Wink

Ako ne želite plaćati poreze prestanite korisiti FIAT novac.




Ma bih ja, ali morao bih i u to.uvjeriti pekaru, mehaničara i pedikera :-)

Do tada još uvijek trebam fiat.

Ako netko ima iskustva sa poreznom, moze i na pp, oduziti cu se za koristan savjet. Do sada imam proturječne informacije, zanima me da li netko ima iskustva iz prakse.
Ma koji porez,na tekući/devizni račun Porezna nema uvid u promet tekučeg i deviznog računa.Zna da postoji ali ne zna koja suma je na njemu i odakle je došlo.
Nemoj upasti u visinu svote pranje novca to jest 9999 eura po transakciji i nikome ništa.Ako te ko pita odakle lova pozajmica/donacija iz inozemstva i ni slova više.
Samo sud može odobriti uvid u stanje tekučeg/deviznog računa/štednog i po zakonski propisanoj proceduri. i da ako ne tražiš socijalnu pomoč niko nikada neče znati da si išta primio.

negdje sam bio pročitao da po službenoj dužnosti banka sve uplate iz inozemstva mora prijaviti poreznoj... ne znam da li je istina.
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
February 20, 2014, 10:19:58 PM
 #1266

Ma bih ja, ali morao bih i u to.uvjeriti pekaru, mehaničara i pedikera :-)

Do tada još uvijek trebam fiat.

Ako netko ima iskustva sa poreznom, moze i na pp, oduziti cu se za koristan savjet. Do sada imam proturječne informacije, zanima me da li netko ima iskustva iz prakse.

Istina!
Dugotrajan je to proces. Što više ljudi bude osviješteno o porijeklu novca i kad shvate kako on funkcionira
sve će više njih početi s vremenom prihvaćati bitcoin i ostale slične valute kao sredstvo plaćanja.
Zato pričajte svakome i uputite svakoga u to što vi znate.
Evo za svakog koga zanima više neka si tu pogleda: https://bitcointalk.org/index.php?topic=193376.0

dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
February 20, 2014, 10:27:56 PM
 #1267

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

Običnim građanima koji nemaju vezu u politici ili sa bandom na vlasti je sve oporezivo tako i to!
Ukupno plaćamo 90% poreza na sva moguća sranja i budalaštine koje se netko iz vlasti
sjeti naplatiti i tako se i na sva sredstva koja dolaze na devizni račun
se sigurnoću mora platiti porez.
Koliko poreza ovisi o kojoj se količini novca radi
ili u kojoj se stranci ili upravi koje firme se nalaziš! Wink

Ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme moguce ja da ono što bi
trabo platiti nećeš platiti tj da ćeš platiti manje ili ništa Wink

Ako ne želite plaćati poreze prestanite korisiti FIAT novac.




Ma bih ja, ali morao bih i u to.uvjeriti pekaru, mehaničara i pedikera :-)

Do tada još uvijek trebam fiat.

Ako netko ima iskustva sa poreznom, moze i na pp, oduziti cu se za koristan savjet. Do sada imam proturječne informacije, zanima me da li netko ima iskustva iz prakse.
Ma koji porez,na tekući/devizni račun Porezna nema uvid u promet tekučeg i deviznog računa.Zna da postoji ali ne zna koja suma je na njemu i odakle je došlo.
Nemoj upasti u visinu svote pranje novca to jest 9999 eura po transakciji i nikome ništa.Ako te ko pita odakle lova pozajmica/donacija iz inozemstva i ni slova više.
Samo sud može odobriti uvid u stanje tekučeg/deviznog računa/štednog i po zakonski propisanoj proceduri. i da ako ne tražiš socijalnu pomoč niko nikada neče znati da si išta primio.

negdje sam bio pročitao da po službenoj dužnosti banka sve uplate iz inozemstva mora prijaviti poreznoj... ne znam da li je istina.
nije istina.
2003/48/EZ Direktiva obvezuje isplatitelje kamata (Banke) da poreznim vlastima dostave podatke o iznosu isplaćene kamate, kao i identitetu štediše, ali ne i glavnice, no ne treba previše mudrosti da se na osnovi kamate dođe do približnog iznosa ušteđevine.Tekuci racun sluzi za primitak neoporezivih prihoda,Kraj priče.Jedino i samo jedino banka vas može pitati odakle vam pare i jeste li ih stekli kriminalnim aktivnostima,trgovinom bijelim robljem,narkotika i drugih zakonskim zabranjenim radnjama.Da li su novci  povezani sa terorističkim skupinama koji su u bazi EU članak taj i taj.Ja vam govorim za RH i EU ako ste američki državljani,norvežani šveđani čak i sa dvojnim državljanstvom nemojte me slušati vi morate prijavit apsolutno sve prihode i na njih platiti porez.
Kapitalni Prihodi u RH nisu oporezivi

Da dodam još kupcima i prodavateljima je najsigurnije da bi se 100% zaštitili šta se tiće poreza da trgovinu obave preko bitkonan.com pogotovo svi vi morate barem nešto kupiti preko bitkonana i taj izvod sačuvati i poslije tvrditi da vam je to bio početni ulog u uspješno trgovanje
dadach
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 365
Merit: 250



View Profile
February 21, 2014, 08:15:51 AM
 #1268

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

Običnim građanima koji nemaju vezu u politici ili sa bandom na vlasti je sve oporezivo tako i to!
Ukupno plaćamo 90% poreza na sva moguća sranja i budalaštine koje se netko iz vlasti
sjeti naplatiti i tako se i na sva sredstva koja dolaze na devizni račun
se sigurnoću mora platiti porez.
Koliko poreza ovisi o kojoj se količini novca radi
ili u kojoj se stranci ili upravi koje firme se nalaziš! Wink

Ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme moguce ja da ono što bi
trabo platiti nećeš platiti tj da ćeš platiti manje ili ništa Wink

Ako ne želite plaćati poreze prestanite korisiti FIAT novac.




Ma bih ja, ali morao bih i u to.uvjeriti pekaru, mehaničara i pedikera :-)

Do tada još uvijek trebam fiat.

Ako netko ima iskustva sa poreznom, moze i na pp, oduziti cu se za koristan savjet. Do sada imam proturječne informacije, zanima me da li netko ima iskustva iz prakse.
Ma koji porez,na tekući/devizni račun Porezna nema uvid u promet tekučeg i deviznog računa.Zna da postoji ali ne zna koja suma je na njemu i odakle je došlo.
Nemoj upasti u visinu svote pranje novca to jest 9999 eura po transakciji i nikome ništa.Ako te ko pita odakle lova pozajmica/donacija iz inozemstva i ni slova više.
Samo sud može odobriti uvid u stanje tekučeg/deviznog računa/štednog i po zakonski propisanoj proceduri. i da ako ne tražiš socijalnu pomoč niko nikada neče znati da si išta primio.

negdje sam bio pročitao da po službenoj dužnosti banka sve uplate iz inozemstva mora prijaviti poreznoj... ne znam da li je istina.
nije istina.
2003/48/EZ Direktiva obvezuje isplatitelje kamata (Banke) da poreznim vlastima dostave podatke o iznosu isplaćene kamate, kao i identitetu štediše, ali ne i glavnice, no ne treba previše mudrosti da se na osnovi kamate dođe do približnog iznosa ušteđevine.Tekuci racun sluzi za primitak neoporezivih prihoda,Kraj priče.Jedino i samo jedino banka vas može pitati odakle vam pare i jeste li ih stekli kriminalnim aktivnostima,trgovinom bijelim robljem,narkotika i drugih zakonskim zabranjenim radnjama.Da li su novci  povezani sa terorističkim skupinama koji su u bazi EU članak taj i taj.Ja vam govorim za RH i EU ako ste američki državljani,norvežani šveđani čak i sa dvojnim državljanstvom nemojte me slušati vi morate prijavit apsolutno sve prihode i na njih platiti porez.
Kapitalni Prihodi u RH nisu oporezivi

Da dodam još kupcima i prodavateljima je najsigurnije da bi se 100% zaštitili šta se tiće poreza da trgovinu obave preko bitkonan.com pogotovo svi vi morate barem nešto kupiti preko bitkonana i taj izvod sačuvati i poslije tvrditi da vam je to bio početni ulog u uspješno trgovanje

tak je, puknes 200-300 eura gore i onda kad te pitaju kazes da si kupio bitcoin, pa litecoin, pa cekao promjenu cijena, pa prebacio na drugi exchange, pa dogecoin, chncoin, feathercoin i da je naraslo na 10000 eura promjenom vrijednosti virtualnih coina...piece of cake Smiley

To DA Moon!!! donations accepted >.< 38nvHaNqF5nv4ifhUyq9CChnBmRs2DSv4r
C. Bergmann
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 803
Merit: 500



View Profile
February 21, 2014, 10:37:52 AM
 #1269

Dear Bitcoiners of Croatia,

If you have any question or need forum support for https://www.bitcoin.de/en I am here for you. Also I will communicate news from our marketplace in this thread to keep you up-to-date.

Bitcoin.de is the oldest and biggest bitcoin-marketplace of Europe.

One news is you can sort the offers on our marketplace due to the bank. If you choose a bank of the same group as your bank, the trade should be processed faster.



Links:

our international forum: https://www.bitcoin.de/en

Bitcoin.de-Livecharts:
http://bitcoinity.org/markets/bitcoinde/EUR
http://bitcoinwisdom.com/markets/bitcoinde/btceur


▄▄████▄▄
▄████████████▄
▄▄█████▀▀    ▀▀█████▄▄
▄█████▀▀            ▀▀█████▄
▄███▀       ▄████▄       ▀███▄
███      ▄██████████▄      ███
███    ▄██████████████▄    ███
███    ████████████████    ███
███    ████████████████    ███
███    ████████████████    ███
███    ▀██████████████▀    ███
███      ▀██████████▀      ███
▀███▄       ▀████▀       ▄███▀
▀█████▄▄            ▄▄█████▀
▀▀█████▄▄    ▄▄█████▀▀
▀████████████▀
▀▀████▀▀
Gabro███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
WHITEPAPER
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
TOKEN SALES
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
February 21, 2014, 06:19:51 PM
 #1270

Proda sam sve bitcoine i ostale cryptose lova mi leži sad na bitstampu i ako do ponediljka padne BTC ispod 100$ možda ga i kupim ako ne padne bit če whitdraw u dragi ljepi Fiat.
Ovo je takva panika na BTC marketu da nije za vjerovat.Koji kurac ostali marketi imaju sa mtgoaxom ako se dopusti whitdraw sa mgoxa BTC če pasti ako se ne dopusti whitdraw i BTC nema nestali su BTC opet pada.Pa koji kurac je ljudima inače sam popušija najmanje 1000$ Falija sam šta nisam čim sam povuka BTC sa mtgoaxa isti tren ih prodao i čeka sa $ Još mi je veča greška šta sam uopče povlačio BTC sa mtgoaxa moga sam tamo ostavit $ da leže na računu i sad ih prodati za 20-30% više.Da ima budala koje bi platili $ više na računu u tvrci koja je u stečaju ili če ići u stečaj
Ronnin
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
February 21, 2014, 09:26:59 PM
 #1271

nego nitko nista neprica o dolazecim scrypt ASIC-ima, polako ali sigurno treba razmisljati u tom smjeru jerbo kako izgeda do kraja godine je ende sa GPu karticama
silver71
Member
**
Offline Offline

Activity: 101
Merit: 10

no avatar for now


View Profile WWW
February 21, 2014, 10:35:46 PM
 #1272

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

U Italiji je, bila SEPA ili ne bila, uveden withholding freeze od 20% (dok ne dokažeš da zaslužuješ porezno izuzeće) i to vrijedi za sve wire-transfere, ne samo iz EU, nego dakle za sve transakcije / wire-paymene koji iz svijeta idu prema Italiji...

ZATO IM JE PALA VLADA !

Kod nas za sada vrijedi stopa od 15%, što je manje od poreza na dobit...ako imaš tvrtku, no još nije jasno ide li na to još i PDV ili ne...

Ili ne ide, do neke vrijednosti, ali koje - oni još nisu odlučili (PUMFIN, HNB, HANFA) ?

smart solutions from Tesla's home country...
silver71
Member
**
Offline Offline

Activity: 101
Merit: 10

no avatar for now


View Profile WWW
February 21, 2014, 10:41:22 PM
 #1273


Ma koji porez,na tekući/devizni račun Porezna nema uvid u promet tekučeg i deviznog računa.Zna da postoji ali ne zna koja suma je na njemu i odakle je došlo.
Nemoj upasti u visinu svote pranje novca to jest 9999 eura po transakciji i nikome ništa.Ako te ko pita odakle lova pozajmica/donacija iz inozemstva i ni slova više.
Samo sud može odobriti uvid u stanje tekučeg/deviznog računa/štednog i po zakonski propisanoj proceduri. i da ako ne tražiš socijalnu pomoč niko nikada neče znati da si išta primio.

Ima, kako da ne. Po zakonu su sve banke (i ne samo banke), dužne PO SILI ZAKONA, svaku transakciju veću od 3000 EUR prijaviti deviznom inspektoratu Ministarstva financija, sukladno zakonu o sprečavanju pranja novca i financiranja terorizma. Postoji i nadnacionalna regulativa koja na to obvezuje, a ne samo lokalna, naša - hrvatska. Sve što si napisao je najobičnija glupost, jer ne postoji račun kunski, devizni (sad je samo transakcijski sa svim valutama koje se vode na jednoj partiji) a u koji porezna uprava preko FINA-e nema uvida. Dakle, Porezna Uprava može u svako vrijeme dobiti uvid u tvoje stanje tekućeg računa, kao i stanje na njemu. Ispis transakcija, e za to treba odobrenje suda. I visina do koje se ne petljaš s obavještajnim službama nije 9999 EUR nego 3000 EUR ! Nakon tih 3000 EUR, sasvim je logično da ti se prisluškuje E-mail mobitel i sve ostalo...jer si potencijalni terorist.

smart solutions from Tesla's home country...
silver71
Member
**
Offline Offline

Activity: 101
Merit: 10

no avatar for now


View Profile WWW
February 21, 2014, 10:49:34 PM
 #1274

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

racuna se kao kapitalna dobit, stoga nije...ali kod nas nikad ne znas sto porezna moze smislit...

OKVIRNO O POREZNIM STOPAMA U EUROPI :

LOWEST INCOME TAX IN EUROPE :

1. GUERNSEY (UK CHANNEL ISLANDS) - max income tax - 0% (for non-Guernsey residents)
1. MONACO - max income tax - 0%

2. MONTENEGRO - max income tax - 9% (flat tax)

3. ALBANIA - max income tax - 10% (flat tax)
3. BOSNIA & HERZEGOVINA - max income tax - 10% (flat tax)
3. MACEDONIA - max income tax - 10% (flat tax)
3. BULGARIA - max income tax 10% (flat tax)

4. CZECH REPUBLIC - max income tax - 15% (flat tax)
4. PALESTINE - max income tax - 15% (flat tax)
4. GEORGIA - max income tax - 15% (flat tax)
4. LITHUANIA - max income tax - 15% ( flat tax)
4. SERBIA - max income tax - 15% (flat tax)

5. HUNGARY - max income tax - 16% (flat tax)
5. ROMANIA - max income tax - 16% (flat tax)

6. MOLDOVA - max income tax - 17% (brackets, progressive)

7. DANMARK - max income tax - 18,67%

8. SLOVAKIA  - max income tax - 19% (flat tax)

9. ISLE OF MAN - max income ta - 20% (flat tax)
9. JERSEY (UK CHANNEL ISLANDS) - max income tax - 20% (flat tax)

>>>>>>>>>>>>>> ITALY - max income tax - 20% <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

10. ESTONIA - max income tax - 21% (flat tax)

11. LATVIA - max income tax - 26% (flat tax)

12. NORWAY - max income tax - 28% (30% tax penalty tax, brackets, progressive)

13. AZERBAIDZJAN - max income tax - 30% (brackets, progressive)
13. CYPRUS - max income tax - 30% (brcketds, progressive)

14. FINLAND - max income tax - 31.75% (brackets, progressive)

15. ICELAND - max income tax - 33% (above 7 800 001.00 ISK (Icelandic Kronas)

16. POLAND - max income tax - 32% (brackets, progressive)

17. ANDORRA - max income tax - 35% (The tax on taxation of savings on interest on monetary and fixed return products deposited in financial bodies in Andorra by individuals residing in one of the member states of the European Union. The withholding tax rate on interest was 20%, until June 2011 when it was raised to 35%.Division of taxes : The Principality of Andorra retains 25% of the revenue coming from this retention and transfers 75% of it to the public treasury of the member state of the EU where the end beneficiary resides, while maintaining banking secret when managing this transaction, i.e. the person from whom a part of the interest has been retained will not be identified. Andorra does not disclose the individual names of the EU residents from whom tax is withheld. This tax began to be levied on 1 July 2005.) (flat tax)

18. MALTA - max income tax - 35% (brackets, progressive)
18. TURKEY - max income tax - 35% (brackets, progressive)

19. GIBRALTAR - max income tax 35 or 40% (decision by taxpayer if gross or allowances based tax is chosen)

20. LUXEMBOURG - max income tax - 38.95% (brackets, progressive)

21. ISRAEL - max income tax - 39% (brackets, progressive)

22. CROATIA - max income tax - 40% (brackets, progressive)
22. FRANCE - max income tax - 40% (brackets, progressive)
22. GREECE - max income tax - 40% (brackets, progressive)

23. IRELAND - max income tax - 41%
23. SLOVENIA - max income tax - 41% (brackets, progressive)

24. SWITZERLAND - max income tax - 42.28% (depending on canton, brackets, progressive)

25. SPAIN - max income tax - 43% (brackets, progressive)

26. GERMANY - max income tax - 45%

27. MADEIRA (PORTUGAL) - max income tax - 45,88% (brackets, progressive)
27. PORTUGAL - max income tax - 45,88% (brackets, progressive)

28. AUSTRIA - max income tax - 50%. (brackets, progressive)
28. SAN MARINO - max income tax - 50% (brackets, progressive)
28. BELGIUM - max income tax - 50% (brackets, progressive)
28. UNITED KINGDOM - max income tax - 50% (brackets, progressive)

29. NETHERLANDS - max income tax - 52% (brackets, progressive)

30. SWEDEN - max income tax - 57,77% (brackets, progressive)

smart solutions from Tesla's home country...
vex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
February 22, 2014, 12:19:17 AM
 #1275

nego nitko nista neprica o dolazecim scrypt ASIC-ima, polako ali sigurno treba razmisljati u tom smjeru jerbo kako izgeda do kraja godine je ende sa GPu karticama

trenutni gridseed chip nije konknurentan cijenom i performansama, ali je skalabilan, dakle možeš ih više ugurati u kuću/stan.

orchid 10mhash od flowertechnology je dizajn na papiru, upravo je bio preorder, trebalo je unaprijed platiti 2200$ a kasnije i 20% VAT, i čekati 6 mjeseci. Međutim, u 6 mjeseci ta lova uložena u mining rig bi se trebala isplatiti, i više od toga, a postoji i rizik da je projekt scam i da će kasniti ili se ne dovršiti.

Prva generacija ASICa neće napraviti pomutnju, ali druga hoće. No tržište spremno prihvaća i nove coinove i sa novim algoritmima, tako da gpu mining kao takav neće umrijeti još neko vrijeme.

vex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
February 22, 2014, 12:26:27 AM
 #1276

Dragi kolege,

imate li iskustva sa porezom na sepa withdrawale iz EU, par tisuća $ mjesečno?
čitam svašta i ne mogu doći do konačnog zaključka da li je to oporezivo ili ne?

Pozdrav!

U Italiji je, bila SEPA ili ne bila, uveden withholding freeze od 20% (dok ne dokažeš da zaslužuješ porezno izuzeće) i to vrijedi za sve wire-transfere, ne samo iz EU, nego dakle za sve transakcije / wire-paymene koji iz svijeta idu prema Italiji...

ZATO IM JE PALA VLADA !

Kod nas za sada vrijedi stopa od 15%, što je manje od poreza na dobit...ako imaš tvrtku, no još nije jasno ide li na to još i PDV ili ne...

Ili ne ide, do neke vrijednosti, ali koje - oni još nisu odlučili (PUMFIN, HNB, HANFA) ?

kod nas vrijedi porezna stopa od 15% na što??
silver71
Member
**
Offline Offline

Activity: 101
Merit: 10

no avatar for now


View Profile WWW
February 22, 2014, 09:13:32 AM
 #1277

Na kapitalne prihode, ako živiš od BTC biznisa. Naravno ako to znaš pravilno knjižiti. Ako ne znaš onda ti to porezna obračunava kao dohodak u naravi, pa na to idu svi porezi i dopirnosi, što ako ti je to ozbiljan biznis ide i do 40%.

smart solutions from Tesla's home country...
subSTRATA
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1288
Merit: 1043


:^)


View Profile
February 22, 2014, 10:15:44 PM
Last edit: February 22, 2014, 10:52:33 PM by subSTRATA
 #1278

Proda sam sve bitcoine i ostale cryptose lova mi leži sad na bitstampu i ako do ponediljka padne BTC ispod 100$ možda ga i kupim ako ne padne bit če whitdraw u dragi ljepi Fiat.
Ovo je takva panika na BTC marketu da nije za vjerovat.Koji kurac ostali marketi imaju sa mtgoaxom ako se dopusti whitdraw sa mgoxa BTC če pasti ako se ne dopusti whitdraw i BTC nema nestali su BTC opet pada.

Zasto bi pala cijena ako bude manje BTC u opticaju? I to ne malo vec jako puno BTC manje, u slucaju da Gox ode pufff i nitko ne izvuce BTC.
To ne bi imalo smisla uopce ... a dodaj na to koliko ljudi je vec zaista zasiceno sa Gox sranjima, pa cijena bi explodirala barem kao nakon pada
Silk Roada! Mozda bi bio mali drop izazvan od strane onih koji kuze da bi to bila zadnja prilika za jefta BTC (dump > panika > kupuj!) ali ne
vidim zaista zasto bi BTC dugorocno isao dolje ako Gox i GoxBTC-i nestanu sa scene.

https://btc.sx <--- tu mozes zaraditi otprilike 10 puta vise BTC nego petljanje BTC > USD > BTC, ukljucujuci i situaciju kada cijena BTC raste

Prva generacija ASICa neće napraviti pomutnju, ali druga hoće.

Koliko sam ja procitao ovi GridSeed chipovi trose dosta manje struje po kH u odnosu na GPU, znaci dosta manji racun za struju + difficulty ode
gore tko zna koliko puta, sto skoro uvijek znaci da ce i cijena u odnosu na BTC ici gore prije ili kasnije.

Nego, gledam neke statse za Maxcoin ... fulao sam start ali posto nemam GPU ni jak CPU i nije mi frka, cijena ide polako na dolje pa se polako
ukrcavam ehehe zanimljivo mi je da je po broju node-a na Maxcoin mrezi region bivse SFRJ na 6 mjestu u svijetu (Srbija + Slovenija + Hrvatska
+ Former Yugoslav Republic)! Ne znam podatke o broju stanovnika u ostalim zemljama ali cini mi se da bivsa SFRJ ima najvise Maxcoin node-a
po glavi stanovnika u svijetu, ludilo ...

http://max.cryptpool.eu/nodes.php
http://www.youtube.com/watch?v=_Q684UxfDSU

theres nothing here. message me if you want to put something here.
hugo.jr
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 34
Merit: 0


View Profile
February 23, 2014, 10:35:41 PM
 #1279

Koja su vam predvidanja za ovu krizu, gdje sam god kopao sharovi su bili na oko 150% izgleda da je u cilju zastita cijene coinova posto je blaga stagnacija u trpanju love u bitcoin
silver71
Member
**
Offline Offline

Activity: 101
Merit: 10

no avatar for now


View Profile WWW
February 23, 2014, 11:10:09 PM
 #1280

Koja su vam predvidanja za ovu krizu, gdje sam god kopao sharovi su bili na oko 150% izgleda da je u cilju zastita cijene coinova posto je blaga stagnacija u trpanju love u bitcoin

Kriza ?

Lee je prognozirao tečaj od 400 000 USD / BTC do kraja desetljeća...

A ako misliš gdje će Mt.Gox biti sutra ? Pa jedno 400 dolara bi bilo OK.

Ako je to tebi kriza, onda ti je vrijeme da rudarsku opremu pokloniš tehničkom muzeju.

smart solutions from Tesla's home country...
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 207 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!