Bitcoin Forum
May 02, 2024, 10:41:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 »
  Print  
Author Topic: Koinim.com  (Read 222885 times)
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 01, 2017, 12:43:27 PM

Değerli arkadaşlar size sormam gereken benim için önemli bir konu var. 26 Mayıs Cuma günü coinmarketcap sitesinde 1 btc 2.430 dolar iken koinim sitesinde 1 bitcoin 9700 liraya alınıyordu, ben de 2500 lira karşılığı bitcoin aldım. Bugün coinmarketcap sitesinde 1 btc yine 2430 dolar ancak koinim sitesinde bir bitcoin değeri 8799 lira. Yani bitcoin değer kaybetmediği halde ben bugün satış yaparsam 250 lira zarardayım. Bu nasıl bir saçmalıktır? Koinim bu fiyatı neden düşürdü? Benim bu saçmalıktan etkilenmemek için yapabileceğim ne var yardımcı olabilir misiniz?
fiyatı düşüren koinim değil, koinim kullanıcıları, her borsanın kendi içinde farklı dinamikleri vardır, dönem dönem uluslararası piyasanın üstünde ve altında seyredebilir. buna o kadar şaşırmamk lazım, o zaman fiyat artış beklentisi çok yüksek olduu için. insanlar yurtdışı piyasanın çok üstünden alım yaptılar, tıpkı sizin gibi, şuanda sular duruldu, artış beklentisi kısa dönemde esklisi kadar güçlü değil, fiyatlarda yurtdışı ile dengelendi.
1714646519
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714646519
Reply with quote  #2

1714646519
Report to moderator
1714646519
Hero Member
*

Ignore
1714646519
Reply with quote  #2

1714646519
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714646519
Hero Member
*

Ignore
1714646519
Reply with quote  #2

1714646519
Report to moderator
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 01, 2017, 01:09:33 PM
Last edit: June 01, 2017, 01:20:55 PM by hhk1045

Değerli arkadaşlar size sormam gereken benim için önemli bir konu var. 26 Mayıs Cuma günü coinmarketcap sitesinde 1 btc 2.430 dolar iken koinim sitesinde 1 bitcoin 9700 liraya alınıyordu, ben de 2500 lira karşılığı bitcoin aldım. Bugün coinmarketcap sitesinde 1 btc yine 2430 dolar ancak koinim sitesinde bir bitcoin değeri 8799 lira. Yani bitcoin değer kaybetmediği halde ben bugün satış yaparsam 250 lira zarardayım. Bu nasıl bir saçmalıktır? Koinim bu fiyatı neden düşürdü? Benim bu saçmalıktan etkilenmemek için yapabileceğim ne var yardımcı olabilir misiniz?

Kimseye kızamazsın ben kızmıyorum artık kabullendim.Kabulledimden kasıt Tr de al geç yapılır al sat değil. Çünkü piyasaya giren acemiler geçen hafta hesap kitap yapmadan alım yaptılar. Bunu gören Türk balinalar fiyatı yukarı çekti çektikçe aldılar tabi. En son güzel bir dump yedik. preev 6500 lere kadar düştü ne gariptir Türkiyede sabit kaldı. Biz burada almayın fiyat düşük derken 9000 üstü alım yapanlar bugün terste bekliyor. Hesap kitabın önemi bugün de ortaya çıkıyor. Adam paribuda 8900 liraya 60 bin satış koymuş geçebilirsen geç  Grin Ben ne mi yaptım ben ise bu oyunda yokum diyerek 1 haftadır alım yapmıyorum. Bugün ise baktığımda Bitstamp olmuş 2460 dolar ama Türkiye'deki fiyat yerlerde. Yapacak hiç bir şey yok Smiley o zaman sende fazladan almaya bakacaksın nasıl ki yukarıdan satıp senin cebini boşalttılarsa aşağıdan alıp onların cebine el atacaksın tabi hazırda yatan para var ise.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
June 01, 2017, 01:31:54 PM

Ben fiyatları koinim ayarlıyor diye düşününlere çok şaşıyorum. Hala bu şekilde düşünen insanlar var mı gerçekten, her gördüğümde üzülüyorum.

Koinim ve diğer bütün exchange siteleri birer serbest borsa olarak çalışıyor, yabancı siteler, yerli diğer siteler ve benzeri exchangelerin tamamında fiyatı arz/talep belirler.

Aldığınız gün yurt dışında kaç dolar olduğu önemli değil (aşağı yukarı etkiliyor elbette) önemli olan kullandığınız sitede bulunan arz ve talep.

Siz koinimden satın almıyorsunuz, veya koinime satmıyorsunuz, siz koinim kullanan sizin gibi benim gibi kişilere satıyor/alıyorsunuz. Bu yüzden fiyat farklılığı olması kadar doğal bir durum olamaz.

Lütfen bunu öğrenelim artık.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 01, 2017, 01:40:31 PM
Last edit: June 01, 2017, 02:06:13 PM by btclife01

Coinmarketcap BTC satmıyor, yani bir borsa değil. Birçok borsanın ortalamasını alarak son kullanıcıya değişik bilgiler veren bir site tıpkı Preev gibi.

Bu 2 sitenin de hiçbir şey için referans olması beklenemez, çünkü bunların fiyatları bazı borsaların ortalamasıyla oluşuyor. Bu siteler o fiyattan satış yapmıyorlar!

Satıcı veya alıcı bu siteleri ya da başka bir siteyi kendine fiyat tabanı olarak seçmekte özgürdür, bu sitelere göre işlem yapmak mecburi değil.

Tr borsaları y.dışı borsalarıyla aynı değildir, kaldı ki onlar bile birbirleriyle aynı değillerdir. Farklı ülkelerin coin fiyatlarında da bir standart yoktur. Çünkü bir merkeziyet yok!

Hiçbir borsa fiyatı doğrudan kendi belirlemez. Elbette botlar ile borsaya denge ayarı vermeye çalışabilir ama çogunlukla sadece aracılık görevi üstlenen(bir çeşit escrow gibi) ve karşılığında komisyon alan kurumlardır. Fiyatı arz ve talep belirler.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
June 04, 2017, 08:10:58 AM

Son derece detaylı ve açıklayıcı yanıtlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bitcoin konusunda yeniyim ve hedefim zaten sürekli al-sat yapmak değil uzun vadede kazanç yakalamaktı. Bu kapsamda bitcoin ve litecoin aldım. Umarım hepimiz kazançlı günler yaşarız. Tekrar teşekkür ederim.

koinim den sabah sabah bir mail geldi

btc cekim ücretlerini 0.0015 olarak artırıma gitmişler

bilginize

btclife01
Sr. Member

View Profile
June 04, 2017, 10:19:25 AM

Son derece detaylı ve açıklayıcı yanıtlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bitcoin konusunda yeniyim ve hedefim zaten sürekli al-sat yapmak değil uzun vadede kazanç yakalamaktı. Bu kapsamda bitcoin ve litecoin aldım. Umarım hepimiz kazançlı günler yaşarız. Tekrar teşekkür ederim.

koinim den sabah sabah bir mail geldi

btc cekim ücretlerini 0.0015 olarak artırıma gitmişler

bilginize

Sonunda beklenen oldu ve fee ücretleri arttırıldı.

"Bitcoin ve Litecoin çekim ücretleri güncellendi
Bitcoin çekim ücreti 0,0015, Litecoin çekim ücreti 0,015 olarak güncellenmiştir.

Koinim kurulduğundan bu yana Bitcoin için 0,0005 Litecoin için 0,005 olan çekim ücretleri, son bir yıl içerisinde madenci ücretlerinde gerçekleşen hızlı yükseliş nedeniyle yetersiz kalmaya başladı. Geçen süre zarfında Bitcoin camiasının, madenci ücretlerini düşürmek üzere atılacak adımlarda uzlaşamaması dolayısıyla ücretlerin bir süre daha bu seyirde devam edeceği tahmin ediliyor. Uzunca bir süre, bu durumu siz kullanıcılarımıza yansıtmamak adına çekim ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapmadık ve işlemlerin makul bir sürede onaylanması için gereken madenci ücretini karşıladık. Ancak şirketimiz muhasebesinde Bitcoin/Litecoin olarak oluşan bu giderin mali beyanlarda bildirilmesi konusunda varolan belirsizliklerle beraber bu ücret arttırımı zorunlu hale gelmiştir. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Bitcoin çekim işlemleri için belirlenen sat/byte madenci ücreti Bitcoin ağının durumuna göre, tahmini ilk iki blokta onaylanacak şekilde belirlenecektir. Şu an için bu değer 370 sat/byte olarak belirlenmiştir. Bir işlem için ödenecek toplam madenci ücreti ise 0.003 BTC olarak belirlenmiştir.

Sosyal medyada Koinim adını kullanan sayfalara dikkat

Sosyal medya sitelerinde bazı kişilerin Koinim ismini kullanarak destek verme iddiasında bulundukları ve karşılığında ücret talep ettikleri tespit edilmiştir. Koinim'in tek destek kanalı http://destek.koinim.com ve sitemizdeki destek formu olup, herhangi bir forum, sosyal medya veya benzeri siteden işlem yapılmamaktadır. Koinim'e ilettiğiniz destek talepleri karşılığında hiçbir şekilde ücret talep edilmemekte, destek ekibimiz tarafından Koinim şifreniz ve çift aşamalı doğrulama kodunuz sorulmamaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda lütfen itibar etmeyiniz ve ilgili kişileri bize bildiriniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz,
Koinim Ailesi"
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 04, 2017, 10:39:27 AM

Koinimde her alış da yeni cüzdan adresi türetiliyor. Paribu ve bitkapitalde bu yok. Her bitcoin alımında yeni bir cüzdan adresi türetmek demek işlemin daha geç onaylanması demek. Ben tek cüzdan adresi kullanıyorum işlemlerimde ilk blokta onay alıyor. en fazla yarım saatte onay alıyorum. Bitkapitalde 2 saniyede onay alıyorum.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
June 04, 2017, 10:57:27 AM

Fee asiri arttirmislar neredeyse 15 tl. Bankalardan ne farki kaldi? Btc nin dogasina aykiri bu. Byte basina 200 satoshi yeterli ayrica suan ve 0.5mbtc de buna yeterli bir miktar.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
June 04, 2017, 11:55:59 AM

Fee yüksek tutmaları bişi değiştirmeyecek

15 TL suanda yaptıkları fiyat btc=TL oranı

isterse 100 TL yapsın şu varki

zaten bizden 0.0005 kestiklerinde bile 0.01 işlen ücreti ile gönderdiklerindede 0.0001 ile gönderdiklerindede

önemli olan 1 adresden birden fazla adrese çıkış oluyor yada birden fazla adresden 1 adrese çıkış oluyorsa işlem başına bayt zaten düşücek değişen birşey yok.

Bunun yanı sıra zaten şu varki

benim çekim yaptığım sırada benimle beraber aynı anda 10 kişi'de aynı şekilde çekim emri verenler olduğunda eski ücretle 0.0005 düşüyor ve buda 0.005 btc etmekde ama gel gelelim siz o zaman 0.001 yada 0.0005 btc işlem ücreti ile çıkış yaptığınızda yine birşey değişmiyordu

bu 0.0015 yapmanız aynı bu dedigim olaya denk gelicek

siz çıkışları kişi bazlı yapmıyorsunuz. bu ücretler çok fazla.

ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
June 04, 2017, 12:37:57 PM

Koinim'i seviyorum yaw Smiley

Polodan Koinim'e LTC gönderdim ardından TL ye çevirip TL çekim emri verdim. 15 dakika sonra Enpara hesabıma paramı havale ettiler.  Grin Grin Grin Grin Grin
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 04, 2017, 06:45:42 PM

Koinimde her alış da yeni cüzdan adresi türetiliyor. Paribu ve bitkapitalde bu yok. Her bitcoin alımında yeni bir cüzdan adresi türetmek demek işlemin daha geç onaylanması demek. Ben tek cüzdan adresi kullanıyorum işlemlerimde ilk blokta onay alıyor. en fazla yarım saatte onay alıyorum. Bitkapitalde 2 saniyede onay alıyorum.
da fuq I just read?
Bu nasıl bir teknik analizdir, bilgi birikimidir, tecrübedir yiğidim.
Seni tanımak istiyorum beni mutlaka ara.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 04, 2017, 06:54:47 PM

da fuq I just read?
Bu nasıl bir teknik analizdir, bilgi birikimidir, tecrübedir yiğidim.
Seni tanımak istiyorum beni mutlaka ara.

çakır reyiz denedim işe yarıyor. olayın teknik felsefi boyutlarıyla ilgilenmiyorum. teknik tabirlere kafa yorsaydım madenci olurdum. sizin içinde denemesi bedava. aylardır gönder al yapıyoruz. blockchain'de de durum aynı. her al dediğinde yeni bir cüzdan türetiyor. hd güvenlik adı altında. 10 defa alım yapmıştım bir hesaba 10 tane farklı cüzdan adresi türetti kullandık hepsini.Lakin başka cüzdana gönderirken 9 dolar fee verdim. 6 saat onaylanmadı buna rağmen bir daha da bulaşmadım.
şimdi bir cüzdan ile çalışıyorum. blockchain'de türettiğim bir cüzdana gönderim yapıyorum. hd güvenliğini yiyim onların. paribu bitkapital blockchain farketmiyor tek cüzdan adresi ve hızlı işlem. şuan en fazla verdiğim fee 1- 1.5 dolar bazen 0.5 btc 50 cente gidiyor. onaylanma süresi max 5 dakika. koinimde ise bu sorun var oradan çıkışlarımıda ltc ile yapıyorum. hayırlı işler.
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 04, 2017, 07:22:41 PM

Yeni cüzdan numarası üretilmesinin transfer süreci ile alaksı veya hızını düşürmesi diye bir teknik soruna sebep olacağına dair hiçbir veri yoktur!

Koinimin yaptığı şey (HD wallet kullanmak) Bitcoinin ruhu gereği daha çok ananonimlik sağlamak içindir. Yani bu kötü birşey değil iyi birşeydir.  Böylelikle her defasında sadece 1 işlem, ticaret yapanlar için izlenebilir olur.

Bitcoin anonimliği cüzdan numarası ile sağlar. Cüzdan numaranı paylaşmadığın sürece tüm işlemler ananonimdir. Koinim diyor ki cüzdan adresini paylaş sorun yok, karşı taraf senin yaptığın sadece 1 işlemi senin yaptığını bilebilir. Ve böylece asla senin toplam bakiyene vs. bakiye bilgilerine ulaşamaz.

Özetle aranan ve olduğunda sevinilmesi gereken birşeydir her işlemde cüzdan adresinin değişmesi ki bu durumda dahi eski cüzdan adresleri sana aittir.

Koinimin olayına gelince iş tamamen fee ve toplu gönderim sorunudur. Fee yi (gereginden fazla) arttırarak  bu olayı çözmek için ilk adım atılmış, 2. adım daha az giriş çıkış adresleri ile transfer yapmaya çalışmak olmalıdır.

Paribu ve Bitkapitalde de Hd cüzdan seçeneği vardır, fakat her işlem için yeni adres üretmek kullanıcının tercihine bırakılmıştır.

Hd cüzdan ve faydaları için "Google".
hhk1045
Hero Member

View Profile
June 04, 2017, 07:28:11 PM

Yeni cüzdan numarası üretilmesinin transfer süreci ile alaksı veya hızını düşürmesi diye bir teknik soruna sebep olacağına dair hiçbir veri yoktur!

Koinimin yaptığı şey (HD wallet kullanmak) Bitcoinin ruhu gereği daha çok ananonimlik sağlamak içindir. Yani bu kötü birşey değil iyi birşeydir.  Böylelikle her defasında sadece 1 işlem, ticaret yapanlar için izlenebilir olur.

Bitcoin anonimliği cüzdan numarası ile sağlar. Cüzdan numaranı paylaşmadığın sürece tüm işlemler ananonimdir. Koinim diyor ki cüzdan adresini paylaş sorun yok, karşı taraf senin yaptığın sadece 1 işlemi senin yaptığını bilebilir. Ve böylece asla senin toplam bakiyene vs. bakiye bilgilerine ulaşamaz.

Özetle aranan ve olduğunda sevinilmesi gereken birşeydir her işlemde cüzdan adresinin değişmesi ki bu durumda dahi eski cüzdan adresleri sana aittir.

Koinimin olayına gelince iş tamamen fee ve toplu gönderim sorunudur. Fee yi (gereginden fazla) arttırarak  bu olayı çözmek için adı atılmış, 2. adım daha az giriş çıkış adresleri transfer yapmaya çalışmak olmalıdır.

Hd cüzdan ve faydaları için "Google".

valla hocam bilimsel veri aramıyorum ben hd cüzdan işini artık bıraktım. şuan gönderimlerde ilk onayı sadece 5 dakika da alıyorsam demek ki doğru yolu bulmuşum şuan benim için doğru yol işlemlerin bir an önce onaylanması.
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 04, 2017, 07:31:32 PM

Konu hakkında yazdıklarımdan sonra aklıma gelen bir şiir.

Tûti-i mu'cize-gûyem ne desem lâf değil
Çerh ile söyleşemem âyinesi sâf değil

Yine endişe bilür kadr-i dür-i güfârım
Rûzgâr ise denî dehr ise sarrâf değil
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
June 04, 2017, 07:34:03 PM

koinimi kullanmamak icin bir sebeb daha olusmus oldu.

kafalar cok guzel.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Balmain
Hero Member

Activity: 2086
Merit: 682

View Profile
June 04, 2017, 08:29:42 PM

Birileri spekülasyon konusunda güzel fud yaparak yeni gelenleri korkuttu Koinim fiyatı 9000 altına çekildi. Smiley
Petahashminer aynen Koinim çok kötü kesinlikle kullanmayın. Cheesy
maximan2008
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
June 05, 2017, 12:53:36 AM

İşin kötü tarafı; bu değişikliği bundan 1-2 hafta öncesinden itibare yapması gerekirken, ihtiyaç olmayan bir zamanda, sanki çok süper birşey yapıyormuş gibi lanse etmeleri saçma. şu anda saat 3,50 civarı ile, sat/B değeri 65sat/B ve fee 0.00065. bekleyen işlem ise yaklaşık 48k. ve giderek düşüyor.
Umarım bu saçma uygulamadan vazgeçerler. önemli olan güncel sat/B değerini takip etmek. yoksa bu şekilde " biz şunu yaptık, çok iyi oldu" gibi açıklamalar sadece gülünç olacaktır.
btclife01
Sr. Member

View Profile
June 05, 2017, 09:01:09 AM

İşin kötü tarafı; bu değişikliği bundan 1-2 hafta öncesinden itibare yapması gerekirken, ihtiyaç olmayan bir zamanda, sanki çok süper birşey yapıyormuş gibi lanse etmeleri saçma. şu anda saat 3,50 civarı ile, sat/B değeri 65sat/B ve fee 0.00065. bekleyen işlem ise yaklaşık 48k. ve giderek düşüyor.
Umarım bu saçma uygulamadan vazgeçerler. önemli olan güncel sat/B değerini takip etmek. yoksa bu şekilde " biz şunu yaptık, çok iyi oldu" gibi açıklamalar sadece gülünç olacaktır.

Koinim den BTC alındığında, dışarı çıkarılıken/withdrawal(0.0015 BTC) şuanki kur ile yaklaşık 15TL ödemek gerekiyor. Düşük meblag da işlem yapacak olanların bunu dikkatle göz önünde bulundurmaları gerekir.

Peki her withdrawal işleminden 0.0015 BTC alan Koinim transfer süresi veya fee sorununu çözdü mü?

Bir üst mesajda da paylaşıldığı üzere, transfer fee ücretinin 0.0015 BTC olması sadece Koinimin cüzdanına giren komisyon BTCleri artmış ve gülünç bir olay olmuştur.

İşte(bugün) yapılan bir transfer için Koinim  verileri.
1 giriş,    2 çıkış adresi var.
Harç   0.0008136 BTC

Harç 0.0008136?!

Hiç olmazsa 2 transfer için her birinden alınan 0.0015 BTC in 3 te biri olan 0.0005 BTC fee olarak ödenseydi de 0.0005*2=0.001 BTC lik bir Harç olsaydı!

Yani, fee bahane maksat komisyon olsun.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 05, 2017, 09:09:23 AM

Herkes bir yerden yok fee yok komisyon diye kesim yapma derdin de . Bizim aldığımız 3-5 coinde elimize geçinceye kadar kuşa dönmekte.

Hizmet kalitesi , yok güvenlik , yok hızlı işlem için tabiki bunlar yapılmalı ama Nasrettin hoca misali ; Kedi burdaysa ciğer nerede , Ciğer burdaysa kedi nerde?

Pages: « 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 »
  Print  

Jump to: