Bitcoin Forum
February 20, 2020, 03:07:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.0.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 [218]
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 588337 times)
Dzeronimo
Full Member

Activity: 588
Merit: 103

View Profile WWW
February 12, 2020, 10:22:04 PM

Dugo me nije bilo, pa se izvinjavam ako je skoro bila slicna tema. Do sada sam za Fiat-Crypto konverziju koristio Cex.io, ali me boli onih njihovih 3% za depozit sa kreditne kartice. Ima li neka jeftinija varijanta? Naleteh na https://www.luno.com, pa ne znam da li neko od vas ima iskustva sa njima i da li su zaista tako povoljni (ako sam dobro protumacio koliki fee uzimaju)?

Zar oni ne primaju samo "Wire Transfer" i kripto uplate?
Luno? Ovo im pise na sajtu:
Deposit money
Choose your preferred payment method like bank transfer or credit card to add money to your Luno Wallet
1582211270
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1582211270
Reply with quote  #2

1582211270
Report to moderator
1582211270
Hero Member
*

Ignore
1582211270
Reply with quote  #2

1582211270
Report to moderator
100% First Deposit Bonus Instant Withdrawals Best Odds 10+ Sports Since 2014 No KYC Asked Play Now
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1582211270
Hero Member
*

Ignore
1582211270
Reply with quote  #2

1582211270
Report to moderator
Stalker22
Member
**

Activity: 70
Merit: 24

View Profile
February 12, 2020, 11:45:20 PM

Luno? Ovo im pise na sajtu:
Deposit money
Choose your preferred payment method like bank transfer or credit card to add money to your Luno Wallet

Koliko je meni poznato, kreditne kartice se odnose samo na 'Instant Buy' a ta opcija je dostupna samo u UK i još nekoliko zemalja unutar EU. Konkretno, prema njihovom Help Centru:

We’ve released this feature to a segment of customers in the UK, Italy, France, Finland, Ireland, Austria, Switzerland and Belgium for now and will soon be rolling it out on a larger scale to more of our customers. If you don’t see the option to add a saved credit card when depositing money, please be patient while we work on bringing this new deposit method to you.

favebook
Full Member

Activity: 197
Merit: 130

View Profile
February 13, 2020, 04:50:39 AM

Znaci ipak me secanje ne vara...
Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
February 13, 2020, 08:16:01 AM

To sam prevideo Sad Nista od njih. Ima li neka druga alternativa Cex-u?
examplens
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1125

View Profile WWW
February 13, 2020, 09:51:51 AM

Nisam nikad kupovao btc na CEXu, uglavnom prodavao. Tu nema jos nekih troskova osim tih 3%?
Ako je to sve, to cak i nije lose, tesko ces naci neki drugi legalan servis da je znacajno jeftiniji ili uopste jeftiniji. U zavisnosti koliko kupujes, mozda da probas direktno sa nekim ko inace prodaje, pa uz 0% za obe strane, svima dobro.

.
.
.
▄███████████████████▄
█████████████████████
████████████▀▀░░░░███
███████████▌░░░░░░███
███████████░░░░██████
███████████░░░░██████
████████░░░░░░░░░░▐██
████████░░░░░░░░░░███

███████████░░░░██████

███████████░░░░██████

███████████░░░░██████

███████████░░░░██████

▀██████████░░░░█████▀
▄███████████████████▄
█████████████████████
█████████████████████
████▀██████▀░░░▀▀▄███
████░░▀▀███░░░░░░▄███
████▀░░░░░░░░░░░▐████
████▄░░░░░░░░░░░█████
█████▀░░░░░░░░░▄█████

████▀█▄░░░░░░░▄██████

█████▄░░░░░▄▄████████

█████████████████████

█████████████████████

▀███████████████████▀
▄███████████████████▄
█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████
███░░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░░███
██░░▄█████████▀▀▄░░██
██░░███▀▀░░░▀▀▄▄█░░██
██░░██▀░▄███▄░▀██░░██
██░░██░░█████░░██░░██
██░░██▄░▀███▀░▄██░░██

██░░███▄▄░░░▄▄███░░██

██░░▀███████████▀░░██

███░░░▀▀▀▀▀▀▀▀▀░░░███

█████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████

▀███████████████████▀
▄███████████████████▄
█████████████████████
█████████████████████
██████████████▀▀▀████
██████████▀▀░░░░▐████
██████▀▀░░░▄▀░░░█████
████░░░░▄▄▀░░░░▐█████
██████▄▐█░░░░░░██████

███████▌▌░░░░░▐██████

████████▄██▄▄░███████

█████████████████████

█████████████████████

▀███████████████████▀
.
Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
February 13, 2020, 11:08:35 AM

Nikad ne kupujem veci iznos, pa mi se ne isplati da trazim nekoga i sastajem se, ali sam hteo dugorocno da resim problem oko tog inicijalnog troska. U apsolutnom iznosu to nije veliki trosak (mada se nakupi malo po malo), ali me nervira tih 3% samo da bih prebacio novac na Cex. Ima tu posle i drugih, standardnih troskova za kupoprodaju kripto valuta, ali su oni manji, pa mi ne bodu oci kao ova provizija na prvom koraku.
examplens
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1125

View Profile WWW
February 13, 2020, 11:22:27 AM

Nikad ne kupujem veci iznos, pa mi se ne isplati da trazim nekoga i sastajem se, ali sam hteo dugorocno da resim problem oko tog inicijalnog troska. U apsolutnom iznosu to nije veliki trosak (mada se nakupi malo po malo), ali me nervira tih 3% samo da bih prebacio novac na Cex. Ima tu posle i drugih, standardnih troskova za kupoprodaju kripto valuta, ali su oni manji, pa mi ne bodu oci kao ova provizija na prvom koraku.

Pa sad, "veci" iznos je ne odredjen broj. Za nekog je 300e velik iznos, a nekom je sve do 5k mali iznos.
Mozda ovo ovde moze da se iskoristi, pa ako kupujes a nije ti hitno da bude u roku od odma, mozes probati i ovde. Banke rade, post net... nije obavezno vidjanje i sastajanje.
Vidim da na ECD imaju dve opcije, 4% i 6% (nije mi jasno zasto je kupovina karticom skuplja ali ajd)

.
.
.
▄███████████████████▄
█████████████████████
████████████▀▀░░░░███
███████████▌░░░░░░███
███████████░░░░██████
███████████░░░░██████
████████░░░░░░░░░░▐██
████████░░░░░░░░░░███

███████████░░░░██████

███████████░░░░██████

███████████░░░░██████

███████████░░░░██████

▀██████████░░░░█████▀
▄███████████████████▄
█████████████████████
█████████████████████
████▀██████▀░░░▀▀▄███
████░░▀▀███░░░░░░▄███
████▀░░░░░░░░░░░▐████
████▄░░░░░░░░░░░█████
█████▀░░░░░░░░░▄█████

████▀█▄░░░░░░░▄██████

█████▄░░░░░▄▄████████

█████████████████████

█████████████████████

▀███████████████████▀
▄███████████████████▄
█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████
███░░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░░███
██░░▄█████████▀▀▄░░██
██░░███▀▀░░░▀▀▄▄█░░██
██░░██▀░▄███▄░▀██░░██
██░░██░░█████░░██░░██
██░░██▄░▀███▀░▄██░░██

██░░███▄▄░░░▄▄███░░██

██░░▀███████████▀░░██

███░░░▀▀▀▀▀▀▀▀▀░░░███

█████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████

▀███████████████████▀
▄███████████████████▄
█████████████████████
█████████████████████
██████████████▀▀▀████
██████████▀▀░░░░▐████
██████▀▀░░░▄▀░░░█████
████░░░░▄▄▀░░░░▐█████
██████▄▐█░░░░░░██████

███████▌▌░░░░░▐██████

████████▄██▄▄░███████

█████████████████████

█████████████████████

▀███████████████████▀
.
favebook
Full Member

Activity: 197
Merit: 130

View Profile
February 13, 2020, 12:10:55 PM

Prodajem oko 1700USD u BTC/USDT
U Beogradu licno
Prodao bih po trenutnoj ceni
@Dzeronimo, evo covek za tebe, mada nema neku reputaciju ovde tako da budi oprezan.

Nisam nikad kupovao btc na CEXu, uglavnom prodavao. Tu nema jos nekih troskova osim tih 3%?
Ako je to sve, to cak i nije lose, tesko ces naci neki drugi legalan servis da je znacajno jeftiniji ili uopste jeftiniji. U zavisnosti koliko kupujes, mozda da probas direktno sa nekim ko inace prodaje, pa uz 0% za obe strane, svima dobro.

Ja koliko se secam, poslednji put kad sam radio racunicu, 3,3% je konacna provizija na CEX-u za kupovinu.

Pa sad, "veci" iznos je ne odredjen broj. Za nekog je 300e velik iznos, a nekom je sve do 5k mali iznos.
Mozda ovo ovde moze da se iskoristi, pa ako kupujes a nije ti hitno da bude u roku od odma, mozes probati i ovde. Banke rade, post net... nije obavezno vidjanje i sastajanje.
Vidim da na ECD imaju dve opcije, 4% i 6% (nije mi jasno zasto je kupovina karticom skuplja ali ajd)

ECD je od skoro uveo i instant transakcije (24/7), tako da je to lepo s njihove strane, ali sto se tice provizija, mislim da to ide na razlicite rankove ili kolicine (ne secam se tacno). Mada KYC je kod njih takodje obavezan.
jasta more
Member
**

Activity: 142
Merit: 10

View Profile
February 13, 2020, 03:43:58 PM

3% kad btc dnevno pravi vece oscilacije nije puno,I ja sam za ni zrno zita okupatoru ali sem otc nemamo bolji nacin
Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
February 14, 2020, 12:35:25 PM

Obrni, okreni, izgleda da cu opet koristiti Cex. Hvala svima na trudu i sugestijama.
MICRO
Legendary
*

Activity: 1946
Merit: 1018

CEO @ Stake.com and Primedice.com

View Profile WWW
February 19, 2020, 04:11:33 PM

Obrni, okreni, izgleda da cu opet koristiti Cex. Hvala svima na trudu i sugestijama.

Mogu ja povremeno da ti prodajem btc bez ikakve provizije. Za kes ili mozes preko paysenda da mi pustas na karticu sa kartice ako ti je bitno da moras sa kartice.

Ne bih se cimao za manje od 0.5 btc tako.

Ja inace btc prodajem liku u BG za kes uzima mi 3% tako da kad neko meni ponudi da kupi od mene ja ne uzimam proviziju.

Barbut
Hero Member

Activity: 1470
Merit: 501

View Profile
Today at 12:17:57 PM

3% kad btc dnevno pravi vece oscilacije nije puno,I ja sam za ni zrno zita okupatoru ali sem otc nemamo bolji nacin

Ovo mi se svidja "ja sam za ni zrno zita okupatoru" haha, dobro si me nasmejao! Smiley

Mogu ja povremeno da ti prodajem btc bez ikakve provizije. Za kes ili mozes preko paysenda da mi pustas na karticu sa kartice ako ti je bitno da moras sa kartice.

Ja inace btc prodajem liku u BG za kes uzima mi 3% tako da kad neko meni ponudi da kupi od mene ja ne uzimam proviziju.

To nije mnogo 3%, obrni okreni uvek se plati manje vise toliko, daj menjacnici nesto, daj banci nesto, daj nesto za transfere sa jednom na drugo, trece mesto...
Da li jos uvek radi onaj Novosadjanin? Cini mi se Robert, on je imao neku 5% proviziju za prodaju i kupovinu koliko se secam, davno bese.

▄▄█████████▄▄
    ▄██████▀▀▀▀▀██████▄
   ████▀▀         ▀▀████
  ████               ████
 ████     ▄▄████▄▄    ████
         █████████▄▄▄▄▄████
        ███████████████████
         █████████▀▀▀▀▀████
 ████     ▀▀████▀▀    ████
  ████               ████
   ████▄▄         ▄▄████
    ▀██████▄▄▄▄▄██████▀
       ▀▀█████████▀▀

CrypCore

▬▬▬▬▬▬▬▬
   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..CrypCore the future of Crypto..
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

█████
███▀▀
███
███

███
███
███▄▄
█████

█████
▀▀███
███
███

███
███
▄▄███
█████

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
MICRO
Legendary
*

Activity: 1946
Merit: 1018

CEO @ Stake.com and Primedice.com

View Profile WWW
Today at 12:41:08 PM

Ovo mi se svidja "ja sam za ni zrno zita okupatoru" haha, dobro si me nasmejao! Smiley

To nije mnogo 3%, obrni okreni uvek se plati manje vise toliko, daj menjacnici nesto, daj banci nesto, daj nesto za transfere sa jednom na drugo, trece mesto...
Da li jos uvek radi onaj Novosadjanin? Cini mi se Robert, on je imao neku 5% proviziju za prodaju i kupovinu koliko se secam, davno bese.

On je pre radio za 3% kad je ovaj u BG za 1% sad Robert radi za 5% a ovaj za 3% zato sto Robert ide preko njega. Ja sam pre bio kod roberta pa nekako dosao do ovog jer on nigde ne reklamira itd i radi samo malo vece sume.

Pages: « 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 [218]
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.