Bitcoin Forum
March 29, 2024, 12:19:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 125 »
  Print  
Author Topic: Ethereum  (Read 240702 times)
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 03, 2016, 08:12:50 AM

İşlermeler için Ethereum blockchain geliştiren girişim BlockApps, Microsoft azure platformunda onaylanan ilk sertifikalı blockchain girişim şirketi oldu. Daha da yükselir gibi sanki.

Neriye kadar yükselir tahmini olan varmı. Çakılır diye korkup çıktık. girmeye cesaret edemiyoruz.
1711671554
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711671554
Reply with quote  #2

1711671554
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711671554
Hero Member
*

Ignore
1711671554
Reply with quote  #2

1711671554
Report to moderator
1711671554
Hero Member
*

Ignore
1711671554
Reply with quote  #2

1711671554
Report to moderator
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 03, 2016, 08:21:01 AM

İşlermeler için Ethereum blockchain geliştiren girişim BlockApps, Microsoft azure platformunda onaylanan ilk sertifikalı blockchain girişim şirketi oldu. Daha da yükselir gibi sanki.

Neriye kadar yükselir tahmini olan varmı. Çakılır diye korkup çıktık. girmeye cesaret edemiyoruz.
bu olay coktan fiyatlandı zaten. 0.002lerden 0.01lere bu gazladı. borsa gibi düsünün. bence bundan sonra fiyat oturana kadar temkinli girip cıkmak lazım ethere
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 03, 2016, 08:26:29 AM

Etherum'u diğer altcoinler gibi (maid, ltc, monero, ripple hariç) kısa vadeli bir proje olarak görmeyin bence, bana kalırsa bu dakikadan sonra yatırım yapacaksanız ve hemen yapmak istiyorsanız yatırım yapacağınız miktarın %20 - %25 ile alım yapın düşünce tekrar alırsınız.. uzun vadede kazanç elde edeceğinizden eminim. Ben tekrar 0.023 seviyesinden bir miktar satış yaptım 0.020 civarında almayı planlıyorum eğer düşerse. Eğer düşmez ise stabil kaldığına inandığım zaman tekrar alım yapacağım..

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 03, 2016, 09:47:30 AM

Bende katıldım aranıza acımadım bastım 10 btc yi 0.22 den. Projelerin hepsini inceledim 0.19 dayken alacaktım limit sorunları yaşadım alana kadar uçtu ama olsun. Uzun vadeli bakıyorum ben projeyi beğendim. Varsın 6 ay sonra 0.24 te kalsın hiç koymaz gelecek olduğunu düşünüyorum bakalım hayırlısı. Elinde 0.01x lerdeyken alanlar çok güzel karlar yaptılar kısa vadede karlara aldanıp satmasınlar bence. YTD

signature not found.
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 03, 2016, 12:27:07 PM

arkadaslar , öncelikle burada paylasımda bulunan her fikir icin herkese tesekkurler .

sadece bitcoine odaklanmayıp  diger onemli gelismelere odaklanan kisiler olması ve bu kisilerin   deneyimlerini paylasmaları cok sevindirici .

ben de kendi fikirlerimi paylasmak isterim .

bitcoin bir cıgır acmıstır . evet bu dogru . bazı seylerin baslangıcı sayılabilir bitcoin ve de oncusu .

ardından gelen bir cok altcoin denen copy paste olan coinler ise pek de deger barındırmamakta bence .

buna litecoin de dahil .

bunlar arasında tamamen bitcoinden farklı olan coinler de var . ripple , nextcoin vs gibi .

tabii bunlardan bazıları ilgi gordu bazıları gormedi gelisemedi . bazıların avantajları bazıların dezavantajları vardı .

mesela ripple bir altcoin olmasının yanısıra , guzel bir sistem olmasına ragmen  pre mining olması , kendine ozgu private blockchaine dayanması , tek merkezden yonetilmesi , istenildiginde manipule edilebilmesi , sistemin kapatılması vs gibi mudahelelere acık olması vs . ancak anlasıldı ki daha cok bankacılık ve benzeri finans kurulusları icin yapılmıs bir sistemdi ve onlar hemen ripple ı sahiplendi ve bir yerde son kullanıcıya hitap etmez oldu .

daha sonra iddialı bir sekilde ethereum piyasaya cıktı . ve hemen buyuk firmaların dikkatini cekti ç microsoft gibi .
bu da bos bir proje olmadıgını gosterdi .

microsoft bos olan gelecegi olmayan bir projeye yatırım yapar mı ? veya pump-dump yapacak hali var mı ? ister ki yatırım yaptıgı platformun ( ethereumun ) fiyatının ve degerinin yukselmesi , stabil hale gelmesi ve belli fiyatın altına dusmemesi dir )

Yani demek istediğim bence ethereum bitcoinden sonra en onemli gelismedir bu alanda . bunu gunden gune goruyoruz ve gormeye devam edecegiz ilerde .

ben 2.5 usd iken almaya basladım ethereumu ve bir kac gun sonra fiyatının 10 usd yi gececegini dusundum ( hatta 20 usd yi ) ve ilk adım gerceklesti  . 20 usd yi de gorecektir yakında .

bunlar bu tip buyuk projeler icin kucuk rakamlar .

bitcoinin 1000 usd yi gectigini dusunursek .

su an ethereum bitcoin toplam degerinin yuzde 10 una ulastıgı soyleniyor . bunu gecebilir de . buna sasmamak gerek . elbette ki yakında yaza dogru veya yazdan sonra sonbahara dogru halving den dolayı bitcoin fiyatı yukselecektir . bu kacınılmazdır .

ancak ethereum daha hızlı bu alanda .ve o da yukselecektir . ve su anda fiyatının yuksek oldugunu dusunenlere sunu hatırlatırım .

2012 sonlarında bir bitcoin fiyatı neydi ? sonra nereye geldi ? her zaman artık bitti yukseldi bundan sonra yukselmez , gelecegi nokta budur diye dusunur insan zaman zaman . bence bu yanlıs .

ethereumun bitcoinin fiyatını gecmeyecegini kimse garantileyemez ve ben buna inanıyorum . gun gelecek ethereumun fiyatı bitcoinin fiyatını da gececek .

ayrıca wallet arayan arkadaslara da jaxx.io yu tavsiye ederim . burada bircok platform icin wallet var .

ben chrome eklentisini kurdum o bile guzel calısıyor . ihtiyacınıza gore istediginiz walleti kurup kullanabilirsiniz .

yakında hardware wallet de cıkacakmıs bu da ethereumun ne kadar gelecek vaat ettigini gosterir bence .

mining icin kolay bir yontem biliyorum fikri almak isteyen kisiler bana pm ile ulasabilir .
needmoney
Legendary
*

Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 03, 2016, 12:47:44 PM

@kripto para yorumun için teşekkürler.
Ben de tam ethereum mining'in kolay bir yolu yok mu diye sormak için konuya girmiştim ki mesajını gördüm Smiley
Burada paylaşırsan herkes faydalanır daha yararlı olur.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
Penguen
Hero Member

View Profile
March 03, 2016, 01:43:40 PM

Bu ethereumu normal pc de kazabildiğimiz bir yol biliyorsanız lütfen paylaşın. Ben denedimde beceremedim. Supernovada benim laptop gücü yetmediğinden poolda kayboldu. uğraştım baya ama beceremedim.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 03, 2016, 01:59:15 PM

tabi . burda paylasmak daha dogru ancak dogru bilginin dogru kisiye gitmesi daha iyi bence .

neyse seni kırmayayım ilgili bilgi asagıda yer alıyor . herkes bu paylasım icin sana da tesekkur etsin . ben burda paylasım icin biraz isteksizdim once sen aklımı celdin . bilgi emek ister caba ister . bunun degerini bilelim ve saygı duyalım .

http://ethosdistro.com/

yukardaki linkte sadece ethereum mining yapan bir linux isletim sistemi yer almakta . ucretli . asagıdaki linklerden donwload versiyonu veya posta yoluyla fiziksel siparis verilebiliyor .

yardımcı olabilecek birkac link daha veriyorum .

olumsuz ve scam vs gibi sacma sapan yorumları yapmamanızı tercih ediyorum . sonucta isteyen parasını verip alır . istemeyen almaz . sonucta ugrasıp yapmıs adamlar tabi bir degeri olacak .

yatırım yapmadan havadan ethereum kazanmak isteyen varsa faucetleri kullansın . mining yapmak isteyen belli bir yatırım yapmalı . tabii bunun icin maliyet getiri planlaması yapmak gerek once .

gerekli linkler asagıda . hesaplamanızı yapın . ne yatırım gerek elektrik masrafı nedir , getirisi nedir vs . tabii bir ay sonra diyelim sartlar degisebilir - degisecektir bunu da gozonunde bulundurmak gerek ancak hesaplamalarıma gore su an icin ethereum mining karlı . bu ne kadar surer birkac ay surer bence .

asagıda ethereum mining uyumlu ekran kartı bulabileceginiz link de var vatanbilgisayarda .

tabii sunu da belirtmek gerekir ki tum sorumluluk kullanıcıya aittir . ben sadece fikirlerimi soyleyip bilgilerimi paylastım . kesinliginin garantisi yoktur .

http://gpushack.com/collections/gpushack/products/ethos-16gb-ssd

http://gpushack.com/collections/gpushack/products/ethos-16gb-digital-download

http://ethereum-mining-calculator.com/

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-270x-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti-12454.html#ozellikler

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r9-270x-directcu-ii-top-2gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#ozellikler

http://www.rapidtables.com/calc/electric/electricity-calculator.htm
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
March 03, 2016, 02:22:58 PM

10 doları geçti. vay beee.
kriptopara
Member
**

View Profile
March 03, 2016, 02:50:02 PM

cpu mining mumkun degil su an gpu mining mumkun . grafik kartlarıyla yani . ilerde bu da mumkun olmayacak gibi gorunuyor
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1255

View Profile WWW
March 03, 2016, 02:55:53 PM

Bir kez daha gec kaldim. Gozumun onunde yukselisini izledim ama almaya bir turlu cesaret edemedim. Ethereum her anlamda beni haksiz cikardi simdiye kadar. Simdi oturmus bekliyorum belki bir dump yer de alirim. Kactan alinabilir deneyimli arkadaslar fikir verirse sevinirim.

kriptopara
Member
**

View Profile
March 03, 2016, 03:04:02 PM

haftasonunu beklemek lazım . o arada satıs olursa almak lazım . olmaz yukselirse gozunu karartıp fiyatı neyse al derim . sonucta fiyatın yuksek olması birkac kat yukselmesine engel degil .
Penguen
Hero Member

View Profile
March 03, 2016, 03:15:45 PM

Bir kez daha gec kaldim. Gozumun onunde yukselisini izledim ama almaya bir turlu cesaret edemedim. Ethereum her anlamda beni haksiz cikardi simdiye kadar. Simdi oturmus bekliyorum belki bir dump yer de alirim. Kactan alinabilir deneyimli arkadaslar fikir verirse sevinirim.

Ben gözümü karartım 0.02200000 den girdim. fazla değil 2 eth aldım. ilk alışıma bakıyorum 10 eth almış satmışım peh. Satmasam şimdi sermaye toplanmıştı. Birazda exp e girdim 150 den. Ether çıktıkça o da çıkıyor. Nerdeyse monero ya yetişti.
by rallier
Legendary
*

Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 03, 2016, 03:33:15 PM

Eth sağlam bir dump yedi almak isteyenler tam zamanı

signature not found.
Penguen
Hero Member

View Profile
March 03, 2016, 03:39:13 PM

Eth sağlam bir dump yedi almak isteyenler tam zamanı
Evet şu dump yemeden satıp dipte almayı öğrenemezsem yine bu iş olmicak sanırım. Ama kısa vadeli düşünmemek lazım sabır en büyük erdemdir.
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
March 03, 2016, 04:18:01 PM

Etherum'u diğer altcoinler gibi (maid, ltc, monero, ripple hariç) kısa vadeli bir proje olarak görmeyin bence, bana kalırsa bu dakikadan sonra yatırım yapacaksanız ve hemen yapmak istiyorsanız yatırım yapacağınız miktarın %20 - %25 ile alım yapın düşünce tekrar alırsınız.. uzun vadede kazanç elde edeceğinizden eminim. Ben tekrar 0.023 seviyesinden bir miktar satış yaptım 0.020 civarında almayı planlıyorum eğer düşerse. Eğer düşmez ise stabil kaldığına inandığım zaman tekrar alım yapacağım..

Bugun oglen yazmistim 500 adet satisim 575 Eth olarak geri dondu bana Smiley

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
March 03, 2016, 04:18:21 PM

hangı exchange sırketınden almalıyız acaba ??
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3122
Merit: 1516

View Profile WWW
March 03, 2016, 07:23:59 PM

toplam hacmin %66 ı poloniex de el değiştiriyor. en hacimli borsa poloniex olduğuna göre buradan almanızda fayda var diye düşünüyorum.
Penguen
Hero Member

View Profile
March 03, 2016, 07:27:53 PM

toplam hacmin %66 ı poloniex de el değiştiriyor. en hacimli borsa poloniex olduğuna göre buradan almanızda fayda var diye düşünüyorum.

Baya güçlü bir dump yemesine rağmen çok düşmedi. Güven tazeledi bence. yinede kişisel kararımdır.Yatırım tavsiyesi değildir. Yakından izlenmeli bence.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
March 03, 2016, 07:49:34 PM

Yediği dump a rağmen geldiği seviyeye bakılırsa, birkaç gün içinde 0.03 btc seviyelerini zorlayacağa benziyor. Bu artışla iştahlanıp mining e yönelen ciddi bir kitle oluşmaya başladı. Bu yüzden fiyat artışına karşı bir direnç oluşur mu? Pek sanmıyorum. Ama oluşsa bile çok kısa süreli olur bence.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 125 »
  Print  

Jump to: