Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:29:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3035827 times)
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 14, 2019, 08:00:49 PM
 #4261

je tko od aktivnih forum članova testirao ovaj gore miner?
i btw, gdje su službeni donload linkovi?
Nov acc I odmah super miner,pass od mene.Mining je I ovako jedva isplativ jos mi treba da rizikujem da me neko ocisti Grin

1714184946
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714184946

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714184946
Reply with quote  #2

1714184946
Report to moderator
1714184946
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714184946

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714184946
Reply with quote  #2

1714184946
Report to moderator
1714184946
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714184946

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714184946
Reply with quote  #2

1714184946
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
carlosnvidia
Copper Member
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
November 14, 2019, 09:58:39 PM
 #4262

je tko od aktivnih forum članova testirao ovaj gore miner?
i btw, gdje su službeni donload linkovi?
Nov acc I odmah super miner,pass od mene.Mining je I ovako jedva isplativ jos mi treba da rizikujem da me neko ocisti Grin

Acc je od prošle godine.

Što se tiče majnera, evo pozivam te da ga probaš preko Anydeska sa mog riga Wink

Pozz
theblockbox
Copper Member
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 1


View Profile WWW
November 15, 2019, 03:52:36 PM
 #4263

Ako ste na kraju studija i pitate se šta biste radili nakon završetka školovanja, TheBlockBox vam nudi šansu da izgradite karijeru baš u tom pravcu, ka tehnologiji budućnosti.
Od vas tražimo predznanje koje ćete usavršiti uz našu konstantnu pomoć i obuke.

Odgovornosti:
•   Dizajniranje i razvijanje aplikacija sa trajnim i visokim kvalitetom
•   Saradnja sa razvojnim timom kako bi se razumeli uslovi krajnjeg korisnika, formulisali slučajevi upotrebe, a zatim preneli svi elementi u efektivne tehničke uslove
•   Procena kvaliteta koda pisanjem automatskih skirpti i testova jedinice
•   Prisustvo na “brainstorm” sastancima kako bi se razvile ideje za naše proizvode i usluge

Uslovi:
•   Samoproglašeni hakeri, sa trenutnom ili budućom Diplomom ili Masterom Računarskih nauka ili Matematike
•   Iskustvo sa jednim ili više programskih jezika - Java, PHP, Python, .NET, C# i želja za učenje novih tehnologija
•   Vladanje sa backend skaliranjima, mikroservisima, i distribuiranim bazama podataka (SQL ili NoSQL)

Ono što će vas učiniti posebnim:
•   Interesovanje za Blockchain
•   Poznavanje distribuiranih Sistema, i AWS/Google Cloud/MS Azure
•   Osnovno znanje front-end tehnologija I platforma, kao što su JavaScript, NodeJS ili HTML

Prijavi se na: RECRUITING@THEBLOCKBOX.IO
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
November 16, 2019, 09:59:48 AM
 #4264

25 godina zivota i 20 godina iskustva  Grin

5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
November 22, 2019, 01:16:36 PM
 #4265

Imam utisak da Craig Wright jeste zaista Satoshi. Nekako mi se uklapa u profil, socijalna inteligencija mu je na nuli, prilicno je opsesivan, ulazi u sitna crevca, reaguje kao dete koje je pokusalo da napravi nesto, a nije uspelo, nije mogao da izdrzi pritisak, pun je straha da ga ne corkiraju, a toliko je zaljubljen u sebe da ne zeli da prizna neuspeh i sada nam puni glavu nekim nebulozama. Ko zna mozda je u besu bacio sve privatne kljuceve kada je shvatio da njegovo remek delo ne radi, jer perfekcionsti su takvi, sve ili nista, a sada pokusava da proda bar svoje ime.

favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
November 22, 2019, 02:47:43 PM
 #4266

Imam utisak da Craig Wright jeste zaista Satoshi. Nekako mi se uklapa u profil, socijalna inteligencija mu je na nuli, prilicno je opsesivan, ulazi u sitna crevca, reaguje kao dete koje je pokusalo da napravi nesto, a nije uspelo, nije mogao da izdrzi pritisak, pun je straha da ga ne corkiraju, a toliko je zaljubljen u sebe da ne zeli da prizna neuspeh i sada nam puni glavu nekim nebulozama. Ko zna mozda je u besu bacio sve privatne kljuceve kada je shvatio da njegovo remek delo ne radi, jer perfekcionsti su takvi, sve ili nista, a sada pokusava da proda bar svoje ime.

Iskreno se nadam da je ovo sarkazam, jer Craig Steven Wright i Satoshi Nakamoto su dva imena koja ne bi trebala da se nalaze u istoj recenici.
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
November 22, 2019, 05:58:05 PM
 #4267

Znas kako, sve dok ne potpise sa svojim privatnim kljucem on je samo Schrodinger-ova macka, sad da li ce on to uraditi ili nece, ima li uopste kljuceve ili nema, da li su zakljucani sa Shamir-om, to zna samo on. Na osnovu stvari koje sam saznao i na osnovu komunikacije sa njim mogu reci da meni deluje da on jeste Satoshi sto je samo po sebi sarkasticno.

aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
November 26, 2019, 11:07:18 PM
 #4268

Imam utisak da Craig Wright jeste zaista Satoshi. Nekako mi se uklapa u profil, socijalna inteligencija mu je na nuli, prilicno je opsesivan, ulazi u sitna crevca, reaguje kao dete koje je pokusalo da napravi nesto, a nije uspelo, nije mogao da izdrzi pritisak, pun je straha da ga ne corkiraju, a toliko je zaljubljen u sebe da ne zeli da prizna neuspeh i sada nam puni glavu nekim nebulozama. Ko zna mozda je u besu bacio sve privatne kljuceve kada je shvatio da njegovo remek delo ne radi, jer perfekcionsti su takvi, sve ili nista, a sada pokusava da proda bar svoje ime.

Taj stereotip je veoma netacan.
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 27, 2019, 01:48:25 AM
 #4269

Znas kako, sve dok ne potpise sa svojim privatnim kljucem on je samo Schrodinger-ova macka, sad da li ce on to uraditi ili nece, ima li uopste kljuceve ili nema, da li su zakljucani sa Shamir-om, to zna samo on. Na osnovu stvari koje sam saznao i na osnovu komunikacije sa njim mogu reci da meni deluje da on jeste Satoshi sto je samo po sebi sarkasticno.
koliko godina tvrdi da jeste mogao je da pokaze makar jedan dokaz za to

5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
November 27, 2019, 09:02:50 AM
 #4270

On i da jeste i da nije, kako god okrenes, potpuno je nekorektan.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
November 27, 2019, 09:05:37 AM
 #4271

On i da jeste i da nije, kako god okrenes, potpuno je nekorektan.

Niti je bitno (osim za njega osobno i njegove mogucnosti unovciti to...).

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
December 02, 2019, 07:01:18 PM
 #4272

Ne mislim na njih, ecd radi potpuno legalno, mislio sam na svakog od nas ko bi se odvazio da u drzavi pruza usluge menjanja kriptovalute za dinare u nekom vecem obimu po mom misljenju drzava ima veoma proste mehanizme da ga jako brzo ucutka.

Sto se tice ECD oni su vise u onoj grupi "obogatili se, pa ih sada boli uvo". Uredno beleze sve transakcije u prosledjuju ih Poreskoj upravi, takodje mislim da je nedovoljno brige o korisnicima, nece da odgovore na pitanja kako knjize isplatu novca i da li je korisnik duzan da plati porez na isplacen novac, samo ti kazu da se obratis svom poreskim savetniku. Po meni nije vise stvar ni o kriptovalutama, vec o cinjenici da ti pravno lice isplacuje RSD, sto se vodi kao zarada i duzan si da sam evidentiras i uplatis porez po nekom osnovu.

Ako se secate onih cuvenih izjava kada primite novac iz inostranstva preko tipa Moneybookers (Skrill) koje potpisujete kada odete u banku, sta god zaokruzite vi ste duzni da uplatite porez u roku od 14 dana, cak i na poklon/donaciju, ali to niko nikada nije radio jer jednostavno nije obavesten da to treba da uradi. Banku boli uvo oni su cisti od momenta kada potpises izjavu, a ti srecan odes kuci. E pa mislim da je slicna fora sa ecd.

Po meni problem je sto je blockchain revolucionarna tehnologija koja je trebala da dovede do pisanja novih Zakona, a ne da se prilagodjava postojecim, ja sam u fazonu "code is law". Tako kad neko spomene BTC i legalno poslovanje, to jednostavno ne ide jedno sta drugim. P2P novac je bas to Peer-to-peer ili Person-to-person, a regulativa zeli od njega da napravi Person-to-bank-to-country-to-bank-to-person, malo smesno Cheesy Sta ce nam onda BTC tj kakve onda veze obican covek ima sa BTC? Otprilike stvar se svodi na to da postane tehnologija koju banke koriste u backend-u za prenos novca, a mene iskreno ne zanima sta i kako npr Banka Intesa koristi, verovatno su do sada promenili 100 vrsta servera i software-a, sto mene kao obicnog korisnika uopste nije dotaklo, niti me interesovalo.


Porez placas samo na ukupno preko 2800000din tako nesto je sad 5 prosecnih plata u srbiji. Kad predjes toliko primanje na racunu trebalo bi da prijavis i platis porez na dodatni prihod.

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
December 04, 2019, 10:18:47 AM
 #4273

Porez placas samo na ukupno preko 2800000din tako nesto je sad 5 prosecnih plata u srbiji. Kad predjes toliko primanje na racunu trebalo bi da prijavis i platis porez na dodatni prihod.
Izvini, ali postoje i druge obaveze. Ja sam u svemu ovome jako dugo, pricao sa knjigovodjama, isao kod poreskog inspektora, dopisivao se sa Poreskom upravom, citao Zakone, jednostavno ne mozes da shvatis koliko gresis. Ja bih voleo da je tako kako kazes, ali jednostavno nije. Vecina stvari koje si procitao na netu vezano za zakonske obaveze, poreske obaveze i primanje novca na racun nisu tacne. To sto ce novac legao na vas racun, ne znaci da su vase obaveze tu zavrsene. To sto vas niko ne drnda, ne mora da znaci da nece, ima osnova ako zeli, podaci o transakcijama se cuvaju 7-8 godina. Ne radi se samo o poreskim obavezama, primio si novac od pravnog lica, firme, uz to mora da ide neka dokumentacija, doznake itd, poslao si sam sebi novac inostranstva, gde su ti papiri, gradjanin Srbije ne sme da ima racun u banci u inostranstvu, bla, bla. Pazite malo sta radite, ozbiljno vam kazem, ne ubedjujte druge u nesto u sta niste sigurni, niste eksperti za ta pitanja, ako ste doneli neke odluke zadrzite ih za sebe, sami za sebe odgovarate, ne gurajte druge u probleme.

examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3149


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
December 04, 2019, 12:54:17 PM
 #4274

Porez placas samo na ukupno preko 2800000din tako nesto je sad 5 prosecnih plata u srbiji. Kad predjes toliko primanje na racunu trebalo bi da prijavis i platis porez na dodatni prihod.
Izvini, ali postoje i druge obaveze. Ja sam u svemu ovome jako dugo, pricao sa knjigovodjama, isao kod poreskog inspektora, dopisivao se sa Poreskom upravom, citao Zakone, jednostavno ne mozes da shvatis koliko gresis. Ja bih voleo da je tako kako kazes, ali jednostavno nije. Vecina stvari koje si procitao na netu vezano za zakonske obaveze, poreske obaveze i primanje novca na racun nisu tacne. To sto ce novac legao na vas racun, ne znaci da su vase obaveze tu zavrsene. To sto vas niko ne drnda, ne mora da znaci da nece, ima osnova ako zeli, podaci o transakcijama se cuvaju 7-8 godina. Ne radi se samo o poreskim obavezama, primio si novac od pravnog lica, firme, uz to mora da ide neka dokumentacija, doznake itd, poslao si sam sebi novac inostranstva, gde su ti papiri, gradjanin Srbije ne sme da ima racun u banci u inostranstvu, bla, bla. Pazite malo sta radite, ozbiljno vam kazem, ne ubedjujte druge u nesto u sta niste sigurni, niste eksperti za ta pitanja, ako ste doneli neke odluke zadrzite ih za sebe, sami za sebe odgovarate, ne gurajte druge u probleme.

Deluje da je zakon podlozan raznim tumacenjima. Zato jebi dobar, jer nikad ne mozes biti 100% u zakonskim okvirima. Uvek postoji nesto zbog cega si u prekrsaju.
Evo tekst na temu oporezivanja freelancer
https://www.mojafirma.rs/baza-znanja/kako-da-obracunam-porez-i-doprinose-na-prihode-koje-ostvarujem-od-strane-firme-kao-freelancer/

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
December 04, 2019, 01:37:46 PM
 #4275

To što država (kako naša tako i većina drugih) ne zna kako da reši problem sa kriptovalutama (koje su tu VEĆ 10 godina) nije problem potrošača i ljudi koji podržavaju sve te projekte. Već je problem samih banaka i vlasti (kako naše tako i drugih). Ljudi se snalaze kako znaju i umeju i to dele na forumima kao i razgovorima uživo, i ja tu ne vidim ništa pogrešno od strane istih (potrošača i investitora).

5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
December 04, 2019, 04:23:25 PM
 #4276

Ja se radom preko interneta bavim od 2009 i kasnije sa bitcoin-om od 2012 i mogu vecina "snalazenja" uopste ne funkcionise i coveka jednostavno stavlja u niz pravnih zavrzlama od kojih moze posle da ga boli glava samo ako se nekom hoce. Jako je lose uciti nekoga pogresno. Nasa zemlja je zakonski i poreski rigidna drzava, nefleksibilna, na nivou africkih zemalja, tu se potpuno slazem, samo daj da se bavimo pravim resenjima, a ne kvazi-resenjima. Meni je resenje kada neko ne moze ni na koji nacin da te posle kaznjava i ne znam ni ja sta.

favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
December 05, 2019, 12:21:28 AM
 #4277

Ja se radom preko interneta bavim od 2009 i kasnije sa bitcoin-om od 2012 i mogu vecina "snalazenja" uopste ne funkcionise i coveka jednostavno stavlja u niz pravnih zavrzlama od kojih moze posle da ga boli glava samo ako se nekom hoce. Jako je lose uciti nekoga pogresno. Nasa zemlja je zakonski i poreski rigidna drzava, nefleksibilna, na nivou africkih zemalja, tu se potpuno slazem, samo daj da se bavimo pravim resenjima, a ne kvazi-resenjima. Meni je resenje kada neko ne moze ni na koji nacin da te posle kaznjava i ne znam ni ja sta.

Ako si vec tako dugo u ovome i pricas o nekom zakonu kod nas koji kao poznajes. Molim te, umesto sto kritikujes tudje motode, prosvetli nas kako bi to sve legalno trebali da radimo a da nam niko ne stoji nad glavom posle.
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
December 05, 2019, 10:51:45 AM
 #4278

Ja se radom preko interneta bavim od 2009 i kasnije sa bitcoin-om od 2012 i mogu vecina "snalazenja" uopste ne funkcionise i coveka jednostavno stavlja u niz pravnih zavrzlama od kojih moze posle da ga boli glava samo ako se nekom hoce. Jako je lose uciti nekoga pogresno. Nasa zemlja je zakonski i poreski rigidna drzava, nefleksibilna, na nivou africkih zemalja, tu se potpuno slazem, samo daj da se bavimo pravim resenjima, a ne kvazi-resenjima. Meni je resenje kada neko ne moze ni na koji nacin da te posle kaznjava i ne znam ni ja sta.

Ako si vec tako dugo u ovome i pricas o nekom zakonu kod nas koji kao poznajes. Molim te, umesto sto kritikujes tudje motode, prosvetli nas kako bi to sve legalno trebali da radimo a da nam niko ne stoji nad glavom posle.

Don't kill the messenger Cheesy Moras da uradis sopstveno istrazivanje. Moje reci su lako dokazive, uzmi lepo pogledaj zakone, imas ih na netu, pa pogledaj da li je istina ono sto ja govorim, nemoj da gledas na forumima. Ja sam gledao po forumima kada sam pocinjao i smatram to svojom velikom greskom.

Sto se tice nepoverenja oko mog novog naloga, moram i to da objasnim. Zbog mog projekta koji je trebao da resi sve probleme i obezbedi privatnost za sve, koji nazalost niko nije ni probao, morao sam da se sakrijem da bi zastitio projekat, stari nalog sam koristio sa javne IP adrese, novi koristim sa skrivene IP adrese. Drugo, mogao sam da kriptografski potpisem poruku sa bitcoin adrese koju sam koristio iz 2012. godine, ali mislim da posle kroz blockchain explorer moze da se utvrdi moj identitet, narocito sto sam prve btc razmenio sa jednom vanity bitcoin adresom.

Projekat je bio tehnicki neunistiv, ali eto socijalnim inzenjeringom neko je mogao da dodje do identiteta autora i da obori citav projekat. Posto od projekta vise nema nista, sada mogu to da vam kazem Cheesy I dalje mislim da je ideja bila super nova pradigma "niko ne zna ni o kome nista", 500 bankomata sirom Srbije, niko vas ne ganja, profit korisnicima, nema servera, nema mogucnosti prevare, bot je ujedno bio i mikser, visestruki nivoi enkripcije, ma ludilo. Bilo je uzbudljivo praviti to cudo Cheesy Ja necu vise da se bavim sa tim, rado cu podrzati i svojim savetom pomoci ako neko odluci da napravi nesto slicno.

5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
December 05, 2019, 09:19:10 PM
 #4279


Deluje da je zakon podlozan raznim tumacenjima. Zato jebi dobar, jer nikad ne mozes biti 100% u zakonskim okvirima. Uvek postoji nesto zbog cega si u prekrsaju.
Evo tekst na temu oporezivanja freelancer
https://www.mojafirma.rs/baza-znanja/kako-da-obracunam-porez-i-doprinose-na-prihode-koje-ostvarujem-od-strane-firme-kao-freelancer/


Evo obratite paznju na tekst iz ovog linka, lepo autor na pocetku teksta kaze da se ogradjuje od price o pravnom aspektu odnosa izmedju stranog poslodavca i radnika rezidenta Republike Srbije i da ce se baviti samo obracunom poreza. A cemu obracun poreza kada ne mozes da napravis valjan Ugovor o radu?

Mnogi su se setili pa istampaju Terms & Conditions sa sajta na kome zaradjuju novac Cheesy  Ne moze to tako, prvo Ugovor o radu mora biti u tacno odredjenom formatu koji je propisan nasim zakonima, znaci Terms & Conditions nema nikakvu valjanost, a bez njega tekst je skroz deplasiran, kako obracunati porez na osnovu Ugovora o radu, a ni nemas ga.

Drugo, hipoteticki cak i da je T&C valjan pred nasim sudom, mislite da bi ga iko prihvatio na engleskom jeziku? Pa svi ti sudski tumaci ne postoje bez razloga, sto bi ljudi prevodili sve i svasta, diplome itd, placali 20e/stranici sudskim tumacima, pa zato sto moraju, sluzbeni jezik je jos uvek srpski koliko se ja secam. E sad ovaj koji je napisao tekst je verovatno uvalio gomilu ljudi u probleme, jer je detaljno opisao nesto sto je nemoguce, jer nemate valjani Ugovor o radu.

Isto ovako sam ja citao Pravni savetnik i bio odusevljen kako sam nasao nacin kako da platim porez i onda me poreski inspektor o'ladio, a posle i Poreska uprava. Ja sam hteo svim srcem da platim porez, bas sam bio uporan, ali jednostavno nije bio moguce. Drzava vise misli o malinama nego o nama freelancer-ima, potpuno je nelegalno raditi preko neta. Ja sam mesec dana molio Poresku upravu da mi omoguce da platim porez, ali su bili toliko ignorantni i bezobrazni da sam na kraju odustao. Mislim da negde imam moju prepisku sa njima.

MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
December 17, 2019, 05:19:34 PM
 #4280


Deluje da je zakon podlozan raznim tumacenjima. Zato jebi dobar, jer nikad ne mozes biti 100% u zakonskim okvirima. Uvek postoji nesto zbog cega si u prekrsaju.
Evo tekst na temu oporezivanja freelancer
https://www.mojafirma.rs/baza-znanja/kako-da-obracunam-porez-i-doprinose-na-prihode-koje-ostvarujem-od-strane-firme-kao-freelancer/


Evo obratite paznju na tekst iz ovog linka, lepo autor na pocetku teksta kaze da se ogradjuje od price o pravnom aspektu odnosa izmedju stranog poslodavca i radnika rezidenta Republike Srbije i da ce se baviti samo obracunom poreza. A cemu obracun poreza kada ne mozes da napravis valjan Ugovor o radu?

Mnogi su se setili pa istampaju Terms & Conditions sa sajta na kome zaradjuju novac Cheesy  Ne moze to tako, prvo Ugovor o radu mora biti u tacno odredjenom formatu koji je propisan nasim zakonima, znaci Terms & Conditions nema nikakvu valjanost, a bez njega tekst je skroz deplasiran, kako obracunati porez na osnovu Ugovora o radu, a ni nemas ga.

Drugo, hipoteticki cak i da je T&C valjan pred nasim sudom, mislite da bi ga iko prihvatio na engleskom jeziku? Pa svi ti sudski tumaci ne postoje bez razloga, sto bi ljudi prevodili sve i svasta, diplome itd, placali 20e/stranici sudskim tumacima, pa zato sto moraju, sluzbeni jezik je jos uvek srpski koliko se ja secam. E sad ovaj koji je napisao tekst je verovatno uvalio gomilu ljudi u probleme, jer je detaljno opisao nesto sto je nemoguce, jer nemate valjani Ugovor o radu.

Isto ovako sam ja citao Pravni savetnik i bio odusevljen kako sam nasao nacin kako da platim porez i onda me poreski inspektor o'ladio, a posle i Poreska uprava. Ja sam hteo svim srcem da platim porez, bas sam bio uporan, ali jednostavno nije bio moguce. Drzava vise misli o malinama nego o nama freelancer-ima, potpuno je nelegalno raditi preko neta. Ja sam mesec dana molio Poresku upravu da mi omoguce da platim porez, ali su bili toliko ignorantni i bezobrazni da sam na kraju odustao. Mislim da negde imam moju prepisku sa njima.

Realno.

Ali hahah molio ih da platis porez oni odbili. Cheesy

Problem je sto ni oni ne znaju koliko kako i zasto treba da platis ako radis to sto ti radis.

Sto kazes i ja sam se raspitivao kod raznih knjigovodja i savetnika i po internetu i svako prica nesto drugacije prosto jer niko ne zna tacno pa ni ti inspektori.

Jer nam je zakon ocajan i prakticno limitiran na nasu zemlju ko da smo u Severnoj Koreji.

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
Pages: « 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!