Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:58:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3064802 times)
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
January 03, 2020, 08:04:48 PM
 #4281

Imam utisak da Craig Wright jeste zaista Satoshi. Nekako mi se uklapa u profil, socijalna inteligencija mu je na nuli, prilicno je opsesivan, ulazi u sitna crevca, reaguje kao dete koje je pokusalo da napravi nesto, a nije uspelo, nije mogao da izdrzi pritisak, pun je straha da ga ne corkiraju, a toliko je zaljubljen u sebe da ne zeli da prizna neuspeh i sada nam puni glavu nekim nebulozama. Ko zna mozda je u besu bacio sve privatne kljuceve kada je shvatio da njegovo remek delo ne radi, jer perfekcionsti su takvi, sve ili nista, a sada pokusava da proda bar svoje ime.

meni se pre cini da je Dorian Prentice ustvari Satoshi, sto mu i jeste ime sa rodjenja (Satoshi Nakamoto), ma koliko on to negirao i govorio da to sto je izjavio da je napustio projekat 2010, i prepustio ga drugima je bilo nesporazum, i da je mislio na neki drugi projekat...
a sa druge strane, on je japanac, sto se poklapa sa Satoshi-jevim profilom na metzdowd-u, jedino se godina rodjenja ne slaze, ali sa Craig se mnogo toga ne slaze...
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714823894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714823894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714823894
Reply with quote  #2

1714823894
Report to moderator
1714823894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714823894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714823894
Reply with quote  #2

1714823894
Report to moderator
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
January 04, 2020, 01:50:46 AM
 #4282

Imam utisak da Craig Wright jeste zaista Satoshi. Nekako mi se uklapa u profil, socijalna inteligencija mu je na nuli, prilicno je opsesivan, ulazi u sitna crevca, reaguje kao dete koje je pokusalo da napravi nesto, a nije uspelo, nije mogao da izdrzi pritisak, pun je straha da ga ne corkiraju, a toliko je zaljubljen u sebe da ne zeli da prizna neuspeh i sada nam puni glavu nekim nebulozama. Ko zna mozda je u besu bacio sve privatne kljuceve kada je shvatio da njegovo remek delo ne radi, jer perfekcionsti su takvi, sve ili nista, a sada pokusava da proda bar svoje ime.

meni se pre cini da je Dorian Prentice ustvari Satoshi, sto mu i jeste ime sa rodjenja (Satoshi Nakamoto), ma koliko on to negirao i govorio da to sto je izjavio da je napustio projekat 2010, i prepustio ga drugima je bilo nesporazum, i da je mislio na neki drugi projekat...
a sa druge strane, on je japanac, sto se poklapa sa Satoshi-jevim profilom na metzdowd-u, jedino se godina rodjenja ne slaze, ali sa Craig se mnogo toga ne slaze...

Veoma je moguce. Ali ja iskreno mislim da je Satoshi lice koje medijima UOPSTE nije poznato.
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
January 07, 2020, 08:48:06 AM
 #4283

Svim vjernicima koji danas slave Božić po julijanskom kalendaru želim sretan i blagoslovljen Božić. Mir Božji - Hristos se rodi!

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Maotezi
Member
**
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 40


View Profile
January 07, 2020, 09:02:01 AM
 #4284

Svim vjernicima koji danas slave Božić po julijanskom kalendaru želim sretan i blagoslovljen Božić. Mir Božji - Hristos se rodi!

Vaistinu se hristos rodi, svima zelim srećan božić.
Keinz73
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 07, 2020, 10:13:44 PM
 #4285

Hristos se rodi
Srecan Bozic

Btw

Ima li neko u Bg da kupuje BTC za kes? Imam par ponuda Ali svi nude - 5%
Oko 0.55BTC je u pitanju
Pozz
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
January 07, 2020, 10:46:03 PM
 #4286

Hristos se rodi
Srecan Bozic

Btw

Ima li neko u Bg da kupuje BTC za kes? Imam par ponuda Ali svi nude - 5%
Oko 0.55BTC je u pitanju
Pozz

Sto se pre dva meseca nisi javio/la... Ja sam trazio oko 0.7 BTC-a da uzmem i kupovao sam sa 0% provizije.
Keinz73
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 07, 2020, 11:40:47 PM
 #4287

Hristos se rodi
Srecan Bozic

Btw

Ima li neko u Bg da kupuje BTC za kes? Imam par ponuda Ali svi nude - 5%
Oko 0.55BTC je u pitanju
Pozz

Sto se pre dva meseca nisi javio/la... Ja sam trazio oko 0.7 BTC-a da uzmem i kupovao sam sa 0% provizije.
e jbt...
Ma do sad Sam preko krakena I Cexio povlacio nego mi pare trebaju sutra pa zato
Inace hvala
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3165


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 08, 2020, 10:45:05 AM
 #4288

Hristos se rodi
Srecan Bozic

Btw

Ima li neko u Bg da kupuje BTC za kes? Imam par ponuda Ali svi nude - 5%
Oko 0.55BTC je u pitanju
Pozz

Sto se pre dva meseca nisi javio/la... Ja sam trazio oko 0.7 BTC-a da uzmem i kupovao sam sa 0% provizije.
e jbt...
Ma do sad Sam preko krakena I Cexio povlacio nego mi pare trebaju sutra pa zato
Inace hvala

5% je I dalje povoljnije od cex.a
Nesto su bas nakarikali procenat plus fiksni fee, pa plus banka.
Prelistaj zadnjih par strana ovde, mislim da je neko nudio povoljnu konverziju.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Keinz73
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 08, 2020, 11:24:28 AM
 #4289

Hristos se rodi
Srecan Bozic

Btw

Ima li neko u Bg da kupuje BTC za kes? Imam par ponuda Ali svi nude - 5%
Oko 0.55BTC je u pitanju
Pozz

Sto se pre dva meseca nisi javio/la... Ja sam trazio oko 0.7 BTC-a da uzmem i kupovao sam sa 0% provizije.
e jbt...
Ma do sad Sam preko krakena I Cexio povlacio nego mi pare trebaju sutra pa zato
Inace hvala

5% je I dalje povoljnije od cex.a
Nesto su bas nakarikali procenat plus fiksni fee, pa plus banka.
Prelistaj zadnjih par strana ovde, mislim da je neko nudio povoljnu konverziju.
nadjoh da korisnik Micro ima nekog a, pa Sam mu poslao poruku da vidim jel mi moze pomoci
Hvala
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
January 08, 2020, 01:15:42 PM
 #4290

probaj ecd.rs retko ko uzima bez provizije a i bolje da platis 5% nego da izgubis sve radeci sa nepoznatim

Maotezi
Member
**
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 40


View Profile
January 13, 2020, 05:14:21 PM
 #4291

Zasto nema topik za davanje merita, kako napredovati?
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3165


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 13, 2020, 06:05:49 PM
 #4292

Zasto nema topik za davanje merita, kako napredovati?

Kao sto vidis, ceo srpski je stao u jedan topic. Tako da je nemoguce otvoriti poseban za to.
Ali evo ti preporuka na hrvatskom delu foruma: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4265795.0 tamo je najcesce user Daniel91 koji je inace merit source, pa koliko sam video prilicno je korektan sa dodeljivanjem merita.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
January 15, 2020, 08:50:33 PM
 #4293

Cao drustvo, srecna svima Nova 2020 godina, zelim da Vam se vase kripto-valute oplode i da ih trosite u zdravlju i veselju Cheesy

Mozda se secate, ja sam prosle godine napravio telegram bot koji na anoniman i siguran nacin obezbedjuje ljudima u Srbiji da kupe/prodaju BTC, ali na moju veliku zalost niko nije hteo ni da ga proba. Smatram svojom velikom greskom sto nisam prvo pitao ljude da li zele da ja napravim tako nesto, pa da krenem da pravim, em sam izgubio 9 meseci, em sam vas smorio. Totalno sam smetnuo sa uma da ce ljudima smetati sto pisem sa novog account-a i smatrajuci sebe postenim, mislio sam da nije problem sto je depozit BTC centralizovan. I iskreno odustao sam od citave stvari, ali eto kad nocu legnes u krevet, vrte ti se misli, neke stvari su ti same po sebi zanimljive, meni je bilo zanimljivo da li postoji mogucnost da se bot usavrsi da bude po svacijem ukusu, da donese nesto novo itd. U sustini, srce mog projekta je anonimnost i oko toga se sve vrti, sta raditi ako svet zabrani BTC, ako nemate gde da ga kupite/prodate. Ja mislim da stvar ide ka tome i zato mi je citava stvar bitna, kako napraviti bullet-proof resenje za Srbiju itd...

Da ne davim sada, u sustini sta se desilo je da sam ja smislio nacin kako da moj Telegram bot postane potpuno decentralizovan, da bot apsolutno ni u jednom trenutku nema kontakt sa BTC korisnika, da bot nikada ne zna koje su sifre za podizanje novca sa bankomata, da se to sve odigrava izmedju dva korisnika na potpuno siguran nacin putem 2-of-2 multi-signature transakcije. Znaci kao sve ono sto sam opisao ovde samo decentralizovano i bez potrebe da iko ikome veruje, ali ovaj put nema potrebe da se veruje ni telegram bot-u. U sustini bot bi bio samo savetnik i cak i da bude oboren, obe strane mogu da zavrse transakciju i bez njega.

Mozda sam se lose izrazio, ne bas potpuno isto i meni smetaju neke stvari u prvom resenju, npr da BTC ide bot-u ako transakcija ne uspe, mozda je bolje ako transakcija ne uspe da BTC odu rudarima ili nekoj bitcoin eater black hole adresi tipa: https://www.blockchain.com/btc/address/1BitcoinEaterAddressDontSendf59kuE
Sigurno postoje stvari koje mogu da se unaprede, ali moram da cujem predloge.

Sto ja sada ovo pisem...

Iskren da budem, nemam energije, sagoreo sam i krenuo da radim druge stvari, cak i ako bih se bacio na novu verziju bot-a, ne bi mi bila prioritet. Ali eto hipoteticki, cisto da ne ponavljam istu gresku, bilo bi bzvz opet izgubiti godinu dana uzalud, zato pitam da li bi ovako unapredjen bot nekoga interesovao? Ili kakav bi ga bot interesovao? Mozda nesto drugacije npr 0% provizija ili bez rejting sistema ili ne znam sta imate li bilo kakve zelje? Sve ima svoje prednosti i mane...

Moram jos da kazem da mislim da sam uspeo da povratim deo svog feedback-a bez otkrivanja identiteta i to cu objaviti ako bude bilo potrebe.

Jos jednom, nemam bas energije za ovo, ali eto zelim da udovoljim svojoj znatizelji pa vas zato pitam, unapred hvala.







sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
January 15, 2020, 09:29:37 PM
 #4294

[...] da li bi ovako unapredjen bot nekoga interesovao? Ili kakav bi ga bot interesovao? [...]

Desetka / Petica za trud. Ali; ne, ne zanima me takav bot nikako: 1. ako zelim anonimno zelim anonimno, znaci kes u ruke i nikakve banke i 2. ako vec idem preko banke (i ja, osobno idem) tu su i servisi poput BitStamp gde to mogu uciniti bez ikakvih problema (vec godinama). Znaci za mene, ponovo osobno, nema nikakve svrhe ovaj bot. Jednostavno ne rijesava nikakav (moj) problem.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3165


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
January 15, 2020, 09:51:29 PM
 #4295

..
Mozda sam se lose izrazio, ne bas potpuno isto i meni smetaju neke stvari u prvom resenju, npr da BTC ide bot-u ako transakcija ne uspe, mozda je bolje ako transakcija ne uspe da BTC odu rudarima ili nekoj bitcoin eater black hole adresi tipa: https://www.blockchain.com/btc/address/1BitcoinEaterAddressDontSendf59kuE
Sigurno postoje stvari koje mogu da se unaprede, ali moram da cujem predloge.
..

Ne znam jesi li se dobro ili lose izrazio, ali ja ovde vidim mogucnost da neko ostane bez BTC, jer "transakcija nije uspela" i taj btc zavrsava kod nekakvog bota ili random rudarima??? Jel samo meni ovo vrlo jezivo zvuci?

Plus, koliko se secam tu je bila ideja o nekakvom procentu u svkaoj razmeni. Ja na primer placam ECDu 4% fee. U ovom trenutku to je maksimum koji hocu da platim. dakle samo manje od toga, ali opet ako postoji mogucnost da ce moj btc zavrsiti kod nekog rudara u Kini ...

Ako si vest sa Telegramom i pravljenjem tih automatizovanih stvari, mozda da se okrenes nekoj drugoj temi. Sama situacija oko novca i razmene je vrlo osetljiva i zahteva mnogo posla dok stekne reputaciju. Uz to limitiran si samo na domace trziste, koje je btw. vrlo malo.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
January 15, 2020, 09:52:45 PM
 #4296

[...] da li bi ovako unapredjen bot nekoga interesovao? Ili kakav bi ga bot interesovao? [...]

Desetka / Petica za trud. Ali; ne, ne zanima me takav bot nikako: 1. ako zelim anonimno zelim anonimno, znaci kes u ruke i nikakve banke i 2. ako vec idem preko banke (i ja, osobno idem) tu su i servisi poput BitStamp gde to mogu uciniti bez ikakvih problema (vec godinama). Znaci za mene, ponovo osobno, nema nikakve svrhe ovaj bot. Jednostavno ne rijesava nikakav (moj) problem.

Jesi li pogledao sta je to KomeKes i MobilniKes? Osoba posalje prijatelju sifru i taj prijatelj ukuca tu sifru na bankomatu, ne treba mu nista drugo osim sifre, ni racun u toj banci, ni kartica, nista samo dodjes, ukucas broj, dignes pare i odes.

Strana koja prodaje BTC apsolutno nikakve podatke ne ostavlja, samo dodje do bankomata ukuca sifru, podigne pare i ode, niti ovaj koji mu je slao zna kome je poslao, niti bot zna ko je on, niti banka, niko ne zna ko je osoba koja je prodala BTC i digla kes. Strana koja kupuje BTC ako ga iko pita moze da kaze poslao sam kes mojoj supruzi, prijatelju, za razliku od tvog odnosa sa Bitstamp-om gde tebi pravno lice salje novac i ti to moras da pravdas to kao prihod, ovde to ne moras da radis. Kapiras sada?

Drugo, pre neki dan sam isao do ECD bankomata u Novom Merkatoru i odmah tu iza coska vidim ormarice sa sifrom, gde ljudi ostavljaju stvari i mislim se jbt pa ovaj sistem moze da radi ne samo preko banke, eto nekom moze da ostavi kes u ormaricu i samo preko bota nekome da sifru i ovaj podigne. Mislim da ima gomila nacina da stvar obavi apsolutno anonimno. Na ovom sistemu moze da se izgradi sve. Mogu da ti ostavim kes gde hocu u gradu, da ne znam ko si i sta si, da znam da me neces zeznuti, jer nemas nacina da me prevaris, ni ti ne znas nista o meni, ni ja tebe ne mogu da prevarim i obojica imamo apsolutnu kontrolu. Mogucnosti su beskonacne. Mozemo to da uradimo i bez bota, mogu da vas naucim kako da to uradite rucno, a vi smisljajte na koji nacin cete nekome dostaviti kes.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
January 15, 2020, 10:06:32 PM
 #4297

[...] Jesi li pogledao sta je to KomeKes i MobilniKes? Osoba posalje prijatelju sifru i taj prijatelj ukuca tu sifru na bankomatu, ne treba mu nista drugo osim sifre, ni racun u toj banci, ni kartica, nista samo dodjes, ukucas broj, dignes pare i odes. [...]

Super, a osoba koja salje? Njemi isto ne treba banka?!? I on je ostao anoniman banci (i autoritetima)?!? Hmkay...  Roll Eyes

Slusaj, postavio si pitanje i dobio si odgovor. Mozes objasnjavati jos koliko god zelis ali tvoj proizvod jednostavno ne rijesava (i kao sto je kolega examplens jos napomenuo) dovoljno velik problem. I sada takodje mozes jos vise truda ubaciti u njemu (to se inace zove "sunk cost trap"), ili mozes poneti svoje iskustvo (u research & development) i nesto novo ismisliti (moguce cak i delomicni nastavak od ovog proizvoda) i na "lean/agile" nacin (u sprintu, sa "fail fast" ideologiu) razviti nesto novo sto zaista ima (potencialne) koristnike. Kako zelis... tvoj(-e) trud/vrijeme.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
January 15, 2020, 10:30:07 PM
 #4298

Ne znam jesi li se dobro ili lose izrazio, ali ja ovde vidim mogucnost da neko ostane bez BTC, jer "transakcija nije uspela" i taj btc zavrsava kod nekakvog bota ili random rudarima??? Jel samo meni ovo vrlo jezivo zvuci?

Plus, koliko se secam tu je bila ideja o nekakvom procentu u svkaoj razmeni. Ja na primer placam ECDu 4% fee. U ovom trenutku to je maksimum koji hocu da platim. dakle samo manje od toga, ali opet ako postoji mogucnost da ce moj btc zavrsiti kod nekog rudara u Kini ...

Ako si vest sa Telegramom i pravljenjem tih automatizovanih stvari, mozda da se okrenes nekoj drugoj temi. Sama situacija oko novca i razmene je vrlo osetljiva i zahteva mnogo posla dok stekne reputaciju. Uz to limitiran si samo na domace trziste, koje je btw. vrlo malo.
Pogresno sam se izrazio, transakcija je kao i svaka druga BTC transakcija i sigurna je koliko je siguran i BTC protokol. Ja sam mislio na razmenu, sta ako dve strane za 48h ne uspeju da razmene kes za BTC. Takav scenario je malo verovatan skoro nemoguc. Dve postene strane ce razmeniti za 10 minuta. Ali nisu svi posteni, ovim se onemogucuju prevaranti da ukradu BTC ili kes ili da otezu transakciju i takav dizajn je bio neophodan. Ja cu ti objasniti u detalje, ali za sada da te ne zbunjujem shvati samo to dve strane drze dvostruko vise btc u escrow-u kao garanciju i da jedino da naletis na ludaka ili nekoga ko ima IQ vinske musice ostaces bez BTC, jer koja budala ce da ostane bez 2BTC da bi ukrao 1BTC?

Drugo, ne mora da ide ni botu, ni rudarima, ni u black hole adresu, rekao sam da bi nova verzija mogla da bude savetodavna i da jednostavno ostavi BTC u escrow, a strane ako hoce neka se dogovaraju 100 godina sta ce i kako razmeniti.

Sistem je ultra-siguran, ima 2-factor authentication, PIN (mogu cak i dva), na Telegram enkripciju idu jos 2 nivoa enkripcije, ima mikser u sebi (mada nova verzija ne moze da ima).

Ja nisam ni imao nameru da ista zaradim, lepo si rekao da je od pocetka ideja bila da provizija ide korisnicima, cisto iz obezbedjivanja sistema protiv spam-a, napravio sam da deo ide bot-u, mogu to i da ukinem ili da to sto se skupi u borbi protiv spama se podeli na sve korisnike ili  da ni nema provizije, da bude 0% za sve, ali onda cete da cekate po 2 nedelje da nesto prodate ili kupite BTC kao na localbitcoins. Mislio sam da korisnici koji su usluzni zaradjuju, a novi korisnici da placaju proviziju, jedni drugima, a ne meni, onda ce ovaj koji zaradjuje da bude tu, brzo usluzi drugu stranu, druga strana plati proviziju, zadovoljna i brzo usluzena. Kako vam raste rejting, ako ste brzi, imate vise staza, vise transakcija, razmenjujete vise i sta sam ja vec tu isprogramirao, tako vam se smanjuje provizija i onda pocnete i vi da zaradjujete. Zar to nije savrsen sistem community nagradjivanja?

Brate je l ti kapiras da sam ja smislio sistem gde nije potrebna nikakva reputacija za mene i za bot? Potpuno je dokazivo da bot apsolutno nista nikada nije niti ce imati sa BTC korisnika i sa siframa. I napisao sam u prethodnom postu mogu da vas naucim da svi to radite rucno, bot nije ni potreban.

5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
January 15, 2020, 10:43:44 PM
 #4299


Super, a osoba koja salje? Njemi isto ne treba banka?!? I on je ostao anoniman banci (i autoritetima)?!? Hmkay...  Roll Eyes

Slusaj, postavio si pitanje i dobio si odgovor. Mozes objasnjavati jos koliko god zelis ali tvoj proizvod jednostavno ne rijesava (i kao sto je kolega examplens jos napomenuo) dovoljno velik problem. I sada takodje mozes jos vise truda ubaciti u njemu (to se inace zove "sunk cost trap"), ili mozes poneti svoje iskustvo (u research & development) i nesto novo ismisliti (moguce cak i delomicni nastavak od ovog proizvoda) i na "lean/agile" nacin (u sprintu, sa "fail fast" ideologiu) razviti nesto novo sto zaista ima (potencialne) koristnike. Kako zelis... tvoj(-e) trud/vrijeme.

Osoba koja salje KomeKes, salje na broj telefona npr svoje zene i na tom broju dobije sifru tipa 1234 i on prosledi sifru drugom korisniku. Takvi iznosi nisu kontrolisani od strane drzave, cim banka obezbedjuje takvu uslugu bez ikakve provere, znaj da si cist i pred zakonom za tako nesto, ako te neko pita poslao sam zeni, otkud iko moze da zna ko je i gde podigao taj novac. Niko nikada takvu transakciju ne moze povezati sa prodajom/kupovinom kriptovalute. A gledaj sta ti radis care, dobijas pare od pravnog lica Bitstamp, 100% si povezan sa prodajom/kupovinom kriptovaluta, ako drzava odluci moraces da platis porez na to ili jednostavno mogu da ti onemoguce da koristis Bitstamp, sta ces onda? Ne razmisljas unapred, ti si u sustini zbunjen sto ovo nigde nisi video, pa ja i kazem, ja sam izmislio trustless sistem za razmenu fiat-crypto sa nigde vidjenim sistemom privatnosti, nigde nisam video nista slicno, da si ovo video kod nekog Amerikanca ili u tvom slucaju Slovenca (Bitstamp) verovatno bi se obradovao. Sta je problem sto je nesto novo nastalo u Srbiji?

Hipoteticki, da nema rejting sistema mogao se koristiti i mCash Telenor(Mobi) banke, das korisniku mCash kod, on se uloguje na bankomat i uplati/isplati kes. Kada se ulogujes u mCash, ne mozes nista drugo da uradis, osim uplate i isplate, ne moze drugi korisnik da ti vrslja po racunu u banci. Jedino ako treba da ti uplati novac isprazni racun i pozovi korisnicki servis da ti blokiraju dozvoljeni minus, ako treba ti njemu da das kes, ostavi mu toliko i toliko na racunu. Sta drzava vidi? Da si sam sebi uplatio depozit ili digao pare sa racuna. Koji porez moras da platis na to? NISTA Trece, rekao sam mozes i ispod panja u sumi da ostavis kes nekome, na potpuno siguran nacin i da znas da te nece zeznuti, ali ti ne citas.


sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
January 15, 2020, 11:10:20 PM
 #4300

[...] ali ti ne citas.

Mhmmm, ja ne citam... u pravu si. Zelim ti puno uspeha.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Pages: « 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!