Bitcoin Forum
May 09, 2024, 02:33:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3084066 times)
Ninott
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 07, 2020, 02:19:29 PM
 #4401

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Pretpostavljam da sada imas taj iznos i nece skoro biti opet, onda mozes kako hoces. Ako provuces preko ECD, tu imas pocetnicki fee 5% sto je sigurno manje nego CEX/Telenor kombinacija. Ako to izdelis u 4-5 transakcije, mislim da nikom neces upasti u oci.
Mozda i da pogledas ovde unazad par stranica, uvek ima neko ko kupuje, pa se dogovorite za direktnu trgovinu, uvek preporuka. Ili ovo sto @5at0ss1 predlaze, ali nisam siguran koliko je aktivno.

Ne znam za razlog zasto napustas BTC, kad se sve nekako namesta da ce ici na gore.

Slicno je Cex/telenor i Ecd. Cex uzima 3%+5e pa Telenor 1.5%. Svodi se na otprilike isto, oko 5%. Otc bih najradije ali preko pouzdane osobu za koju zasad ne znam.
Zahvalio bih se i clanu koji me je uputio na telegram grupu, malo sam citao uputstvo i iskreno zvuci mi komplokovano (iako mozda nije), a i nisam od onih koji bi medju prvima testirali tako nesto.

S obzirom na to da sam kripto prebacio u Ltc pa na Cex (80ltc), imao sam i tu srece i to bas preko noci. Smiley

Razlog je sto hocu da kupim nekretninu nakon vanrednog stanja, pa da iznos kredita bude sto manji. Trenutna cena nije losa i zadovoljan sam njom. Ko je izdrzao da ne proda nakon pada na 4-5k sada je u odlicnoj poziciji.
1715265190
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715265190

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715265190
Reply with quote  #2

1715265190
Report to moderator
1715265190
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715265190

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715265190
Reply with quote  #2

1715265190
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715265190
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715265190

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715265190
Reply with quote  #2

1715265190
Report to moderator
1715265190
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715265190

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715265190
Reply with quote  #2

1715265190
Report to moderator
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3170


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
April 07, 2020, 02:26:16 PM
 #4402

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Pretpostavljam da sada imas taj iznos i nece skoro biti opet, onda mozes kako hoces. Ako provuces preko ECD, tu imas pocetnicki fee 5% sto je sigurno manje nego CEX/Telenor kombinacija. Ako to izdelis u 4-5 transakcije, mislim da nikom neces upasti u oci.
Mozda i da pogledas ovde unazad par stranica, uvek ima neko ko kupuje, pa se dogovorite za direktnu trgovinu, uvek preporuka. Ili ovo sto @5at0ss1 predlaze, ali nisam siguran koliko je aktivno.

Ne znam za razlog zasto napustas BTC, kad se sve nekako namesta da ce ici na gore.

Slicno je Cex/telenor i Ecd. Cex uzima 3%+5e pa Telenor 1.5%. Svodi se na otprilike isto, oko 5%. Otc bih najradije ali preko pouzdane osobu za koju zasad ne znam.
Zahvalio bih se i clanu koji me je uputio na telegram grupu, malo sam citao uputstvo i iskreno zvuci mi komplokovano (iako mozda nije), a i nisam od onih koji bi medju prvima testirali tako nesto.

S obzirom na to da sam kripto prebacio u Ltc pa na Cex (80ltc), imao sam i tu srece i to bas preko noci. Smiley

Razlog je sto hocu da kupim nekretninu nakon vanrednog stanja, pa da iznos kredita bude sto manji. Trenutna cena nije losa i zadovoljan sam njom. Ko je izdrzao da ne proda nakon pada na 4-5k sada je u odlicnoj poziciji.


Dodaj jos 3.5% za Telenor. Naplacuju i oni proviziju za ino priliv. Svakako proveri.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Ninott
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 07, 2020, 02:32:15 PM
 #4403

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Pretpostavljam da sada imas taj iznos i nece skoro biti opet, onda mozes kako hoces. Ako provuces preko ECD, tu imas pocetnicki fee 5% sto je sigurno manje nego CEX/Telenor kombinacija. Ako to izdelis u 4-5 transakcije, mislim da nikom neces upasti u oci.
Mozda i da pogledas ovde unazad par stranica, uvek ima neko ko kupuje, pa se dogovorite za direktnu trgovinu, uvek preporuka. Ili ovo sto @5at0ss1 predlaze, ali nisam siguran koliko je aktivno.

Ne znam za razlog zasto napustas BTC, kad se sve nekako namesta da ce ici na gore.

Slicno je Cex/telenor i Ecd. Cex uzima 3%+5e pa Telenor 1.5%. Svodi se na otprilike isto, oko 5%. Otc bih najradije ali preko pouzdane osobu za koju zasad ne znam.
Zahvalio bih se i clanu koji me je uputio na telegram grupu, malo sam citao uputstvo i iskreno zvuci mi komplokovano (iako mozda nije), a i nisam od onih koji bi medju prvima testirali tako nesto.

S obzirom na to da sam kripto prebacio u Ltc pa na Cex (80ltc), imao sam i tu srece i to bas preko noci. Smiley

Razlog je sto hocu da kupim nekretninu nakon vanrednog stanja, pa da iznos kredita bude sto manji. Trenutna cena nije losa i zadovoljan sam njom. Ko je izdrzao da ne proda nakon pada na 4-5k sada je u odlicnoj poziciji.


Dodaj jos 3.5% za Telenor. Naplacuju i oni proviziju za ino priliv. Svakako proveri.
[/quote

Telenor je provereno 1.5% na priliv na mastercard. To sam uracunao.
Ninott
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 07, 2020, 02:58:39 PM
 #4404

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Pretpostavljam da sada imas taj iznos i nece skoro biti opet, onda mozes kako hoces. Ako provuces preko ECD, tu imas pocetnicki fee 5% sto je sigurno manje nego CEX/Telenor kombinacija. Ako to izdelis u 4-5 transakcije, mislim da nikom neces upasti u oci.
Mozda i da pogledas ovde unazad par stranica, uvek ima neko ko kupuje, pa se dogovorite za direktnu trgovinu, uvek preporuka. Ili ovo sto @5at0ss1 predlaze, ali nisam siguran koliko je aktivno.

Ne znam za razlog zasto napustas BTC, kad se sve nekako namesta da ce ici na gore.

i ja bi dodao, odluka je naravno samo tvoja, ali uskoro ce halving, i to bi trebalo imati pozitivnog uticaja na cenu, pa eto izanaliziraj jos malo, ili ako je hitan izlazak nemas sta da razmisljas dalje
za pitanje zarade, gde se uzimaju porezi i doprinosi se u principu uvek prati kontinuitet mesecnih uplata, ukoliko postoji, ne mozes da izbegnes poreze i doprinose, u slucaju da nema kontinuiteta, onda je velika verovatnoca da nije u pitanju posao, i najcesce mozes da prodjes bez poreza i doprinosa

Halving moze biti i opasan ukoliko majneri postanu nesolventni. Mislim da smanjena emsija nece imati preveliki uticaj na cenu s obzirom na to da je izrudareno vec oko 90% maksimalne kolicine. Takodje veliki sell off je bio na oko 5k, svi koji su kupovali pre ili kasnije uzimace profit.

90% freelencera ne placa godinama poreze i doprinose iako je taj deo koliko toliko regulisan. Ukoliko bi placali poteze i doprinose na kripto, ne znam kako bi podizali novac legalno jer bi bila potrebna i prateca dokumentacija  poslodavca. Dok se ne regulise znalazimo se kako mozemo a posle kako bude moralo.

U medjuvremenu sam prodao polovinu na Cexu, novac je legao instant bez problema.
Za drugu polovinu cu sacekati mesec, dva kad budem morao da prodajem. Da ne dizem sve odjednom, a i taman da sacekam halving.
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
April 07, 2020, 03:06:29 PM
 #4405

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Gde si bio pre neki mesec kad je BTC bio na oko 8-9k a ja hteo da kupim bas tu kolicinu BTC-a...  Sad Sad Sad
Ninott
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 07, 2020, 03:34:11 PM
 #4406

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Gde si bio pre neki mesec kad je BTC bio na oko 8-9k a ja hteo da kupim bas tu kolicinu BTC-a...  Sad Sad Sad

Da sam znao da ce biti ovakva situacija prodao bih ti tad sa popustom Smiley) Tad je bila potpuno drugacija perspektiva. Nadam se da nisi kupio tad neko malo kasnije sa 50% popusta
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
April 07, 2020, 09:41:14 PM
 #4407

-snip-

Gde si bio pre neki mesec kad je BTC bio na oko 8-9k a ja hteo da kupim bas tu kolicinu BTC-a...  Sad Sad Sad

Da sam znao da ce biti ovakva situacija prodao bih ti tad sa popustom Smiley) Tad je bila potpuno drugacija perspektiva. Nadam se da nisi kupio tad neko malo kasnije sa 50% popusta

Sva sreca nisam, ali sam zato na 3700$ usao Smiley
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
April 08, 2020, 09:24:37 AM
Merited by sbogovac (1)
 #4408

...Ili ovo sto @5at0ss1 predlaze, ali nisam siguran koliko je aktivno...

Sve je aktivnije, ali virus je malo usporio stvari, pre svega sto sam ja bio bolestan jedno 16 dana i nije mi bilo ni do cega. Svaki dan se pridruzi neko, danas nas ima 53, voleo bih da i ti dodjes.

Zahvalio bih se i clanu koji me je uputio na telegram grupu, malo sam citao uputstvo i iskreno zvuci mi komplokovano (iako mozda nije), a i nisam od onih koji bi medju prvima testirali tako nesto.

Znam da citanje deluje suvoparno, zato sam napravio video-tutorijal koji opisuje celokupan postupak. Video-tutorijal je napravljen u vidu kratkih gif-ova, svi zajedno traju nekoliko minuta i mozes ih naci na Telegram grupi (ispod "Pinned message"). Samim tim sto se moze opisati u par minuta, znaci da posle inicijalnog ucenja, postupak postaje rutina koju cete zavrsavati za cas i bez frke.

Ne moras prvi da prodas na grupi, ti dodji, nauci i probaj sam sa sobom u testnet-u, sacekaj da drugi probaju, pa ako vidis pozitivna iskustva, probaj i ti.

Stvarno ljudi, vasa podrska je neophodna da se ovo rasiri po internetu, ovo je community-projekat i postoji samo zajednicki interes.




sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
April 08, 2020, 09:27:46 AM
 #4409

[...]Stvarno ljudi, vasa podrska je neophodna da se ovo rasiri po internetu, ovo je community-projekat i postoji samo zajednicki interes.

Drago mi je da vidim da nisi odustao...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
April 08, 2020, 09:46:59 AM
 #4410


Drago mi je da vidim da nisi odustao...


Hvala puno! Cheesy

Doduse, odustao sam od onoga prvog projekta Kripton Telegram bot-a, to je bio komercijalni projekat tj. postojao je moj licni interes. Slusao sam ljude sta traze i ovaj projekat sada je ono sto su trazili, nema nikakvog programa, bota itd... Sve se radi direktno iz novcanika, jedni sa drugima, potpuna decentralizacija i sloboda, ne postoji moj licni interes, postoji samo zajednicki interes.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
April 08, 2020, 10:02:02 AM
 #4411

Drago mi je da vidim da nisi odustao...
Hvala puno! Cheesy

Doduse, odustao sam od onoga prvog projekta Kripton Telegram bot-a, to je bio komercijalni projekat tj. postojao je moj licni interes. Slusao sam ljude sta traze i ovaj projekat sada je ono sto su trazili, nema nikakvog programa, bota itd... Sve se radi direktno iz novcanika, jedni sa drugima, potpuna decentralizacija i sloboda, ne postoji moj licni interes, postoji samo zajednicki interes.

Nema na cemu!

Da, to je kako inovacija ide... i mislim da ce i tu - i tako i onako - isto biti u tvom interesu; ako nista drugo: puno ucis (n.p. kako ljudi/inovacija funkcionisu) a i tako i onako isto ljudi primete sta radis, pamte, pa - ko zna - mozda ti se i "vrati" nesto (naravno ti to nije na "prvom mestu" ali uvek lepo kada se desi)... sa vremenom i trudom... srecno!

PS a mozda - na kraju - da i zatreba bot (kada "ostali" stignu tamo gde si ti vec bio) pa si ti vec u poziciji da brzo inoviras dalje...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Pavle
Member
**
Offline Offline

Activity: 134
Merit: 52


View Profile
April 21, 2020, 08:46:28 AM
 #4412

Nakon prevoda bitcoin.org na srpski, krenulo se sa prevodom Bitcoin Core-a. Ima dosta materijala za prevod, pa ko ima slobodnog vremena neka se prikljuci. Za .org pojavilo se par novih stringova za prevod u medjuvremenu.

Core Prevod https://www.transifex.com/bitcoin/bitcoin/translate/#sr/qt-translation-020x/195724457
Bitcoin.org Prevodhttps://www.transifex.com/bitcoinorg/bitcoinorg/translate/#sr
BTCPay Server (preveden) https://btcpayserver.org/sr/
Overkripto
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
April 25, 2020, 08:19:37 PM
 #4413

Pozdrav ljudi!
Jel neko od vas koristi Kucoin? Imao sam problem sa 2fa, posto mi je ostao na starom telefonu i ne uspeva da se sinhronizuje. Poslao sam fotografije LK da bi mi bio omogucen pristup, a onda sam pretragom na internetu naleteo na neke clanke gde pise da su odredjene zemlje banovane ukljucujuci i Srbiju, s tim da su clanci dosta stari. Ja sam se logovao na svakih par meseci u proteklih 2 3 godine, nikada nisam imao problem, ali nikada nisam isao na KYC gde bih stavio da sam iz Srbije (iako to po IP adresi mogu da prepoznaju). Zanima me imam li razloga za brigu da cu ostati bez sredstava na toj menjacnici, znacio bi mi odgovor.
 Hvala!
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3170


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
April 26, 2020, 07:47:17 AM
 #4414

Pozdrav ljudi!
Jel neko od vas koristi Kucoin? Imao sam problem sa 2fa, posto mi je ostao na starom telefonu i ne uspeva da se sinhronizuje. Poslao sam fotografije LK da bi mi bio omogucen pristup, a onda sam pretragom na internetu naleteo na neke clanke gde pise da su odredjene zemlje banovane ukljucujuci i Srbiju, s tim da su clanci dosta stari. Ja sam se logovao na svakih par meseci u proteklih 2 3 godine, nikada nisam imao problem, ali nikada nisam isao na KYC gde bih stavio da sam iz Srbije (iako to po IP adresi mogu da prepoznaju). Zanima me imam li razloga za brigu da cu ostati bez sredstava na toj menjacnici, znacio bi mi odgovor.
 Hvala!

Bila je zabrana tj. ban za Srbiju, I Kucoin i Binance zbog nekakvih trgovackih sankcija. U medjuvremenu smo skinuti sa te crne liste, pa su nas i oni odblokirali. Svojevremeno sam kontaktirao obe menjacnice i dobio direktan odgovor da mozemo koristiti iako smo iz Srbije. Dakle to ti nije problem.
Ne mislim da ce ti oni blokirati sredstva (osim ako nemas par miliona tamo), jer cak i kad je bio ban, ja sam redovno pristupao menjacnici, ali su me upucivali samo na withdraw stranicu da povucem sredstva. Mada menjacnica, nikad se ne zna... cas posla neka objava da su hakovani i ode sve.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
April 26, 2020, 08:58:48 AM
 #4415

Nakon prevoda bitcoin.org na srpski, krenulo se sa prevodom Bitcoin Core-a. Ima dosta materijala za prevod, pa ko ima slobodnog vremena neka se prikljuci. Za .org pojavilo se par novih stringova za prevod u medjuvremenu.

Core Prevod https://www.transifex.com/bitcoin/bitcoin/translate/#sr/qt-translation-020x/195724457
Bitcoin.org Prevodhttps://www.transifex.com/bitcoinorg/bitcoinorg/translate/#sr
BTCPay Server (preveden) https://btcpayserver.org/sr/

ja sam se bavio prevodom bitcoin.org zadnjih mesec-dva, cini mi se da je jako malo ostalo ne-prevedeno, ali mi se cini da ti link za Core prevod ne radi, ili bar mene vodi na 404 stranicu
Pavle
Member
**
Offline Offline

Activity: 134
Merit: 52


View Profile
April 26, 2020, 10:03:44 AM
Last edit: April 26, 2020, 10:28:57 AM by Pavle
 #4416

Nakon prevoda bitcoin.org na srpski, krenulo se sa prevodom Bitcoin Core-a. Ima dosta materijala za prevod, pa ko ima slobodnog vremena neka se prikljuci. Za .org pojavilo se par novih stringova za prevod u medjuvremenu.

Core Prevod https://www.transifex.com/bitcoin/bitcoin/translate/#sr/qt-translation-020x/195724457
Bitcoin.org Prevodhttps://www.transifex.com/bitcoinorg/bitcoinorg/translate/#sr
BTCPay Server (preveden) https://btcpayserver.org/sr/

ja sam se bavio prevodom bitcoin.org zadnjih mesec-dva, cini mi se da je jako malo ostalo ne-prevedeno, ali mi se cini da ti link za Core prevod ne radi, ili bar mene vodi na 404 stranicu
Super za bitcoin.org! Ja sam ga prosle godine celokupno preveo od nule ali su u medjuvremenu dodali 60ak stringova. Drago mi je da je neko nastavio. Probacu da pregledam i odobrim prevod kako bi ga dodali. Javi ako treba sta da to sto pre zavrsimo.

Moras se prijaviti u team za Core. Prijavi se u tim i onda ovde https://www.transifex.com/bitcoin/bitcoin/language/sr/ , samo odaberi 0.20 hajde da se tu fokusiramo.

EDIT: Ok,casperBGD , sada smo kompletirali 100% bitcoin.org prevod. Super odradjen posao, odradio sam review i uneko neke male izmene. Samo kada prevodis link, nemoj prevoditi sa ćčš, npr  transakcije-vodić treba biti transakcije-vodic. Sve ostalo ekstra.

Dakle za sada:
- btcpayserver (100% preveden)
- bitcoin.org - 100% preveden (kontaktirao administratora, uskoro ce ubaciti najnoviji prevod)
- bitcoin core 0.20 - ko hoce neka se pridruzi i pomogne https://www.transifex.com/bitcoin/bitcoin/language/sr/
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
April 26, 2020, 11:39:30 AM
 #4417

- bitcoin core 0.20 - ko hoce neka se pridruzi i pomogne https://www.transifex.com/bitcoin/bitcoin/language/sr/

planiram u narednom periodu da to prevedem, ukoliko bude neka pomoc super

ne znam da li postoji i neka ekipa oko prevoda za Ethereum na srpski, i da li je u tvom domenu interesovanja?
Pavle
Member
**
Offline Offline

Activity: 134
Merit: 52


View Profile
April 26, 2020, 01:01:09 PM
 #4418

Odlicno, mnogo je lakse kada nas je vise. Prevodicu i ja u slobodno vreme. Cim zavrsimo kontaktiracu wladimira da nam odobri kordinator access da to mozemo da guramo dalje, ako stignemo pre objave 0.20, bilo bi super.

ETH me ne interesuje  Smiley
Doge
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
May 02, 2020, 05:17:50 PM
 #4419

Pozdrav ljudi, konacno sam napravio nalog na forumu za potrebe naseg subforuma. Razlog je sledeci, povlacenje novca u fiat. Prethodne godine sam par puta povlacio neke manje iznose preko cex-a i telenor kartice. (150-200e). Sada bih povukao gotovo sve sto imam, oko 3000e. Kakva su iskustva sa povlacenjem za nase uslove malk veceg iznosa. Da li da probam sve odjednom ili u tri po 1000e, npr.?
I ono sto me najvise zanima, kakvo je stanje sto se tice poreske. Pretpostavljam da se stotine hiljada evra vec dizalo. Da li je neko svojevoljno ili prinudno ikada platio porez i koliko? Trazio sam svuda informaciju ali bezuspesno. Bez problema bih platio porez na kapitalnu dobit 15%, sto mi jedino ima smisla. Ali placanje poreza i doprinosa u iznosu od 45% mi nema nikakvog smisla, ne radim ni za koga i ne pruzam usluge online. Dok se ne regulise izgleda da moramo da cuvamo pola iznosa sa svaki slucaj.

Imam resenje za sve tvoje probleme, osim da sav novac podignes odmah... Ja te pozivam da postavis ponudu na Telegram grupi https://t.me/btc_bez_provizije Grupa trenutno ima 48 clanova, okupljeni smo oko ideje decentralizovane razmene BTC/RSD direktno iz Bitcoin novcanika, bez provizije, bez posrednika, bez verifikacije, bez placanja poreza i sto je najsmesnije potpuno legalno. Jedino sto u slucaju da koristis nas sistem ne mozes da podignes sav novac odmah, jer uvek moras da kriptografski zakljucas 2/3 od svojih BTC kao garanciju, stoga bi dinamika podizanja novca u tvom slucaju izgledala ovako:

https://i.ibb.co/vDbnZHk/dinamika.png

Mozda ti sve zvuci zbunjujuce, ali detaljno uputstvo i kratki video tutorijal ces naci pinnovane na grupi. Grupa je relativno nova, malo nas je korona usporila, ljudi jos uvek uce sta i kako, pre par dana se pojavila prva ponuda i nadam se da ce uskoro postati mainstream.



kako mislis bez placanja poreza kad tu preporucujes placanje preko banaka? sve se to nadgleda..
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
May 03, 2020, 09:56:44 AM
 #4420

kako mislis bez placanja poreza kad tu preporucujes placanje preko banaka? sve se to nadgleda..
Slazem se da se skoro sve nadgleda, ali koristimo bankarske usluge na takav nacin da se transakcija se ne oporezuje, kao i metod bez transakcije.

Pages: « 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!