Bitcoin Forum
April 18, 2024, 01:40:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 2999961 times)
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
October 27, 2020, 11:06:46 AM
 #4581

Iskreno, zao mi je ovog dela foruma i svaki put kada svratim se pokajem. Bar jednom mesecno moram stavljati pojedine na "ignore" kao sto je eh....

To ti je kao u saobracaju, ma koliko da pazis i vozis korektno, uvek se nadje neko ko ne zakoci na vreme i odvali ti gepek. Neke stvari prosto ne mogu da se izbegnu.

Svestan sam toga, ali mi je zao sto je tako i ovde, narucito zato sto su neki delovi foruma mnogo bolje moderisani, imaju pravila i imaju mnogo bolje teme.
1713447654
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713447654

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713447654
Reply with quote  #2

1713447654
Report to moderator
1713447654
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713447654

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713447654
Reply with quote  #2

1713447654
Report to moderator
1713447654
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713447654

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713447654
Reply with quote  #2

1713447654
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
October 27, 2020, 01:04:38 PM
 #4582

Drugari, da li ja preko ECD mogu da prodajem za dinare valute sa bilo kojih adresa? Nisam ih koristio i buni me sto nema nigde BTC deposit adrese. Kako im saljem BTC da prodam?
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
October 27, 2020, 01:07:06 PM
 #4583

Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3140


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
October 27, 2020, 01:32:12 PM
 #4584

Drugari, da li ja preko ECD mogu da prodajem za dinare valute sa bilo kojih adresa? Nisam ih koristio i buni me sto nema nigde BTC deposit adrese. Kako im saljem BTC da prodam?

Kreiras zahtev za prodaju, dobices email da potvrdis. Kada kliknes na link za potvrdu, potvrdis da je sve ok, dobijas generisanu BTC adresu gde saljes Bitcoine koje hoces da prodas. Vrlo je bitno da iznos tokom kreiranja naloga za prodaju i iznos koji saljes budu identicni.

Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

Jel koristis advcash? Koliko vidim za sve kartice je "Not available in your country". Kako onda konvertujes u realan kesh?

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
October 27, 2020, 02:08:11 PM
 #4585

Drugari, da li ja preko ECD mogu da prodajem za dinare valute sa bilo kojih adresa? Nisam ih koristio i buni me sto nema nigde BTC deposit adrese. Kako im saljem BTC da prodam?

Kreiras zahtev za prodaju, dobices email da potvrdis. Kada kliknes na link za potvrdu, potvrdis da je sve ok, dobijas generisanu BTC adresu gde saljes Bitcoine koje hoces da prodas. Vrlo je bitno da iznos tokom kreiranja naloga za prodaju i iznos koji saljes budu identicni.

Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

Jel koristis advcash? Koliko vidim za sve kartice je "Not available in your country". Kako onda konvertujes u realan kesh?

Hvala brate. Deluje jednostavno samo withdraw sa drugog exchange ume da skida fee. Moracu da stelujem to da bude izjednaceno haha
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
October 27, 2020, 02:19:25 PM
 #4586

Drugari, da li ja preko ECD mogu da prodajem za dinare valute sa bilo kojih adresa? Nisam ih koristio i buni me sto nema nigde BTC deposit adrese. Kako im saljem BTC da prodam?

Kreiras zahtev za prodaju, dobices email da potvrdis. Kada kliknes na link za potvrdu, potvrdis da je sve ok, dobijas generisanu BTC adresu gde saljes Bitcoine koje hoces da prodas. Vrlo je bitno da iznos tokom kreiranja naloga za prodaju i iznos koji saljes budu identicni.

Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

Jel koristis advcash? Koliko vidim za sve kartice je "Not available in your country". Kako onda konvertujes u realan kesh?

Hvala brate. Deluje jednostavno samo withdraw sa drugog exchange ume da skida fee. Moracu da stelujem to da bude izjednaceno haha

Ne znam sta tacno planiras da stelujes, ali transaction fee moras platiti kao i fee od ECD menjacnice, od toga ne mozes pobeci. Takodje ECD ti daje vremenski rok u kom moras poslati BTC ako se dobro secam, ne znam tacno koliko je dugacak, ali ako stavis premali transaction fee (ako uopste koristis wallet koji moze to raditi) onda ti mozda transakcija ne prodje na vreme. Ne znam da li onda samo ne garantuju prvobitnu cenu ili ti poniste transakciju pa moras kontaktirati korisnicku sluzbu, ali svejedno, nije preporucljivo.
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
October 27, 2020, 02:22:07 PM
 #4587

Drugari, da li ja preko ECD mogu da prodajem za dinare valute sa bilo kojih adresa? Nisam ih koristio i buni me sto nema nigde BTC deposit adrese. Kako im saljem BTC da prodam?

Kreiras zahtev za prodaju, dobices email da potvrdis. Kada kliknes na link za potvrdu, potvrdis da je sve ok, dobijas generisanu BTC adresu gde saljes Bitcoine koje hoces da prodas. Vrlo je bitno da iznos tokom kreiranja naloga za prodaju i iznos koji saljes budu identicni.

Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

Jel koristis advcash? Koliko vidim za sve kartice je "Not available in your country". Kako onda konvertujes u realan kesh?

Hvala brate. Deluje jednostavno samo withdraw sa drugog exchange ume da skida fee. Moracu da stelujem to da bude izjednaceno haha

Ne znam sta tacno planiras da stelujes, ali transaction fee moras platiti kao i fee od ECD menjacnice, od toga ne mozes pobeci. Takodje ECD ti daje vremenski rok u kom moras poslati BTC ako se dobro secam, ne znam tacno koliko je dugacak, ali ako stavis premali transaction fee (ako uopste koristis wallet koji moze to raditi) onda ti mozda transakcija ne prodje na vreme. Ne znam da li onda samo ne garantuju prvobitnu cenu ili ti poniste transakciju pa moras kontaktirati korisnicku sluzbu, ali svejedno, nije preporucljivo.

Ma dobro razumem nego sam se zbunio sad za ovo identicno. @examplens Sta se desava ako BTC nije skroz identicnan? Samo uzmu BTC i cao ili?
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
October 27, 2020, 02:32:00 PM
 #4588

Drugari, da li ja preko ECD mogu da prodajem za dinare valute sa bilo kojih adresa? Nisam ih koristio i buni me sto nema nigde BTC deposit adrese. Kako im saljem BTC da prodam?

Kreiras zahtev za prodaju, dobices email da potvrdis. Kada kliknes na link za potvrdu, potvrdis da je sve ok, dobijas generisanu BTC adresu gde saljes Bitcoine koje hoces da prodas. Vrlo je bitno da iznos tokom kreiranja naloga za prodaju i iznos koji saljes budu identicni.

Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

Jel koristis advcash? Koliko vidim za sve kartice je "Not available in your country". Kako onda konvertujes u realan kesh?

Hvala brate. Deluje jednostavno samo withdraw sa drugog exchange ume da skida fee. Moracu da stelujem to da bude izjednaceno haha

Ne znam sta tacno planiras da stelujes, ali transaction fee moras platiti kao i fee od ECD menjacnice, od toga ne mozes pobeci. Takodje ECD ti daje vremenski rok u kom moras poslati BTC ako se dobro secam, ne znam tacno koliko je dugacak, ali ako stavis premali transaction fee (ako uopste koristis wallet koji moze to raditi) onda ti mozda transakcija ne prodje na vreme. Ne znam da li onda samo ne garantuju prvobitnu cenu ili ti poniste transakciju pa moras kontaktirati korisnicku sluzbu, ali svejedno, nije preporucljivo.

Ma dobro razumem nego sam se zbunio sad za ovo identicno. @examplens Sta se desava ako BTC nije skroz identicnan? Samo uzmu BTC i cao ili?

Kako moze BTC da ne bude identican? BTC je BTC. Oni ti traze odredjenu sumu, ti tu sumu treba da posaljes, ne znam sta te tacno tu buni. Ukoliko posaljes vise, opet ces verovatno morati ticket da otvaras, ukoliko posaljes manje, nece proci transakcija dok ne posaljes tacno koliko traze. ECD je registrovana kompanija. Nece sigurno "uzeti BTC i cao" vec ce ti vratiti taj BTC ali moraces da se mucis sa korisnickom sluzbom bez ikakvog razloga.
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
October 27, 2020, 02:39:06 PM
 #4589

Okej razumem. Razlog zasto sam to pitao je posto su mi svi BTC na jednom azijskom exchange i da povucem kod ECD zahteva 0.2% fee pa ne znam koliko ce kod njih stici nakon toga. Nista izracunacu.
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3140


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
October 27, 2020, 02:44:04 PM
 #4590


Ma dobro razumem nego sam se zbunio sad za ovo identicno. @examplens Sta se desava ako BTC nije skroz identicnan? Samo uzmu BTC i cao ili?

npr. Napravis nalog da prodajes 0.54 odes u wallet pozeljno je da bude identican iznos, dakle isto 0.54. Ako zanemaris fee ili slicno pa saljes 0.535, to moze da uspori ceo proces. Na to sam mislio.
Nema samo uzmu BTC, ne sekiraj se  Cheesy

Okej razumem. Razlog zasto sam to pitao je posto su mi svi BTC na jednom azijskom exchange i da povucem kod ECD zahteva 0.2% fee pa ne znam koliko ce kod njih stici nakon toga. Nista izracunacu.

Mislim da ti automatski i oni izracunaju, verovatno i pise koliko ce tacno stici.
Inace, menjacnice i nisu bas preporuka za cuvanje Bitcoina, mnogo je razloga. Jedan od njih je i visok withdraw fee.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
October 27, 2020, 02:55:04 PM
 #4591


Kao prvo paypal nece niko da radi zbog cashback opcije,kao drugo imate advcash koji je bolji i od cexa,ecdrs i ostalih jer ima fee oko 2%

Jel koristis advcash? Koliko vidim za sve kartice je "Not available in your country". Kako onda konvertujes u realan kesh?
ne ides preko njihove kartice,prebacis tether(na deposit funds)preko tron mreze za 1$ fee pa njega zamenis za $ u 1:1 odnosu posle taj $ prebacis na visu/mc karticu.Moras da dodas svoju karticu(kao na cexu) i treba kyc koji odobre kroz 48h max,njihove kartice nisu jos dostupne za nas.Fee je 1.5% ili 5$ minimum
moj reff Smiley http://wallet.advcash.com/referral/62ced4d9-c334-47b9-9cac-ddb5365bdf5e

examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3140


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
October 27, 2020, 03:08:30 PM
 #4592

ne ides preko njihove kartice,prebacis tether(na deposit funds)preko tron mreze za 1$ fee pa njega zamenis za $ u 1:1 odnosu posle taj $ prebacis na visu/mc karticu.Moras da dodas svoju karticu(kao na cexu) i treba kyc koji odobre kroz 48h max,njihove kartice nisu jos dostupne za nas.Fee je 1.5% ili 5$ minimum
moj reff Smiley http://wallet.advcash.com/referral/62ced4d9-c334-47b9-9cac-ddb5365bdf5e


Ah, to opet nije resenje. Zelimo da izbegnemo inostrane uplate na domaci racun. Ali zvuci zanimljivo ako je povoljniji od CEXa koji inace radi skoro savrseno

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
October 27, 2020, 03:15:46 PM
 #4593

ne ides preko njihove kartice,prebacis tether(na deposit funds)preko tron mreze za 1$ fee pa njega zamenis za $ u 1:1 odnosu posle taj $ prebacis na visu/mc karticu.Moras da dodas svoju karticu(kao na cexu) i treba kyc koji odobre kroz 48h max,njihove kartice nisu jos dostupne za nas.Fee je 1.5% ili 5$ minimum
moj reff Smiley http://wallet.advcash.com/referral/62ced4d9-c334-47b9-9cac-ddb5365bdf5e


Ah, to opet nije resenje. Zelimo da izbegnemo inostrane uplate na domaci racun. Ali zvuci zanimljivo ako je povoljniji od CEXa koji inace radi skoro savrseno
Banka to vidi kao charge back a ne kao uplatu Wink mozes sam da proveris I u aplikaciji banke pise charge back a ne priliv.Ako hoces karticu cripterium radi kod nas ali nisam probao

Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
October 27, 2020, 03:54:12 PM
 #4594


Ma dobro razumem nego sam se zbunio sad za ovo identicno. @examplens Sta se desava ako BTC nije skroz identicnan? Samo uzmu BTC i cao ili?

npr. Napravis nalog da prodajes 0.54 odes u wallet pozeljno je da bude identican iznos, dakle isto 0.54. Ako zanemaris fee ili slicno pa saljes 0.535, to moze da uspori ceo proces. Na to sam mislio.
Nema samo uzmu BTC, ne sekiraj se  Cheesy

Okej razumem. Razlog zasto sam to pitao je posto su mi svi BTC na jednom azijskom exchange i da povucem kod ECD zahteva 0.2% fee pa ne znam koliko ce kod njih stici nakon toga. Nista izracunacu.

Mislim da ti automatski i oni izracunaju, verovatno i pise koliko ce tacno stici.
Inace, menjacnice i nisu bas preporuka za cuvanje Bitcoina, mnogo je razloga. Jedan od njih je i visok withdraw fee.

Razumeo, hvala. Vidis nisam pametan sto se drzanja kripto na exchange tice. Koji bi mi wallet preporucio gde mogu da drzim BTC itd. lepo i posle bez problema da saljem na ECD? Gledam ovaj Electrum mozda? Bitno mi je da mogu da mu pristum sa vise racunara i obavim transakcije.  Smiley
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
October 27, 2020, 05:10:03 PM
 #4595


Toliko set see raspricali o vinima, morao sam kvalitetno da se ulemam sad za vikend.  Cheesy

Nego evo malo novosti o staroj poznatoj temi.

Poreska uprava poziva fizicka lica na saminicijativno prijavljivanje prihoda iz inostranstva zarad oporezivanja.  Huh
Meni licno deluje kao ocajnicki pokusaj, pa ako prodje. Takodje, evo jedan komentar cini mi se da je istinit



Citao tu vest na N1 http://rs.n1info.com/Biznis/a660016/Poreska-uprava-ko-ne-placa-porez.html! Kao sto kaze taj komentar, ako prodje proslo je, ako ne nista! Kvazi drzava sa kvazi sluzbama, kako je bilo tako i ostalo!

Bruto dobit. I seljak kad pokupi krompir sa njive i proda ga, tek kad odbije troskove goriva, semena, onih specija sto prskaju, amortizacija... tek onda dobija tacnu dobit. Jos je zanimljivije, ako bi on hodlovao ostatak krompira,  Smiley tj. prodao tek da pokrije troskove, jel to podleze oporezivanju? Ipak nije dobio novac za to...

https://www.youtube.com/watch?v=gWpwgt0hiZo&t=45s

I dalje je hit! Ovo je snimano bas odavno, i nista nije bolje, gore je... seljaka (ljudi koji zive i rade na selu) je sve manje!

Samo neka nastave sa haracem na frilencere i kripto i ostace samo paraziti iz partija i kada pomru penzioneri nece imati kome vampirska birokratska stoka da pije krv.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
October 27, 2020, 05:29:54 PM
 #4596

Banka to vidi kao charge back a ne kao uplatu Wink mozes sam da proveris I u aplikaciji banke pise charge back a ne priliv.Ako hoces karticu cripterium radi kod nas ali nisam probao
Da, ali i na to ide porez!

Quote
- Dakle, ako ste primili i dva evra iz inostranstva po nekom osnovu, mora da se obračuna porez. Zabluda je da je limit 20.000 ili koliki se već iznos licitira na društevenim mrežama.
-To potencijalno znači da može da se oporezuje i refundacija za avio-kartu.
Izvor:
https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3250551-porez-na-zarade-iz-inostranstva-influenseri-jutjuberi


MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
October 27, 2020, 05:47:36 PM
 #4597

da ustupis procenat?
Bio bi red da ustupi neki procenat!

WTF??? Milane, ne nasedaj, nemoj nikako da im "ustupiš" nikakav procenat, to nema nikakvog smisla, pokušali su da te upecaju jer si newbie. U Srbiji je odnos prodavaca i kupaca 20:1, to može da ti kaže svako ko se bavi trgovinom u Srbiji. Evo čak i u nedavnom YouTube klipu na BalkanTech Crypto kanalu, Aleksandar iz ECD-a je pomenuo kako na njihovoj platformi standardno ima mnogo više prodavaca nego kupaca.

Dakle, kad si kupac, ti si taj koji treba da traži procenat! Ti si zlata vredan jer si jedan od retkih koji prodavcima može da pruži to što stalno traže, da zamene kripto za fiat. A jedino kako mogu to da urade, a da nije ovako OTC, jeste da plate ECD-u ili Cex-u i sličnima debeo procenat! Tako da se prodavcima naravno isplati čak i da tražiš 2-3%, jer im je to bolje nego 5-6%+.

Neverovatno kako su ova dvojica iznad namazani i nepošteni, vide newbie pa kao daj procenat! E pa gospodo, slobodno tržište ne funkcioniše tako, ako je daleko veća ponuda BTC-a nego potražnja, kao što jeste, prihvatite da ste vi ti koji treba da se nadmeću da pridobiju kupce! Ako neko sad želi da kupi BTC ovde, javiće mu se samo na ovom forumu nekoliko prodavaca (kao što ste vi požurili da se odmah javite Milanu), i sad kako on da izabere kojeg će od vas? Pa tako što će neko da da bolju ponudu, recimo da mu uplati 3% više, jer prodavcu se to opet isplati u odnosu na druge načine razmene za fiat, a čak ga na taj način ne prati država za taj priliv dinara!

Takav prodavac onda pobedi u nadmetanju jer se kupac odluči baš za njega u moru drugih prodavaca. Takav prodavac je pametan, zna da prepozna vrednosti. Čak bi bilo logike da prodavac keš kupcu ponudi procenat veći od 5%, baš zbog toga što mu država onda ne prati taj priliv novca, što je nezanemarljiva prednost, posebno u svetlu skorašnjih događaja.

A kad prodavac okači oglas da prodaje BTC, naravno niko mu se ne javlja... Veoma je teško naći kupca BTC u Srbiji i to je činjenica.

A koliko niste u pravu dokazuje i to što bi bilo ko sad mogao da postavi sledeći upit ovde javno svim prodavcima:
Da li ovde ima neko od koga mogu da kupim 0.1 BTC tako što mu ne "ustupim" neki procenat, nego bez provizije, po recimo Binance kursu?

I šta mislite, da niko od mora prodavaca ne želi da proda BTC bez provizije, nego samo ako na iznos dobiju i bonus od par %? A vama dvojici nije dovoljno to što biste uštedeli 5% i što ne biste imali oporezivi prihod, nego vam zinulo d*** za još? Kupci, zapamtite prodavce examplens i iv4n i ne sarađujte s njima nikad!

Sta lupetas prvo btc za paypal nece da ti proda niko. Ni za 10% procenat se ne isplati rizik. Btc transakcija je nepovrativa a paypal moze da uradi refund kad hoce. Drugo paypal moze da ti zakljuca nalog ako kao razlog transfera stavis kupovina ili prodaja btc.

Ovakvih kupaca bitcoina za paypal ima koliko hoces ali to niko legitiman nece da prihvati.

Ja imam druga koji pokusava vec mesecima da unovci paypal za bitcoin i ne moze da nadje nikog. To nikome ne odgovara.

I naravno procenat neki uglavnom postoji onaj koji trazi uslugu placa procenat onom koji pruza uslugu. To je navek bilo. Bez obzira da li kupujes ili prodajes.


      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3140


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
October 27, 2020, 06:21:27 PM
 #4598

Razumeo, hvala. Vidis nisam pametan sto se drzanja kripto na exchange tice. Koji bi mi wallet preporucio gde mogu da drzim BTC itd. lepo i posle bez problema da saljem na ECD? Gledam ovaj Electrum mozda? Bitno mi je da mogu da mu pristum sa vise racunara i obavim transakcije.  Smiley

Malo je komplikovano preporuciti bilo kakav servis, jer nesto sto je meni ok, nekom drugom nije. Od tih web walleta, ja koristim Coinomi i Blockchain.com jos od prvog dana. OK su, imas i android/ios app pa je to mnogo bolja opcija nego da im pristupas sa vise racunara. Gleaj da uvek imas seed backup -e, jer to dobijas samo ti prilikom kreiranja i ako ih "zaboravis" sve se komplikuje i prakticno ostajes bez sredstava odatle.
Pristup sa razlicitih racunara nikad nije dobro resenje, narocito ako ih ne koristis samo ti. To je uvek rizik.
Ja sam imao bas ozbiljan gubitak zbog sigurnosnog propusta, pa tu uvek preporucujem maksimalan oprez.
Naravno, ako je ikako moguce vidi za hardware wallet, Trezor je sasvim ok i cenom, cak nesto sigurniji od Ledgera koji je vise fensi.


█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
October 27, 2020, 07:35:02 PM
Merited by sbogovac (1)
 #4599


Ma dobro razumem nego sam se zbunio sad za ovo identicno. @examplens Sta se desava ako BTC nije skroz identicnan? Samo uzmu BTC i cao ili?

npr. Napravis nalog da prodajes 0.54 odes u wallet pozeljno je da bude identican iznos, dakle isto 0.54. Ako zanemaris fee ili slicno pa saljes 0.535, to moze da uspori ceo proces. Na to sam mislio.
Nema samo uzmu BTC, ne sekiraj se  Cheesy

Okej razumem. Razlog zasto sam to pitao je posto su mi svi BTC na jednom azijskom exchange i da povucem kod ECD zahteva 0.2% fee pa ne znam koliko ce kod njih stici nakon toga. Nista izracunacu.

Mislim da ti automatski i oni izracunaju, verovatno i pise koliko ce tacno stici.
Inace, menjacnice i nisu bas preporuka za cuvanje Bitcoina, mnogo je razloga. Jedan od njih je i visok withdraw fee.

Razumeo, hvala. Vidis nisam pametan sto se drzanja kripto na exchange tice. Koji bi mi wallet preporucio gde mogu da drzim BTC itd. lepo i posle bez problema da saljem na ECD? Gledam ovaj Electrum mozda? Bitno mi je da mogu da mu pristum sa vise racunara i obavim transakcije.  Smiley

Preporucio bih ti Exodus wallet. Imas aplikaciju za Windows, Android i IOS. Mozes ih sve sinhronizovati da ti budu isti wallet. Lak je za koriscenje, ima skoro sve bitne kriptovalute i nikad nisam imao problema sa njima. Trezor i Ledger koristim od hardware wallet-a i njih nikada ne bih menjao, ali oni su mi za cold-storage i sve valute koje sam tamo slao isle su preko crypto mixer-a.

Sta lupetas prvo btc za paypal nece da ti proda niko. Ni za 10% procenat se ne isplati rizik. Btc transakcija je nepovrativa a paypal moze da uradi refund kad hoce. Drugo paypal moze da ti zakljuca nalog ako kao razlog transfera stavis kupovina ili prodaja btc.

Ovakvih kupaca bitcoina za paypal ima koliko hoces ali to niko legitiman nece da prihvati.

Ja imam druga koji pokusava vec mesecima da unovci paypal za bitcoin i ne moze da nadje nikog. To nikome ne odgovara.

I naravno procenat neki uglavnom postoji onaj koji trazi uslugu placa procenat onom koji pruza uslugu. To je navek bilo. Bez obzira da li kupujes ili prodajes.


Ne trudi se, budalama ne mozes objasniti neke stvari.
MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
October 27, 2020, 09:13:40 PM
 #4600

Trezor wallet je vrh wallet. Sada imaju i aplikaciju podrzavaju gomilu coina a najbolje od svega na ECD shopu ga imas po ceni bukvalno jeftinije nego kod proizvodjaca na sajtu Cheesy Kad uracunas i carine i sve cena na ECD je stvarno top. Ja sam uzeo nekoliko komada. A koristim ih jos od kad je izasao prvi trezor one. Sada imam i nekoliko komada Trezor model t ovaj sa touch ekranom i mnogo je bolji tako da sam sve presao na njega.

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
Pages: « 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!