Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:19:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3063571 times)
Nirado
Member
**
Offline Offline

Activity: 121
Merit: 10

Tullievo


View Profile
November 21, 2020, 08:52:43 PM
 #4681

samo da ne bude scenario 2017 kako naidje kraj decembra bum ode sve ka dole

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714796351
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714796351

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714796351
Reply with quote  #2

1714796351
Report to moderator
1714796351
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714796351

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714796351
Reply with quote  #2

1714796351
Report to moderator
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
November 21, 2020, 09:23:17 PM
 #4682

samo da ne bude scenario 2017 kako naidje kraj decembra bum ode sve ka dole

Pa sta onda? Neka pukne! Wink
Ako nastavimo ovim tempom nikada necu skupiti svoj prvi bitcoin, onako bih imao bar neke sanse.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
logaritam.com
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
November 22, 2020, 05:30:09 AM
 #4683

samo da ne bude scenario 2017 kako naidje kraj decembra bum ode sve ka dole

Pa sta onda? Neka pukne! Wink
Ako nastavimo ovim tempom nikada necu skupiti svoj prvi bitcoin, onako bih imao bar neke sanse.


Rudari i skupices Smiley
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
November 22, 2020, 08:52:57 AM
 #4684

Ovo sam vidio na hrvatskom delu foruma. MyCryptoMixer ima otvorenu sumnju na prevaru: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5291882.0

Oprezno ako koristite njihove usluge mešanja koina!


█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Nirado
Member
**
Offline Offline

Activity: 121
Merit: 10

Tullievo


View Profile
November 22, 2020, 11:50:08 AM
 #4685

Ovo sam vidio na hrvatskom delu foruma. MyCryptoMixer ima otvorenu sumnju na prevaru: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5291882.0

Oprezno ako koristite njihove usluge mešanja koina!


zanima me, iz kojeg razloga bi neko koristio mixer osim kad zeli da obavi "sumnjivu" kupovinu?

Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
November 22, 2020, 12:35:40 PM
Merited by sbogovac (1)
 #4686

zanima me, iz kojeg razloga bi neko koristio mixer osim kad zeli da obavi "sumnjivu" kupovinu?

Miksanje kovanica ne mora imati nikakve veze sa ilegalnim aktivnostima. To ti je isto kao, recimo, koriscenje VPN-a ili Tor-a.
Neki ljudi jednostavno zele svoje pravo na privatnost. Buduci da je blockchain javno dostupan, svako sa malo truda moze pratiti poreklo vaseg novcai na koje stvari ga trosite. Koriscenjem miksera taj trag se gubi.


█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
November 22, 2020, 04:21:12 PM
 #4687

Pozitivan sam na koronu. Da li ima jos neko ovde ko jeste da podeli iskustvo?  Tongue
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
November 22, 2020, 04:27:13 PM
 #4688

Ovo sam vidio na hrvatskom delu foruma. MyCryptoMixer ima otvorenu sumnju na prevaru: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5291882.0

Oprezno ako koristite njihove usluge mešanja koina!



Ne znam sto bi iko koristio taj sajt kada ima CryptoMixer koji je vec duze vreme tu i promovisu ga mnogi (kao i ja, samo sto mene ne placaju, ja ovo radim volonterno). Ovaj sajt na kojem je LoyceV izgubio novac, izgleda kao kopija ChipMixer-a.

Evo Vam i thread njihov a DarkStar_ im odrzava kampanju a on je medju DT1.
Nirado
Member
**
Offline Offline

Activity: 121
Merit: 10

Tullievo


View Profile
November 22, 2020, 05:09:13 PM
 #4689

Jel probao ko Staking Polkadot (DOT) coina, ima od 10-20% APR kako gdje, ja sam stavio na Kraken sa 12% a i cijena za sad solidno prati BTC.

favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
November 22, 2020, 05:57:24 PM
 #4690

Jel probao ko Staking Polkadot (DOT) coina, ima od 10-20% APR kako gdje, ja sam stavio na Kraken sa 12% a i cijena za sad solidno prati BTC.

Ja jesam. Kupio pre 2 meseca 100 DOT-a na ceni 4.9$ po DOT-u i od tad zaradio 0.55 DOT-a na cex.io staking-u.

Kod njih MetaHash (20%), MATIC (18-22%) i Zilliqa(17-19%) imaju najvece zarade ali nisam bio toliko zainteresovan u te valute tada.
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
November 22, 2020, 10:34:08 PM
 #4691

Pozitivan sam na koronu. Da li ima jos neko ovde ko jeste da podeli iskustvo?  Tongue

Srecom nisam bio pozitivan, ali sam dve nedelje bio u izolaciji zbog kontakta sa zarazenom osobom.
Imas li kakve simptome?

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
November 23, 2020, 09:04:58 AM
 #4692

Pozitivan sam na koronu. Da li ima jos neko ovde ko jeste da podeli iskustvo?  Tongue

Srecom nisam bio pozitivan, ali sam dve nedelje bio u izolaciji zbog kontakta sa zarazenom osobom.
Imas li kakve simptome?


Imao sam temperaturu, znojenje, to je proslo. Sad samo kasljem, nemam miris i imam blagu upalu pluca...
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
November 23, 2020, 09:27:19 AM
 #4693

Jel probao ko Staking Polkadot (DOT) coina, ima od 10-20% APR kako gdje, ja sam stavio na Kraken sa 12% a i cijena za sad solidno prati BTC.

Ja jesam. Kupio pre 2 meseca 100 DOT-a na ceni 4.9$ po DOT-u i od tad zaradio 0.55 DOT-a na cex.io staking-u.

Kod njih MetaHash (20%), MATIC (18-22%) i Zilliqa(17-19%) imaju najvece zarade ali nisam bio toliko zainteresovan u te valute tada.

ja isto drzim DOT na Binance na staking-u, ako se ne varam u pitanju je 6% APY na godisnjem nivou, a direktan stejking mi deluje komplikovano na Polkadot mrezi, nisam ni pokusavao

inace, stejkam Zilliqa direktno na sajtu, i prinos je 20+% i Cardano kroz Yoroi wallet, ali je prinos dosta manji - reda 5% APY
TRX sam stejkao, ali je kod njih taj period prosao na sun.io, a komplikovano mi je da se cimam sa Ledger-om za to
dodatno, koristim serum protokol za LP na Solana blockchain-u, tu je prinos 100+% na godisnjem nivou, ali je i rizik veci
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
November 23, 2020, 01:42:20 PM
 #4694

zanima me, iz kojeg razloga bi neko koristio mixer osim kad zeli da obavi "sumnjivu" kupovinu?
Miksanje kovanica ne mora imati nikakve veze sa ilegalnim aktivnostima. To ti je isto kao, recimo, koriscenje VPN-a ili Tor-a.
Neki ljudi jednostavno zele svoje pravo na privatnost. Buduci da je blockchain javno dostupan, svako sa malo truda moze pratiti poreklo vaseg novcai na koje stvari ga trosite. Koriscenjem miksera taj trag se gubi.

Upravo kao sto je naveo Stalker22; zasto bih svako trebao da zna koliko sredstava imas na raspolaganju? To bi bilo onda samo pitanje vremena da se neko seti da te potrazi i izvrsi "$5 wrench attack"...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
November 23, 2020, 02:12:35 PM
 #4695

Pozitivan sam na koronu. Da li ima jos neko ovde ko jeste da podeli iskustvo?  Tongue

Srecom nisam bio pozitivan, ali sam dve nedelje bio u izolaciji zbog kontakta sa zarazenom osobom.
Imas li kakve simptome?


Imao sam temperaturu, znojenje, to je proslo. Sad samo kasljem, nemam miris i imam blagu upalu pluca...

A kasalj ce verovatno da potraje, ali i to ce proci. Sada barem imas vise vremena za stvari za koje prije nisi imao. 
Zelim ti brz oporavak! 

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Redirexrs
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
November 25, 2020, 01:04:22 AM
 #4696

Pozdrav! Radim na sajtu trenutno i gledam da ubacim i btc kao nacin placanja, iako nasi matorci pojma nemaju o tome, dolaze mladi kojima nece biti tesko da se snadju. Radi se o sajtu koji bi prikupljao preduzetnike iz apsolutno svih sfera zanimanja, jer mi je bilo muka od guglanja varioca i majstora za kotao, ventile, limariju i onoga "Cek da pitam komsiju za broj Zivorada koji mozda jos uvek radi to". Da li mozda neko zna kako i da li se oporezuje btc zarada kod nas?


Takodje s obzirom da je trenutno sve dzabe (ubacivanje na sajt, info-kartica i stranica), zelim da naglasim da ako neko mozda zeli da donira, bio bih veoma zahvalan. Jer trenutno hosting je na github a njihov hosting ne dozvoljava php. Svakako planiram da napravim i kao stranicu zahvalnice svima koji bi donirali nesto. Tipa galerija ikonica ili cega god.


Naravno svaki prelog ili kritika su dobrodosli.


P.s. nisam nov u celoj kripto prici, bavio sam se trejdovanjem btc i raznim alt-coinima i lurkovao forumom od 2012 negde.
Stalker22
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1498
Merit: 1358



View Profile
November 25, 2020, 10:02:31 AM
 #4697

Pozdrav! Radim na sajtu trenutno i gledam da ubacim i btc kao nacin placanja, iako nasi matorci pojma nemaju o tome, dolaze mladi kojima nece biti tesko da se snadju. Radi se o sajtu koji bi prikupljao preduzetnike iz apsolutno svih sfera zanimanja, jer mi je bilo muka od guglanja varioca i majstora za kotao, ventile, limariju i onoga "Cek da pitam komsiju za broj Zivorada koji mozda jos uvek radi to". Da li mozda neko zna kako i da li se oporezuje btc zarada kod nas?

Oporezivanje dobiti je oporezivanje dobiti! Nebitno da li je BTC ili neka druga valuta. Ako zelis da se prijavis poreskoj upravi, naravno da ce te oporezovati. Ako ne zelis, i mislis da mozes proci 'ispod radara' jer koristis kripto, to cinis na sopstveni rizik.

Takodje s obzirom da je trenutno sve dzabe (ubacivanje na sajt, info-kartica i stranica), zelim da naglasim da ako neko mozda zeli da donira, bio bih veoma zahvalan. Jer trenutno hosting je na github a njihov hosting ne dozvoljava php. Svakako planiram da napravim i kao stranicu zahvalnice svima koji bi donirali nesto. Tipa galerija ikonica ili cega god.

Ako nemas poslovni model koji ce pokriti barem troskove hostinga i odrzavanja, ozbiljno razmisli o isplativosti celog projekta. Ako imate poslovni model, ali potrebno je vreme da postane odrziv, onda napravi predlog za potencijalne investitore kojima cete zauzvrat ponuditi nesto, na primer, besplatno oglasavanje na sajtu i slicno.

Nema razloga za trazenje donacija ako to nije humanitarni projekat ili koristan za zajednicu na neki drugi nacin.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3165


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
November 25, 2020, 10:46:00 AM
 #4698

Pozdrav! Radim na sajtu trenutno i gledam da ubacim i btc kao nacin placanja, iako nasi matorci pojma nemaju o tome, dolaze mladi kojima nece biti tesko da se snadju. Radi se o sajtu koji bi prikupljao preduzetnike iz apsolutno svih sfera zanimanja, jer mi je bilo muka od guglanja varioca i majstora za kotao, ventile, limariju i onoga "Cek da pitam komsiju za broj Zivorada koji mozda jos uvek radi to". Da li mozda neko zna kako i da li se oporezuje btc zarada kod nas?


Takodje s obzirom da je trenutno sve dzabe (ubacivanje na sajt, info-kartica i stranica), zelim da naglasim da ako neko mozda zeli da donira, bio bih veoma zahvalan. Jer trenutno hosting je na github a njihov hosting ne dozvoljava php. Svakako planiram da napravim i kao stranicu zahvalnice svima koji bi donirali nesto. Tipa galerija ikonica ili cega god.


Naravno svaki prelog ili kritika su dobrodosli.


P.s. nisam nov u celoj kripto prici, bavio sam se trejdovanjem btc i raznim alt-coinima i lurkovao forumom od 2012 negde.

Mislim da je bolje da ne planiras Bitcoin kao sredstvo placanja za sada. Bar u tom slucaju koji si planiras. Vrlo je komplikovano za preduzetnike/firme da ti plate u BTC i da kasnije pravdaju te troskove. Takodje bez registrovane firme, tesko da ce ici to. Nece niko da se cima sa tobom i keshom.
Svakako kreni sad bez komercijalizacije, pa cepaj nekih godinu dana da napravis nesto dobro, onda ces znati da li ti se isplati da se registrujes ili da batalis.
Registracija domena i hosting je bukvalno par hiljada dinara na godisnjem nivou, valjda si spreman i ti malo da ulozis u svoj potencijalni biznis.
Donacije, su necija dobra volja da ti pomogne. To nije realan plan za biznis, jer od toga tesko da mozes da zivis, niti da racunas na taj prihod. Uvek je drugaciji iznos (ako ga bude). Posle ce da se svede da prosjacis za neki dinar kako bi funkcionisao. Lakse ti je da dodas neki ads servis (AdSense ili slicno) i tu ces u zavisnosti od poseta i kvaliteta zaraditi nesto, bez da molis bilo koga za donaciju.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Redirexrs
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile WWW
November 26, 2020, 03:19:10 AM
 #4699

Mozda ste me malo pogresno razumeli, a mozda sam i ja malo zbrzao sve.

Sto se tice oporezivanja:

Quote
webtricks:
For example,
You received 0.05 BTC worth 750 EUR as a donation on May 19th, 2019. You kept btc in your wallet for 1 year and the value of 0.05 BTC rose to 1000 EUR. Now you sold BTC for 1000 EUR on May 18th, 2020. So, you will report 750 EUR as your business earnings and 250 EUR as your capital gain.

Pa pazi, zavisi od toga kako ko shvati korisnost za zajednicu. kao sto rekoh, hocu da najdem (pa koliko god smarao) sto vise ljudi cak i najmanje zanatlije, upravo zbog toga kako bismo izbegli trazenje imenika, 200 vizit kartica i toga. Tako da korisno za zajednicu, nije da nije.

Ako imate poslovni model, ali potrebno je vreme da postane odrziv, onda napravi predlog za potencijalne investitore kojima cete zauzvrat ponuditi nesto, na primer, besplatno oglasavanje na sajtu i slicno

Razmisljao sam i o tome, ali dacu vremena jos koji mesec da se ljudi oporave od ovog celog haosa pa da vidim i za to. Tretnutno s obzirom da nemam rashoda jer nisam kupovao widgete i ostala sranja za sajt nego sve sam sam radio, nije mi toliko frka da zaradim sto pre, samo je bitno da se vremenom ljudi odazovu. Nakon mesec dana aktivnog rada, dosao sam do 81 "oglasa", tako da sam pocetak i nije los. Ali opet, nisam naplacivao nista jer mi je trenutno cilj da nagruvam broj ljudi na sajtu.


Mislim da je bolje da ne planiras Bitcoin kao sredstvo placanja za sada. Bar u tom slucaju koji si planiras. Vrlo je komplikovano za preduzetnike/firme da ti plate u BTC i da kasnije pravdaju te troskove. Takodje bez registrovane firme, tesko da ce ici to. Nece niko da se cima sa tobom i keshom.
Svakako kreni sad bez komercijalizacije, pa cepaj nekih godinu dana da napravis nesto dobro, onda ces znati da li ti se isplati da se registrujes ili da batalis.
Registracija domena i hosting je bukvalno par hiljada dinara na godisnjem nivou, valjda si spreman i ti malo da ulozis u svoj potencijalni biznis.
Donacije, su necija dobra volja da ti pomogne. To nije realan plan za biznis, jer od toga tesko da mozes da zivis, niti da racunas na taj prihod. Uvek je drugaciji iznos (ako ga bude). Posle ce da se svede da prosjacis za neki dinar kako bi funkcionisao. Lakse ti je da dodas neki ads servis (AdSense ili slicno) i tu ces u zavisnosti od poseta i kvaliteta zaraditi nesto, bez da molis bilo koga za donaciju.

Mislim da je bolje da ne planiras Bitcoin kao sredstvo placanja za sada.
Placanje u btc bi bukvalno bilo tu kao moguca opcija, ne kao moranje.


Svakako kreni sad bez komercijalizacije, pa cepaj nekih godinu dana da napravis nesto dobro, onda ces znati da li ti se isplati da se registrujes ili da batalis.
Registracija domena i hosting je bukvalno par hiljada dinara na godisnjem nivou, valjda si spreman i ti malo da ulozis u svoj potencijalni biznis.

S obzirom da sam poceo pre nekih mesec/dva, ne naplacujem trenutno nista cisto kako bih privukao ljude u samom startu, svakako jos uvek radim na tome kako bi ceo biznis model isao, da li jednokratna uplata, godisnje,itd... Trenutno mi najbolje lezi jednokratna uplata i cao, da ne misli niko posle o tome sto se tice samog ubacivanja, a sto se tice hostinga/domena, domen sam zakupio ali hosting iskreno nemam jos toliko potrebe, pored toga sto nemam php na gitbuh sve ostalo je sasvim ok.

Donacije, su necija dobra volja da ti pomogne. To nije realan plan za biznis, jer od toga tesko da mozes da zivis, niti da racunas na taj prihod. Uvek je drugaciji iznos (ako ga bude). Posle ce da se svede da prosjacis za neki dinar kako bi funkcionisao. Lakse ti je da dodas neki ads servis (AdSense ili slicno) i tu ces u zavisnosti od poseta i kvaliteta zaraditi nesto, bez da molis bilo koga za donaciju.

Nisam ni planirao da se sve svede na donacije, one su upravo tu u slucaju necije dobre volje ili cisto kao podrska projekta. Reg sam se za AdSense ali je to, iskreno, sranje. Tako da na to i ne racunam bas ali svakako te reklame bleje na sajtu.


Izvinite ako sam negde nesto pogresno napisao ili pisao dva puta, zakovao do 4am pa ne razmisljam ni ja dobro vise.  Grin
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3165


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
November 26, 2020, 10:44:01 AM
 #4700

Sto se tice oporezivanja:

Quote
webtricks:
For example,
You received 0.05 BTC worth 750 EUR as a donation on May 19th, 2019. You kept btc in your wallet for 1 year and the value of 0.05 BTC rose to 1000 EUR. Now you sold BTC for 1000 EUR on May 18th, 2020. So, you will report 750 EUR as your business earnings and 250 EUR as your capital gain.

Sto see tice oporezivanja vezanog za Bitcoin, nemoj da pratis kako je kod ostalih. Tu ti je merodavno samo stanje u drzavi gde zivis, pretpostavljam Srbija. Zakon o kriptovalutama see trenutno uredjuje i jos uvek nemamo precizno uradjene propise vezano za taj deo.

Razmisljao sam i o tome, ali dacu vremena jos koji mesec da se ljudi oporave od ovog celog haosa pa da vidim i za to. Tretnutno s obzirom da nemam rashoda jer nisam kupovao widgete i ostala sranja za sajt nego sve sam sam radio, nije mi toliko frka da zaradim sto pre, samo je bitno da se vremenom ljudi odazovu. Nakon mesec dana aktivnog rada, dosao sam do 81 "oglasa", tako da sam pocetak i nije los. Ali opet, nisam naplacivao nista jer mi je trenutno cilj da nagruvam broj ljudi na sajtu.

Kako je sada vreme "zakljucavanja" i svi su u kucama, provode mnogo vise vremena online, mozda je sad bas najbolje vreme za razvoj online biznisa.

S obzirom da sam poceo pre nekih mesec/dva, ne naplacujem trenutno nista cisto kako bih privukao ljude u samom startu, svakako jos uvek radim na tome kako bi ceo biznis model isao, da li jednokratna uplata, godisnje,itd... Trenutno mi najbolje lezi jednokratna uplata i cao, da ne misli niko posle o tome sto se tice samog ubacivanja, a sto se tice hostinga/domena, domen sam zakupio ali hosting iskreno nemam jos toliko potrebe, pored toga sto nemam php na gitbuh sve ostalo je sasvim ok.

Ne bitno za model koji ces primenjivati, samo ti kazem da ces doci do tga da ti je potrebna firma za to. Potencijalni oglasivac, firma/preduzetnik ce hteti zvanican racun kako bi u knjigama pravdao rashod. To je u vecini slucajeva, posebno ako je neko malo ozbiljniji igrac, nema sanse da ce to biti u keshu ili da ce se neko cimati do banke tebi da posalje lovu. To ti ne mozes da uradis bez aktivne firme.
Sad dok imas samo 80tak subjekata dodatih je sve ok, ali sta kad budes trebao da dodajes jos neke funkcije, kada zazivi sve a ti si od pocetka pogresno postavio celu stvar. Tada ce ti to znacajno komplikovati ceo posao.
Koliko znam, kada registrujes domen, vecina registara nudi i neki lagan free hosting, sto moze biti dovoljno za tvoje pocetne potrebe, zasto nisi tako nesto probao? Lako ces se ti kasnije prosiriti, mnogo lakse nego kad moras da menjas i provajdera i strukturu sajta.

Nisam ni planirao da se sve svede na donacije, one su upravo tu u slucaju necije dobre volje ili cisto kao podrska projekta. Reg sam se za AdSense ali je to, iskreno, sranje. Tako da na to i ne racunam bas ali svakako te reklame bleje na sajtu.

Ne bih tako lako odbacivao mogucnost AdSense zarade. Na primer, 300 posetilaca dnevno moze da ti donese 100eur mesecno a to funkcionalno ne utice bitno na tvoj biznis model.

Vec neko vreme imam u planu slicno nesto, ali lokalizovano, registrovani i domeni i hosting spreman. Samo jos ja da uhvatim slobodno vreme i volju da to pokrenem. Vec sam dosta toga analizirao pa ti sad samo dajem sugestije za ono sto mislim da gresis u startu.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: « 1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!