Bitcoin Forum
May 01, 2024, 12:44:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17315 times)
Harbi
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
April 25, 2021, 12:43:38 AM

Arkadaşlar hiç binance hesabından Türkiyedeki dolar hesabına varlık barışı kapsamında dolar çeken oldu mu? Yoksa sadece denemelerle mi kalındı yani bankaya gittiğimizde bizden ne gibi bilgiler isteniyor ve binanceden dolar çekmek istendiğinde sorunsuz hallediliyor mu lütfen deneyimleyen bir arkadaşımız tecrübesini neler yaptığını nasıl gerçekleştiğini bizlerle paylaşırsa memnun olurum.
Paylaşılanları okuyarak başlayabilirsiniz. Geçmiş mesajlarda mevcut.

Okudum ama baştan sonra hikayesini yazanı görmedim maalesef. Yani varlık barışı başvurusunu yapmış olupta parasını sorunsuz şekilde binance borsası tarafından hesabıma çekebildim diyeni görmedim. Burda hepimiz bir aileyiz bir arkadaşız hepimiz aynı gemideyiz. İstiyorum ki bu tecrübeye erişen bir dost neler yaptığını baştan sona anlatmasını rica ediyorum bu hepimiz için rehber ve ön bilgi olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca başvuruda bulunan ve binance hesabından parasını çekebilen veya e çekemeyen herkes tecrübelerini aktarırsa hepimiz açısında çok iyi olacaktır. Herkese selamlar hayırlı sahurlar dilerim.
1714567454
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714567454
Reply with quote  #2

1714567454
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714567454
Hero Member
*

Ignore
1714567454
Reply with quote  #2

1714567454
Report to moderator
1714567454
Hero Member
*

Ignore
1714567454
Reply with quote  #2

1714567454
Report to moderator
1714567454
Hero Member
*

Ignore
1714567454
Reply with quote  #2

1714567454
Report to moderator
Harbi
Newbie
*

View Profile
April 25, 2021, 10:09:25 PM

arkadaşlar bankanın sitesinde bulunan swift ücretleri dışında (mesela ziraat % 0,75) beklenmeyen bir kesinti olur mu acaba?

(binance'in gönderirken kestiği 30$ hariç)

Ben Binance dışında bir başka yurt dışı bankasından gönderim yapmıştım swift olarak. Gönderdiğim tutar 10.000 dolardı.  Gönderen bankanın kestiği swift masrafı dışında ziraat bankası yanılmıyorsam o dönem 180tl kadar bir işlem ücreti almıştı ve sanırım bu sabit bir kesintiydi ama dediğim gibi 180 tl dir veya 190 tl tam emin değilim ve bu söylediğim 2020 yaz ayında gerçekleşti. Bunun kolayı var müşteri hizmetlerini arayın yurt dışından döviz hesabıma para göndereceğim bu göndereceğim parada bankanızıb kesintisi oluyor mu diye sorun ve oluyorsa miktara göre değişiyor mu diyerek ikinci sorunuzu yöneltin ve bu şekilde sorunuza cevap bulmuş olacaksınızdır.

Şimdi bende varlık barışı yapan arkadaş varmı aramızda ve bu süreçte bir zorlanma yaşadılar mı binance veya banka kaynaklı onu merak ediyorum çünkü süre yakınlaşıyor.

Gerçi tüm para coinlere bağlı duruyor zararda ama olsun gerekirse zararda satış yapıp varlık barışına dahil olmayı planlıyorum. Tecrübe edenler yeşilendirirse sevinirim.
Harbi
Newbie
*

View Profile
April 26, 2021, 02:34:51 AM

Arkadaşlar merhaba,

Binance'de doğrulama yaparak günlük çekim limitimi 50k'ya yükselttim.1-2 deneme çekimi yaptım ve problemsiz ödeme aldım. Ancak daha çektiğim para 50k bile olmadıki son çekim denememde uyarı yazısı ile çekim işlemim failed etti.

Binance'nin verdiği uyarı yazısı aynen şu şekilde -> Cash Withdrawal Suspended : To protect your account, your withdrawal is temporary pending on security checking, please help to try it later.

Bu nasıl bir saçmalık anlamadım daha 50k olmadı. Milyon dolarları olan insanlar var bu şekilde nasıl para çekecek insanlar. Ben zaten kimliğimi doğruladım. Deneme çekimlerimde başarılı oldu. Hadi 500k falan çeksem 5-6 günde derdimki meblağ çok heralde incelemeye alındı. Daha 50k olmadı, 50k bile 1 btc değil yani düşük bir meblağ.

Bu şekilde uyarı yazısı alan başka birisi var mı arkadaşlar. Binance support ekibine ulaşılmıyor. Yardımcı olan birisi olursa sevinirim.

Problem sonrasında çözüldü mü ve paranızı alabildiniz mi veya kripto paranız serbest bırakıldı mı?
bitcoinciturk
Jr. Member
*

Activity: 30
Merit: 3

View Profile
April 28, 2021, 05:46:09 PM

Arkadaşlar merhaba,

Binance'de doğrulama yaparak günlük çekim limitimi 50k'ya yükselttim.1-2 deneme çekimi yaptım ve problemsiz ödeme aldım. Ancak daha çektiğim para 50k bile olmadıki son çekim denememde uyarı yazısı ile çekim işlemim failed etti.

Binance'nin verdiği uyarı yazısı aynen şu şekilde -> Cash Withdrawal Suspended : To protect your account, your withdrawal is temporary pending on security checking, please help to try it later.

Bu nasıl bir saçmalık anlamadım daha 50k olmadı. Milyon dolarları olan insanlar var bu şekilde nasıl para çekecek insanlar. Ben zaten kimliğimi doğruladım. Deneme çekimlerimde başarılı oldu. Hadi 500k falan çeksem 5-6 günde derdimki meblağ çok heralde incelemeye alındı. Daha 50k olmadı, 50k bile 1 btc değil yani düşük bir meblağ.

Bu şekilde uyarı yazısı alan başka birisi var mı arkadaşlar. Binance support ekibine ulaşılmıyor. Yardımcı olan birisi olursa sevinirim.

Problem sonrasında çözüldü mü ve paranızı alabildiniz mi veya kripto paranız serbest bırakıldı mı?

Evet nihayetinde uzun uğraşlar sonunda bir transfer daha yapabildim. Yalnız eski transferlerim 5 dakikada onay alıyordu bunun onaylanması 12 saatten fazla sürdü, hatta bir ara yine mi olmayacak diye endişelendim. Binance support'a ulaşmak çok zor oldu devamlı bot çıkıyor karşınıza sizi birisine 48 saat sonra yönlendireceğim diyor. Aradan 48 saat geçiyor kimse yok. Adamlara resmen ulaşılamıyor. Reddit şikayet içeriği ile dolu. En sonunda benim talebime problemi çözdük bir bakın diye cevap verdiler.

Bu arada başka yollar arıyordum yeni bir yol buldum bilgisi olmayanlar için o yolu denemeyi düşünüyorum. Bilmeyenler için açıklayayım. P2P olarak geçiyor. Sistem şu şekilde herhangi bir borsa olabilir Binance olmak zorunda değil. Örnek olarak mesela 0.2 BTC satmak istiyorsunuz. Bunu belirtiyorsunuz. Biriside diyelimki bu 0.2 BTC'yi almak istiyor. Borsa aracılık ediyor, siz banka bilgilerinizi veriyorsunuz bu kişi direkt kendi bankasından sizin bankanıza 0.2BTC karşılığı (USD, Euro) her ne istiyorsanız aktarıyor. Sizde borsadan bu kişiye 0.2 BTC'yi aktarıyorsunuz.

Bu sistemde güvensizlik probleminede borsa aracılık ediyor. Mesela adam size USD gönderdi ya siz BTC'yi vermezseniz? Ya da kişi USD göndermeden ben gönderdim deyip sizin BTC'yi talep ederse? İşte bu durumlarda borsa iki tarafında güvenliğini sağlıyor. Detaylara girmeyeyim ama bu yöntemde gayet kullanışlı. Güvenilir verified P2P satıcı ve alıcıları var. Güvenle yapabilirsiniz. Alternatif araştırırken buldum bu sistemi.

Binancenin direkt aktarım sisteminin zayıf noktası düşük limitler ancak aktarılabiliyor ve Binance'nin ne zaman sizin aktarımınızı durduracağı belli değil ve Support yani destek ekibi berbat.

Bildiğim tüm herşey bu şekilde umarım faydalı olmuştur.

Bol şans.
bitcoinciturk
Jr. Member
*

View Profile
April 28, 2021, 06:17:07 PM
Last edit: April 28, 2021, 06:28:46 PM by bitcoinciturk

Arkadaşlar hiç binance hesabından Türkiyedeki dolar hesabına varlık barışı kapsamında dolar çeken oldu mu? Yoksa sadece denemelerle mi kalındı yani bankaya gittiğimizde bizden ne gibi bilgiler isteniyor ve binanceden dolar çekmek istendiğinde sorunsuz hallediliyor mu lütfen deneyimleyen bir arkadaşımız tecrübesini neler yaptığını nasıl gerçekleştiğini bizlerle paylaşırsa memnun olurum.
Paylaşılanları okuyarak başlayabilirsiniz. Geçmiş mesajlarda mevcut.

Okudum ama baştan sonra hikayesini yazanı görmedim maalesef. Yani varlık barışı başvurusunu yapmış olupta parasını sorunsuz şekilde binance borsası tarafından hesabıma çekebildim diyeni görmedim. Burda hepimiz bir aileyiz bir arkadaşız hepimiz aynı gemideyiz. İstiyorum ki bu tecrübeye erişen bir dost neler yaptığını baştan sona anlatmasını rica ediyorum bu hepimiz için rehber ve ön bilgi olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca başvuruda bulunan ve binance hesabından parasını çekebilen veya e çekemeyen herkes tecrübelerini aktarırsa hepimiz açısında çok iyi olacaktır. Herkese selamlar hayırlı sahurlar dilerim.

Varlık barışı ile paranızı USD olarak çekip çekememek tamamen sizin ne kadar USD çekeceğinize bağlı. Burada çeken arkadaşlar kesin olmuştur. Eğer çekmeyi düşündüğünüz miktar 20-30k ise Binance'nin direkt USD çekim mekanizması ile halledebilirsiniz benim tecrübeme göre bu miktarlara kadar sıkıntısız çekilebildiğini tecrübe ettim. Zaten yurtdışından banka üzerinden geldiği için direkt varlık barışına uygun bir şekilde hesabınıza USD geliyor. 

Bir bankaya gidip varlık barışından faydalanmak istediğinizi söyleyip varlık barışı Ek1'di yanlış hatırlamıyorsam 2 nüsha doldurup 1 tanesini bankaya verip bir tanesini siz alıyorsunuz. İlgili mevzuat internette var okuyup bulabilirsiniz. Sonra ilgili parayı (USD,Euro) hesabınıza aktarıyorsunuz. Kimsenin size birşey sorma hakkı yok. Vergi incelemesi başlatma hakkı yok. Bu net bir biçimde varlık barışında belirtilmiş durumda.

Bu noktada benim tecrübeme göre tek sıkıntı şudur. Çekmek istediğiniz para miktarı arttıkça aktarım sıkıntıları başlıyor. Çünkü borsalar muhtemelen güvenliği sağlıyorum bahanesiyle paranın hemen çıkmasını istemiyorlar. Benim başıma gelenler geliyor. İlk 1-2 deneme sonrası sistem teklemeye başlıyor. Bu nedenle çekim öncesi parayı güvenilir 3-4 borsaya bölüp P2P veya direkt Euro/USD çekim özellikleri kullanıabilir.

Ancak çekeceğiniz meblağ 5k-10k ise sıkıntısız halledersiniz.

Bu arada tüm yazdıklarım tamamen kendi kişisel tecrübelerimdir. Başka birileri başka şeyler tecrübe etmiş olabilir. Ben sadece yaşadığım tecrüblere göre bilgimi paylaştım.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 28, 2021, 09:29:19 PM
Merited by gospodin (1)

Bir arkadaşım binance üzerinden varlık barışından faydalanmak için 200k$ çekim gerçekleştirdi. Çekim işleminden bir kaç gün sonra para hesabına yansıdı. Fakat çekim işleminden sonra binance anormal bir durum olabileceğini düşünerek arkadaşımın çekim yetkilerini kısıtladı (hem kripto hem fiat çekim için). Sonrasında kendisinden 3 farklı video istediler birisinde kimliğinizi elinizde tutarak çekimi sizin gerçekleştirdiğinizi ve bir problem olmadığınızı söylemenizi istiyorlar. Diğer videolar da aynı şekilde kullanıcıyı dolandırıcılık olasılıklarına karşı korumak üzerine. İstenilen kanıtları sunduktan kısa bir süre sonra çekim yetkilerini tekrar kullanılabilir hale getirdiler.

Binance tarafından alınan 30 USD masraf dışında bankalar da swift işlemi için ~250$ kesinti uyguladılar. Yaklaşık %0,12 gibi bir kesinti oluşuyor toplamda, gayet ideal bir kesinti.

Bu arada başka yollar arıyordum yeni bir yol buldum bilgisi olmayanlar için o yolu denemeyi düşünüyorum. Bilmeyenler için açıklayayım. P2P olarak geçiyor. Sistem şu şekilde herhangi bir borsa olabilir Binance olmak zorunda değil. Örnek olarak mesela 0.2 BTC satmak istiyorsunuz. Bunu belirtiyorsunuz. Biriside diyelimki bu 0.2 BTC'yi almak istiyor. Borsa aracılık ediyor, siz banka bilgilerinizi veriyorsunuz bu kişi direkt kendi bankasından sizin bankanıza 0.2BTC karşılığı (USD, Euro) her ne istiyorsanız aktarıyor. Sizde borsadan bu kişiye 0.2 BTC'yi aktarıyorsunuz.

Bu sistemde güvensizlik probleminede borsa aracılık ediyor. Mesela adam size USD gönderdi ya siz BTC'yi vermezseniz? Ya da kişi USD göndermeden ben gönderdim deyip sizin BTC'yi talep ederse? İşte bu durumlarda borsa iki tarafında güvenliğini sağlıyor. Detaylara girmeyeyim ama bu yöntemde gayet kullanışlı. Güvenilir verified P2P satıcı ve alıcıları var. Güvenle yapabilirsiniz. Alternatif araştırırken buldum bu sistemi.

Tanımadığınız bir kişinin hesabından kişisel banka hesabınıza transfer edilecek fiat para her zaman çok risklidir. Karşınızdaki kişinin sahip olduğu para yasal birimler tarafından takipte olabilir. Karşı tarafın temiz olduğundan asla emin olamazsınız. Bu nedenle önermiyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Harbi
Newbie
*

View Profile
April 29, 2021, 02:17:11 AM

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Evet p2p sistemi kripto parayı yurtdışından dolar olarak getirmek için alternatif çözüm gibi görünüyor. Fakat Bthd adlı kullanıcının p2p konusunda söylediğine bende katılıyorum risk oluşabilme ihtimali hep olasıdır.

Aklıma takılan diğer konu ise örneğin ben 100k dolar çekeceğim. Fakat 50k dolar binancede diğeri ise yurt dışında bir başka yerde. Şimdi bu durumda bankada doldurulan foruma 100k dolar mı yazılacak? Yani gönderimler ayrı ayrı yerden yapılacak yani toplam paramı belirtsem sonra bunları 20k dolar şekilde 5 parçada göndersem başvuru yapmış olduğum hesaba sorun olur mu acaba?

Yoksa binance için ayrı varlık barışı diğer göndereceğim başka yer içinde ayrı varlık barışımı yapmalıyım ? Yoksa kaç yerden göndereceğim önemli olmayıp toplam turarı belirtip istesem 10 farklı yerden aynı hesapta toplayabilir miyim?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim sağolun.
pronoob
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 4

View Profile
April 29, 2021, 02:53:02 AM

Ben varlık barışına başvurarak milyonlarca dolar çektim. Çekiyorum. Stcoins (huobi), Binance ve paxos'un kendi sitesini kullandım. Stcoins çok iyiydi günlük 1m$a kadar çekilebiliyordu ve feesi sadece 1$dı malesef geçen gün pat diye regülasyonlardaki değişikliklerden dolayı Türkiye'ye hizmet vermeyi durdurduklarını söylediler. Fakat bence saçmalık büyük ihtimalle Türkiye'den çok çekim yapan oluyordu. Binance 50k günlük limiti ve 30$ fee alıyor. Paxos 60k limit ve 30$ fee alıyor. Çekim yaptığınızda en genç ertesi iş gününe geçiyor. Krakende varsayılan olarak Türk hesaplarına dolar swift withdrawal seçeneği çıkmıyor. Destek ile konuşup açtırmanız gerekiyor.
bitcoinciturk
Jr. Member
*

View Profile
April 29, 2021, 08:58:22 AM

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Evet p2p sistemi kripto parayı yurtdışından dolar olarak getirmek için alternatif çözüm gibi görünüyor. Fakat Bthd adlı kullanıcının p2p konusunda söylediğine bende katılıyorum risk oluşabilme ihtimali hep olasıdır.

Aklıma takılan diğer konu ise örneğin ben 100k dolar çekeceğim. Fakat 50k dolar binancede diğeri ise yurt dışında bir başka yerde. Şimdi bu durumda bankada doldurulan foruma 100k dolar mı yazılacak? Yani gönderimler ayrı ayrı yerden yapılacak yani toplam paramı belirtsem sonra bunları 20k dolar şekilde 5 parçada göndersem başvuru yapmış olduğum hesaba sorun olur mu acaba?

Yoksa binance için ayrı varlık barışı diğer göndereceğim başka yer içinde ayrı varlık barışımı yapmalıyım ? Yoksa kaç yerden göndereceğim önemli olmayıp toplam turarı belirtip istesem 10 farklı yerden aynı hesapta toplayabilir miyim?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim sağolun.

%100 emin olmamakla birlikte bildiğim kadarıyla paranın hangi hesaplardan kaç kerede transfer edildiğinin vs. hiç bir önemi yok. Yeminli müşavir bana istersen 10 kere küçük meblağlar transfer et bir kural yok demişti. Bir seferde beyan ediyorsunuz. Diyelim ki 100k beyan ettiniz. Bunu ister 5 parça halinde transfer edin ister 10 parça halinde. İsterseniz bir hesaptan gelsin isterse 10 hesaptan. Bununla ilgili bir kural yok. Yurtdışındaki hesap sizin adınıza olmak zorunda da değil. Sizin yapmanız gereken getireceğiniz USD,Euro vs. her ne ise  toplam miktarı beyan edip bir kere bu formu doldurup bir nüshasını bankaya verip bir tanesini kendiniz almanız. Sonrasında ise 3 ay içinde bu para hesabına ister tek transferle ister 10 transferle girmeli yoksa varlık barışından faydalanamazsınız.

Tanımadığınız bir kişinin hesabından kişisel banka hesabınıza transfer edilecek fiat para her zaman çok risklidir. Karşınızdaki kişinin sahip olduğu para yasal birimler tarafından takipte olabilir. Karşı tarafın temiz olduğundan asla emin olamazsınız. Bu nedenle önermiyorum.

Bunu hiç düşünmemiştim. Bilgilendirme için teşekkürler. Bunun üzerine biraz araştırma yapılabilir.
Winterlust
Jr. Member
*

Activity: 69
Merit: 2

View Profile
April 29, 2021, 03:56:03 PM

Ben varlık barışına başvurarak milyonlarca dolar çektim. Çekiyorum. Stcoins (huobi), Binance ve paxos'un kendi sitesini kullandım. Stcoins çok iyiydi günlük 1m$a kadar çekilebiliyordu ve feesi sadece 1$dı malesef geçen gün pat diye regülasyonlardaki değişikliklerden dolayı Türkiye'ye hizmet vermeyi durdurduklarını söylediler. Fakat bence saçmalık büyük ihtimalle Türkiye'den çok çekim yapan oluyordu. Binance 50k günlük limiti ve 30$ fee alıyor. Paxos 60k limit ve 30$ fee alıyor. Çekim yaptığınızda en genç ertesi iş gününe geçiyor. Krakende varsayılan olarak Türk hesaplarına dolar swift withdrawal seçeneği çıkmıyor. Destek ile konuşup açtırmanız gerekiyor.

USD çekimini açtı mı sizde kraken, uzun zaman önce yazmıştım ancak ses çıkmadı bu konu ile ilgili. Eğer oluyorsa tekrar bir soracağım.
pronoob
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 4

View Profile
April 29, 2021, 06:04:40 PM

USD çekimini açtı mı sizde kraken, uzun zaman önce yazmıştım ancak ses çıkmadı bu konu ile ilgili. Eğer oluyorsa tekrar bir soracağım.

Yok ben stcoins aktifken ona ihtiyacım olmadığı için uğraşmadım. Paxos'a çekim limitlerini artırmak için başvurdum. Cevap bile vermeden ticketı çözüldü olarak işaretlediler. Binance'e başvurdum aylar önce onlar da cevap vermedi. Stcoins çok iyiydi Sad
Harbi
Newbie
*

View Profile
April 30, 2021, 04:43:48 PM
Merited by torrentco (1)

Arkadaşlar dün bende varlık barışı için ziraat bankasına müracaat ettim. Daha önce gözümde çok büyütüyordum acaba ne sorulacak neleri cevaplamam lazım gibisinden kırk çeşit soru geliyordu aklıma Smiley

Fakat tüm korkularım yersizmiş çünkü formda doldurulması gereken çok basit ad soyad gibi ufak rutin bilgilerdi.. Gittiğim ziraat bankası personeli benden önce bir kişiye daha yapmışlar bu sebepten dolayı bilgileri vardı ama şu aşağıda yazacağım duruma  çok DİKKAT ⚠️  edin...

Bana geçici 90 ıncı madde 2019daki varlık barışı ile alakalı form verdiler fakat olması gereken form(geçici 93 ıncı madde hükmü) olmalıydı.. Bende aslında bu detaya r10 formunda bir kullanıcınında başına gelmesiyle birlikte tecrübesini formda paylaşmıştı ordan aklımda kalmıştı yani sizde buna dikkat edin formun en tepesinde yazıyor söylediğim madde..

Neyse ki durumu belirtim ilgili banka personeli yardımcı oldu ve formu değiştirdi. Bu arada forumda yazılacak sadece bir kaç bilgi var zor birşey değilmiş Smiley) ad soyad, ev adresi, getirilecek para miktarı bu kadar Smiley)

Ben Payoneer hesabımdan 2 defa gönderimde bulundum çünkü Payoneer’ın günlük 10k dolar sınır, aylık toplamda ise 110bin dolar sınır varmış.

Merak edenlere 100k dolar olarak belirtim getireceğim parayı. 50k Payoneer’de kalan 50 k binance’dan göndereceğim.

Yalnız kafama takılan tek soru var geçmiş yazılarda binancede türkçe isimden dolayı sıkıntı yaşayanlar olduğunu hatırlıyorum. Bana isim konusundda tavsiye vermenizi rica ediyorum isimimde Türkçe karakterler yer alıyor:(
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 30, 2021, 08:12:38 PM
Last edit: April 30, 2021, 08:25:36 PM by lossnet
Merited by kriptokar (1)

Arkadaşlar dün bende varlık barışı için ziraat bankasına müracaat ettim. Daha önce gözümde çok büyütüyordum acaba ne sorulacak neleri cevaplamam lazım gibisinden kırk çeşit soru geliyordu aklıma :)

Fakat tüm korkularım yersizmiş çünkü formda doldurulması gereken çok basit ad soyad gibi ufak rutin bilgilerdi.. Gittiğim ziraat bankası personeli benden önce bir kişiye daha yapmışlar bu sebepten dolayı bilgileri vardı ama şu aşağıda yazacağım duruma  çok DİKKAT ⚠️  edin...

Bana geçici 90 ıncı madde 2019daki varlık barışı ile alakalı form verdiler fakat olması gereken form(geçici 93 ıncı madde hükmü) olmalıydı.. Bende aslında bu detaya r10 formunda bir kullanıcınında başına gelmesiyle birlikte tecrübesini formda paylaşmıştı ordan aklımda kalmıştı yani sizde buna dikkat edin formun en tepesinde yazıyor söylediğim madde..

Neyse ki durumu belirtim ilgili banka personeli yardımcı oldu ve formu değiştirdi. Bu arada forumda yazılacak sadece bir kaç bilgi var zor birşey değilmiş :)) ad soyad, ev adresi, getirilecek para miktarı bu kadar :))

Ben Payoneer hesabımdan 2 defa gönderimde bulundum çünkü Payoneer’ın günlük 10k dolar sınır, aylık toplamda ise 110bin dolar sınır varmış.

Merak edenlere 100k dolar olarak belirtim getireceğim parayı. 50k Payoneer’de kalan 50 k binance’dan göndereceğim.

Yalnız kafama takılan tek soru var geçmiş yazılarda binancede türkçe isimden dolayı sıkıntı yaşayanlar olduğunu hatırlıyorum. Bana isim konusundda tavsiye vermenizi rica ediyorum isimimde Türkçe karakterler yer alıyor:(

Size eski formu vermiş olmaları bana biraz garip geldi. Umarım kasıtlı bir hareket değildir. Bankalar bu konularda oldukça hassastır oysa ki! Hem de sizden önce başka bir kişiye daha "varlık barışı" yaptıklarını söylemiş oldukları halde!

Sorunuza ilişkin: Binance, Türkçe karakter meselesini halletmişti. Önceki sayfalarda bu konudaki sıkıntılarını dile getirenler var. Israr edip çözdürmüşler sorunlarını; çekimlerini de yapmışlar. Anladığım kadarıyla genel bir yazılım düzeltmesi yapılmış. Karşılaşılan son problem ise; gün içerisinde ikiden fazla çekim talimatı verildiğinde beklemeye almaları olmuştu. Siz yine de emin olmak adına yardım masasından teyit edin, hem türkçe karakter hem de çoklu çekim talimatı meselesini. Kolay gelsin şimdiden.

İncelemek isteyenler için güncel formun linkini buraya bırakıyorum: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201128-10-1.pdf
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 30, 2021, 08:52:49 PM

Varlık barışı için Ziraat Bankası'nın sistemindeki evrak kuralların yanına yanlış ilave edilmiş. Belge tek kaynaktan yayınlanıyor, bütün personel de sistemden belge çıkışı aldığı için sisteme belgeyi yükleyen kişinin yüklediği dosyayı indirerek müşteriye sunuyor. Sistemde yüklü evrak bir önceki dönemin varlık barışı sürecine ait, arka sayfasını kontrol ederseniz %1'lik bir vergi kesintisi olduğunu görebilirsiniz. Şu an yürürlükte olan vergi barışı sürecinde ise herhangi bir vergi kesintisi yok.

Eğer karşınıza çıkan belge bu şekildeyse bankacınızdan güncel belgeyi talep edin mutlaka.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
eser123
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 34

View Profile
April 30, 2021, 09:28:47 PM

Bu sorun çözüldü. Yani bende ve başka arkadaşlarda sorun vardı ama yazılımda yapılan bir değişiklikle artık sorun olmuyor. Ufak bir miktar ile deneyebilirsiniz.
Harbi
Newbie
*

View Profile
April 30, 2021, 10:41:44 PM

Kasıtlı olduğunu düşünmüyorum ama eski formu verdiler bana.. Aslında açıkçası bende fark etmezdim şu konudaki başına gelen kişinin tecrübesini okumamış olsaydım eğer. Konu linki: https://www.r10.net/bilisim-hukuku/2794865-varlik-barisi-tecrubelerim.html

Payoneer hesabımdan gönderirken Türkçe karekter kullanmadım ama hesabıma geçti. İsmimde ö harfi var ben yerine o harfi kullandım. Bu arada  perşembe 10k dolar gönderdim Cuma aynı şekilde 10k gönderdim çünkü Payoneer’de tek göndermde 10k dolar sınır konulmuş durumda. Hafta sonu geçmez diye haftasonunu atlayacağım hafta içi nasipse tekrar gönderimde bulunacağım.

%2 Payoneer kesinti yapmış 10k gönderimde 9800 olarak hesabıma geçmiştir.

Binancede ise kimlik doğrulama yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum uygulamadan trade işlemlerimi yapıyorum şimdi diyorum acaba doprulamaları Ö harfi kullanarak mı devam etsem yoksa Payoneer’de olduğu gibi hiç kullanmasam mı düşüncesindeyim bunada hafta başına kadar karar vereceğim nasılsa hafta sonu aksaklık oluşmasın diye hafta başını bekliyor olacağım sonrasında bir karar verip göndereceğim. Sizce bu durumda ismimdeki Ö harfini kullanmalımıyım?
eser123
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 34

View Profile
May 01, 2021, 10:29:36 PM

Binancede ise kimlik doğrulama yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum uygulamadan trade işlemlerimi yapıyorum şimdi diyorum acaba doprulamaları Ö harfi kullanarak mı devam etsem yoksa Payoneer’de olduğu gibi hiç kullanmasam mı düşüncesindeyim bunada hafta başına kadar karar vereceğim nasılsa hafta sonu aksaklık oluşmasın diye hafta başını bekliyor olacağım sonrasında bir karar verip göndereceğim. Sizce bu durumda ismimdeki Ö harfini kullanmalımıyım?

Bence nüfus cüzdanında nasıl yazılmışsa öyle kullan. Yarın bir problem olursa açık kapı bırakmamış olursun. Sen O demişsin nüfus cüzdanın da Ö yazıyor demesinler.

Ben kayıt olurken eski nüfus cüzdanı ile oldum. Sonra yenisini çıkarmak durumunda kaldım. İşlemlere başlamadan önce yeni nüfus cüzdanımı sistemlerine kayıt ettirmeyi planlıyorum. Hatta sistemsel sorun çıkarsa diye telefonumu bile değiştirmiyorum.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
May 04, 2021, 07:51:49 PM
Merited by EFS (3), PHI1618 (3)

Dün akşam binance aracılığı ile bir miktar realize oldum. 18 saat içerisinde para banka hesabıma aktarıldı. Bankacım ile daha önceden görüşmüştük işlem için internet bankacılığı üzerinden sıfır hesap açmıştım. Eski banka hesabınızı da kullanabilirsiniz ancak böylesinin daha iyi olacağını söyledikleri için yeni hesap tercih ettim.

Çekim limitinizi 200k USD çıkarmak için:

Source of Wealth Declaration Form'unu doldurun, bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.

Max 5 dosya yüklemenize izin veriyor bu yüzden dosyalarınızı sıkıştırarak dosya adedinizi azaltmalısınız.

Dosya 1:

Eğer income bölümünde maaş seçeneğini eklediyseniz maaş bordronuz varsa son 3 aylık ekleyin.
Banka hesap dökümünüzü ekleyin.

Dosya 2:

Merkezi borsalara ait her farklı borsa için ayrı alt dosya oluşturun. Her dosya trade geçmişi, kyc ekranının görüntüsü, deposit-withdraw geçmişleri içermeli.

Dosya 3:

Merkeziyetsiz borsalar ve cüzdanlarınızın bilgilerini paylaşın. Ben daha çok merkeziyetsiz borsaları tercih ettiğim için etherscan üzerinden son 9 aylık işlem geçmişlerimi ve bu cüzdanların mevcut durumlarının ekran görüntü ve adres bilgilerini paylaştım alt dosyalar oluşturarak.

Dosya 4:

Binance üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemlerin dökümlerini paylaşın.

Eğer kullandığınız daha farklı platformlar varsa 5. dosyayı da kullanabilirsiniz. İlk başvurumda çok fazla ciddiye alıp fazla doküman yollamamıştım. 14 gün bekledim ve bir sonuç gelmeyince canlı destek üzerinden baskı kurdum. Nihayet incelediler ve eksik doküman sebebiyle reddettiler. Formu size belirttiğim dokümanlarla destekleyerek yeniden gönderdim ve 3. günün sonunda canlı destekten tekrar baskı kurdum incelemeleri için ve kabul ettiler. Canlı destekten müdahale etmediğiniz sürece işleminizi bekletiyorlar, bu noktayı es geçmeyin.

Yarın bankacımla formu doldurarak aşamaları tamamlamış olacağım. Gerçekleştirmem gereken bir kaç planım olduğu için bir miktar çıkmam gerekiyordu miktarını fazlasıyla arttırdığım birimlerin bir kısmını bozarak realize oldum.

İşlemi Yapı Kredi bankası üzerinden gerçekleştiren arkadaşım yaklaşık 280 dolar işlem ücreti ödemişti. Ziraat bankası önceki deneme çekimimde de bu seferki yüklü işlemimde de sadece 20$ işlem ücreti kesintisi aldı. Bu miktarın büyük bölümü de swift işleminin gerçekleşmesi için aracı bankalara ödedikleri tutar. Bence kesinti miktarı çok makul.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Harbi
Newbie
*

View Profile
May 04, 2021, 11:55:42 PM

Dün akşam binance aracılığı ile bir miktar realize oldum. 18 saat içerisinde para banka hesabıma aktarıldı. Bankacım ile daha önceden görüşmüştük işlem için internet bankacılığı üzerinden sıfır hesap açmıştım. Eski banka hesabınızı da kullanabilirsiniz ancak böylesinin daha iyi olacağını söyledikleri için yeni hesap tercih ettim.

Source of Wealth Declaration Form'unu doldurun, bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.

Max 5 dosya yüklemenize izin veriyor bu yüzden dosyalarınızı sıkıştırarak dosya adedinizi azaltmalısınız.

Dosya 1:

Eğer income bölümünde maaş seçeneğini eklediyseniz maaş bordronuz varsa son 3 aylık ekleyin.

Dosya 2:

Merkezi borsalara ait her farklı borsa için ayrı alt dosya oluşturun. Her dosya trade geçmişi, kyc ekranının görüntüsü, deposit-withdraw geçmişleri içermeli.

Dosya 3:

Merkeziyetsiz borsalar ve cüzdanlarınızın bilgilerini paylaşın. Ben daha çok merkeziyetsiz borsaları tercih ettiğim için etherscan üzerinden son 9 aylık işlem geçmişlerimi ve bu cüzdanların mevcut durumlarının ekran görüntü ve adres bilgilerini paylaştım alt dosyalar oluşturarak.

Dosya 4:

Eğer kullandığınız daha farklı platformlar varsa 5. dosyayı da kullanabilirsiniz. İlk başvurumda çok fazla ciddiye alıp fazla doküman yollamamıştım. 14 gün bekledim ve bir sonuç gelmeyince canlı destek üzerinden baskı kurdum. Nihayet incelediler ve eksik doküman sebebiyle reddettiler. Formu size belirttiğim dokümanlarla destekleyerek yeniden gönderdim ve 3. günün sonunda canlı destekten tekrar baskı kurdum incelemeleri için ve kabul ettiler. Canlı destekten müdahale etmediğiniz sürece işleminizi bekletiyorlar, bu noktayı es geçmeyin.

Yarın bankacımla formu doldurarak aşamaları tamamlamış olacağım. Gerçekleştirmem gereken bir kaç planım olduğu için bir miktar çıkmam gerekiyordu miktarını fazlasıyla arttırdığım birimlerin bir kısmını bozarak realize oldum.

İşlemi Yapı Kredi bankası üzerinden gerçekleştiren arkadaşım yaklaşık 280 dolar işlem ücreti ödemişti. Ziraat bankası önceki deneme çekimimde de bu seferki yüklü işlemimde de sadece 20$ işlem ücreti kesintisi aldı. Bu miktarın büyük bölümü de swift işleminin gerçekleşmesi için aracı bankalara ödedikleri tutar. Bence kesinti miktarı çok makul.

Böylesi güzel açıklamaya zaman ayırıp tecrübenizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Benim bir sorum olacak 50k veya 60k dolar için bu doğrulamalara gerek varmı acaba? Yoksa sizin yaptığınız doğrulama tek seferlik 200k dolar çekimler içinmidir?

Bu arada ben 4 defa ziraat bankasına döviz gönderdim Payoneer hesabımdan. İlk ikisinden hiç ücret alınmadı ama sonra ki 2 işlemden 20şer dolar ücret alındığını bende eklemiş olayım ama bence oldukça makul bir ücret ve sanırım tek Ziraat bankası bu şekilde uygun.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 05, 2021, 09:59:00 AM

Dosya 1:

Dosya 2:

Dosya 3:

Dosya 4:

Böylesi güzel açıklamaya zaman ayırıp tecrübenizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Benim bir sorum olacak 50k veya 60k dolar için bu doğrulamalara gerek varmı acaba? Yoksa sizin yaptığınız doğrulama tek seferlik 200k dolar çekimler içinmidir?

Bu arada ben 4 defa ziraat bankasına döviz gönderdim Payoneer hesabımdan. İlk ikisinden hiç ücret alınmadı ama sonra ki 2 işlemden 20şer dolar ücret alındığını bende eklemiş olayım ama bence oldukça makul bir ücret ve sanırım tek Ziraat bankası bu şekilde uygun.
50k dolarlık limit için bu işlemlere gerek yok. Bu işlemler 50k dolardan fazla çekim yapmak isterseniz. O 50k da günlük limit, tek seferde çekeyim derseniz bu işlemleri yapıp limiti arttırmanız gerekiyor.

Ziraat'in 20 dolar kesmesi çok iyi. Komik bile denilebilir.
Piyasanın gidişatına göre önümüzdeki günlerde ben de barıştan faydalanıp çekim yapmayı düşünüyorum.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: