Bitcoin Forum
May 01, 2024, 10:43:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17315 times)
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
December 23, 2021, 09:43:25 AM

Ziraat bankası ile sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu bir süredir görüyorum ve bende tekrar büyük bir miktar USD yi varlık barışı aracılığıyla ziraat bankasına sorunsuz çektim yaşadıklarımı anlatayım.

2-3 aydır çekim yapmıyordum ve para biriktiriyordum, kripto para borsasında yeterince para biriktirdikten sonra FTX aracılığı ile https://binancebilgi.com/binancedan-turkiye-bankalarina-usd-olarak-varlik-barisi-araciligiyla-para-cekme/ şu makalemde anlattıklarımın aynısını yaparak tekrar para çektim, uzun süredir para çekmediğim için önce 100$ çektim ve ertesi gün 80$ olarak bankaya sorunsuz bir şekilde geldi.

Bu paranın gelmesinin ardından yüklü bir miktar para çektim ve 2 gün sonra bankadan aradılar görüşmem gerektiğini söylediler, görüşmek için bankaya gittim ve merkezden arandıklarını bu paranın nereden nasıl geldiğini sormalarını istemişler bende FTX den yani kripto para borsasından gönderdiğimi belirttim, merkezi arayıp bilgi verdiler ve aradan 1 saat geçmedi param ziraat bankası USD hesabıma yine 20$ kesinti yapılarak geçti.

Umarım ilerde sorun yaşatmazlar.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
rades
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 7

View Profile
December 24, 2021, 10:20:35 AM
Merited by EFS (2)

2-3 ay önce buraya da yazmıştım varlık barışından faydalandığımı. Şimdi 2. kez faydalanmak için bu gün tekrar form doldurdum. Yine yapı kredi üzerinden getireceğim, daha önce en ufak bir sorun yaşamamıştım. Yapı kredi`de en azından çalıştığım şube herhangi bir şekilde para hangi ülkeden ya da hangi şirketten geliyor vs soru sormuyor bu arada. Formu dolduruyorsunuz sonra parayı gönderiyorsunuz hesaba geçiyor. Geçen sefer ki ödemem 13-14 saatte hesabıma yansımıştı.

İşlemlerle ilgili herhangi bir değişiklik, sorun vs ile karşılaşırsam tekrar buradan yazacağım sizler içinde bilgi olması açısından.

Eğer uzatma olmaz ise 30-31 aralık gibi 3. başvuruyu yapmayı düşünüyorum 3 ay zaman kazanmak adına, 3 ay içinde para getirmezsem herhangi bir sorumluluğu yok değil mi bu işin ?

50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
December 24, 2021, 12:18:09 PM

2-3 ay önce buraya da yazmıştım varlık barışından faydalandığımı. Şimdi 2. kez faydalanmak için bu gün tekrar form doldurdum. Yine yapı kredi üzerinden getireceğim, daha önce en ufak bir sorun yaşamamıştım. Yapı kredi`de en azından çalıştığım şube herhangi bir şekilde para hangi ülkeden ya da hangi şirketten geliyor vs soru sormuyor bu arada. Formu dolduruyorsunuz sonra parayı gönderiyorsunuz hesaba geçiyor. Geçen sefer ki ödemem 13-14 saatte hesabıma yansımıştı.

İşlemlerle ilgili herhangi bir değişiklik, sorun vs ile karşılaşırsam tekrar buradan yazacağım sizler içinde bilgi olması açısından.

Eğer uzatma olmaz ise 30-31 aralık gibi 3. başvuruyu yapmayı düşünüyorum 3 ay zaman kazanmak adına, 3 ay içinde para getirmezsem herhangi bir sorumluluğu yok değil mi bu işin ?

hayır yok . hatta biraz fazla yaz . ne olur ne olmaz iyi bir dalga yakalarsın belki. bende teb ile getireceğim parayı ama ne olur ne olmaz diye yapıkrediye de başvursam mı düşünüyorum.
lazerzinger
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
December 24, 2021, 06:06:37 PM

Döviz getirelim ülkede biraz yatırım yapalım dedik döviz düştü ev araba fiyatları aynı duruyor arkadaş  Sad
synthlite
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 2

View Profile
December 25, 2021, 04:22:55 PM

Döviz getirelim ülkede biraz yatırım yapalım dedik döviz düştü ev araba fiyatları aynı duruyor arkadaş  Sad

Bu kadar volatilite shitcoinlerde bile yok. Sığ piyasada merkez bankası müdahalesi ile düşen bir döviz var, yarın ne olacağı belli değil. Ben ticarete kuru 15 den hesaplayarak işlerime devam ediyorum. 10 dan aldığım ürünü 18 den satmadıysam, 18 den aldığım ürünü de 10 dan satmam kusura bakmasınlar.
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
December 25, 2021, 10:56:39 PM

Cumhurbaşkanının yasanın yürürlüğünü 1 yıl uzatma hakkı varmış. 31 Aralık'ta 6 ayını kullanmış olacak. Mevcut konjonktürde uzatır, hatta konjonktür böyle olmasa da uzatırdı. Çehov'un söylediği üzere nasıl duvardaki silah patlarsa, o süre de uzatılır Smiley İşte övgü, temenni vs. nin hep beraber olduğu bir yandaş yazısı:

https://www.haber7.com/yazarlar/ismail-vefa-ak/3175763-varlik-barisi-icin-son-bir-hafta-sure-uzayacak-mi#:~:text=Daha%20sonra%20bu%20s%C3%BCre%2031,tarihine%20kadar%20uzatma%20yetkisi%20bulunuyor.

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
Harbi
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
December 27, 2021, 02:00:59 AM

Arkadaşlar bu son uzatılan varlık barışı öncesi ziraat bankasına Binance borsası üzerinden swift yoluyla dolar çekimi yapmıştım. Sonrasında varlık barışının uzatıldığını duydum ve son günlerine yeniden yaklaşmış bulunuyoruz. Ben son günü öncesinde yeniden bir varlık barışı müracaatı yapmak istiyorum fakat ne tür değişiklikler uygulandı nelere dikkat etmeliyim tecrübeli arkadaşlar konuya bir el atarsa çok sevinirim.

Özetle Sorularım Şunlar:

1)  Uzatılan bu varlık barışında öncesine göre bir değişiklik var mı yoksa bir önceki ile aynı mı?
2) Formu doldururken bu formun ileride bana sorun yaşatmaması için hangi detaylara dikkat etmeliyim?
3) Binanceden swift olarak dolar çekim yapılıyordu öncesinde şimdi bunlarda bir değişiklik var mı?
4) Ben önceki varlık barışında çektiğim bir çok paramı yeniden bankamdan binance tr ye oradan global binanceye ve diğer borsalara göndermiş durumdayım kripto alımları için. Şimdi bu durumda sizce ileride aldığım kriptolardan kar elde edersem ve bankamdan borsalara gönderdiğim parama eş değer olan tutar kısmını normal bir şekilde mi çekmeliyim yoksa onuda varlık barışı yoluyla mı çekmelimiym ?
5) Son olarak getireceğim tutar ortalama olarak bile belli değil bu sebeple size örneğin 50bin dolar yerine ne olur olmaz diye 500bin dolar mı yazmalıyım? Yada getireceğim tutar kısmını boş mu bırakmalıyım (bankacı arkadaş yardımcı olmuştu bir önceki varlık barışının son gününde yaptığım müracatımda bu şekilde boş bırakmıştım sadece gönderimi tamamladıktan sonra yada öncesinde haber verin tutarı girelim demişti. Ama şimdi aynı şekilde tekrar yardımcı  olur mu bilmiyorum ama olacağını düşünüyorum. Fakat olmadığı durumda yüksek yazıpta olası durumda çok aşağısını getirmemde sizce bir sakınca olur mu?

Ayrıca bilmem gereken eklemek istedikleriniz olursa çok sevinirim. Teşekkürler.
ninetheme
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 27, 2021, 10:02:27 AM

Memurlar için varlık barışı ile döviz getirmek ile ilgili detay veya deneyimi olan var mı? Memur olan arkadaş varsa çok makbüle geçer, ticaret kanunu filan çok detay var.
reason666
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 14

View Profile
December 27, 2021, 10:31:04 AM

Arkadaşlar bu son uzatılan varlık barışı öncesi ziraat bankasına Binance borsası üzerinden swift yoluyla dolar çekimi yapmıştım. Sonrasında varlık barışının uzatıldığını duydum ve son günlerine yeniden yaklaşmış bulunuyoruz. Ben son günü öncesinde yeniden bir varlık barışı müracaatı yapmak istiyorum fakat ne tür değişiklikler uygulandı nelere dikkat etmeliyim tecrübeli arkadaşlar konuya bir el atarsa çok sevinirim.

Özetle Sorularım Şunlar:

1)  Uzatılan bu varlık barışında öncesine göre bir değişiklik var mı yoksa bir önceki ile aynı mı?
2) Formu doldururken bu formun ileride bana sorun yaşatmaması için hangi detaylara dikkat etmeliyim?
3) Binanceden swift olarak dolar çekim yapılıyordu öncesinde şimdi bunlarda bir değişiklik var mı?
4) Ben önceki varlık barışında çektiğim bir çok paramı yeniden bankamdan binance tr ye oradan global binanceye ve diğer borsalara göndermiş durumdayım kripto alımları için. Şimdi bu durumda sizce ileride aldığım kriptolardan kar elde edersem ve bankamdan borsalara gönderdiğim parama eş değer olan tutar kısmını normal bir şekilde mi çekmeliyim yoksa onuda varlık barışı yoluyla mı çekmelimiym ?
5) Son olarak getireceğim tutar ortalama olarak bile belli değil bu sebeple size örneğin 50bin dolar yerine ne olur olmaz diye 500bin dolar mı yazmalıyım? Yada getireceğim tutar kısmını boş mu bırakmalıyım (bankacı arkadaş yardımcı olmuştu bir önceki varlık barışının son gününde yaptığım müracatımda bu şekilde boş bırakmıştım sadece gönderimi tamamladıktan sonra yada öncesinde haber verin tutarı girelim demişti. Ama şimdi aynı şekilde tekrar yardımcı  olur mu bilmiyorum ama olacağını düşünüyorum. Fakat olmadığı durumda yüksek yazıpta olası durumda çok aşağısını getirmemde sizce bir sakınca olur mu?

Ayrıca bilmem gereken eklemek istedikleriniz olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

1. aynı
2. bankacın gerekli yönlendirmeyi yapacak, son güncel formu aldığına emin ol yeter, çok tartışıldı geçmiş sayfalarda.
3. binance tr ye swift i durdurdu birçok ülkeyle birlikte. ftx veya kraken kullan. ftx de memnun olan çok. intermediary bank girme, girmek zorunlu dese de girme, gerek yok, hatta girince iş karışıyor.
4. bence normal çeksen sorun olmaz yasal olarak kanıtlanabilir bir şey ama avukata danışmalısın.
5. 500000 yazıp 50000 getirirsen şüphe çekebilir, yani ben birinden şüphelenecek olsam o durumda devlet yetkilisi olarak ilk o tür insanlara bakardım, demek yurtdışına para çıkarmış ama getirmemiş diyerek. meblağların arasında uçurum olmasa bence iyi olur diye düşünüyorum.

muhtemelen bu hafta yeniden uzadığını göreceğiz son güne kadar bekleyebilirsin bence, hala uzamadıysa verip 3 ay kazanırsın.
atjiat
Full Member

Activity: 1204
Merit: 104

View Profile WWW
December 27, 2021, 04:11:08 PM

Sanırım yakında sadece binance blok zincirinin kullandığı fonları depolamak için değil, aynı zamanda sadece ülkeler arası transferler için değil, aynı zamanda gerçek hizmetler için ödeme yapmak için para transfer edebileceğiniz gerçek kripto para birimi cüzdanları için daha fazla gerçek cüzdana ihtiyacımız olacak. Örneğin, Asya'da zaten böyle bir çok zincirli Junca Cash platformu var, belki Avrupa'da da benzer bir şey olacak.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
December 27, 2021, 04:40:34 PM

Memurlar için varlık barışı ile döviz getirmek ile ilgili detay veya deneyimi olan var mı? Memur olan arkadaş varsa çok makbüle geçer, ticaret kanunu filan çok detay var.

Tek detay para getirdikten sonra ek mal bildiriminde bulunacaksınız. Başka bir ayrıntı olduğunu sanmıyorum.

Bu arada varlık barışının uzatılacağını sanmıyorum, bildiğiniz gibi Türkiye artık gri listede. Kara parayla mücadele edip gri listeden çıkmak istiyorsa varlık barışını da uzatmaması gerekiyor. Tek istisnası kasanın boş olması.
bul168
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
December 27, 2021, 04:54:15 PM

Bugün iki devlet bankasına gittim. Biri vergi dairesine gitmelisin falan diyor, diğeri kripto para deyince bir yeri aradı başımıza bir şey gelmesin falan diye sordu. Telefonumu aldı, ben araştırıp sana döneceğim dedi. Vergiye tabii olmadığını, ve kaynak belirtmek zorunda olmadığını söyledim ama anlamıyorlar. Ben de tuttuğunu koparan biri olmadığımdan işimi halledemedim. Eğer mahzuru yoksa, tercihen İstanbul anadolu yakasında, varlık barışı konusunda tecrübeli herhangi bir banka şubesi önere bilirmisiniz?

Bir de varlık şu barışı formunu https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201128-10-1.pdf printer'dan yazdırsam olur mu? Evde formu doldurup ellerine vermek istiyorum.
reason666
Jr. Member
*

View Profile
December 27, 2021, 06:01:12 PM

Bugün iki devlet bankasına gittim. Biri vergi dairesine gitmelisin falan diyor, diğeri kripto para deyince bir yeri aradı başımıza bir şey gelmesin falan diye sordu. Telefonumu aldı, ben araştırıp sana döneceğim dedi. Vergiye tabii olmadığını, ve kaynak belirtmek zorunda olmadığını söyledim ama anlamıyorlar. Ben de tuttuğunu koparan biri olmadığımdan işimi halledemedim. Eğer mahzuru yoksa, tercihen İstanbul anadolu yakasında, varlık barışı konusunda tecrübeli herhangi bir banka şubesi önere bilirmisiniz?

Bir de varlık şu barışı formunu https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201128-10-1.pdf printer'dan yazdırsam olur mu? Evde formu doldurup ellerine vermek istiyorum.

Hocam çokça yazıldı, devlet bankası yerine özel bankalardan çok daha iyi randıman alındı bu forumda. Kimseye bir şey anlatmakla uğraşma, teşekkür et çık hocam.

Evde formu doldursan da orada merkez bankası kurunu sana verecekler illa ki orada tekrar modifiye edeceksin.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 27, 2021, 08:00:45 PM

Ben önceki sayfada detaylıca anlattım her şeyi. Bundan faydalanabilirsin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5314858.msg58674467#msg58674467
Ayrıca, formu ben de evde doldurdum. Sadece kur bilgisi, hesap numarası ve imza kısmını şubede ilave ettim.
Yapı Kredi'den memnun kalan birkaç kişi olduğunu okudum bu başlıkta. Ben de Akbank kullandım, sorun yaşamadım mesela. Size yakın bildiğim bir şube yok maalesef. Akbank ve YKB'nin birkaç şubesini gezmenizi tavsiye edebilirim.

Devlet bankaları nedendir bilinmez ama son zamanlarda bilgisiz ya da anlayışsız oluyorlar.
50promil
Member
**

View Profile
December 28, 2021, 07:28:23 AM

böyle çapsızları e-devletten ve bddk üzerinden şikayet edin. bu şekilde canları sıkılsın. ne demek yaptrımıyorum yaa .suç işliyorlar . kıytırık bankacısın anasınısatim kanundan üstün müsün ? bende bugün teb den yapacağım. bakalım ne nanegöreceğiz.inşallah sorunsuz olur.
reason666
Jr. Member
*

View Profile
December 28, 2021, 08:20:26 AM

böyle çapsızları e-devletten ve bddk üzerinden şikayet edin. bu şekilde canları sıkılsın. ne demek yaptrımıyorum yaa .suç işliyorlar . kıytırık bankacısın anasınısatim kanundan üstün müsün ? bende bugün teb den yapacağım. bakalım ne nanegöreceğiz.inşallah sorunsuz olur.

Halkbank olayından sonra devlet bankaları korkuyor, kaynak belirtmek zorunda değilim deyince çekinmişlerdir tahminimce, gerek de yok hani bankalarla dalaşmaya, ben olsam özel bankalarda hallederdim işimi, sonuçta bu forumda epey insanın kolektif tecrübesi oluştu, bundan yararlanmak lazım.
50promil
Member
**

View Profile
December 28, 2021, 02:16:09 PM

bugün teb e gittim. merkezde bir yere mail atıyorlar. falan müşteri varlık barışından faydalanacak, başvurusunu alalım mı diye . yazdı yolladı paşalar cevap verecek bekliyoruz...

yapıkrediye gittim. yok biz varlık barışı almıyoruz dediler . devlet bankları alıyor onlara bakın dediler. küfür gibi . memlekette herkes kendi kanunu koyuyor .

yarın ziraat,ing ve iş e gideceğim. bakalım nasıl bir macera olacak.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
December 28, 2021, 02:18:26 PM
Merited by EFS (2)

Bugun Enpara 40k usd Yapikredi icin 50k usd basvuruda bulundum, Ziraatede gittim ama kuyrugu gorunce topukladim.

Yapikredi hesabim olmadigindan hesap acma numarasi ile sira aldim, sonra siram geldiginde gorevliye varlik barisi yapmamk istiyorum dedim gorevli hicbir anlamadi varlik barisimi ee oo dedi dedim dur once bir bana hesap acalim ben sana izah edecegim..

neyse hesap acti sonra tekrar varlik barisi mevzusunu actim, resmi gazetedeki dosyayi gosterdim bakin boyle bir yasa var ve son tarih 31 aralik dedim, gorevli ilk defa sizden duyuyorum dedi ve internetten bakayim neymis dedi, sonra birkac yeri aradi ancak onlarda bilmiyordu. daha sonra mesaj ile bankacilarin chat uygulamasi sanirim varlik barisini sordu bilen biri cikti sanirim gorevli arkadasi yonlendirdi. ancak bu arkadas butun makaleyi bastan sona okudu ve hesap acma varlik barisi derken 1 saat rehin aldim gorevliyi sirada bekleyenler homurdanmaya basladi bayagi bir neyse bana once doviz hesabi acti sonra ilgili ilk iki dosyanin ciktisini verdi doldurdum kaseledi ve birer kopyasini verdi hic oyle para nerden geliyor fln vs sormadi..

oradan ciktim ve finansbanka gittim burada da enpara internet bankaciligi oldugundan finansbankasi icin ayrica hesap actilar, neyse yine ayni sey oldu, eleman hic birsey bilmiyor ve ben yapamam dedi topu baskasina atti, diger gorevli evraklari verdi ama oda bilmiyordu ust kattan banka muduri sanirim. kidemli biri yonlendirdi ve halloldu birer ciktisini vermediler ben kendim isteyip aldim.

evet yapikredi de 1 saat kadar finansbankta 30 saatte isi bitirdim. artik 3 ay surem var garanti olsun diye 2 bankaya gittim ama 3 ayi sonuna kadar kullanicam bekleyecegim su kripto yasasi ciksin bakalim 3 ay kafam rahat suan.

sizlere tavsiyem kripto vesaire hic bahsetmeyin sorarlarsa ben kendi hesabimdan kendime gonderiyorum deyin parayi ve hicbir gorevli daha once varlik barisi yapmamis siz kendiniz yonlendirin gorevliyi cekingen durmayin olaya hakim oldugunuzu belirtin.
reason666
Jr. Member
*

View Profile
December 28, 2021, 04:14:04 PM

Bugun Enpara 40k usd Yapikredi icin 50k usd basvuruda bulundum, Ziraatede gittim ama kuyrugu gorunce topukladim.

Yapikredi hesabim olmadigindan hesap acma numarasi ile sira aldim, sonra siram geldiginde gorevliye varlik barisi yapmamk istiyorum dedim gorevli hicbir anlamadi varlik barisimi ee oo dedi dedim dur once bir bana hesap acalim ben sana izah edecegim..

neyse hesap acti sonra tekrar varlik barisi mevzusunu actim, resmi gazetedeki dosyayi gosterdim bakin boyle bir yasa var ve son tarih 31 aralik dedim, gorevli ilk defa sizden duyuyorum dedi ve internetten bakayim neymis dedi, sonra birkac yeri aradi ancak onlarda bilmiyordu. daha sonra mesaj ile bankacilarin chat uygulamasi sanirim varlik barisini sordu bilen biri cikti sanirim gorevli arkadasi yonlendirdi. ancak bu arkadas butun makaleyi bastan sona okudu ve hesap acma varlik barisi derken 1 saat rehin aldim gorevliyi sirada bekleyenler homurdanmaya basladi bayagi bir neyse bana once doviz hesabi acti sonra ilgili ilk iki dosyanin ciktisini verdi doldurdum kaseledi ve birer kopyasini verdi hic oyle para nerden geliyor fln vs sormadi..

oradan ciktim ve finansbanka gittim burada da enpara internet bankaciligi oldugundan finansbankasi icin ayrica hesap actilar, neyse yine ayni sey oldu, eleman hic birsey bilmiyor ve ben yapamam dedi topu baskasina atti, diger gorevli evraklari verdi ama oda bilmiyordu ust kattan banka muduri sanirim. kidemli biri yonlendirdi ve halloldu birer ciktisini vermediler ben kendim isteyip aldim.

evet yapikredi de 1 saat kadar finansbankta 30 saatte isi bitirdim. artik 3 ay surem var garanti olsun diye 2 bankaya gittim ama 3 ayi sonuna kadar kullanicam bekleyecegim su kripto yasasi ciksin bakalim 3 ay kafam rahat suan.

sizlere tavsiyem kripto vesaire hic bahsetmeyin sorarlarsa ben kendi hesabimdan kendime gonderiyorum deyin parayi ve hicbir gorevli daha once varlik barisi yapmamis siz kendiniz yonlendirin gorevliyi cekingen durmayin olaya hakim oldugunuzu belirtin.

Çok güzel bir tavsiye olmayabilir hiç bahsetmemek, bankaların gelen paranın kaynağını öğrenme görevi var maalesef ki, bu varlık barışından bağımsız bir durum, KYC/AML prensiplerine tabiler. Özellikle bakiye büyükse blokeli olarak geliyor hesabınıza ve banka temsilcisi arıyor sizi özellikle de tanımıyorsa.

Anlaşabileceğiniz bir banka bulmak daha doğru olabilir şahsi hissim.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 28, 2021, 04:20:42 PM
Merited by EFS (2)

para bu.herkesin kendi parası çalıntı değil uyustrucu parası değil.
kıcında ulkeye kokain sokacak gibi davranmayın.
sube muduru ile gorusmek isteyin.
ordaki çalışanlar cok anlamıyor.
ben sıra bile almadım,bankaya girer girmez,sube mudurunun odası nerde dedim gittim.paşa paşa ilgilendi.
soft durursanız eziklerler.kopek gibi yapmak zorundalar işlemi.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: