Bitcoin Forum
May 01, 2024, 12:09:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17315 times)
FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
June 28, 2021, 11:32:45 AM

Binance ne yazık ki şu an usd ve euro swift desteklemiyor. Alternatif olarak şu an  FTX gözüküyor. Ufak bir miktar ile deneme yapacağım. Başka yöntem bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim.
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714565383
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714565383
Reply with quote  #2

1714565383
Report to moderator
Ali_202121
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
June 28, 2021, 02:16:17 PM

Bugün bankayla görüştüm,  Swift yaparken açıklama kısmına 7256 sayılı kanun kapsamında para diye açıklama kısmına yazın dedi
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 28, 2021, 06:26:53 PM

Bugün bankayla görüştüm,  Swift yaparken açıklama kısmına 7256 sayılı kanun kapsamında para diye açıklama kısmına yazın dedi

Borsaların açıklama kısmına kanun maddesi yazabileceğin bir hizmetleri yok. Varlık barışı ile ilgili yönetmelikte de böyle bir madde yer almamakta. Sadece bankacının kişisel yorumu bu bahsettiğiniz. Swift ile USD çekimi gerçekleştirerek varlık barışı gerçekleştirecekseniz açıklama kısmında ne yazdığı önemli değil, sizin bankaya işlemi bildirmeniz yeterli. Sizinle ilgilenen kişiden genel merkeze tekrar sormasını isteyin, genelde Ziraat bankası şubelerinde karşılaşılan bir sorun bu.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
reason666
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 14

View Profile
June 28, 2021, 10:19:10 PM

Yasal veya kanuni dayanağı yok, kişisel yorum, bankadan alacağınız kaşeli dekontlar yetecektir. Kanunda hiçbir noktada öyle bir ibare yok, kimsenin de kişisel yorum eklemeye hakkı yok kanaatimce. Bankacınız kusuruma bakmazsanız, affınıza sığınarak, saçmalamış.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2021, 11:45:59 AM

Yasal veya kanuni dayanağı yok, kişisel yorum, bankadan alacağınız kaşeli dekontlar yetecektir. Kanunda hiçbir noktada öyle bir ibare yok, kimsenin de kişisel yorum eklemeye hakkı yok kanaatimce. Bankacınız kusuruma bakmazsanız, affınıza sığınarak, saçmalamış.

Problem muhtemelen Ziraat bankası içerisinde dokümanları düzenleyen kişinin üşengeçliğinden kaynaklanıyor. Sistemde daha eski yönetmeliğe uygun belgeleri yenisinde de aynı şekilde olacağı varsayımıyla sisteme yüklemişler. Daha sonra itirazlar üzerine değişiklik yapılmış versiyonunda da hatalar mevcut.

Bankacınız resmi gazetede yayınlanan versiyonu değil doğal olarak banka tarafından bilgilendirme amaçlı yayınlanmış versiyonu okuyor ve o dokümanda açıklama maddesi istenmiş ama dediğim gibi aslında belgenin tamamı eski versiyonlara ait.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Ali_202121
Newbie
*

View Profile
June 29, 2021, 01:16:17 PM

Problem muhtemelen Ziraat bankası içerisinde dokümanları düzenleyen kişinin üşengeçliğinden kaynaklanıyor. Sistemde daha eski yönetmeliğe uygun belgeleri yenisinde de aynı şekilde olacağı varsayımıyla sisteme yüklemişler. Daha sonra itirazlar üzerine değişiklik yapılmış versiyonunda da hatalar mevcut.

Bankacınız resmi gazetede yayınlanan versiyonu değil doğal olarak banka tarafından bilgilendirme amaçlı yayınlanmış versiyonu okuyor ve o dokümanda açıklama maddesi istenmiş ama dediğim gibi aslında belgenin tamamı eski versiyonlara ait.

Bundan dolayı ziraat bankasında bu açıklamayı yapmasak Swift açıklama kısmına 7256 sayılı kanun diye belirtmesek sıkıntı yaşarmıyiz başka bankaylami yapsak işlemi son bir gün kaldı
eser123
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 34

View Profile
June 29, 2021, 02:26:12 PM

Bundan dolayı ziraat bankasında bu açıklamayı yapmasak Swift açıklama kısmına 7256 sayılı kanun diye belirtmesek sıkıntı yaşarmıyiz başka bankaylami yapsak işlemi son bir gün kaldı

Hiç bir şey olmaz. Ben bugün YKB ye gittim, başvuru yaptım. Senin konuyu söyledim. Konuştuğum bankacı ilgili merkezi aradı. Merkezden; mevzuatta öyle bir zorunluluk belirtilmemiş cevabı geldi.

Ben başvurumu yaptım. Haftaya önce krakenden, sonra ftx borsasından deneme yapacağım. Önce hesabımı tanımlayayım ilk etapta 15k deneyeceğim bakalım ne olacak. Daha önce binance tan olmuştu ama binance yamuk yaptı.
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
June 29, 2021, 10:50:09 PM

yılsonuna kadar uzatılmış

193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 93 üncü Maddesinin Birinci, İkinci ve Beşinci Fıkralarında Yer Alan Sürelerin, Bitim Tarihlerinden İtibaren 6 Ay Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4196)
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/06/20210630-6.pdf
Ali_202121
Newbie
*

View Profile
June 30, 2021, 05:14:50 AM

yılsonuna kadar uzatılmış

193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 93 üncü Maddesinin Birinci, İkinci ve Beşinci Fıkralarında Yer Alan Sürelerin, Bitim Tarihlerinden İtibaren 6 Ay Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4196)
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/06/20210630-6.pdf
Hayırlı olsun güzel haber oldu
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
July 01, 2021, 08:36:15 AM
Last edit: July 02, 2021, 08:37:43 AM by dgbpool
Merited by Bthd (1), eser123 (1)

@Bthd ve bir arkadaşının yardımıyla bende FTX ile paramı çektim, teşekkürler.

Önce FTX üzerinden 150$ gönderdim ziraat bankasına ve 20$ kesinti yapılarak 130$ banka hesabıma ertesi günün sabahı banka açılır açılmaz geldi.

Sonra ziraat bankasına gittim ve varlık barışı kapsamında paramı çekmek istediğimi söyledim form verdiler doldurdum ve kalan parayı da çektim 25 bin dolar çektim ve yine sadece 20$ kesinti ile ertesi günün sabahı hesabıma geldi.

https://disk.yandex.com.tr/i/fqhEAMRQh1mfuw

Resimli güzelce anlattım.

Umarım faydalanırsınız.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
July 01, 2021, 11:19:25 AM

Önce FTX üzerinden 150$ gönderdim ziraat bankasına ve 20$ kesinti yapılarak 130$ banka hesabıma ertesi günün sabahı banka açılır açılmaz geldi.

Sonra ziraat bankasına gittim ve varlık barışı kapsamında paramı çekmek istediğimi söyledim form verdiler doldurdum ve kalan parayı da çektim 25 bin dolar çektim ve yine sadece 20$ kesinti ile ertesi günün sabahı hesabıma geldi.

Umarım faydalanırsınız.

Ödediğiniz 20$ ücret swift ücreti demek ki FTX hiç kesinti yapmıyor, Binance 30$'lık bir işlem ücreti kesiyordu. Bankadan verilen formdaki yönetmelik numarasını kontrol edin mutlaka, verdikleri form bir önceki varlık barışına ait olabilir. 93. maddeye göre düzenlenmiş olması gerekiyor.

Çekim işlemiyle ilgili görselleri doğrudan foruma yüklerseniz daha faydalı olur. Dış ortamdaki bir linke hiç kimse tıklamak istemeyecektir. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız https://telegra.ph/ üzerinden kolay bir yöntemi var. Hepsini kopyaladıktan sonra sayfada yapıştır deyin.

Code:
[img]bağlantı[/img]

Sonra sırasıyla yukarıdaki kodu kullanarak aktarın.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
July 01, 2021, 07:00:57 PM

Umarım faydalanırsınız.

resimler bende açılmıyor.
reason666
Jr. Member
*

View Profile
July 01, 2021, 07:15:11 PM

Umarım faydalanırsınız.

Hocam aracı banka bilgisi girdiniz mi ftx e yoksa sadece bankanızın ibanı ve swift kodu adresini mi girdiniz?

ben intermediary girdim, 20 gün sürdü arada hata oldu support a ticket açmam gerekti.

eğer siz girmediyseniz söyleyin ki bence ben gereksiz yere girdim, ama zorunlu diyordu sözde...
dgbpool
Full Member

View Profile
July 02, 2021, 08:39:16 AM

Umarım faydalanırsınız.

Hocam aracı banka bilgisi girdiniz mi ftx e yoksa sadece bankanızın ibanı ve swift kodu adresini mi girdiniz?

ben intermediary girdim, 20 gün sürdü arada hata oldu support a ticket açmam gerekti.

eğer siz girmediyseniz söyleyin ki bence ben gereksiz yere girdim, ama zorunlu diyordu sözde...

Görüntü deki gibi yaptım ne eksik ne de fazla
O dediğiniz şeye rastlamadım, siz büyük ihtimalle "Tip" olara USD Domestic seçmişsinizdir.

dgbpool
Full Member

View Profile
July 02, 2021, 08:46:21 AM

Umarım faydalanırsınız.

Ödediğiniz 20$ ücret swift ücreti demek ki FTX hiç kesinti yapmıyor, Binance 30$'lık bir işlem ücreti kesiyordu. Bankadan verilen formdaki yönetmelik numarasını kontrol edin mutlaka, verdikleri form bir önceki varlık barışına ait olabilir. 93. maddeye göre düzenlenmiş olması gerekiyor.

Çekim işlemiyle ilgili görselleri doğrudan foruma yüklerseniz daha faydalı olur. Dış ortamdaki bir linke hiç kimse tıklamak istemeyecektir. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız https://telegra.ph/ üzerinden kolay bir yöntemi var. Hepsini kopyaladıktan sonra sayfada yapıştır deyin.

Code:
[img]bağlantı[/img]

Görüntüyü foruma yükledim umarım açılıyordur.

Evet bende 2 dir varlık barışı ile para çekiyorum ilk çekimi mi binance ile silvergate aracılığı ile çektim ve banka personeli bana formu verdiğinde arkada %1 vergilendirme yazıyordu, personeli uyardım bu form doğru değil lütfen güncel form verin dedim ve biraz tartıştık çok bilmişlik yaptı ama ben haklı çıktım ve sözde güncel formu verdi, evet bu sefer arkada %1 vergilendirme yazmıyordu ama benim 93 ve 90 hakkında bilgim yoktu ve heralde günceldir diye formu doldurdum ve paramı çektim sonradan bu 90 93 mevzusunu bir forumda gördüm ve büyük ihtimal bana yeni form verdiği için benimki 93 tür dedim sorun çıkmaz dedim.

2. kez varlık barışı için gittiğimde bu seferki formda 90ncı madde yazıyordu ve arkada %1 vergi yazmıyordu bu sefer de bunun için tartıştım 93. madde yazması gerektiğini söyledim yine baya tartıştık ve bir kaç yeri aradı ve güncel 93. madde formunu verdi doldurdum ve bir önceki varlık barışı yaptığım formu görüyorsanız kontrol edebilirmiyiz onda 90ncı madde mi yazıyor 93 mü diye sordum ve kontrol ettiğimizde 90 yazdığını gördüm ve ne yapabileceğimizi sorduğumda sorun yaşamayacaksınız bu bizim yaptığımız bir hata gibi bir ifade kullanarak yine başından attı beni Sad umarım sorun yaşamam Sad

reason666
Jr. Member
*

View Profile
July 02, 2021, 11:49:14 AM

Umarım faydalanırsınız.

Code:
[img]bağlantı[/img]

Görüntüyü foruma yükledim umarım açılıyordur.

Evet bende 2 dir varlık barışı ile para çekiyorum ilk çekimi mi binance ile silvergate aracılığı ile çektim ve banka personeli bana formu verdiğinde arkada %1 vergilendirme yazıyordu, personeli uyardım bu form doğru değil lütfen güncel form verin dedim ve biraz tartıştık çok bilmişlik yaptı ama ben haklı çıktım ve sözde güncel formu verdi, evet bu sefer arkada %1 vergilendirme yazmıyordu ama benim 93 ve 90 hakkında bilgim yoktu ve heralde günceldir diye formu doldurdum ve paramı çektim sonradan bu 90 93 mevzusunu bir forumda gördüm ve büyük ihtimal bana yeni form verdiği için benimki 93 tür dedim sorun çıkmaz dedim.

2. kez varlık barışı için gittiğimde bu seferki formda 90ncı madde yazıyordu ve arkada %1 vergi yazmıyordu bu sefer de bunun için tartıştım 93. madde yazması gerektiğini söyledim yine baya tartıştık ve bir kaç yeri aradı ve güncel 93. madde formunu verdi doldurdum ve bir önceki varlık barışı yaptığım formu görüyorsanız kontrol edebilirmiyiz onda 90ncı madde mi yazıyor 93 mü diye sordum ve kontrol ettiğimizde 90 yazdığını gördüm ve ne yapabileceğimizi sorduğumda sorun yaşamayacaksınız bu bizim yaptığımız bir hata gibi bir ifade kullanarak yine başından attı beni Sad umarım sorun yaşamam Sad

Bu sefer görünüyor hocam teşekkür ederim, ekleme olarak  ben intermediary bank bilgisi ekledim, ilk seferde hata oldu support a yazdım sonra geldi, sanırım doğru olan yol sizin yolunuz, citibank ı hiç karıştırmamak.

zaten citibank ile gelecek, ama onu onlar ayarlasın , en doğrusu böyle sanırım Smiley
pronoob
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 4

View Profile
July 05, 2021, 05:04:07 PM

FTX'den ilk defa yaptım sorunsuz geçti. Aracı bankaya citibankı girdim. Ziraat ve Fibabanka için aracı bankaya citibank bilgilerini girebilirsiniz.
reason666
Jr. Member
*

View Profile
July 05, 2021, 07:30:11 PM

Umarım faydalanırsınız.

Görüntü deki gibi yaptım ne eksik ne de fazla
O dediğiniz şeye rastlamadım, siz büyük ihtimalle "Tip" olara USD Domestic seçmişsinizdir.

Yok hocam zaten USD domestic seçseniz intermediary sormaz ki amerikadan amerikaya transfer için. Intermediary genellikle uluslararası transferlerde ister.

Ama sizin yaptığınız doğrusu olmuş sanırım, hiç intermediary e girmemek daha iyiydi FTX in yönlendirme hatası oldu .
eser123
Jr. Member
*

View Profile
July 06, 2021, 04:12:15 PM
Merited by EFS (1)

Ben de dün FTX borsasında hesap açıp, kimlik bilgilerini gönderdim. Bu sabah onaylanmıştı. Sabah Binance'ten FTX borsasına 100 BUSD gönderdim. (0,5 $ fee ücreti olduğundan 100,5 BUSD gönderdim.) FTX den YKB hesabıma saat 10.46 de deneme amaçlı 100$ gönderdim. Akşam 18.30 da hesabıma 86,03$ geçmişti. YKB hesabındaki dekontta toplam 8,97$ kesilmiş gözüküyor. Demek ki gönderen de 5$ kesmiş. Gönderen ismi North Dimension İNC.

dgbpool arkadaşın paylaştığı resimdeki bilgilerle girdim. Ama bende ismim yazılacak satır daha aşağıdaydı, adresimi yazacağım yerin hemen üstündeydi.

Yarın 20k $ daha göndereceğim. Oradaki kesintileri de paylaşırım.

Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.

eser123
Jr. Member
*

View Profile
July 09, 2021, 01:01:43 PM
Merited by abduramann_ (2)

Herkese merhabalar. FTX borsasından tekrar çekme işlemi yaptım. İlk düşündüğüm gibi 20k değil 10k çektim.
 07.07.2021 saat 12:11  çekim işlemini açtım
 08.07.2021 saat 10:21 de para YKB hesabıma gelmişti. (Bir gün önce yaptığım 100 $ lık işlem daha çabuk olmuştu. Saat farkı, işlemi biraz geç açmış olmam buna sebep olmuş olabilir.)

10,000 $ dan 77.9 $ kesinti olmuş. Bunun 62,9 $ YKB kesmiş geri kalan 15$ gönderen kesmiş.

dgbpool dostumuz çekme işlemini ziraat bankasına yapmıştı ve daha az para kesildiğini söylemişti.

Bundan sonra para çekmek isteyenlere yol göstermiş olalım. Başka çekim yapan arkadaşlarda paylaşım yaparsa yapacak arkadaşlara yardımcı olur.

Herkese teşekkürler.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: