Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:05:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17315 times)
synthlite
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 2

View Profile
November 13, 2021, 03:39:46 PM

12.11.2021 - 09:25 de FTX üzerinden, Yapı Kredi hesabıma 150k$ çekim talebi oluşturmuştum, 13.11.2021 - 02:43 de hesabıma geçti. 146+7 dolar işlem ücreti kesilmiş. Binancedan oluşturduğum talep 2 gün bekleyip failed olmuştu FTX çok iyi geldi bana.
1714536355
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714536355
Reply with quote  #2

1714536355
Report to moderator
1714536355
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714536355
Reply with quote  #2

1714536355
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
reason666
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 14

View Profile
November 13, 2021, 05:12:18 PM

12.11.2021 - 09:25 de FTX üzerinden, Yapı Kredi hesabıma 150k$ çekim talebi oluşturmuştum, 13.11.2021 - 02:43 de hesabıma geçti. 146+7 dolar işlem ücreti kesilmiş. Binancedan oluşturduğum talep 2 gün bekleyip failed olmuştu FTX çok iyi geldi bana.

Intermediary(aracı) banka girdiniz mi hocam yoksa girmediniz mi? Muhtemelen girmemişsinizdir diye düşünüyorum emin olmak istedim, doğru yol o gibi duruyor.
synthlite
Newbie
*

View Profile
November 13, 2021, 06:43:14 PM

Intermediary(aracı) banka girdiniz mi hocam yoksa girmediniz mi? Muhtemelen girmemişsinizdir diye düşünüyorum emin olmak istedim, doğru yol o gibi duruyor.

Hayır girmedim.
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
November 15, 2021, 05:44:32 AM

aklıma bir şey takıldı . başvurudan sonra 3 ay içinde getirilmesi diye bir madde okudum. ben aralık 20 de başvurdum mesela . mart ayına kadar getirme hakkım mı oluyor ? ben oluyor gibi anladım.
reason666
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 14

View Profile
November 15, 2021, 07:43:20 AM

aklıma bir şey takıldı . başvurudan sonra 3 ay içinde getirilmesi diye bir madde okudum. ben aralık 20 de başvurdum mesela . mart ayına kadar getirme hakkım mı oluyor ? ben oluyor gibi anladım.

Kesinlikle doğru okumuş ve anlamışsınız hocam. Başvurunuz 3 ay süre kazandırıyor.
memis99
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
November 15, 2021, 08:09:59 AM

arkadaşlar ben de cuma sabahı çekimi başlattım ancak halen gelen giden yok.

FTX ziraat ile çeken var mı? Binance Ziraat ile FTX Ziraat arasında fark var mı sizce?

Teşekkürler.
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
November 15, 2021, 06:18:01 PM

FTX ziraat ile çeken var mı? Binance Ziraat ile FTX Ziraat arasında fark var mı sizce?

Teşekkürler.

geriki sayfalarda ziraat şubelerinin bazılarının sorun çıkarıp can sıktığı yazıyor. ben ziraat ile getirecektim fakat vazgeçtim. özel bir banka ile getireceğim.
eser123
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 34

View Profile
November 15, 2021, 07:48:28 PM

Teşekkürler.

geriki sayfalarda ziraat şubelerinin bazılarının sorun çıkarıp can sıktığı yazıyor. ben ziraat ile getirecektim fakat vazgeçtim. özel bir banka ile getireceğim.

Daha önceki yorumlarda bir arkadaşımızın parasını banka kabul etmeyip, geri göndermişti. Bankaya gidip konuşmanız en mantıklısı.
synthlite
Newbie
*

View Profile
November 15, 2021, 10:41:05 PM
Merited by EFS (2)

Cumartesi günü (13.11.2021) FTX üzerinden tekrar Yapı Kredi hesabıma 170k$ daha çekim talebi oluşturmuştum. Araya hafta sonu girdiği için cumartesi ve pazar çekim talebim onay aşamasına gelmemişti. Pazartesi geceden onaylandı ve 15.11.2021 - 19:00 gibi hesabıma geldi para. Varlık barışı için doldurduğum formdaki miktara ulaştım. Umarım parayı kullanma aşamasına geldiğimizde bir sorun çıkarmazlar..
eser123
Jr. Member
*

View Profile
November 15, 2021, 10:59:17 PM

Cumartesi günü (13.11.2021) FTX üzerinden tekrar Yapı Kredi hesabıma 170k$ daha çekim talebi oluşturmuştum. Araya hafta sonu girdiği için cumartesi ve pazar çekim talebim onay aşamasına gelmemişti. Pazartesi geceden onaylandı ve 15.11.2021 - 19:00 gibi hesabıma geldi para. Varlık barışı için doldurduğum formdaki miktara ulaştım. Umarım parayı kullanma aşamasına geldiğimizde bir sorun çıkarmazlar..

Sorun çıkmaz. Ben getirdiğim tüm parayı kullandım bile. Zaten kullanmadan hemen önce getirmiştim. Para senin paran, kullanabilirsin. En fazla Masak nerden buldun der sende BTC dersin. Mevzuatta aksi bir durum yok.
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
November 16, 2021, 10:43:49 AM

Ziraat Bankası aracılığıyla varlık barışını sorunsuz yapabilen var mı? 6 Ay önce Ziraat ile yapmıştım, şimdi tekrar Ziraat kullanmayı düşünüyordum fakat sorun yaşayan çok kişi var anlaşılan.
karatt
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
November 16, 2021, 11:16:04 AM
Last edit: November 17, 2021, 05:28:41 AM by karatt
Merited by EFS (2)

Selamlar.

Ziraat'e Binance'dan transfer planı ile form verdim. Yakında, muhtemelen haftaya gerçekleştireceğim. Sonucu yazarım.
Edit: Moralim bozuldu. Daha ilk transferi yapamadan ziraat ve binance hakkında aşağıdaki uyarılara teşekkürler. Başka banka ve aracıyla sene sonuna kadar vaktimiz var artık.

İşlemi yapan bankacılar konuyu bilmediğinden sizi hatalı yönlendirebilirler.
- 93. madde olan formu isteyin çünkü 90. madde formu var ve ilk olarak onu çıkarıyorlar.
- Gelen havalenin açıklamasına varlık barışı için diye yazması gerektiğini söyleyebilirler. Gerek olmadığını açıkladım ve bir yerleri arayarak gerek yokmuş diye teyit etti.
- Islak imzalı/kaşeli formun tekini alın.
Sizin yapacağını tek şey bu. Gerisini bankanın iç işi. Yapan arkadaş kendi içlerinde email atacağını söyledi.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 16, 2021, 11:45:59 AM

Kötü bir haberim var arkadaşlar... Binance, Türkiye dahil pek çok ülkede swift çekimlerini kapatacakmış. Dün destek ile başka bir konuda görüşürken, swiftlerle ilgili bir şey sormuştum; zaten yakında kapanacak dedi ve şu linki gönderi bana: https://www.binance.com/en/support/faq/b230db1283e54c529b206d0a48e6e358

Anonsu hazırlamışlar ama henüz yayınlanmamış! 19 Kasım görünüyor yazıdaki tarih. Sanırım bu anonsları önceden hazırlayıp otomatik yayına veriyorlar.

Yine de herkes kendi teyidini yapsın elbette. Ben destek biriminin bana söylediklerini aktarmak istedim.
fatiihunsal
Newbie
*

Merit: 3

View Profile
November 16, 2021, 12:37:44 PM
Merited by EFS (2), torrentco (1)

Selamlar dostlar, Ziraat bankasına başvurarak 02/11/2021 tarihinde FTX'den swift ile çekim yapmayı denedim, 1 gün sonra arayarak parayı kripto borsadan geldiğinden dolayı genel merkezin reddettiğini söylediler. Para bugüne kadar yani yaklaşık 14 gündür FTX hesabıma yatmamıştı ve binbir çaba ticket şikayet üzerine anca bu sabah hesabıma yatırdılar. Bugün gidip Yapıkrediden başvuru yaptım ve şimdi tekrar swift talebi oluşturdum.

Para sorunsuz gelirse sizi bilgilendireceğim. Ziraat Bankasından yapan kişiler için söylüyorum, parayı direk olarak reddediyorlar ve geri hesabınıza yatması inanılmaz sorunlu bir süreç. İstediğim arabayı kaçırmama sebep oldu bu durumlar. Size de önerim Yapıkredi ile işlem yapmanız.
eser123
Jr. Member
*

View Profile
November 16, 2021, 02:04:32 PM
Last edit: November 16, 2021, 02:28:46 PM by mprep

Selamlar dostlar, Ziraat bankasına başvurarak 02/11/2021 tarihinde FTX'den swift ile çekim yapmayı denedim, 1 gün sonra arayarak parayı kripto borsadan geldiğinden dolayı genel merkezin reddettiğini söylediler. Para bugüne kadar yani yaklaşık 14 gündür FTX hesabıma yatmamıştı ve binbir çaba ticket şikayet üzerine anca bu sabah hesabıma yatırdılar. Bugün gidip Yapıkrediden başvuru yaptım ve şimdi tekrar swift talebi oluşturdum.

Para sorunsuz gelirse sizi bilgilendireceğim. Ziraat Bankasından yapan kişiler için söylüyorum, parayı direk olarak reddediyorlar ve geri hesabınıza yatması inanılmaz sorunlu bir süreç. İstediğim arabayı kaçırmama sebep oldu bu durumlar. Size de önerim Yapıkredi ile işlem yapmanız.

Yukarıda paylaşılmıştı. Genelgenin 12. maddesine göre bunu yapamazlar. Şikayet edeceğinizi söyleyin bir daha ki sefere. Zaten Ziraat ten yapmayın. Buradaki topluluk toplamda milyonlarca dolar getirdi veya getirecek ülkeye, yaptıklarına bak. Sanki pudra şekeri, Venezuelladan peynir ticaretinden kazanıldı bu paralar.

Kötü bir haberim var arkadaşlar... Binance, Türkiye dahil pek çok ülkede swift çekimlerini kapatacakmış. Dün destek ile başka bir konuda görüşürken, swiftlerle ilgili bir şey sormuştum; zaten yakında kapanacak dedi ve şu linki gönderi bana: https://www.binance.com/en/support/faq/b230db1283e54c529b206d0a48e6e358

Anonsu hazırlamışlar ama henüz yayınlanmamış! 19 Kasım görünüyor yazıdaki tarih. Sanırım bu anonsları önceden hazırlayıp otomatik yayına veriyorlar.

Yine de herkes kendi teyidini yapsın elbette. Ben destek biriminin bana söylediklerini aktarmak istedim.

Sıkıntı olmaz. Ftx borsası daha çabuk gönderiyor parayı, ben Binance deki paramı FTx e atıp öyle getirdim.

[moderator's note: consecutive posts merged]
fatiihunsal
Newbie
*

Merit: 3

View Profile
November 16, 2021, 04:50:53 PM

dostlar sabah Yapıkrediye swift için FTX'den talepte bulunduğumu söylemiştim, sadece 4 saat sonra para hesabıma geçti inanılır gibi değil Smiley 150 dolar kesinti ile 4 saatte paramı hesabıma yatırdılar. Ziraat vs. uğraşmayın yapıkredi ile halledebilirsiniz işlemlerinizi.
vonutage
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
November 17, 2021, 06:37:06 AM

Aynı sorunu Ziraat ile bende yaşadım.
Konuyla ilgili iadeyi yapan birimden bir yetkili mailine ulaştım ve kendisine mail attım.

Mail'de 193 sayılı Gelir Vergisi kanunuyla tanınan ve yurtdışı nakit ve hisse senedi şeklindeki tüm varlıkların üzerinde "sorgusuz" tasarruf yetkisi verdiğini ve şube yetkilisi bu durumdan haberdar iken nasıl ve hangi yetkiyle parayı iade ettiklerini sordum. Makul cevap vermemeleri halinde konuyu Cimer üzerinden şikayet ile bildireceğimi ilettim.

Her şeyden öte bizler ülkeye bir şekilde doviz sokan insanlarız. Dış bankaların TR'ye yollamaması kararı olsa tamam ama bizim bankaların kabul etmemesi bence kabul edilir bir şey değil. Bizlerden yasayla verilen hakkı, tamamen kendince sebeplerle geri çeviriyor. Üstelik bu yasayı yapan hükümete en yakın devlet bankasının bunu yapması gerçekten akıl almaz. Bence Cimer ile rahatsızlığınızı bildirin. Yani keyfi bir şekilde bu paraları geri gönderemezler! Çok komik gerçekten kara para aklayan adamın gelen parasına ret çekmeyen banka kripto para kazancı diye bizim paramızı geri yolluyor.
gercinci
Newbie
*

Merit: 0

View Profile WWW
November 17, 2021, 10:37:33 AM

Konuyla ilgili iadeyi yapan birimden bir yetkili mailine ulaştım ve kendisine mail attım.

Mail'de 193 sayılı Gelir Vergisi kanunuyla tanınan ve yurtdışı nakit ve hisse senedi şeklindeki tüm varlıkların üzerinde "sorgusuz" tasarruf yetkisi verdiğini ve şube yetkilisi bu durumdan haberdar iken nasıl ve hangi yetkiyle parayı iade ettiklerini sordum. Makul cevap vermemeleri halinde konuyu Cimer üzerinden şikayet ile bildireceğimi ilettim.

Her şeyden öte bizler ülkeye bir şekilde doviz sokan insanlarız. Dış bankaların TR'ye yollamaması kararı olsa tamam ama bizim bankaların kabul etmemesi bence kabul edilir bir şey değil. Bizlerden yasayla verilen hakkı, tamamen kendince sebeplerle geri çeviriyor. Üstelik bu yasayı yapan hükümete en yakın devlet bankasının bunu yapması gerçekten akıl almaz. Bence Cimer ile rahatsızlığınızı bildirin. Yani keyfi bir şekilde bu paraları geri gönderemezler! Çok komik gerçekten kara para aklayan adamın gelen parasına ret çekmeyen banka kripto para kazancı diye bizim paramızı geri yolluyor.

Açıkçası bu tarz şikayet eylemlerinin lehten ziyade aleyhe daha çok iş yapacağı kanaatindeyim. Hala arada mevzu kriptoya gelse de bir şekilde hasır altı oluyor. Bildiklerimizi paylaşıp en güvenli ve kısa yolu bulmak nedense otoritelere durumu bildirmekten daha mantıklı geliyor bana bu ülkede.
consar
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
November 17, 2021, 10:47:52 AM

bu arada gelir idaresi başkan yardımcısının geçmişe yönelik vergi alınamayacağıyla ilgili bir açıklaması var bilginiz olsun. ne kadar güvenirsiniz tabi bilmiyorum. https://youtu.be/Mj1Cnaom-pY?t=3580 soru 59:40'ta cevap 01:01:08'de.
vonutage
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
November 17, 2021, 12:16:25 PM
Last edit: November 18, 2021, 07:08:36 AM by vonutage
Merited by vycl87 (2), Bthd (1)

bu arada gelir idaresi başkan yardımcısının geçmişe yönelik vergi alınamayacağıyla ilgili bir açıklaması var bilginiz olsun. ne kadar güvenirsiniz tabi bilmiyorum. https://youtu.be/Mj1Cnaom-pY?t=3580 soru 59:40'ta cevap 01:01:08'de.

Bununla ilgili daha sonra Gelir İdaresi'nden açıklama yapıldı. Kişisel görüşüdür, kurumsal görüşümüzü bağlamamaktadır diye.

Açıkçası bu tarz şikayet eylemlerinin lehten ziyade aleyhe daha çok iş yapacağı kanaatindeyim. Hala arada mevzu kriptoya gelse de bir şekilde hasır altı oluyor. Bildiklerimizi paylaşıp en güvenli ve kısa yolu bulmak nedense otoritelere durumu bildirmekten daha mantıklı geliyor bana bu ülkede.

Ne gibi bir zarar geleceğini düşündüğünüzü bilmiyorum ama zaten böyle "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" diye diye geldiğimiz nokta ortada.
Aman bize bir şey olmasın diyerek devam ettikçe kapılar kapanınca şikayet etmemekte lazım bu durumda.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: