Bitcoin Forum
April 19, 2024, 07:48:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3005259 times)
examplens
Legendary
*
Online Online

Activity: 3262
Merit: 3142


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
November 13, 2018, 08:24:59 PM
 #3901

Ukoliko koristite menjacnicu Kucoin, inace najbolju menjacnicu za nabavljanje tokena sa nesto nizim market capom, a imate popunjen KYC sa boravistem u Srbiji izgleda da cete imati samo 30 dana da premestite sredstva iz menjacnice pre nego budu zamrznuta.

Sve se desava zbog politickog spora izmedju Singapura i Srbije i uvodjenja ekononskih sankcija Srbiji od strane singapurske vlade. Kucoin je trenutno baziran u Singapuru pa mora da postuje zakone te zemlje.

Treba proveriti, ali izgleda ko nema popunjen KYC moze da koristi menjacnicu neometano. Takodje i onaj ko ima popunjen KYC moze premestiti sredstva na novi nalog na kojem KYC nije popunjen. Jedina razlika izmedju naloga koji ima KYC i onog koji nema je da ovaj drugi moze podici sa racuna sredstva u vrednosti od 2 BTC dnevno, dok je KYC nalog neogranicen.

ima neki zvanican link o ovome? odakle dolazi informacija?

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1713556094
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713556094

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713556094
Reply with quote  #2

1713556094
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713556094
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713556094

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713556094
Reply with quote  #2

1713556094
Report to moderator
1713556094
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713556094

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713556094
Reply with quote  #2

1713556094
Report to moderator
Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
November 13, 2018, 09:25:14 PM
 #3902

Ukoliko koristite menjacnicu Kucoin, inace najbolju menjacnicu za nabavljanje tokena sa nesto nizim market capom, a imate popunjen KYC sa boravistem u Srbiji izgleda da cete imati samo 30 dana da premestite sredstva iz menjacnice pre nego budu zamrznuta.

Sve se desava zbog politickog spora izmedju Singapura i Srbije i uvodjenja ekononskih sankcija Srbiji od strane singapurske vlade. Kucoin je trenutno baziran u Singapuru pa mora da postuje zakone te zemlje.

Treba proveriti, ali izgleda ko nema popunjen KYC moze da koristi menjacnicu neometano. Takodje i onaj ko ima popunjen KYC moze premestiti sredstva na novi nalog na kojem KYC nije popunjen. Jedina razlika izmedju naloga koji ima KYC i onog koji nema je da ovaj drugi moze podici sa racuna sredstva u vrednosti od 2 BTC dnevno, dok je KYC nalog neogranicen.

ima neki zvanican link o ovome? odakle dolazi informacija?

Primetio sam prateci ovaj subreddit. Covek je dobio mail od Kucoina.

https://www.reddit.com/r/OriginTrail/comments/9wdodh/important_notice_for_kucoin_users_in_serbia/

Jos jedna rasprava sa interesantnim linkovima

https://www.reddit.com/r/kucoin/comments/9wdz1e/important_notice_for_kucoin_users_in_serbia_is_it/?ref=readnext
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 14, 2018, 07:54:07 PM
 #3903

Ukoliko koristite menjacnicu Kucoin, inace najbolju menjacnicu za nabavljanje tokena sa nesto nizim market capom, a imate popunjen KYC sa boravistem u Srbiji izgleda da cete imati samo 30 dana da premestite sredstva iz menjacnice pre nego budu zamrznuta.

Sve se desava zbog politickog spora izmedju Singapura i Srbije i uvodjenja ekononskih sankcija Srbiji od strane singapurske vlade. Kucoin je trenutno baziran u Singapuru pa mora da postuje zakone te zemlje.

Treba proveriti, ali izgleda ko nema popunjen KYC moze da koristi menjacnicu neometano. Takodje i onaj ko ima popunjen KYC moze premestiti sredstva na novi nalog na kojem KYC nije popunjen. Jedina razlika izmedju naloga koji ima KYC i onog koji nema je da ovaj drugi moze podici sa racuna sredstva u vrednosti od 2 BTC dnevno, dok je KYC nalog neogranicen.
Nije u pitanju spor vec to sto nemamo zakon o poreklu imovine i jos neki nasi zakoni nisu uskladjeni sa svetskim zakonima o pranju novca(aml)Primer za to mozete da vidite u mejlovima koje banke salju sa pitanje da se izjasnite da li ste funkcioner ili ne(intesa i telenor,verovatno sve salju)jer nas eu pritiska povodom toga.Sve ovo u prevodu znaci da ako se nasi olosi od politicara ne opamete uskoro za godinu dana bicemo banovani na vecini menjacnica(cex i bitstamp)

Keeshan
Member
**
Offline Offline

Activity: 213
Merit: 36


View Profile
November 14, 2018, 11:22:33 PM
 #3904

Ukoliko koristite menjacnicu Kucoin, inace najbolju menjacnicu za nabavljanje tokena sa nesto nizim market capom, a imate popunjen KYC sa boravistem u Srbiji izgleda da cete imati samo 30 dana da premestite sredstva iz menjacnice pre nego budu zamrznuta.

Sve se desava zbog politickog spora izmedju Singapura i Srbije i uvodjenja ekononskih sankcija Srbiji od strane singapurske vlade. Kucoin je trenutno baziran u Singapuru pa mora da postuje zakone te zemlje.

Treba proveriti, ali izgleda ko nema popunjen KYC moze da koristi menjacnicu neometano. Takodje i onaj ko ima popunjen KYC moze premestiti sredstva na novi nalog na kojem KYC nije popunjen. Jedina razlika izmedju naloga koji ima KYC i onog koji nema je da ovaj drugi moze podici sa racuna sredstva u vrednosti od 2 BTC dnevno, dok je KYC nalog neogranicen.
Nije u pitanju spor vec to sto nemamo zakon o poreklu imovine i jos neki nasi zakoni nisu uskladjeni sa svetskim zakonima o pranju novca(aml)Primer za to mozete da vidite u mejlovima koje banke salju sa pitanje da se izjasnite da li ste funkcioner ili ne(intesa i telenor,verovatno sve salju)jer nas eu pritiska povodom toga.Sve ovo u prevodu znaci da ako se nasi olosi od politicara ne opamete uskoro za godinu dana bicemo banovani na vecini menjacnica(cex i bitstamp)

Hvala na razjasnjenju.  Smiley Za nas je izgleda pametnije da ne radimo KYC kad god je to moguce.
Sennna88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 15, 2018, 02:02:56 PM
 #3905

Pozdrav,

Nov sam na forumu i citao sam poslednjih dana utiske i iskustva i dosta korisnih informacija sam nasao.
 
Ukratko, zanimalo bi me da cujem vase misljenje i iskustva o povlacenju novca Cex-a? Konkretno imam Visa karticu.

Koliko traje proces i kolika je provizija?

Hvala unapred.
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
November 15, 2018, 02:59:29 PM
 #3906

Sve ovo u prevodu znaci da ako se nasi olosi od politicara ne opamete uskoro za godinu dana bicemo banovani na vecini menjacnica(cex i bitstamp)

Pa dobro, bolje i da budemo banovani sa tih menjacnica nego da uopste nemamo opicije za finansijsku privatnost.
Zadnje sto bih zeleo je da drzave prate odakle mi novac, koliko ga imam i za sta ga koristim.

Nek oni prvo nadju razlog da me prate, pa onda nek rade sta oce, a ne da nas po defaultu sve prate ni krive ni duzne.
Pa onda kad se nekom cefne da iskoristi te informacije u lose svrhe sto sakupljaju o nama, da mu vec tu sve bude na gotovo.
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 15, 2018, 03:08:21 PM
 #3907

Sve ovo u prevodu znaci da ako se nasi olosi od politicara ne opamete uskoro za godinu dana bicemo banovani na vecini menjacnica(cex i bitstamp)

Pa dobro, bolje i da budemo banovani sa tih menjacnica nego da uopste nemamo opicije za finansijsku privatnost.
Zadnje sto bih zeleo je da drzave prate odakle mi novac, koliko ga imam i za sta ga koristim.

Nek oni prvo nadju razlog da me prate, pa onda nek rade sta oce, a ne da nas po defaultu sve prate ni krive ni duzne.
Pa onda kad se nekom cefne da iskoristi te informacije u lose svrhe sto sakupljaju o nama, da mu vec tu sve bude na gotovo.
Nije narod problem vec politicari I "kontroverzni biznismeni" koji izvlace novac jer su nasi olosi postali toliko bezobrazni.Nisu obicni smrtnici poput nas meta zakona,mi smo kolateralna steta

aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
November 15, 2018, 03:15:13 PM
 #3908

Nije narod problem vec politicari I "kontroverzni biznismeni" koji izvlace novac jer su nasi olosi postali toliko bezobrazni.Nisu obicni smrtnici poput nas meta zakona,mi smo kolateralna steta

Ma znam ja da su kriminalci povod za to. Uvek je povod kriminal ili terorizam kad ti uzmu pravo na slobodu ili privatnost.
Odluka treba da se donese sa uracunatim gubitkom kolateralne stete, ne samo dal cemo uhvatiti kriminalce ili ne.

Iskreno ja bih radije da sam ja slobodan i da su moji podaci bezbedni, nego dal ce neki politicar ukrasti jos nesto novca ili ne.
Nadju uvek kriminalci nacin da zaobidju zakon, problem koji nastaje od zakona uglavnom se samo svaljuje na posten narod.

Sto manje vlasti imaju podatke o nama, to je bolje za nas. Vlada se sastoji od politicara, nece oni sami sebe da hapse sigurno.
slocker
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 18, 2018, 03:20:31 PM
 #3909

Gledajte ovako nas sistem funkcionise. Nase poreznike ne interesuje odakle Vama pare sta ste ili sta niste radili. Mislim da je 4 miliona maksimalno koliko mozete sebi da date uracunajuci naravno plate putne troskove itd itd. Od 4-8 miliona je placanje dodatnog poreza na prihod, a preko 8 miliona se ne placa porez. Na ovo se odnosi na godisnjem nivou posto se svaki 1 januar naredne gonine sve nulira.

Prema tome nema tu pono mudrovanja (za isnose nisam siguran mozda su manji ili cevi znam da posle nekog iznosa je bez poreza cak i kada dobijete platu ne skida vam se porez). A to da li smo ili nismo kolateralna steta je malo morgen. Zasto prikazes lepo prodao sam bitcoin ili nesto drugo od kripta a u nasem zakomu toga nema, e sad kako to gledaju ili ne gledaju to je vec stvar rezije. Ako im trebaju pare jbg najebasmo ako ne malo se sudimo i ovako i onako i ko kome da. Ali verujte da vecina "politicara" ima svoje iznose u nekom kriptu pa se prave ludi od nasih para.
bozicso
Member
**
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 14


View Profile WWW
November 18, 2018, 04:15:49 PM
 #3910

Gledajte ovako nas sistem funkcionise. Nase poreznike ne interesuje odakle Vama pare sta ste ili sta niste radili. Mislim da je 4 miliona maksimalno koliko mozete sebi da date uracunajuci naravno plate putne troskove itd itd. Od 4-8 miliona je placanje dodatnog poreza na prihod, a preko 8 miliona se ne placa porez. Na ovo se odnosi na godisnjem nivou posto se svaki 1 januar naredne gonine sve nulira.

Prema tome nema tu pono mudrovanja (za isnose nisam siguran mozda su manji ili cevi znam da posle nekog iznosa je bez poreza cak i kada dobijete platu ne skida vam se porez). A to da li smo ili nismo kolateralna steta je malo morgen. Zasto prikazes lepo prodao sam bitcoin ili nesto drugo od kripta a u nasem zakomu toga nema, e sad kako to gledaju ili ne gledaju to je vec stvar rezije. Ako im trebaju pare jbg najebasmo ako ne malo se sudimo i ovako i onako i ko kome da. Ali verujte da vecina "politicara" ima svoje iznose u nekom kriptu pa se prave ludi od nasih para.

nemoj da lupetas gluposti, svaki priliv je oporeziv za sebe. To o cemu ti pricas je porez na ekstra profit i placas ga dodatno ako si kumulativno u godini zaradio ta 4 miliona. Znaci platio si porez za svaku pojedinacnu zaradu plus placas porez na ekstra profit

upcomingcarsreview.com
slocker
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
November 21, 2018, 08:28:52 AM
 #3911

Gledajte ovako nas sistem funkcionise. Nase poreznike ne interesuje odakle Vama pare sta ste ili sta niste radili. Mislim da je 4 miliona maksimalno koliko mozete sebi da date uracunajuci naravno plate putne troskove itd itd. Od 4-8 miliona je placanje dodatnog poreza na prihod, a preko 8 miliona se ne placa porez. Na ovo se odnosi na godisnjem nivou posto se svaki 1 januar naredne gonine sve nulira.

Prema tome nema tu pono mudrovanja (za isnose nisam siguran mozda su manji ili cevi znam da posle nekog iznosa je bez poreza cak i kada dobijete platu ne skida vam se porez). A to da li smo ili nismo kolateralna steta je malo morgen. Zasto prikazes lepo prodao sam bitcoin ili nesto drugo od kripta a u nasem zakomu toga nema, e sad kako to gledaju ili ne gledaju to je vec stvar rezije. Ako im trebaju pare jbg najebasmo ako ne malo se sudimo i ovako i onako i ko kome da. Ali verujte da vecina "politicara" ima svoje iznose u nekom kriptu pa se prave ludi od nasih para.

nemoj da lupetas gluposti, svaki priliv je oporeziv za sebe. To o cemu ti pricas je porez na ekstra profit i placas ga dodatno ako si kumulativno u godini zaradio ta 4 miliona. Znaci platio si porez za svaku pojedinacnu zaradu plus placas porez na ekstra profit

Ti si malo izgleda pobrikao loncice sve ti se racuna i sabira bilo plata ili crypto, procitaj malo zakon da se ne raspljamo puno o ovome sa svojim imenom mozes da imas koliko kod hoces racuna i prilikom svakog si dao licnu kartu, jedinstveno za svakog je JMBG iliti JEDINSTVENI BROJ MATICNOG GRADJANA. po tome ti spoje sve i racunajuako predjes placas. Najvise se proveravaju oni koji imaju privatne firme plus oni koji rade u drzavnim. A da i da placas pores na crypto sa cex na 500 evra odbi 18-22% koji je zakonski minimum, dodje da bi trebao da dobijes oko 400 evra.

Mico prvo nauci i procitaj neke stvari, ali mi smrtnici smo uvek lak plen za to, savet ne lupetaj gluposti ti.
bozicso
Member
**
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 14


View Profile WWW
November 21, 2018, 09:00:00 AM
 #3912

Gledajte ovako nas sistem funkcionise. Nase poreznike ne interesuje odakle Vama pare sta ste ili sta niste radili. Mislim da je 4 miliona maksimalno koliko mozete sebi da date uracunajuci naravno plate putne troskove itd itd. Od 4-8 miliona je placanje dodatnog poreza na prihod, a preko 8 miliona se ne placa porez. Na ovo se odnosi na godisnjem nivou posto se svaki 1 januar naredne gonine sve nulira.

Prema tome nema tu pono mudrovanja (za isnose nisam siguran mozda su manji ili cevi znam da posle nekog iznosa je bez poreza cak i kada dobijete platu ne skida vam se porez). A to da li smo ili nismo kolateralna steta je malo morgen. Zasto prikazes lepo prodao sam bitcoin ili nesto drugo od kripta a u nasem zakomu toga nema, e sad kako to gledaju ili ne gledaju to je vec stvar rezije. Ako im trebaju pare jbg najebasmo ako ne malo se sudimo i ovako i onako i ko kome da. Ali verujte da vecina "politicara" ima svoje iznose u nekom kriptu pa se prave ludi od nasih para.

nemoj da lupetas gluposti, svaki priliv je oporeziv za sebe. To o cemu ti pricas je porez na ekstra profit i placas ga dodatno ako si kumulativno u godini zaradio ta 4 miliona. Znaci platio si porez za svaku pojedinacnu zaradu plus placas porez na ekstra profit

Ti si malo izgleda pobrikao loncice sve ti se racuna i sabira bilo plata ili crypto, procitaj malo zakon da se ne raspljamo puno o ovome sa svojim imenom mozes da imas koliko kod hoces racuna i prilikom svakog si dao licnu kartu, jedinstveno za svakog je JMBG iliti JEDINSTVENI BROJ MATICNOG GRADJANA. po tome ti spoje sve i racunajuako predjes placas. Najvise se proveravaju oni koji imaju privatne firme plus oni koji rade u drzavnim. A da i da placas pores na crypto sa cex na 500 evra odbi 18-22% koji je zakonski minimum, dodje da bi trebao da dobijes oko 400 evra.

Mico prvo nauci i procitaj neke stvari, ali mi smrtnici smo uvek lak plen za to, savet ne lupetaj gluposti ti.

sve ti jebem sta da procitam? 15 godina radim kao knjigovodja i sad ces ti da me ucis porezu?

upcomingcarsreview.com
MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
November 21, 2018, 12:44:19 PM
 #3913

Gledajte ovako nas sistem funkcionise. Nase poreznike ne interesuje odakle Vama pare sta ste ili sta niste radili. Mislim da je 4 miliona maksimalno koliko mozete sebi da date uracunajuci naravno plate putne troskove itd itd. Od 4-8 miliona je placanje dodatnog poreza na prihod, a preko 8 miliona se ne placa porez. Na ovo se odnosi na godisnjem nivou posto se svaki 1 januar naredne gonine sve nulira.

Prema tome nema tu pono mudrovanja (za isnose nisam siguran mozda su manji ili cevi znam da posle nekog iznosa je bez poreza cak i kada dobijete platu ne skida vam se porez). A to da li smo ili nismo kolateralna steta je malo morgen. Zasto prikazes lepo prodao sam bitcoin ili nesto drugo od kripta a u nasem zakomu toga nema, e sad kako to gledaju ili ne gledaju to je vec stvar rezije. Ako im trebaju pare jbg najebasmo ako ne malo se sudimo i ovako i onako i ko kome da. Ali verujte da vecina "politicara" ima svoje iznose u nekom kriptu pa se prave ludi od nasih para.

nemoj da lupetas gluposti, svaki priliv je oporeziv za sebe. To o cemu ti pricas je porez na ekstra profit i placas ga dodatno ako si kumulativno u godini zaradio ta 4 miliona. Znaci platio si porez za svaku pojedinacnu zaradu plus placas porez na ekstra profit

Ti si malo izgleda pobrikao loncice sve ti se racuna i sabira bilo plata ili crypto, procitaj malo zakon da se ne raspljamo puno o ovome sa svojim imenom mozes da imas koliko kod hoces racuna i prilikom svakog si dao licnu kartu, jedinstveno za svakog je JMBG iliti JEDINSTVENI BROJ MATICNOG GRADJANA. po tome ti spoje sve i racunajuako predjes placas. Najvise se proveravaju oni koji imaju privatne firme plus oni koji rade u drzavnim. A da i da placas pores na crypto sa cex na 500 evra odbi 18-22% koji je zakonski minimum, dodje da bi trebao da dobijes oko 400 evra.

Mico prvo nauci i procitaj neke stvari, ali mi smrtnici smo uvek lak plen za to, savet ne lupetaj gluposti ti.

sve ti jebem sta da procitam? 15 godina radim kao knjigovodja i sad ces ti da me ucis porezu?

Haha Cheesy .

Ja kako sam nesto nasao je da preko bese 4 prosecene plate primanja na racune oko preko 2700000din krece porez na dobit.

Ja sam prosle godine sigurno prekoracio ali mi niko nije nista jos slao. Pitao sam knjigovodju ona kaze nista ne preduzimaj ako te cimaju cimaju plati i to je to.

Inace imam i privatnu firmu sad ne znam jel nesto posebno proveravaju.

Cuo sam isto da telenor banka ne salje te infomacije narodnoj banci dok oni ne zatraze. Dok ostale banke to salju preventivno.

Jebem li ga sta je sve tu tacno jer opet kazem nisam kompetentan da pricam o tome pricam samo sto sam cuo.

Cak ni moj knjigovodja nije bas siguran za te poreze kod privatnih lica.

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
bozicso
Member
**
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 14


View Profile WWW
November 21, 2018, 04:10:08 PM
 #3914

У случају ностро дознака, банке би по правилу требале да пријављују девизне приливе пореској управи, али и то јако ретко у пракси раде. Једино што се сигурно пријављује су трансакције преко ЕУР 15.000,00, које се пријављују Служби за спречавање прања новца, као и трансакције начињене у неколико дана које прелазе овај износ, а сумња се да су распарчане управо да се не би пријавиле.


upcomingcarsreview.com
bozicso
Member
**
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 14


View Profile WWW
November 21, 2018, 04:21:14 PM
 #3915



Haha Cheesy .

Ja kako sam nesto nasao je da preko bese 4 prosecene plate primanja na racune oko preko 2700000din krece porez na dobit.

Ja sam prosle godine sigurno prekoracio ali mi niko nije nista jos slao. Pitao sam knjigovodju ona kaze nista ne preduzimaj ako te cimaju cimaju plati i to je to.

Inace imam i privatnu firmu sad ne znam jel nesto posebno proveravaju.

Cuo sam isto da telenor banka ne salje te infomacije narodnoj banci dok oni ne zatraze. Dok ostale banke to salju preventivno.

Jebem li ga sta je sve tu tacno jer opet kazem nisam kompetentan da pricam o tome pricam samo sto sam cuo.

Cak ni moj knjigovodja nije bas siguran za te poreze kod privatnih lica.

vidi sve je jako prosto.
svaki priliv na tvoj racun banka mora nekako da knjizi, obicno onaj ko placa kroz sifru placanja navede sta je uplaceno, ako toga nema banka te zove da potpises izjavu o prilivu. Njih savrseno bas briga da li ces ti platiti porez a obavezan si to da uradis sam ako porez nije platio onaj ko ti isplacuje zaradu, njihova obaveza je da sve tvoje prilive prijave poreskom!

znaci sve plate koje ti neko uplati MORA biti placen porez
sve putne troskove MORA biti placen porez
sve dnevnice MORA biti placen porez
sve dividende, autorska prava, ugovore o delu itd da ne nabrajam ima toga dosta MORA biti placen porez.

Ako porez ne plati onaj ko isplacuje (a obicno plati) onda moras sam da popunis poreske obrazce, ako treba i doprinose sam da obracunas, odneses MUNOVE u socijalno i za sve to imas 30 dana od kada si primio novac.

PRAKSA je takva da banke ne rade puno toga sto bi trebalo, to je sve uz amin drzave ali kad tad cemo doci do toga da ce se to kontrolisat i vojlala porez moze da se naplati i u nazad, ne zastareva! Kad ce se to desiti i da li ce samo presec i reci od sada radimo po novom ili ce se kopat u nazad ne znamo. Ja necu nikom savetovat da placa porez ili ne, to je njegovo pravo i odluka uostalom 90% ljudi ne placa, ali nemojte pisati gluposti kad ne poznajete materiju.

Ako je fizicko lice imalo godisnji prihod veci od 2.5 miliona (sve uplate sa svih racuna ti se sabiraju) ono je duzno da plati dodatni porez na ekstra profit. To takodje radite sami, a da li ce poreska da vas zeza ako ne platite opet zakon je jedno a praksa drugo...

upcomingcarsreview.com
acko123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
November 21, 2018, 05:03:45 PM
 #3916

Imam bitkoine.. Da li preporucujete da ih jednostavno prodam lice u lice? Tako bi se izbegle razne komplikacije, takse i registracija na sajtovima, itd..
Da li me neki zakon sprecava?
Gde da postavim oglas? Kupujemprodajem npr?
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
November 22, 2018, 05:33:49 AM
 #3917

Imam bitkoine.. Da li preporucujete da ih jednostavno prodam lice u lice? Tako bi se izbegle razne komplikacije, takse i registracija na sajtovima, itd..
Da li me neki zakon sprecava?
Gde da postavim oglas? Kupujemprodajem npr?
https://localbitcoins.com/

IOTA
goodminer
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
November 22, 2018, 05:40:35 AM
 #3918

Pozdrav drugari. Moze li mi neko reci da li Telenor banka trazi ovu izjavu prilikom prve isplate novca sa Cex-a i ako trazi, sta treba zaokruziti ovde?
Da li je potrebna neka izjava u obrnutom slucaju, kada hocemo da kupimo btc na Cex-u, pa saljemo novac tamo preko Telenor banke i ako jeste koja, kolika je taksa?
http://www.telenorbanka.rs/static/file/Izjava%20priliv%20iz%20inostranstva.pdf
Hvala unapred!
CharlieCox
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 12


View Profile
November 22, 2018, 09:49:50 AM
 #3919

Imam bitkoine.. Da li preporucujete da ih jednostavno prodam lice u lice? Da li me neki zakon sprecava?

Da li te neki zakon sprečava da prodaš npr. kravu komšiji u selu za keš? Ne. Ista priča za bitkoin. Sve je stvar dogovora između prodavca i kupca.

Naravno, biraj kupca da ne ostaneš i bez krave i bez para. Kupujem Prodajem možda nije dobar izbor, verovatno je bolje na https://localbitcoins.com/
CharlieCox
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 12


View Profile
November 22, 2018, 09:53:26 AM
 #3920

Pozdrav drugari. Moze li mi neko reci da li Telenor banka trazi ovu izjavu prilikom prve isplate novca sa Cex-a

Meni nisu tražili ništa. Ali to je bilo 2017. možda su promenili nešto u međuvremenu.

Da li je potrebna neka izjava u obrnutom slucaju, kada hocemo da kupimo btc na Cex-u

Da li ti je potrebna izjava kad kupuješ fidžet spiner na Aliexpress-u? Ne.
Pages: « 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!