Bitcoin Forum
April 23, 2024, 08:53:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3023106 times)
joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
May 21, 2018, 01:09:30 AM
 #3541

Vidim da me ne razumete. Ne želim da trgujem.

Da li je neko pročitao ovaj članak?

https://kriptosvet.info/2017/bitfinex-margina-kako-zaraditi-dodatno/

Želim da u bear period dajem kripto na kamatu da to tako nazovem. Meni 5% u vreme kada većina valuta pada deluje kao dobro rešenje.

1. Gde je to najlakše izvesti?

Registrovan sam na Cex, Cryptopia, Binance, Bittrex... registrovao sam se i na bitfinexu ali mi je previše da withdraw bude 10k.

Dajte neku ideju, ili mi objasnite da grešim.

Da ponovim, ne želim da trgujem u pravom smislu, želim da dajem kripto na kamatu. Gde je to najlakše/najisplativije?

kao sto cryptohun rece, imas crypto valute koje ce ti donositi % mesecno. solidni primeri su Minexcoin (5.85% mesecno, nesto bolji rate je na 3 meseca), NPXS (8% mesecno), Dropil (8-10% mesecno)...
Naravno tu treba da imas na umu da ces zaradu dobijati u cryptovaluti, pa ti sama zarada dosta zavisi i od cene. Tu je uvek rizik, kao i za sve ostalo vezano za kritpo.
Takodje imas opciju sa Masternodovima. O tome treba dosta da se informises, ali recimo da ima potencijal.
U obe varijante je dobra stvar sto ti kontrolises coine, mozes da povuces sredstva i da prodas kad hoces.
p.s. Ovo je samo predlog i ideja da razmisljas nikako moj savet gde da investiras, to moras sam da odlucis. Tvoj novac je u pitanju. Licno imam sve tri valute sa ovom kamatom, otprilike sam u toku sto se tice njih.


Dobar odgovor. Znam samo minex ali ga nikada nisma držao. Kada podvučeš crtu kako prolaziš u dolarskom smislu ili u odnosu kroz BTC sa ove tri valute.

Imam nekoliko masternodova ali se nisam baš usrećio ali tako se dolazi do znanja...

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
1713905600
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905600

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905600
Reply with quote  #2

1713905600
Report to moderator
1713905600
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905600

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905600
Reply with quote  #2

1713905600
Report to moderator
1713905600
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905600

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905600
Reply with quote  #2

1713905600
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713905600
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905600

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905600
Reply with quote  #2

1713905600
Report to moderator
1713905600
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713905600

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713905600
Reply with quote  #2

1713905600
Report to moderator
joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
May 21, 2018, 01:13:42 AM
 #3542

Vidim da me ne razumete. Ne želim da trgujem.

Da li je neko pročitao ovaj članak?

https://kriptosvet.info/2017/bitfinex-margina-kako-zaraditi-dodatno/

Želim da u bear period dajem kripto na kamatu da to tako nazovem. Meni 5% u vreme kada većina valuta pada deluje kao dobro rešenje.

1. Gde je to najlakše izvesti?

Registrovan sam na Cex, Cryptopia, Binance, Bittrex... registrovao sam se i na bitfinexu ali mi je previše da withdraw bude 10k.

Dajte neku ideju, ili mi objasnite da grešim.

Da ponovim, ne želim da trgujem u pravom smislu, želim da dajem kripto na kamatu. Gde je to najlakše/najisplativije?

Ne kapirate coveka, nece da daje dolare i evre na pozajmicu, nece da kupuje shitcoine koji navodno daju neki profit na stalking jer racuna koliko god dobio altcoin-a mesecno njihov potencijalni _pad_ izrazen u BTC bice veci nego novi dobijeni coini. Na primer, ako kupi 200 XXX coina, i na stalking sledeceg meseca ima 210 XXX coina tih 210 mogu u US$ da vrede vise ali izrazeni u BTC da vrede manje nego onih 200 XXX koje je imao.

Da odgovorim na pitanje: Ne mozes to da uradis ni na jednoj berzi koju si naveo da si registrovan. Mozes od vecih berzi na Bitfinex, Bitmex ili Poloniex, pozajmljujes BTC ljudima koji se klada da ce BTC da padne (shorting) sa leverage (koeficijentom mnozenja) i berza brine da ce oni da ti vrate tvoje BTC sa kamatom sledeceg meseca. Oni nece da kupe BTC, posto su ubedjeni da ce da padne, nego daju svoje US$ i EUR kao zalog da pozajme tudje BTC da se kockaju na pad cene sa sa njima. Ukoliko dodje do skoka cene berza autoamtski pokupi njihove US$ i kupi BTC da vrati tebi kao sto ste ugovorili. Nema fiksne propisane kamate u BTC nego nudis svoje BTC sa kamatom koju ti odredis potencijalnim pozajmljivacima, pa ko ponudi najmanju kamatu od njega ce da uzmu. Kamate u ovom trenutku nisu ni blizu 5% mesecno koju si naveo, ali kamata zavisi od trenda u kom se BTC nalazi, ne znaci da ako BTC skoci u buducnosti nece biti kockara koji su sigurni da mora opet ubrzo da padne i toliko su ubedjeni u to i voljni da zarade na svojoj proceni da su spremni da plate vecu kamatu od trenutne najnize. Jedina opasnost koju imas je da ce berza koju odaberes da propadne kao MtGox i tvoji BTC odu sa berzom, tako da moras da procenis da li ti se rizik da posaljes BTC na berzu isplati u odnosu na kamatu koju mozes da dobijes.

Hvala na odgovoru.

Imam i račun na poloniexu ali tamo me više neće videti.

Bitfinex za sada otpada ali pogledaću Bitmex. Jel tamo ima sličnih limita kao kod bitfinexa?

Kako se zove ovakva vrsta rada na menjačnici. Landing?

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3147


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
May 21, 2018, 09:55:00 AM
 #3543

Vidim da me ne razumete. Ne želim da trgujem.

Da li je neko pročitao ovaj članak?

https://kriptosvet.info/2017/bitfinex-margina-kako-zaraditi-dodatno/

Želim da u bear period dajem kripto na kamatu da to tako nazovem. Meni 5% u vreme kada većina valuta pada deluje kao dobro rešenje.

1. Gde je to najlakše izvesti?

Registrovan sam na Cex, Cryptopia, Binance, Bittrex... registrovao sam se i na bitfinexu ali mi je previše da withdraw bude 10k.

Dajte neku ideju, ili mi objasnite da grešim.

Da ponovim, ne želim da trgujem u pravom smislu, želim da dajem kripto na kamatu. Gde je to najlakše/najisplativije?

kao sto cryptohun rece, imas crypto valute koje ce ti donositi % mesecno. solidni primeri su Minexcoin (5.85% mesecno, nesto bolji rate je na 3 meseca), NPXS (8% mesecno), Dropil (8-10% mesecno)...
Naravno tu treba da imas na umu da ces zaradu dobijati u cryptovaluti, pa ti sama zarada dosta zavisi i od cene. Tu je uvek rizik, kao i za sve ostalo vezano za kritpo.
Takodje imas opciju sa Masternodovima. O tome treba dosta da se informises, ali recimo da ima potencijal.
U obe varijante je dobra stvar sto ti kontrolises coine, mozes da povuces sredstva i da prodas kad hoces.
p.s. Ovo je samo predlog i ideja da razmisljas nikako moj savet gde da investiras, to moras sam da odlucis. Tvoj novac je u pitanju. Licno imam sve tri valute sa ovom kamatom, otprilike sam u toku sto se tice njih.


Dobar odgovor. Znam samo minex ali ga nikada nisma držao. Kada podvučeš crtu kako prolaziš u dolarskom smislu ili u odnosu kroz BTC sa ove tri valute.

Imam nekoliko masternodova ali se nisam baš usrećio ali tako se dolazi do znanja...


Trenutno je Minex upao u bunar, sto cenom sto % kamate. Sutra mi stize nova kolicina i tu zaokruzujem broj koji sam hteo da imam u toj valuti. Trebalo je da uzivam od sledeceg meseca, ali kao sto rekoh trenutna cena i % me bas uskrnavise. NPXS je imao bas rast i on mi je nadoknadio dolarski gubitak iz mineksa. Otprilike sam priblizno na istom dolarski a i u BTC sa oscilacijama +/- 10% unazad 2-3 meseca. Svakako taj deo ne planiram da povlacim ove godine.

STa imas od masternodova? Pretpostavljam da su to ovi "jeftiniji" coini ili si se mozda zaleteo u neki sa ultra visokim roi.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
cryptowolfsu
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 10


View Profile
May 21, 2018, 03:27:59 PM
 #3544



Hvala na odgovoru.

Imam i račun na poloniexu ali tamo me više neće videti.

Bitfinex za sada otpada ali pogledaću Bitmex. Jel tamo ima sličnih limita kao kod bitfinexa?

Kako se zove ovakva vrsta rada na menjačnici. Landing?

[/quote]

Na poloniexu ima svs više pretnji.
Ne možeš ovo, ne možeš ono.
Zadržavaju isplate.
U zadnje vreme čujem da sve više ih napušta.

itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1075


^ Will code for Bitcoins


View Profile
May 21, 2018, 04:42:52 PM
 #3545

Vidim da me ne razumete. Ne želim da trgujem.

Da li je neko pročitao ovaj članak?

https://kriptosvet.info/2017/bitfinex-margina-kako-zaraditi-dodatno/

Želim da u bear period dajem kripto na kamatu da to tako nazovem. Meni 5% u vreme kada većina valuta pada deluje kao dobro rešenje.

1. Gde je to najlakše izvesti?

Registrovan sam na Cex, Cryptopia, Binance, Bittrex... registrovao sam se i na bitfinexu ali mi je previše da withdraw bude 10k.

Dajte neku ideju, ili mi objasnite da grešim.

Da ponovim, ne želim da trgujem u pravom smislu, želim da dajem kripto na kamatu. Gde je to najlakše/najisplativije?

Ne kapirate coveka, nece da daje dolare i evre na pozajmicu, nece da kupuje shitcoine koji navodno daju neki profit na stalking jer racuna koliko god dobio altcoin-a mesecno njihov potencijalni _pad_ izrazen u BTC bice veci nego novi dobijeni coini. Na primer, ako kupi 200 XXX coina, i na stalking sledeceg meseca ima 210 XXX coina tih 210 mogu u US$ da vrede vise ali izrazeni u BTC da vrede manje nego onih 200 XXX koje je imao.

Da odgovorim na pitanje: Ne mozes to da uradis ni na jednoj berzi koju si naveo da si registrovan. Mozes od vecih berzi na Bitfinex, Bitmex ili Poloniex, pozajmljujes BTC ljudima koji se klada da ce BTC da padne (shorting) sa leverage (koeficijentom mnozenja) i berza brine da ce oni da ti vrate tvoje BTC sa kamatom sledeceg meseca. Oni nece da kupe BTC, posto su ubedjeni da ce da padne, nego daju svoje US$ i EUR kao zalog da pozajme tudje BTC da se kockaju na pad cene sa sa njima. Ukoliko dodje do skoka cene berza autoamtski pokupi njihove US$ i kupi BTC da vrati tebi kao sto ste ugovorili. Nema fiksne propisane kamate u BTC nego nudis svoje BTC sa kamatom koju ti odredis potencijalnim pozajmljivacima, pa ko ponudi najmanju kamatu od njega ce da uzmu. Kamate u ovom trenutku nisu ni blizu 5% mesecno koju si naveo, ali kamata zavisi od trenda u kom se BTC nalazi, ne znaci da ako BTC skoci u buducnosti nece biti kockara koji su sigurni da mora opet ubrzo da padne i toliko su ubedjeni u to i voljni da zarade na svojoj proceni da su spremni da plate vecu kamatu od trenutne najnize. Jedina opasnost koju imas je da ce berza koju odaberes da propadne kao MtGox i tvoji BTC odu sa berzom, tako da moras da procenis da li ti se rizik da posaljes BTC na berzu isplati u odnosu na kamatu koju mozes da dobijes.

Hvala na odgovoru.

Imam i račun na poloniexu ali tamo me više neće videti.

Bitfinex za sada otpada ali pogledaću Bitmex. Jel tamo ima sličnih limita kao kod bitfinexa?

Kako se zove ovakva vrsta rada na menjačnici. Landing?

Nema neko ime, svako zove kako hoce, Bitfinex zove "Peer-to-Peer Financing":
https://www.bitfinex.com/howitworks
Po meni je "Margin trading landing" bolje, ali im verovatno ne zvuci dovoljno pompezno.

Zaboravio sam da kazem da sve isto radi u suprotnom smeru, da pozajmljujes US$ i EUR onima koji se klade da ce BTC da skoci, ali to si sigurno i sam zakljucio.
joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
May 21, 2018, 09:42:21 PM
 #3546

Vidim da me ne razumete. Ne želim da trgujem.

Da li je neko pročitao ovaj članak?

https://kriptosvet.info/2017/bitfinex-margina-kako-zaraditi-dodatno/

Želim da u bear period dajem kripto na kamatu da to tako nazovem. Meni 5% u vreme kada većina valuta pada deluje kao dobro rešenje.

1. Gde je to najlakše izvesti?

Registrovan sam na Cex, Cryptopia, Binance, Bittrex... registrovao sam se i na bitfinexu ali mi je previše da withdraw bude 10k.

Dajte neku ideju, ili mi objasnite da grešim.

Da ponovim, ne želim da trgujem u pravom smislu, želim da dajem kripto na kamatu. Gde je to najlakše/najisplativije?

kao sto cryptohun rece, imas crypto valute koje ce ti donositi % mesecno. solidni primeri su Minexcoin (5.85% mesecno, nesto bolji rate je na 3 meseca), NPXS (8% mesecno), Dropil (8-10% mesecno)...
Naravno tu treba da imas na umu da ces zaradu dobijati u cryptovaluti, pa ti sama zarada dosta zavisi i od cene. Tu je uvek rizik, kao i za sve ostalo vezano za kritpo.
Takodje imas opciju sa Masternodovima. O tome treba dosta da se informises, ali recimo da ima potencijal.
U obe varijante je dobra stvar sto ti kontrolises coine, mozes da povuces sredstva i da prodas kad hoces.
p.s. Ovo je samo predlog i ideja da razmisljas nikako moj savet gde da investiras, to moras sam da odlucis. Tvoj novac je u pitanju. Licno imam sve tri valute sa ovom kamatom, otprilike sam u toku sto se tice njih.


Dobar odgovor. Znam samo minex ali ga nikada nisma držao. Kada podvučeš crtu kako prolaziš u dolarskom smislu ili u odnosu kroz BTC sa ove tri valute.

Imam nekoliko masternodova ali se nisam baš usrećio ali tako se dolazi do znanja...


Trenutno je Minex upao u bunar, sto cenom sto % kamate. Sutra mi stize nova kolicina i tu zaokruzujem broj koji sam hteo da imam u toj valuti. Trebalo je da uzivam od sledeceg meseca, ali kao sto rekoh trenutna cena i % me bas uskrnavise. NPXS je imao bas rast i on mi je nadoknadio dolarski gubitak iz mineksa. Otprilike sam priblizno na istom dolarski a i u BTC sa oscilacijama +/- 10% unazad 2-3 meseca. Svakako taj deo ne planiram da povlacim ove godine.

STa imas od masternodova? Pretpostavljam da su to ovi "jeftiniji" coini ili si se mozda zaleteo u neki sa ultra visokim roi.

Imam nekih 9% u 4 IFX MN i 10% u jednom SmartCash MN.

Ovaj IFX prvi koji je uzet bio je klepanje najstrašnije. Koštao je 1,5BTC neću da pričam koliko je pao umedjuvremenu.

Smartcash je biodosta jeftiniji ali i to je prilično diskutabilna investicija.

Nadam se da će trećabiti sreća Smiley

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
May 21, 2018, 09:44:29 PM
 #3547

Vidim da me ne razumete. Ne želim da trgujem.

Da li je neko pročitao ovaj članak?

https://kriptosvet.info/2017/bitfinex-margina-kako-zaraditi-dodatno/

Želim da u bear period dajem kripto na kamatu da to tako nazovem. Meni 5% u vreme kada većina valuta pada deluje kao dobro rešenje.

1. Gde je to najlakše izvesti?

Registrovan sam na Cex, Cryptopia, Binance, Bittrex... registrovao sam se i na bitfinexu ali mi je previše da withdraw bude 10k.

Dajte neku ideju, ili mi objasnite da grešim.

Da ponovim, ne želim da trgujem u pravom smislu, želim da dajem kripto na kamatu. Gde je to najlakše/najisplativije?

Ne kapirate coveka, nece da daje dolare i evre na pozajmicu, nece da kupuje shitcoine koji navodno daju neki profit na stalking jer racuna koliko god dobio altcoin-a mesecno njihov potencijalni _pad_ izrazen u BTC bice veci nego novi dobijeni coini. Na primer, ako kupi 200 XXX coina, i na stalking sledeceg meseca ima 210 XXX coina tih 210 mogu u US$ da vrede vise ali izrazeni u BTC da vrede manje nego onih 200 XXX koje je imao.

Da odgovorim na pitanje: Ne mozes to da uradis ni na jednoj berzi koju si naveo da si registrovan. Mozes od vecih berzi na Bitfinex, Bitmex ili Poloniex, pozajmljujes BTC ljudima koji se klada da ce BTC da padne (shorting) sa leverage (koeficijentom mnozenja) i berza brine da ce oni da ti vrate tvoje BTC sa kamatom sledeceg meseca. Oni nece da kupe BTC, posto su ubedjeni da ce da padne, nego daju svoje US$ i EUR kao zalog da pozajme tudje BTC da se kockaju na pad cene sa sa njima. Ukoliko dodje do skoka cene berza autoamtski pokupi njihove US$ i kupi BTC da vrati tebi kao sto ste ugovorili. Nema fiksne propisane kamate u BTC nego nudis svoje BTC sa kamatom koju ti odredis potencijalnim pozajmljivacima, pa ko ponudi najmanju kamatu od njega ce da uzmu. Kamate u ovom trenutku nisu ni blizu 5% mesecno koju si naveo, ali kamata zavisi od trenda u kom se BTC nalazi, ne znaci da ako BTC skoci u buducnosti nece biti kockara koji su sigurni da mora opet ubrzo da padne i toliko su ubedjeni u to i voljni da zarade na svojoj proceni da su spremni da plate vecu kamatu od trenutne najnize. Jedina opasnost koju imas je da ce berza koju odaberes da propadne kao MtGox i tvoji BTC odu sa berzom, tako da moras da procenis da li ti se rizik da posaljes BTC na berzu isplati u odnosu na kamatu koju mozes da dobijes.

Hvala na odgovoru.

Imam i račun na poloniexu ali tamo me više neće videti.

Bitfinex za sada otpada ali pogledaću Bitmex. Jel tamo ima sličnih limita kao kod bitfinexa?

Kako se zove ovakva vrsta rada na menjačnici. Landing?

Nema neko ime, svako zove kako hoce, Bitfinex zove "Peer-to-Peer Financing":
https://www.bitfinex.com/howitworks
Po meni je "Margin trading landing" bolje, ali im verovatno ne zvuci dovoljno pompezno.

Zaboravio sam da kazem da sve isto radi u suprotnom smeru, da pozajmljujes US$ i EUR onima koji se klade da ce BTC da skoci, ali to si sigurno i sam zakljucio.


Da, te izraze sam video.
Mislio sam da možda postoji neka standardizovana kovanica da kada kažem ljudim da razumeju na čega misli da ne moram da objašnjavam.
Hvala na trudu.

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
Urosbbr
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
May 21, 2018, 10:10:31 PM
 #3548

Pozdrav svima,
Moja prvi post ovde posle prelistavanja 179 stranica i prezivljavanja deoba u diskusiji od "ima li nas" preko "da napravimo nesto nase" do "nesuglasica svadja i farmanja" i td.

Nisam laik, a nisam ni neki ekspert ali, jedno me kopka...Toliko sam procitao na "stranim" delovima foruma pa sam se zacudio da se toliko kopa, a toliko malo informacija postoji na nasem delu (temi) tj. na nasem jeziku.

Cudno da je toliko nasih upoznato sa temom, a da niko nije objasnio/objavio tipa za pocetnike...Mozda je vama ovo smor pitanje ali eto pozeleh da upitam gde moze da se nadje "uputstvo/objasnjenje" na nasem jeziku i da li sam ja mozda nesto propustio?



joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
May 21, 2018, 11:02:50 PM
 #3549

Postavio si pitanje bez da si ga postavio.
Nemoj da kažeš da te sve interesuje jel ti niko na takvo pitanje neće odgovarati.
Bilo koja oblast kripta je toliko široka da se može objašnjavati danima.
Definiši šta te tačno interesuje.




https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
CharlieCox
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 12


View Profile
May 22, 2018, 08:16:31 AM
 #3550

U suštini, ovo je forum gde se postavljaju konkretna pitanja i daju konkretni odgovori. Za šire teme potraži neki blog ako ima na srpskom, ili imaš na YT dosta klipova. BalkanTech se zove kanal. Na kraju krajeva, upiši kurs Uvod u kriptovatule, imaš u BG-u (može da se prati preko video strima).

Niko ne može da ti objasni u 500 reči o čemu se ovde radi Smiley
loughlin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 252

Only Bitcoin!


View Profile
May 22, 2018, 09:31:19 AM
 #3551

Ljudi koji se bave "kopanjem" uglavnom se dele na dve grupe. Oni koji znaju kako to funkcionise i laici koji su nesto naculi ali ih mozda interesuje.
Ova prva grupa koja zna nesto o materiji i od koje ocekujes da pise nesto o tome i nije bas voljna da pravi tutorijale, radije ti naplate tu uslugu sto je sasvim realan stav.
Ako si pocetnik sto se tice rudarenja, a nemas dovoljno znanja, moj ti je savet da batalis tu pricu. Nije vise ni blizu isplativo kao ranije.
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
May 22, 2018, 10:06:32 AM
 #3552

Ako si stvarno zainteresiran za tematiku, nemoj odustati. Početak je, kao i u svemu, najteži ali znanje koje skupiš će ti dobro doći u budućnosti bez obzira kojim segmentom kripta se budeš bavio. Mislim da nema niti jednog starijeg člana ovog foruma koji se nije okušao u 'kopanju' u nekom trenutku (ili još uvijek kopa Cheesy). 
U današnje vrijeme, za učinkovito kopanje, moraš biti 'u toku' jer je tržiše pre konkurentno. Sam pojam 'kopanja' jer toliko opširan da već postoje i knjige napisane o toj tematici. Postoje različiti modeli kopanja - od vlastitih rigova i specijaliziranog hardvera pa do unajmljivanja hardvera i virtualnog kopanja. Najbolji način je krenuti sa osnovama i nekim tutorijalima za početnike. Složi si nekakav rig i pokušaj kopanje na različitim algo-ima. Poznavanje engleskog jezika je vrlo korisno jer ćeš teško pronaći sve potrebne informacije i upute na našim jezicima. A, kada negdje zapneš i budeš imao nekakvo konkretno pitanje, postavi ga ovdje na forumu. Sam siguran da će se uvijek naći netko spreman pomoći. Wink
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
May 22, 2018, 07:15:01 PM
 #3553

Pozdrav svima,
Moja prvi post ovde posle prelistavanja 179 stranica i prezivljavanja deoba u diskusiji od "ima li nas" preko "da napravimo nesto nase" do "nesuglasica svadja i farmanja" i td.

Nisam laik, a nisam ni neki ekspert ali, jedno me kopka...Toliko sam procitao na "stranim" delovima foruma pa sam se zacudio da se toliko kopa, a toliko malo informacija postoji na nasem delu (temi) tj. na nasem jeziku.

Cudno da je toliko nasih upoznato sa temom, a da niko nije objasnio/objavio tipa za pocetnike...Mozda je vama ovo smor pitanje ali eto pozeleh da upitam gde moze da se nadje "uputstvo/objasnjenje" na nasem jeziku i da li sam ja mozda nesto propustio?
Tema je toliko siroka, da bi neka vrsta tutorijala bila velicine knjige. Tu smo da pomognemo, ali moras imati konkretno pitanje.
slocker
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 134



View Profile
May 24, 2018, 10:45:21 AM
 #3554

E bre nisam bio ovde toliko dugo da sam zaboravio koji mi je user i pass (davno bila 2013). Mozda se i setim Smiley

Nego sta ima vidim napredovalo se od nekih par strana do nekih sad vec skoro 200, lepo znaci ima puno ljudi aktinih ovde.
Moram malo procitati da vidim sta se pisalo i koliko se pisalo.

joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
May 24, 2018, 03:10:59 PM
 #3555

Džeronimo, jel možeš da daš informacije o tvom potpisu?

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
May 24, 2018, 03:35:36 PM
 #3556

Sta te tacno interesuje? Radim signature campanju preko Bounty Hive-a, posto oni vode Productivist kampanju. Ucinilo mi se da je zanimljiv projekat i da bi mogao da uspe, pa cu cuvati tokene, ako ih uopste dobijem, a to cu verovatno znati veceras kada popricam sa ovima iz Bounty hive-a posto su nesto krenuli da me muntaju.
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3147


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
May 24, 2018, 08:11:59 PM
 #3557

Sta te tacno interesuje? Radim signature campanju preko Bounty Hive-a, posto oni vode Productivist kampanju. Ucinilo mi se da je zanimljiv projekat i da bi mogao da uspe, pa cu cuvati tokene, ako ih uopste dobijem, a to cu verovatno znati veceras kada popricam sa ovima iz Bounty hive-a posto su nesto krenuli da me muntaju.

Sta te konkretno "muntaju"?
Interesuje me, jer planiram da pravim komparaciju bonty servisa. Hive mi se cini vrlo ne-transparentno. Za 30 minuta popune kampanju sa 5000 ljudi. Meni licno deluje da imaju svojih automatizovanih naloga bar 50% od ukupnog broja i skidaju ogroman deo kolaca za sebe.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
May 24, 2018, 08:22:05 PM
 #3558

Sta te tacno interesuje? Radim signature campanju preko Bounty Hive-a, posto oni vode Productivist kampanju. Ucinilo mi se da je zanimljiv projekat i da bi mogao da uspe, pa cu cuvati tokene, ako ih uopste dobijem, a to cu verovatno znati veceras kada popricam sa ovima iz Bounty hive-a posto su nesto krenuli da me muntaju.

Sta te konkretno "muntaju"?
Interesuje me, jer planiram da pravim komparaciju bonty servisa. Hive mi se cini vrlo ne-transparentno. Za 30 minuta popune kampanju sa 5000 ljudi. Meni licno deluje da imaju svojih automatizovanih naloga bar 50% od ukupnog broja i skidaju ogroman deo kolaca za sebe.
Nije im OK definicija do kad se treba prikljuciti kampanji da bi ti racunali pravi rang na BCT forumu, a ne nizi. Da se ne ponavljam, ovde sam pisao o tome https://bitcointalk.org/index.php?topic=2929934.msg38435214#msg38435214
lolchina
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 103



View Profile
May 24, 2018, 09:30:59 PM
 #3559

Pozdrav svima,
Moja prvi post ovde posle prelistavanja 179 stranica i prezivljavanja deoba u diskusiji od "ima li nas" preko "da napravimo nesto nase" do "nesuglasica svadja i farmanja" i td.

Nisam laik, a nisam ni neki ekspert ali, jedno me kopka...Toliko sam procitao na "stranim" delovima foruma pa sam se zacudio da se toliko kopa, a toliko malo informacija postoji na nasem delu (temi) tj. na nasem jeziku.

Cudno da je toliko nasih upoznato sa temom, a da niko nije objasnio/objavio tipa za pocetnike...Mozda je vama ovo smor pitanje ali eto pozeleh da upitam gde moze da se nadje "uputstvo/objasnjenje" na nasem jeziku i da li sam ja mozda nesto propustio?




Ako te zanima kakva je situacija kod nas sto se tice mininga baci pogled na becnhmark forum(kriptovalute sekcija)Imas cak i domace jutubere koji pricaju o miningu/kriprovalutama/trejdu tako da mozes i tu da pogledas.Da ti neko sazvace to ce malo teze jer i da ti uradi to ti opet ne bi shvatio kako ovo funkcionise dok ne probas sam neke stvari Smiley
katanic97
Member
**
Offline Offline

Activity: 160
Merit: 23


View Profile
May 26, 2018, 11:08:12 AM
Merited by Dzeronimo (1)
 #3560

Pozdrav ljudi
Video sam da mi kao nacija bas dosta rudarimo i dosta se prica o tome,hteo bih da podelim nesto sa vama
Naime,tragao sam dosta o novijim projektima,a i o onima koji su stariji ali dosta napreduju. Nasao sam coin pod imenom Rebellious
Vec duze vreme sam ga pratio i gledao novosti i odlucio da ih pitam da otvorim Srpsku grupu,ali kad sam malo bolje razmislio,pitao sam ih da otvorim grupu samo za nas sa Balkana. Pristali su,trenutno grupa dobro radi,ali nam fali ljudi . Buduca platforma za mining i evo vam detalja o coinu,trenutno svaki ulazak u grupu bi nam znacio tako da za sve nove informacije udjite u https://t.me/RebelliousBalkan Kontakt administratora @Doovla @czvczv

Evo nekih detalja o trenutno ERC20 tokenu koji prelazi na sopstvenu platformu!

predstavljamo vam jedinstvenu sansu da budete deo nove platforme za mining (rudarenje) i zagarntovane investicije. Ovim vam predstavljamo veoma dobar projekat koji ima svoj sopstveni wallet,jednu veliku zajednicu i jedinstvenu priliku da se putem ovog naseg poziva da postanete clan nase novonastale grupe u okviru balkana Rebellious . Samim tim sto Rebellious ima veliku zajednicu,dobili smo nasu oficijalnu grupu Rebellious Balkan u koju pozivamo sve drzave balkana da nam se pridruze i da ostvarimo zajednicke ciljeve. Da se vratimo na projekat,govoreci o stabilnosti cene Rebelliousa,ona se povecava svakim novim listovanjem na menjacnicama (do sada Bit-z,UPCoin i takodje racunajuci nedecentralizovane menjacnice kao sto su ForkDelta i EtherDelta) Trenutna vrednost Rebelliousa je 0.07$ a, u skorije vreme ce biti stabilizovana na 0.2$ listovanjem na sledecu menjacnicu.
Ulaskom u zajednicku balkansku grupu bicemo vidjeni u siroj javnosti i uticajniji u donosenju zajednickih odluka kao pojedinac! Svi znamo da je svaki pocetak tezak,samim tim sto smo izborili nasu zvanicnu Balkan grupu,sa nasim ljudima pocetak nikad nece biti laksi! Mi smo Rebellious!
Linkovi grupa:
Zvanicna grupa naseg coina na telegramu
https://t.me/RebelliousCoin
Nasa grupa:
https://t.me/RebelliousBalkan Kontakt administratora @Doovla @czvczv
Twitter:
https://twitter.com/RebelliousCoin
Facebook:
https://www.facebook.com/RebelliousCoin/
Instagram
https://www.instagram.com/rebelliouscoin/
Whitepapper:
https://www.rebellious.io/whitepaper/

Oficijalni sajt
https://www.rebellious.io
Forum
https://www.rebellious.io/forum

- Cryptocurrency Market Capitalizations:
https://coinmarketcap.com/currencies/rebellious/
Etherscan
https://etherscan.io/token/0x5f53f7a8075614b699baad0bc2c899f4bad8fbbf
Pages: « 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!