Bitcoin Forum
August 17, 2019, 11:51:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.18.0 [Torrent] (New!)

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 581224 times)
eh...
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
November 23, 2018, 07:34:57 AM

Šta vam je ljudi svima, pa uplata sa Cexa nije priliv na račun, nego na karticu! Kao da niste to radili, ne kapiram. Tu izjavu traže samo kada dobijate priliv preko SWIFT-a na vaš IBAN (internacionalni broj računa), što se i čeka danima. A ovo što Cex radi je nešto skroz drugo, instant povlačenje na karticu, kao kada vam se uradi refund.
1566085874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1566085874
Reply with quote  #2

1566085874
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
MICRO
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1018

Stake.com

View Profile WWW
November 25, 2018, 01:31:27 PM

Haha Cheesy .

Ja kako sam nesto nasao je da preko bese 4 prosecene plate primanja na racune oko preko 2700000din krece porez na dobit.

Ja sam prosle godine sigurno prekoracio ali mi niko nije nista jos slao. Pitao sam knjigovodju ona kaze nista ne preduzimaj ako te cimaju cimaju plati i to je to.

Inace imam i privatnu firmu sad ne znam jel nesto posebno proveravaju.

Cuo sam isto da telenor banka ne salje te infomacije narodnoj banci dok oni ne zatraze. Dok ostale banke to salju preventivno.

Jebem li ga sta je sve tu tacno jer opet kazem nisam kompetentan da pricam o tome pricam samo sto sam cuo.

Cak ni moj knjigovodja nije bas siguran za te poreze kod privatnih lica.

vidi sve je jako prosto.
svaki priliv na tvoj racun banka mora nekako da knjizi, obicno onaj ko placa kroz sifru placanja navede sta je uplaceno, ako toga nema banka te zove da potpises izjavu o prilivu. Njih savrseno bas briga da li ces ti platiti porez a obavezan si to da uradis sam ako porez nije platio onaj ko ti isplacuje zaradu, njihova obaveza je da sve tvoje prilive prijave poreskom!

znaci sve plate koje ti neko uplati MORA biti placen porez
sve putne troskove MORA biti placen porez
sve dnevnice MORA biti placen porez
sve dividende, autorska prava, ugovore o delu itd da ne nabrajam ima toga dosta MORA biti placen porez.

Ako porez ne plati onaj ko isplacuje (a obicno plati) onda moras sam da popunis poreske obrazce, ako treba i doprinose sam da obracunas, odneses MUNOVE u socijalno i za sve to imas 30 dana od kada si primio novac.

PRAKSA je takva da banke ne rade puno toga sto bi trebalo, to je sve uz amin drzave ali kad tad cemo doci do toga da ce se to kontrolisat i vojlala porez moze da se naplati i u nazad, ne zastareva! Kad ce se to desiti i da li ce samo presec i reci od sada radimo po novom ili ce se kopat u nazad ne znamo. Ja necu nikom savetovat da placa porez ili ne, to je njegovo pravo i odluka uostalom 90% ljudi ne placa, ali nemojte pisati gluposti kad ne poznajete materiju.

Ako je fizicko lice imalo godisnji prihod veci od 2.5 miliona (sve uplate sa svih racuna ti se sabiraju) ono je duzno da plati dodatni porez na ekstra profit. To takodje radite sami, a da li ce poreska da vas zeza ako ne platite opet zakon je jedno a praksa drugo...

Pa da znam odprilike sve to i sve se slazem sa tobom.

A s obzirom da pare lezu iz inostranstva nema veze da li su oni platili porez.

E sad ja tu proceduru oko samostalnog prijavljivana za porez ne znam i mnogo me zabole kad budu trazili dobice.

I znam da ne zastareva da mogu da traze i za godine unazad.

Sve to dodje na naplatu kad tad drzava je to. E sad sto je bankama u interesu malo da pokrivaju oni mogu ali kad narodna banka od njih zatrazi sve prilive za odredjene osobe oni sve to moraju da daju. Dakle bitno je samo da se bude ispod radara Cheesy

MICRO
Legendary
*

Stake.com

View Profile WWW
November 25, 2018, 01:32:36 PM
Last edit: November 25, 2018, 01:44:34 PM by MICRO

Šta vam je ljudi svima, pa uplata sa Cexa nije priliv na račun, nego na karticu! Kao da niste to radili, ne kapiram. Tu izjavu traže samo kada dobijate priliv preko SWIFT-a na vaš IBAN (internacionalni broj računa), što se i čeka danima. A ovo što Cex radi je nešto skroz drugo, instant povlačenje na karticu, kao kada vam se uradi refund.

To da.

Meni su trazili izjavu samo kad sam primao neki refund poreza iz Nemacke na racun.

Sa cexa mi nikad nisu trazili.

Btw binance meni radi bez problema.

Imam level 2 verifikaciju ono up to 100 btc per day

jasta more
Jr. Member
*

Activity: 101
Merit: 6

View Profile
November 25, 2018, 03:17:01 PM
Last edit: November 25, 2018, 03:35:50 PM by jasta more

To da.

Meni su trazili izjavu samo kad sam primao neki refund poreza iz Nemacke na racun.

Njihov odgovor povodom ovog pitanja pa ti vidi kako ces
Hello,

Thank you for your email to us.

The trade restriction was temporary and we have unlocked the trade function now.

However, your country still falls into our list of countries that we do not support anymore. Thus, we still recommend you to finish the trade and withdraw all your assets as soon as possible.

If you have small assets that cannot be withdrawn, we recommend you to convert them into other tokens and withdraw all together.

We will soon have our list online for every user to check.

Thank you for your understanding.

Best Regards,

Binance Support Team
temple93
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 3

View Profile
November 25, 2018, 10:46:36 PM
Last edit: November 26, 2018, 10:12:43 PM by temple93
Merited by aleksej996 (2), Dzeronimo (1)

Postavio sam upravo svoj prevod BTC Whitepaper-a na srpski. Koliko znam, do sada nije postojao prevod.

Neke reči poput peer-to-peer i nonce sam zadržao na engleskom zbog izbegavanja opisnih prevoda.

Ako imate sugestije ili pitanja u vezi sa prevodom, pišite na mejl koji je naveden u dokumentu Smiley

Link: https://kriptosfera.files.wordpress.com/2018/11/btc_whitepaper_sr-cyrillic.pdf
Dzeronimo
Full Member

Activity: 560
Merit: 102

BetGil - Online Gaming Industry

View Profile WWW
November 26, 2018, 07:53:16 PM

Svaka cast na trudu Smiley

examplens
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1039

View Profile WWW
November 27, 2018, 11:09:24 PM

To da.

Hello,

The trade restriction was temporary and we have unlocked the trade function now.

However, your country still falls into our list of countries that we do not support anymore. Thus, we still recommend you to finish the trade and withdraw all your assets as soon as possible.

If you have small assets that cannot be withdrawn, we recommend you to convert them into other tokens and withdraw all together.

Best Regards,

Binance Support Team

evo meni odgovora:

"Dear user,

Thank you for your inquiry.

We regret to inform you that, in line with our Terms of Use, Binance does not serve customers from certain areas.

If you have an account with Binance, please withdraw your assets from Binance as soon as possible.

Kind Regards,

The Binance Support Team"

jasta more
Jr. Member
*

View Profile
November 28, 2018, 12:03:17 PM

To da.

Hello,

Best Regards,

Binance Support Team

evo meni odgovora:

"Dear user,

Thank you for your inquiry.

We regret to inform you that, in line with our Terms of Use, Binance does not serve customers from certain areas.

If you have an account with Binance, please withdraw your assets from Binance as soon as possible.

Kind Regards,

The Binance Support Team"
Proveri ti taj email, binance potvrdio da je fake/phishing.Cak ga I bosanci dobijaju a oni nisu na ban listi
Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
November 28, 2018, 10:36:06 PM

Kao za inat sad ne mogu naci, ali cini mi se da je neko postovao bio i link ka toj informaciji na Binance sajtu (mozda u HR delu foruma), mada bih voleo da je greska u pitanju.

jasta more
Jr. Member
*

View Profile
November 28, 2018, 10:48:58 PM

mozete i sami da proverite tako sto ih pitate na telegram grupi,brzo odgovaraju.Kruzi jos jedan fake email nemam sad sliku da postujem
examplens
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1039

View Profile WWW
December 03, 2018, 01:08:17 PM

Evo kad probam da napravim novi nalog https://www.binance.com/register.html

"Dear User, as per our Terms of Use, we are unable to provide services to your account going forward. We appreciate your continued support."
Definitivno je, nema nista fake/phishing. Mozda jedino probati preko VPN i IP adrese koja nije iz Srbije, bez KYC.

MICRO
Legendary
*

Stake.com

View Profile WWW
December 12, 2018, 09:02:11 PM

Tako je. Ja kada se ulogujem na binance ne daju mi da depozitujem i nismo vise podrzana zemlja.

Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
December 19, 2018, 08:27:55 PM

Tema nam je zamrla skroz. Sa padom cena pao i entuzijazam, pa nema ni novih clanova da unesu svezinu. Izgleda da smo svi otisli na komsijski deo foruma.

itod
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1020

^ Will code for Bitcoins

View Profile
December 19, 2018, 11:34:01 PM

Tema nam je zamrla skroz. Sa padom cena pao i entuzijazam, pa nema ni novih clanova da unesu svezinu. Izgleda da smo svi otisli na komsijski deo foruma.

Sta cemo tamo? Ako mi verujes za ovih 5-6 godina jos nijednom nisam bio na tom delu foruma. Zar ima tamo nesto sto nema na engleskom Bitcointalk.org?
Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
December 19, 2018, 11:51:30 PM

Sta cemo tamo? Ako mi verujes za ovih 5-6 godina jos nijednom nisam bio na tom delu foruma. Zar ima tamo nesto sto nema na engleskom Bitcointalk.org?
Mozda ima samo nekih lokalnih stvari vezanih, pre svega, za povlacenje novca, ali je meni licno mnogo lakse i brze da pisem i citam na maternjem nego na engleskom jeziku.

itod
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1020

^ Will code for Bitcoins

View Profile
December 20, 2018, 11:34:52 AM

Mozda ima samo nekih lokalnih stvari vezanih, pre svega, za povlacenje novca, ali je meni licno mnogo lakse i brze da pisem i citam na maternjem nego na engleskom jeziku.

Povlacenje novca u CRO koja je u EU i u SRB nebo i zemlja, nikakve veze nemaju. Sto se citanja tice meni je potpuno svejedno, a garantujem ti da kvalitet pisanja ne moze da se poredi, nas je malo pa je malo i kvaliteta.
jasta more
Jr. Member
*

View Profile
December 20, 2018, 01:49:56 PM

Mi smo blizi avganistanu kad je povlacenje novca nego kao kod komsija a uskoro smo zasebna kategorija jer I njih skidaju sa lise teroristickih zemalja dok nas samo dodaju Grin
Dzeronimo
Full Member

View Profile WWW
December 20, 2018, 07:29:42 PM

Povlacenje novca u CRO koja je u EU i u SRB nebo i zemlja, nikakve veze nemaju. Sto se citanja tice meni je potpuno svejedno, a garantujem ti da kvalitet pisanja ne moze da se poredi, nas je malo pa je malo i kvaliteta.
Slazem se da je velika razlika u povlacenju novca u HR i SRB, ali pitao si sta ima na HR forumu, a da nema na ENG. Na HR delu foruma ima mnogo SRB korisnika, pa se lakse dobije odgovor na pitanje vezano za lokalnu situaciju nego na ostatku foruma, a ima i nas koji putujemo u HR, pa nam znace neke informacije vezane za situaciju kod komsija.

puncipince
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
December 23, 2018, 05:45:16 PM

Mi smo blizi avganistanu kad je povlacenje novca nego kao kod komsija a uskoro smo zasebna kategorija jer I njih skidaju sa lise teroristickih zemalja dok nas samo dodaju Grin

Tek sam dosao na ovaj forum i citam koje probleme imaju ljudi iz Srbije na kripto berzama. Znaci trenutno se neiplsati registrovati se na berze sa srpskim identitetom?
blokklanc
Jr. Member
*

Activity: 217
Merit: 4

View Profile
December 23, 2018, 11:59:05 PM

Možda bi trebalo celu sekciju preimenovati a u "Balkanica" . Sa time možda nebi se složili komšije, ali tako bi mogli pisati iskustva o kripto valutama i drugim kripto temama sa preko 20 miliona ljudi sličnog govornog područja.

▄ ◤ DAGO Mining ◥ ▄
▐░ ECOLOGICAL BITCOIN MINING ░▌ (https://dago-mining.com)
Pages: « 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 »
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.