Bitcoin Forum
June 25, 2024, 09:49:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17416 times)
AkrepManX
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 4

View Profile
May 20, 2021, 08:16:03 PM

Para çekim işlemlerinde karşılaşılan Türkçe karakter problemi ile ilgili yeni bir düzenleme getirilmiş. İsminizi düzelterek yeniden onaylamanızı istiyorlar. İsminizde Türkçe karakter var ise ona ve küçük/büyük yazımla düzeliyorsa ona göre düzenleyerek giriş yapın.

Bütün kullanıcılara ait çekim limiti 200k$ olarak düzenlenmiş, ek dokümanları doldurarak limitini zaten 200k$ yapmış olan kişilerin limitleri ise 250k$ olarak yeniden düzenlenmiş.

kim yapmış bunu?
Harbi
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
May 20, 2021, 10:54:23 PM

Para çekim işlemlerinde karşılaşılan Türkçe karakter problemi ile ilgili yeni bir düzenleme getirilmiş. İsminizi düzelterek yeniden onaylamanızı istiyorlar. İsminizde Türkçe karakter var ise ona ve küçük/büyük yazımla düzeliyorsa ona göre düzenleyerek giriş yapın.

Bütün kullanıcılara ait çekim limiti 200k$ olarak düzenlenmiş, ek dokümanları doldurarak limitini zaten 200k$ yapmış olan kişilerin limitleri ise 250k$ olarak yeniden düzenlenmiş.

Nasıl minimum 200k dolar olarak mı düzenlemişler? Yani 200k doların altında çekim yapılamayacak mı? Bu cevap şu an benim için önemli görür cevaplarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 21, 2021, 12:10:42 AM
Last edit: May 21, 2021, 12:30:17 AM by Bthd
Merited by EFS (1)

Nasıl minimum 200k dolar olarak mı düzenlemişler? Yani 200k doların altında çekim yapılamayacak mı? Bu cevap şu an benim için önemli görür cevaplarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler

Minimum değil maksimum, belgelerini tamamlamamış kişiler için de 200k$ limit tanımladılar. Eskiden 50k$ günlük 500k$ aylık olan üst limiti normal kullanıcılar için 200k$ günlük 2m$ olarak düzenlediler. Ekstra belgelerini tamamlamış kişiler için ise üst limit 250k$ günlük 2.5m$ aylık oldu.

Muhtemelen çok fazla sayıda başvuru almaya başlamışlardı ve eski limit kullanıcılar için yetersiz gelmeye başlamıştı. Desteğe limit arttırmak için başvuru yaptığınızda 1 ay beklemeniz gerekiyordu. Limitler birbirine çok yaklaşınca insanların başvuru yapmasına gerek kalmadı.

Ayrıca FTX gibi piyasadaki olası rakipleri zaten limitsiz withdraw hakkı sunduğu için müşterilerinin kaçmasını engellemek istemiş olabilirler.

kim yapmış bunu?

Binance, tüm kullanıcılar için.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
May 21, 2021, 10:58:36 AM

10 gun geçti 200k limitim hala onaylanmadı.
canlı yarıdm bekleyin yogunluk var daha yeni basvurmussunuz diyor.
10 gun nasıl yeni oluyor anlamadım.
baska bir sorunumda 1 aydır beklemede.
neden çalışan sayısını arttırmıyrlar anlamıyorum.
Harbi
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
May 21, 2021, 04:37:53 PM

@bthd güncel ve detaylı bilgi için teşekkürler. Bu güncelleme çok iyi olmuş gerçekten.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 22, 2021, 07:26:39 AM

200k herkes için ön tanımlı hale getirildi sanırım. Ben kendi hesabımda denemedim ama hem yukarıda @Bthd söyledi hem de bazı telegram gruplarında gördüm. Halen 50k limit varsa hesabında bir sorun olabilir mi acaba? Türkçe karakter var mı isim soyisimde?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
May 22, 2021, 07:29:41 AM

200k herkes için ön tanımlı hale getirildi sanırım. Ben kendi hesabımda denemedim ama hem yukarıda @Bthd söyledi hem de bazı telegram gruplarında gördüm. Halen 50k limit varsa hesabında bir sorun olabilir mi acaba? Türkçe karakter var mı isim soyisimde?

yeni farkettim bende.
super olmuş bu iş.
tesekkurler.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 22, 2021, 07:31:44 AM

yeni farkettim bende.
super olmuş bu iş.
tesekkurler.
Bu arada günlük çekim 200k aylık çekim limiti de 2 milyon dolar sanırım. Yine sanırımla konuşuyorum hesaba girip bakmadım ama duyduğum bu yönde.
Binance dışında Ftx'ten çekim yapan birisi olursa deneyimlerini yazarsa çok iyi olacak aslında. Binance'ın limitlerinin aksine Ftx limitsiz çekim imkanı sunuyor. Hesaba ne kadar sürede geçiyor bu önemli. Binance maksimum bir kaç saat içinde hesaba gönderiyor parayı. 20 dk'da bankasında parasını gören var.

bmgs
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
May 26, 2021, 09:37:52 AM

Merhabalar,

Bugün Ziraat Bankası'na varlık barışı başvurusunda bulunmak üzere gittim. Bank personeli uzun uğraşlar sonucu 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun geçici 90 ıncı madde hükmünden yararlanan EK-1 belgesini doldurmam için verdi. 93 üncü geçici maddeden yararlanmak istediğimi söyledim, fakat banka personeli ellerinde bulunan en güncel belgenin 90 ıncı geçici madde üzerine olduğunu, ve sadece bunu doldurabileceğimi söyledi. Ben de işlem yapmadan çıktım, yarın başka bir Ziraat Bankası şubesine gideceğim. Başına benzer bir durum gelen var mı? İnternetten okuduğum kadarıyla 90 ıncı geçici madde üzerinden başvuru yapılması durumunda %1 vergi verilmesi gerekmekte.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
May 26, 2021, 11:46:53 AM

Merhabalar,

Bugün Ziraat Bankası'na varlık barışı başvurusunda bulunmak üzere gittim. Bank personeli uzun uğraşlar sonucu 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun geçici 90 ıncı madde hükmünden yararlanan EK-1 belgesini doldurmam için verdi. 93 üncü geçici maddeden yararlanmak istediğimi söyledim, fakat banka personeli ellerinde bulunan en güncel belgenin 90 ıncı geçici madde üzerine olduğunu, ve sadece bunu doldurabileceğimi söyledi. Ben de işlem yapmadan çıktım, yarın başka bir Ziraat Bankası şubesine gideceğim. Başına benzer bir durum gelen var mı? İnternetten okuduğum kadarıyla 90 ıncı geçici madde üzerinden başvuru yapılması durumunda %1 vergi verilmesi gerekmekte.

Böyle iş bilmez, yetmezmiş gibi araştırmaz soruşturmaz personele sinir oluyorum.
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201128-10.htm
Bunun çıktısını alıp götürüp masasına atmak lazım. Resmi gazetede yazıyor sen bilmiyorsan bu müşterinin sorunu mu? Ararsın öğrenirsin. 90. madde önceki varlık barışı ve vergili. 93 güncel ve vergisiz.

90. madde üzerinden başvuramazsınız ayrıca. O kanunun süresi bitti geçti gitti. Süresi biten kanuna başvurursanız bankacının da başı ağrır ama farkında değil...

Bthd de bahsetmişti sizin konuyla benzer durumu.

Varlık barışı için Ziraat Bankası'nın sistemindeki evrak kuralların yanına yanlış ilave edilmiş. Belge tek kaynaktan yayınlanıyor, bütün personel de sistemden belge çıkışı aldığı için sisteme belgeyi yükleyen kişinin yüklediği dosyayı indirerek müşteriye sunuyor. Sistemde yüklü evrak bir önceki dönemin varlık barışı sürecine ait, arka sayfasını kontrol ederseniz %1'lik bir vergi kesintisi olduğunu görebilirsiniz. Şu an yürürlükte olan vergi barışı sürecinde ise herhangi bir vergi kesintisi yok.

Eğer karşınıza çıkan belge bu şekildeyse bankacınızdan güncel belgeyi talep edin mutlaka.

Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
May 26, 2021, 11:32:10 PM

Merhabalar,

Ziraat Bankası sistemine yüklenen varlık barışı belgelerinde problem var. Genel merkezi arattırarak teyit almasını söyleyin sizinle ilgilenecek olan temsilciye. Daha sonra bir güncelleme yayınladılar ancak yayınlanan güncellemede de gerekli belgenin sadece arka sayfasını değiştirmiş görevli personel. Resmi gazeteden çıktı alınmasını talep edin. Bankanın kendi sistemindeki evrakların tamamı hatalı.

Borsa tarafından yapılacak swift işleminde sizin isminiz yazmanız gerektiği veya başka saçma yükümlülükler sunmaya kalkarlarsa yine merkezi birimden bilgi almalarını söyleyin. Merkezde bu konu ile ilgilenen bir kaç uzmana sahipler ve banka personeli çok kısa zamanda bu personele ulaşabiliyor. Size yine yanlış işlemler yaptırmaya kalkışırlarsa müşteri hizmetlerini arayın.

Varlık barışı yaparak yurt dışı kaynaklardan swift yolu ile ülkeye sokacağınız dövizi 93. maddeden yararlanarak gerçekleştirmek sizin yasal hakkınız. Yönetmelikte yer almayan ve/veya yanlış yorumlanan bilgiler doğrultusunda işlem yapmanızı isteyemez kimse sizden.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bmgs
Member
**

Activity: 519
Merit: 16

View Profile
May 28, 2021, 07:39:23 PM

Merhabalar,

Bugün başka bir şubeye gidip başvuruyu yaptım. Başlangıçta yine geçici 90 ıncı maddeye göre hazırlanmış belge ile yapılabileceğini söyleyip ısrar ettiler. Bankaya giderken Resmi Gazetede yer alan tebliği https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201128-10.htm ve https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201128-10-1.pdf EK-1 formunu çıktı almıştım. Tebliği ve formu göstererek ısrar ettim. Banka personeli yetkili birkaç kişiyi aradı ve durumu aktardı. En sonunda konuya hakim bir yetkili mail ile 93 üncü geçici maddeye göre hazırlanmış formu gönderdi ve işlemlerim tamamlandı.

Özetle, süreç toplamda 2 saat sürdü ama tamamlandı. Varlık barışından yararlanmak için Ziraat Bankası'na gitmeyi planlayanların  Resmi Gazete tebliğini ve EK-1 formunu yanlarına almalarını tavsiye ederim.
koyeye2106
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
June 01, 2021, 11:46:36 AM
Merited by EFS (3), Lachrymose (1)

Merhaba,

Konuyla ilgili birçok önemli ayrıntı yazılmış. Ben kendi deneyimimden bir ek yapmak istiyorum. Vergi incelemesi olmamasıyla paranın kaynağının
sorgulanması iki farklı konu. Vergi konusu bankaların pek umurlarında değil aslında. Onlar varlık barışında dilekçenizi alan ve saklayan aracılar olarak
hizmet veriyorlar. Devlet inceleme yapmak isterse siz ya da banka varlık barışı başvuru belgesini çıkarıp göstereceksiniz ve yasal hakkınızdan faydalanacaksınız. Bankaların asıl sorumluluğu
ise varlık barışından bağımsız uyum mevzuatı (compliancy). Varlık barışı tebliğinde vergi incelemesi yapılmayacağı söyleniyor ama suç şüphesi vb. durumlarda bir inceleme yapılmayacağı söylenmiyor. Zaten söylenemez. Yani varlık barışı var diye kara parayı ülkeye sokacam kafama göre diyemez kimse. Dolayısıyla bankalar da cümle içinde "kripto" kelimesi geçince saçma sapan refleksler gösterebiliyor. Size tavsiyem, varlık barışı başvurusu yaptığınız sırada bankadaki yetkiliye paranın kripto para borsasından geleceğini, paranın kaynağı ile ilgili belgelere sahip olduğunuzu ve ilgili swifti inceleyecek birime bunu önden bildirmesini
söylemeniz. Sizin profilinizden vb. bağımsız sırf kripto para borsası diye gelen swifti reddetme ihtimalleri var. Bende ilk denemede böyle bir durum oldu ama sonra
profilimi (çalışma durumu, gelir seviyesi ) vb. gözetip swifti onayladılar. Rakam da ilk deneme olduğu için cüzi bir miktardı. Sonraki daha büyük rakamlardaki swiftlerde sorun çıkmadı ama ilki onaylandığı için.
Bu arada bu baştaki saçmalığı yapan banka da BTCTurk'ün doğrudan çalıştığı bankalardan biri. Yani her türlü saçmalığı öngörüp süreçteki kademeleri önden bilgilendirmek lazım. Yukarıda da
yazılmış. Büyük ihtimalle şubedeki yetkiliye de siz öğreteceksiniz mevzuatı. Bildiğinizden emin olarak yanlış yönlendirdiğini düşündüğünüz her durumda itiraz edin ve doğrusunu öğrenmesi
için kime ulaşacaksa ulaşmasını isteyin. Çok az yapılan bir uygulama olduğu için kimse bir halt bilmiyor.

AkrepManX
Jr. Member
*

View Profile
June 07, 2021, 11:36:09 AM

konu yavaşladı sanırım biraz da fiyat düşüşleri ile mi alakalı arkadaşlar?
binance ile son dönemde para çekip sorun yaşayan oldu mu?
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1372
Merit: 978

View Profile
June 07, 2021, 02:26:43 PM

konu yavaşladı sanırım biraz da fiyat düşüşleri ile mi alakalı arkadaşlar?
binance ile son dönemde para çekip sorun yaşayan oldu mu?

Her şey yolunda.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
June 10, 2021, 07:22:09 AM

Arkadaşlar bugün Binance'dan Silvergate Bank ile swift işlemlerinin durdurulduğu ve USD çekim ve yatırmaları için alternatif bir çözüm için çalıştıkları ile ilgili bir mail geldi. Çözüm üretilene kadar, para çekme planı yapan arkadaşların planlamalarını gözden geçirmelerini tavsiye ederim. Aşağıya mailin içeriğini yapıştırıyorum.

"Fellow Binancians,

From 11 June 2021 (UTC 23:59) USD deposits and withdrawals over SWIFT through Silvergate Bank will be discontinued.

Rest assured, we are working hard to provide an alternative USD solution.

In the meantime you may use the following channels:

Other available bank transfer options (eg: EUR (SEPA), GBP (FPS), AUD, RUB, BRL,...) via “Buy Crypto” > “Bank Deposit” and selecting the corresponding currency. You may also enjoy ZERO fees when making EUR or GBP deposits.
Local alternative payment methods that are available in your country
Debit / Credit card purchase
P2P
Note: USD deposits made to our Silvergate Bank account after 11 June 2021 (UTC 23:59) will be returned to your account within 21 working days. The returned amount may be lower due to external bank fees involved.

Thank you for your understanding and support.

Binance Team

09 June 2021"

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
AkrepManX
Jr. Member
*

View Profile
June 10, 2021, 10:29:55 AM

aynen, bugun yarın çekimler gerçekleşir ama sanırım başarılı olarak?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
June 10, 2021, 06:05:10 PM
Last edit: June 10, 2021, 06:15:16 PM by Bthd

Arkadaşlar bugün Binance'dan Silvergate Bank ile swift işlemlerinin durdurulduğu ve USD çekim ve yatırmaları için alternatif bir çözüm için çalıştıkları ile ilgili bir mail geldi. Çözüm üretilene kadar, para çekme planı yapan arkadaşların planlamalarını gözden geçirmelerini tavsiye ederim. Aşağıya mailin içeriğini yapıştırıyorum.

Silvergate Bank sadece binance için değil bir çok kripto borsası için USD köprüsü işlevini yerine getiriyordu. Binance tarafından gönderilen USD çekiminin iptali ile ilgili maili sabah okudum. Transfer hacimlerinin artmasıyla bankanın trafiği dikkat çekmiş olabilir diye düşündüm ancak diğer borsalardan (kraken-FTX-paxos) benzer iptal haberi gelmemesi problemin binance ile aralarında olan anlaşma şartlarında olduğunu hissettiriyor. Bir kaç gün daha diğerlerinden iptal haberi gelmezse olay netleşir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
reason666
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 14

View Profile
June 11, 2021, 08:52:56 AM

Çekim talimatı verdim acaba ne kadar zamanda geçer, ufak miktarları test için çekmiştim bir önceki gün, yaklaşık 4-12 saat arasında geçmişti, meblağ artınca bekleme süresi de artıyor mu? Bunlar anlaşmaları bu gece bitiyor diye dünkü çekimlere de zorluk çıkarmazlar umarım? Gerçi binance da successful diyor ama henüz bankaya yansıyan bir şey yok, adres de kayıtlı olan , önceden test ettiğim hesabıma ulaşan adres. Gerçi henüz 1 gün bile dolmadı ama insan yine de endişe ediyor  Grin

Bir de FTX e de yeni kaydoldum, oradan da çekim tecrübesi olan var mı acaba hiç?
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
June 11, 2021, 10:01:02 AM

Silvergate Bank sadece binance için değil bir çok kripto borsası için USD köprüsü işlevini yerine getiriyordu. Binance tarafından gönderilen USD çekiminin iptali ile ilgili maili sabah okudum. Transfer hacimlerinin artmasıyla bankanın trafiği dikkat çekmiş olabilir diye düşündüm ancak diğer borsalardan (kraken-FTX-paxos) benzer iptal haberi gelmemesi problemin binance ile aralarında olan anlaşma şartlarında olduğunu hissettiriyor. Bir kaç gün daha diğerlerinden iptal haberi gelmezse olay netleşir.

Aynen hocam sadece binance ve banka arasındaki bir durum olabilir ama binance bu sonuçta, kısa sürede başka bir şekilde olayı çözeceklerini düşünüyorum, belki yakında başka bir banka ile anlaşırlar, varlık barışının son günlerinde böyle bir şey iyi olmadı ama daha zamanımız var, bekleyelim bakalım.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: