Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:50:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17328 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 22, 2022, 11:13:06 PM

Beni de YKB den aradılar. Kasım ayında yüklü para çekmiştim. Onu da hemen yurtdışına tekrar gönderdim. "Parayı neden gönderdiniz" gibi sorular sordu müşteri temsilcim.

North Dimension kim, başka yerden de gelmiş. Bir FTx bir de Binance kullanmıştım odur dedim. Ben bunları söylemek zorunda olmadığımı söyledim.

Merkezden istemişler "ben arada kalırım zor duruma düşerim" dedi. Bende yurt dışında yaptığım alım sözleme mi gönderdim. Bu yüzden parayı yurt dışına gönderdim dedim. Başka belge de gönderdim.

Eninde sonunda illegal bir işlem yapmıyoruz. Her şey belgeli. Zaten paramı getirmişim. Alacağımı almışım.

Aslında problem varlık barışı kullanarak yatırımlarınızı Türkiye'ye getirmeniz değil dövizin yurtdışına çıkması. Yurtdışına çıkan her parayı yakın takibe almış durumdalar ve yurtdışına giden her miktarı sorguluyorlar.

Bankaların ve hükümetin en şikayetçi olduğu noktalardan birisi varlık barışı ile ülkeye sokulan miktarın çok kısa sürede tekrar yurtdışına çıkarılması. Ziraat bankası kripto para borsalarından gelen bloklarken altta yatan sebeplerden birisi de buydu. Gelen dövizi yerel banka hesaplarında tutmayan insanları kısıtlamak istiyorlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715421010
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715421010
Reply with quote  #2

1715421010
Report to moderator
1715421010
Hero Member
*

Ignore
1715421010
Reply with quote  #2

1715421010
Report to moderator
1715421010
Hero Member
*

Ignore
1715421010
Reply with quote  #2

1715421010
Report to moderator
levyashin (OP)
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
January 25, 2022, 07:27:58 AM

Beni de YKB den aradılar. Kasım ayında yüklü para çekmiştim. Onu da hemen yurtdışına tekrar gönderdim. "Parayı neden gönderdiniz" gibi sorular sordu müşteri temsilcim.

North Dimension kim, başka yerden de gelmiş. Bir FTx bir de Binance kullanmıştım odur dedim. Ben bunları söylemek zorunda olmadığımı söyledim.

Merkezden istemişler "ben arada kalırım zor duruma düşerim" dedi. Bende yurt dışında yaptığım alım sözleme mi gönderdim. Bu yüzden parayı yurt dışına gönderdim dedim. Başka belge de gönderdim.

Eninde sonunda illegal bir işlem yapmıyoruz. Her şey belgeli. Zaten paramı getirmişim. Alacağımı almışım.

Aslında problem varlık barışı kullanarak yatırımlarınızı Türkiye'ye getirmeniz değil dövizin yurtdışına çıkması. Yurtdışına çıkan her parayı yakın takibe almış durumdalar ve yurtdışına giden her miktarı sorguluyorlar.

Bankaların ve hükümetin en şikayetçi olduğu noktalardan birisi varlık barışı ile ülkeye sokulan miktarın çok kısa sürede tekrar yurtdışına çıkarılması. Ziraat bankası kripto para borsalarından gelen bloklarken altta yatan sebeplerden birisi de buydu. Gelen dövizi yerel banka hesaplarında tutmayan insanları kısıtlamak istiyorlar.

Ülkede bir hastalık var, tedavisi var ama kolay değil. Peki aldığımız önlem ne, parol içmek Smiley

Sıkmaya çalıştıkça daha çok çıkacaktır ama ya bilmediklerinden ya da işlerine gelmediğinden parola devam.

velbet
Member
**

Activity: 448
Merit: 88

View Profile
February 07, 2022, 07:24:48 AM

Düşünsene arbitraj yapmak ve USD - USDT farkından faydalanmak istiyorsun sonra iş bilmez insanlar çıkıp parana bloke koymaya çalışıyor. Çok değişik bir kafa yapımız var maalesef.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 22, 2022, 07:58:44 AM

Yakın zamanda varlık barışı işe kripto gelirlerini getiren birileri var mı?

If you like it, you can give Merit!
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
February 22, 2022, 11:52:34 AM

Çok kişi var. Yönetmeliğin süresi uzatılmadan öncekinden bir farkı yok. Uzun zamandır aktif görünmediğiniz için kaçırmış olabileceğiniz tek şey artık Binance Türkiye'ye USD çekimine izin vermiyor. Diğer seçenekler aynı şekilde devam ediyor, çoğunluk FTX kullanıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267

Crypto Worker

View Profile
February 28, 2022, 07:58:16 AM

Çok kişi var. Yönetmeliğin süresi uzatılmadan öncekinden bir farkı yok. Uzun zamandır aktif görünmediğiniz için kaçırmış olabileceğiniz tek şey artık Binance Türkiye'ye USD çekimine izin vermiyor. Diğer seçenekler aynı şekilde devam ediyor, çoğunluk FTX kullanıyor.

Çok teşekkür ederim, merak ettiğim nokta tam olarak buydu.

If you like it, you can give Merit!
sakalikurt
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
March 05, 2022, 02:55:06 PM

Arkadaslar merhaba,

Ben kripto kazancimi verlik barisi kapsaminda degerlendirmek istiyorum ancak türkiyede vergi mükellefiyim (sahis firmam var). Bu durumda sürec nasil oluyor bilgisi olan var mi?

Simdiden tesekkürler
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
March 05, 2022, 06:17:35 PM

Ben kripto kazancimi verlik barisi kapsaminda degerlendirmek istiyorum ancak türkiyede vergi mükellefiyim (sahis firmam var). Bu durumda sürec nasil oluyor bilgisi olan var mi?

Bankalar bireysel başvurular için bile yeterli bilgiyi vermekten acizler. Bu konuyu detaylı araştırmış bir muhasebeci v.b. bulmanız da oldukça zor. Varlık Barışı yönetmeliğinin 4. bölümü şirketlerin yurt dışında bulunan varlıkları ve varlık barışı süreci ile ilgili, onu mutlaka okuyun. Sizin varlıklarınızın şirketin iş alanı ile ilgisi yoksa bireysel olarak yapabileceğiniz gibi bir anlam çıkarmak mümkün. Yine de ailenizden güvenebileceğiniz bir birey üzerinden gerçekleştirme seçeneğini de düşünün.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
meleynmazr
Copper Member
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
March 13, 2022, 09:00:50 PM

bende bitstamp kullandım.  toplamda 100k usd bildirimde bulunmuştum akbanka. parayı 3 ayda parça parça 100k usd olarak çektim. hiçbir sorun olmadı
Mustty
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 29, 2022, 10:10:34 PM

16k usd gibi miktarı btcturk üzerinden çektim sonra aynı şekilde geri gönderdim. Vergi muhabbeti çıkınca şimdi bundan yararlansam acaba bir problem çıkar mı merak ettim.

Edit: Getirilecek para 25K yazsam parça parça daha az miktar getirsem problem yaratır mı?
reason666
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 14

View Profile
March 29, 2022, 11:42:15 PM

16k usd gibi miktarı btcturk üzerinden çektim sonra aynı şekilde geri gönderdim. Vergi muhabbeti çıkınca şimdi bundan yararlansam acaba bir problem çıkar mı merak ettim.

Edit: Getirilecek para 25K yazsam parça parça daha az miktar getirsem problem yaratır mı?

parça parça getirmek sorunsuz.

devlet yasa çıkarmış, neden kullanmayasın Wink
thecollector011
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
April 04, 2022, 11:18:22 AM
Last edit: April 05, 2022, 03:28:49 PM by thecollector011
Merited by EFS (4), xzone (1), _BlackStar (1)

Merhaba deneyimimi paylaşmak istiyorum

Enpara kullandığım için Finansbank üzerinden yapmak istemiştim ama gittiğim 2 şubede bilmiyordu hatta birisi bizde böyle bir kampanya olmadığını söylediği Smiley

daha sonra evime yakın olduğu için Halkbank'ı tercih ettim orda da kimsenin bilgisi yoktu ama çok yardımcı oldular müdürle öğrendi ilk defa benimle beraber yapacaklarmış hatta bazı bankacılar toplandı soru soruyor nasıl oluyor diye karşılıklı bilgi alışverişiyle ilerledik.

USD hesabı açıldı varlık barışı formu dolduruldu evime gittim FTX üzerinden deneme çekimi yaptım. Yaptığım gün para gönderildi yazıyordu ertesi gün hesabımda göremeyince aradım
bloke koyulmuş sanırım sonra onaylandı hesabıma geçti.

Hepsini çektim onay kısmındayken bankacı aradı, döviz kurunda yanlışlık olmuş düzeltmemiz gerekiyor yeni form doldurmalıyız dedi çekimi iptal ettim.

Ertesi gün gittim yeni formu doldurduk, daha sonra tekrar bir telefon ve hangi ülkeden geldiğini sordular.

FTX müşteri hizmetlerine sordum karayiplerde bi adada olduğunu söyledi, içime sinmedi açıkcası daha sonra farklı bir borsa araştırdım ve Kraken'e karar verdim.

Üyeliğimi açtım kimlik onayı daha sonra USD withdrawal yapamadığımı farkettim Kraken müşteri hizmetleriyle görüştüm açtılar.

Çekim talebinde bulundum, bankamı aradım bilgi verdim "Amerika" dan gönderildiğine dair, aynı gün içinde krakende withdrawal onaylandı 30 dakika sonra para hesabıma geçti.

özet FTX ve Finansbank benim için pişmanlık oldu.

Kraken ve Halkbank oldukça hızlı.

Kraken 20 dolar fee alıyor withdrawal için Halkbank ise 0.

Kraken withdrawal formu oldukça kolay. İntermediary bilgilerinede banka adı,adresi ve swift bilgilerini yazdım.

Çektiğim tutar: 35k

gönderen adres:

For clients in the United States, our address is:

Payward Ventures, Inc.

237 Kearny Street #102

San Francisco, CA 94108

Şimdilik bu kadar bakalım ilerleyen günlerde neler ile karşılaşacağım...

Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 04, 2022, 09:32:34 PM

Kraken'le sorun yaşamadığınız sürece sıkıntı yok ancak işlemlerde bir hata oluştuğunda müşteri hizmetleri desteği çok zayıf. Forumda yanlış gönderim yapmış bir kullanıcı çok kolay şekilde kurtarılabilir olmasına rağmen senelerce kraken'de kalan BTC'sini kurtarmak için uğraştı. İşleminiz bankadan döndüğünde FTX hızlı aksiyon alıyor ancak Kraken için bunu henüz deneyimlemiş olan yok.

Bankada işlemleri gerçekleştirirken doldurulan iki nüshanın da ıslak imzalı ve bütün yetkililer tarafından onaylanmış olduğuna dikkat ettiyseniz, doldurduğunuz form güncel form ise herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. O evraklar sizin kanıt belgeniz kesinlikle uzun süre muhafaza edin. Telegramdan bana soran arkadaş sizdiniz sanırım.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
thecollector011
Newbie
*

View Profile
April 04, 2022, 11:27:09 PM

Açık konuşmak gerekirse Kraken'in müşteri hizmetlerinden ben çok memnun kaldım ve oldukça hızlılar. Gönderilen bitcoini geri almak gibi bir şey olduğunu bilmiyorum onaylandıktan sonra imkansız diye biliyorum..

Evet bendim teşekkür ederim.
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
April 05, 2022, 09:29:34 AM
Last edit: April 05, 2022, 10:36:32 AM by erlikkhan

Kraken withdrawal formu oldukça kolay. İntermediary bilgilerinede banka adı,adresi ve swift bilgilerini yazdım.

selamlar  hayırlı olsun çekiminiz . bende siz söyleyince kraken usd çekimini açtırdım daha önce euro ile sorunsuz çekimim oldu krakende . euro çekiminde intermediary bilgisi istemiyordu
intermediary bank bilgilerine ne yazdınız . o kısma da çekim yaptığınız hesabı ve adresimi yazdınız yoksa şubenizden muhabir banka bilgilerini alıp mı doldurdunuz bilgileri . teşekkür ederim şimdiden

bu arada krakende usd çekimi manuel olarak açılıyor. silvergate bankası uygunmuş türkiye  için.
kyc yapıldıktan sonra https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360046545951-Silvergate-Bank-funding-provider kısmından how to apply kısmına tıklayıp oradaki formla ticket açarak usd çekim ve yatırmayı aktif hale getiriyorlar

kraken bizim ziraatbankasından güvenilir, ziraatla sorun yaşayanlardanım sorun çıkardı ziraat , kraken yanımda durmaya devam etti .
thecollector011
Newbie
*

View Profile
April 05, 2022, 02:34:03 PM

selamlar  hayırlı olsun çekiminiz . bende siz söyleyince kraken usd çekimini açtırdım daha önce euro ile sorunsuz çekimim oldu krakende . euro çekiminde intermediary bilgisi istemiyordu
intermediary bank bilgilerine ne yazdınız . o kısma da çekim yaptığınız hesabı ve adresimi yazdınız yoksa şubenizden muhabir banka bilgilerini alıp mı doldurdunuz bilgileri . teşekkür ederim şimdiden

bu arada krakende usd çekimi manuel olarak açılıyor. silvergate bankası uygunmuş türkiye  için.
kyc yapıldıktan sonra https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360046545951-Silvergate-Bank-funding-provider kısmından how to apply kısmına tıklayıp oradaki formla ticket açarak usd çekim ve yatırmayı aktif hale getiriyorlar

kraken bizim ziraatbankasından güvenilir, ziraatla sorun yaşayanlardanım sorun çıkardı ziraat , kraken yanımda durmaya devam etti .

[/quote]

Silver Gate (SWIFT) olanı seçmiştim

intermediary'e

TURKIYE HALK BANKASI A.S.

Barbaros Mahallesi, Sebboy Sokak No:4/1 34746 Atasehir / Istanbul

TRHBTR2AXXX

gayet genel bilgiler...

sistem zaten otomatık tarıyor sanırım, mesela euro çekim kısmına dolar hesap numarasını yazmayı deneyin kabul etmiyor.

kraken live supportda hızlı bu arada ticket uzun sürerse eğer.
erlikkhan
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !

View Profile
April 05, 2022, 04:16:14 PM

Silver Gate (SWIFT) olanı seçmiştim

intermediary'e

TURKIYE HALK BANKASI A.S.

Barbaros Mahallesi, Sebboy Sokak No:4/1 34746 Atasehir / Istanbul

TRHBTR2AXXX

gayet genel bilgiler...

sistem zaten otomatık tarıyor sanırım, mesela euro çekim kısmına dolar hesap numarasını yazmayı deneyin kabul etmiyor.

kraken live supportda hızlı bu arada ticket uzun sürerse eğer.

[/quote]

teşekkür ederim bundan sonraki çekimleri dolar devam ederim
eser123
Jr. Member
*

Activity: 59
Merit: 34

View Profile
April 07, 2022, 02:25:23 PM
Last edit: April 10, 2022, 09:32:30 PM by eser123

Varlık Barışı ndan yararlanmak istiyorsanız TRBinance kullanamazsınız. Paranın döviz cinsinden yurtdışından gelmesi gerekli. Yoksa kimse Ftx ve Kraken borsalarını didiklemezdi.
TrBinance kendi Tl hesabından size tl gönderiyor. Varlık barışı yönetmeliğini ve bu konudaki son 3-4 sayfayı tekrar okumanızı öneririm.
graphic2
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 5

View Profile
April 09, 2022, 07:33:11 AM
Last edit: April 09, 2022, 08:52:54 AM by graphic2

arkadaşlar merhaba ftx ile çekim yapacaktım fakat paranın geleceği yer adalar gösteriyor, bi önceki arkadaşın dediği gibi hiç içime sinmedi, tamam para gelecek ama bilemedim. Edit://Krakenden açtım şimdi "British Virgin Islands" gözükyüor kısacası hepsi adadan geliyor farkeden bişi yok. Amerika vs hikaye.  Sadece krakenden euro olursa direkt ingiltereden geliyormuş. deposit adresleri bu şekilde yazıyor.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
April 10, 2022, 01:28:50 PM

Hemen hemen tüm sayfaları okudum sayılır. Güzel bilgiler yazan,başından geçen olayları paylaşan arkadaşlar var. Fakat şu konu kafama çok takıldı , FTX,Kraken veya diğer USD Swift çekimi olan bir borsadan işlemi yaptıktan sonra, paranın ülkemizde ilgili bankada dondurulması felan olabilir mi ?

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: