Bitcoin Forum
May 10, 2024, 04:09:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17327 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 10, 2022, 04:18:47 PM

Hemen hemen tüm sayfaları okudum sayılır. Güzel bilgiler yazan,başından geçen olayları paylaşan arkadaşlar var. Fakat şu konu kafama çok takıldı , FTX,Kraken veya diğer USD Swift çekimi olan bir borsadan işlemi yaptıktan sonra, paranın ülkemizde ilgili bankada dondurulması felan olabilir mi ?

Sizin yurtiçinde başka sorunlarınız yok ise dondurulmaz. Varlık barışı bile olsa bazı bankalar borsalardan çekimlerin bir kısmını reddedebiliyor. Reddedilen swift işlemindeki para bir kaç gün içinde borsa hesabınıza geri dönüyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1715357391
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715357391
Reply with quote  #2

1715357391
Report to moderator
1715357391
Hero Member
*

Ignore
1715357391
Reply with quote  #2

1715357391
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715357391
Hero Member
*

Ignore
1715357391
Reply with quote  #2

1715357391
Report to moderator
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
April 11, 2022, 07:15:11 AM

Hemen hemen tüm sayfaları okudum sayılır. Güzel bilgiler yazan,başından geçen olayları paylaşan arkadaşlar var. Fakat şu konu kafama çok takıldı , FTX,Kraken veya diğer USD Swift çekimi olan bir borsadan işlemi yaptıktan sonra, paranın ülkemizde ilgili bankada dondurulması felan olabilir mi ?

Sizin yurtiçinde başka sorunlarınız yok ise dondurulmaz. Varlık barışı bile olsa bazı bankalar borsalardan çekimlerin bir kısmını reddedebiliyor. Reddedilen swift işlemindeki para bir kaç gün içinde borsa hesabınıza geri dönüyor.

Yok öyle bir problemim yok çok şükür,MASAK felan takılmadık.Galiba bu reddetme olayı da Kripto kaynaklı olsa gerek. Bunu okumuştum geçmiş sayfalarda, rededilen ödemler tekrar borsa hesabına geçiyor diye.Maksat ülkeye döviz girdisi olsun diye varlık barışı yapıyorlar ama kripto ödemelerini red ediyorlar.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 11, 2022, 02:14:01 PM

Yok öyle bir problemim yok çok şükür,MASAK felan takılmadık.Galiba bu reddetme olayı da Kripto kaynaklı olsa gerek. Bunu okumuştum geçmiş sayfalarda, rededilen ödemler tekrar borsa hesabına geçiyor diye.Maksat ülkeye döviz girdisi olsun diye varlık barışı yapıyorlar ama kripto ödemelerini red ediyorlar.

Aslında doğrudan kriptolarla ilişkili değil, Türkiye'nin kontrolsüz para girişleri, kara paranın engellenmesinde yetersiz kalınması ve benzeri durumlar nedeniyle gri listeye alınmasının sonucu. Öncesinde halk bankası olaylarının da etkisi var. Totalde baktığınızda fiat paranın sahiplerinin köşe kapmaca oyunu sadece.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1066
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
April 12, 2022, 11:36:21 AM

bence bu durumda paralara bloke konulması söz konusu olamaz ve ülkeye bir şekilde döviz girişi olması gerektiği için birşey yapmazlar ve görmezden gelirler yani bu zamanlar parayı çekmek icin ideal bir zaman

thecollector011
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 6

View Profile
April 12, 2022, 12:48:31 PM

aradan 1 hafta geçti halk bank aradı paranın nerden geldiğinin kanıtını istiyorlar ismimin gözüktüğü hesap ekstresi tarzı bir şey istedi. eve geldim yatırdığım para gözükmüyor, geri mi gönderildi bloke mi oldu bilmiyorum.... tavsiyesi olan var mı?
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1066
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
April 12, 2022, 01:27:05 PM

bence para geldiginde sizden istenilen sürede cevap vermediyseniz geri iade olmus olabilir

thecollector011
Newbie
*

View Profile
April 12, 2022, 02:03:51 PM

bence para geldiginde sizden istenilen sürede cevap vermediyseniz geri iade olmus olabilir

20 dakika içinde geri dönüş yaptım... şu an blokeli param... gönderenin bizim olduğumuzu onayladıktan sonra kullanabilirmişim. krakenden mail bekliyorum. nasıl kanıtlayabileceğimdende emin değilim hiç bir borsta isim ve soy isimle beraber döküman vermiyor

tavsiyesi olan var mı?
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
April 12, 2022, 02:16:43 PM

20 dakika içinde geri dönüş yaptım... şu an blokeli param... gönderenin bizim olduğumuzu onayladıktan sonra kullanabilirmişim. krakenden mail bekliyorum. nasıl kanıtlayabileceğimdende emin değilim hiç bir borsta isim ve soy isimle beraber döküman vermiyor

tavsiyesi olan var mı?

Kendine ait olan ve kimliğini doğruladığın Kraken hesabından kendi Halk Bank hesabına para transferi yaptın.

Bu hesap başkasına ait olsa "zaten" ad-soyad uyuşmayacağı için Halk Bank hesabına transfer yapılamazdı.

Bu yeterli bi kanıt. Bunu anlat bence sen.

Ekstralar;
- Devlet bankalarını kullanmayı acilen bırakmalısın. Ziraat, Halk vs. bunlar sadece ucuz kredi dağıtan; banka olmayan bankalar.
- Kraken yerine FTX kullan.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 12, 2022, 02:20:37 PM

konuyu bi süredir takip ediyrum, o arada belki 30 defa tether gönderdim borç kapadım, tekrar bankadan borçlandım binance'a attım, paribu -btctürk -banka- binance...hani aşırı fazla bi param yok ama kimse de bişey demedi şimdiye dek

niye gönderip tekrar borçlanıyorum? arada az da olsa faizden yırtıyorum ama bundan ziyade borcun azalması kapanması rahatlatıyor psikolojik olarak, sonra yalandan bi fırsat bulup tekrar oyuna dönüyorum

tek sıkıntım artık kredi ve kredi kartı + ek hesabı doğrudan borsalara atamıyorum, ilk başlarda göz yumuyorlardı Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 12, 2022, 02:57:19 PM

aradan 1 hafta geçti halk bank aradı paranın nerden geldiğinin kanıtını istiyorlar ismimin gözüktüğü hesap ekstresi tarzı bir şey istedi. eve geldim yatırdığım para gözükmüyor, geri mi gönderildi bloke mi oldu bilmiyorum.... tavsiyesi olan var mı?

Paranız bloke olmaz, askıda kalarak hesabınıza yansıtılmıyor bu dönemde eğer sizden ek bilgiler isteyeceklerse. Geri gönderilirse hangi borsadan gönderdiyseniz bir süre sonra o borsaya geri döner.

Sizin olayın özeline gelirsek parayı gönderen kişi ile alıcı kişinin aynı olması gibi bir zorunluluk yok yönetmelikte. Yani banka bu sebeple paranızı alıkoyamaz yada işleminizi engelleyemez. Varlık barışı hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan banka çalışanlarının işgüzarlığı.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
thecollector011
Newbie
*

View Profile
April 14, 2022, 03:19:51 PM

Kraken canlı destek'den aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi isim soyadının göründüğü ve yapılan yatırım ve çekim işlemlerinin yer aldığı bilgileri alabilirsiniz.

https://i.ibb.co/kH1ggP1/d1d2d1.jpg

bunu mail olarak gönderdim Halk bankasına 2 gün sonra dondurulmuş param aktif oldu...

bundan öte daha ne tür sorun çıkabilir bilmiyorum...

Benim açımdan Kraken Ftx'den çok daha kaliteli....
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 16, 2022, 02:10:37 PM

FTX müşteri hizmetlerine sordum karayiplerde bi adada olduğunu söyledi, içime sinmedi açıkcası daha sonra farklı bir borsa araştırdım ve Kraken'e karar verdim.

arkadaşlar merhaba ftx ile çekim yapacaktım fakat paranın geleceği yer adalar gösteriyor, bi önceki arkadaşın dediği gibi hiç içime sinmedi, tamam para gelecek ama bilemedim.

Şu adalar konusu kafama takıldı. FTX üzerinden geçen aralık ayında çekim yaptım yerel bankama. Çok iyi araştırdım nereden ve hangi bankadan geldiğini falan. Adalar ile ilgili hiçbir ibare yoktu!

Bendeki bilgiler şöyleydi...
FTX'in gönderim yaptığı şirket: "North Dimension Inc."  California / USA
Gönderim yaptığı banka: "Silvergate"  California / USA
Aracı banka: "CitiBank"  NY / USA

Bu adalar nereden çıktı? Yeni bir değişiklik mi var? Bilgisi olanlar yazsınlar bir zahmet.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 16, 2022, 09:41:34 PM

Şu adalar konusu kafama takıldı. FTX üzerinden geçen aralık ayında çekim yaptım yerel bankama. Çok iyi araştırdım nereden ve hangi bankadan geldiğini falan. Adalar ile ilgili hiçbir ibare yoktu!

Bu adalar nereden çıktı? Yeni bir değişiklik mi var? Bilgisi olanlar yazsınlar bir zahmet.

FTX'den yaptığım son çekimde benim ödemem de Silvergate ile gerçekleşmişti. Binance için de son çekimler aynı kaynaktan geliyordu daha sonra bir anlaşmazlık yaşadıklarını duyurarak Türkiye'ye yapılan çekimleri durdurdular. Bankanın değişip değişmediğini anlamak için FTX'den küçük bir deneme çekimi yapacağım. Değişmiş olsa bile kaynak sorgulanmadığı için hangi ülkeden geldiği çok önemli değil.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Khufwy
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 17, 2022, 09:50:46 AM

İlgili EK-1 formu (193 sayılı gelir vergisi kanununun geçici 93. madde hükmünden yararlanmak üzere, ...) yerine banka tarafından verilen, EK-1 formuna benzer ama üstünde "7256 sayılı Kanunun 21 inci maddesi uyarınca, ..." ibaresi taşıyan bir form gören/dolduran oldu mu arkadaşlar? Bununla ilgili bilgi sahibi olan var mı?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
April 17, 2022, 10:38:14 AM

İlgili EK-1 formu (193 sayılı gelir vergisi kanununun geçici 93. madde hükmünden yararlanmak üzere, ...) yerine banka tarafından verilen, EK-1 formuna benzer ama üstünde "7256 sayılı Kanunun 21 inci maddesi uyarınca, ..." ibaresi taşıyan bir form gören/dolduran oldu mu arkadaşlar? Bununla ilgili bilgi sahibi olan var mı?

Bahsettiğiniz ifade bazı bankaların kendi düzenledikleri formlarda yer alıyor. Formdaki bilgiler doğru fakat ben resmi olan evrak dışındakileri kullanmayı reddedip resmi gazetedeki formun çıktısıyla işlem yapmak istediğimi belirttim. Teoride EK-1 sadece bir dilekçe örneği biraz daha farklı yazılabilir fakat aynı formu kullanmak isterseniz kullanırsınız.

7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 21 inci maddesi ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükümlerinin uygulanmasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesidir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 17, 2022, 12:31:25 PM

FTX'den yaptığım son çekimde benim ödemem de Silvergate ile gerçekleşmişti. Binance için de son çekimler aynı kaynaktan geliyordu daha sonra bir anlaşmazlık yaşadıklarını duyurarak Türkiye'ye yapılan çekimleri durdurdular. Bankanın değişip değişmediğini anlamak için FTX'den küçük bir deneme çekimi yapacağım. Değişmiş olsa bile kaynak sorgulanmadığı için hangi ülkeden geldiği çok önemli değil.

Az önce kontrol ettim. Deposit yapar gibi ekranı açtım, tutarı girdim. Şu durumda şirket adı ve adresi değişmiş. Banka yine ABD'deki Silvergate olarak kalmış ama şirket Bahamalar'da görünüyor. Para yükleme ve çekim için kullanılan bilgileri benzerdi eskiden. Yine benzer olduğunu kabul edebiliriz sanırım.

synthlite
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 2

View Profile
April 27, 2022, 02:27:56 AM

Kraken canlı destek'den aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi isim soyadının göründüğü ve yapılan yatırım ve çekim işlemlerinin yer aldığı bilgileri alabilirsiniz.

https://i.ibb.co/kH1ggP1/d1d2d1.jpg

bunu mail olarak gönderdim Halk bankasına 2 gün sonra dondurulmuş param aktif oldu...

bundan öte daha ne tür sorun çıkabilir bilmiyorum...

Benim açımdan Kraken Ftx'den çok daha kaliteli....

Sonunun iyi bitmesine sevindim Smiley
erknfe
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
May 07, 2022, 07:18:48 AM

tavsiyesi olan var mı?

Kendine ait olan ve kimliğini doğruladığın Kraken hesabından kendi Halk Bank hesabına para transferi yaptın.

Bu hesap başkasına ait olsa "zaten" ad-soyad uyuşmayacağı için Halk Bank hesabına transfer yapılamazdı.

Bu yeterli bi kanıt. Bunu anlat bence sen.

Ekstralar;
- Devlet bankalarını kullanmayı acilen bırakmalısın. Ziraat, Halk vs. bunlar sadece ucuz kredi dağıtan; banka olmayan bankalar.
- Kraken yerine FTX kullan.

Merhaba, kendime ait seviye 3 kycli ftx hesabımdan Ziraat hesabıma yaptığım transfer banka tarafından reddedildi ve ertesi gün ftx hesabıma eklendi. Ziraate başvuru yapmadan önce Yapıkrediye gitmiştim ve  bu yasadan ancak devlet bankaları aracılığı ile yararlanabileceğimi söylemişlerdi ama mesajınızdan öyle olmadığını anlıyorum.

Bu işlem için tavsiye ettiğiniz özel banka hangisidir ve Yapıkredi bana bu cevabı o şubenin bilgisizliği sebebiyle vermiş olabilir mi acaba?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
May 07, 2022, 10:01:58 PM
Merited by lossnet (1)

Merhaba, kendime ait seviye 3 kycli ftx hesabımdan Ziraat hesabıma yaptığım transfer banka tarafından reddedildi ve ertesi gün ftx hesabıma eklendi. Ziraate başvuru yapmadan önce Yapıkrediye gitmiştim ve  bu yasadan ancak devlet bankaları aracılığı ile yararlanabileceğimi söylemişlerdi ama mesajınızdan öyle olmadığını anlıyorum.

Bu işlem için tavsiye ettiğiniz özel banka hangisidir ve Yapıkredi bana bu cevabı o şubenin bilgisizliği sebebiyle vermiş olabilir mi acaba?

Ziraat bankası borsalardan çekim işlemlerinde uzun süredir en çok sorun çıkaran banka, kullanmayın. Dilerseniz cimer aracılığıyla ziraat bankası hakkında şikayette bulunabilirsiniz, varlık barışı sizin yasal hakkınız ve sebep belirtmeksizin engelleyemezler. Kripto borsalarındaki varlıklarınızı dilediğiniz zaman ülkeye sokma hakkınız var.

Varlık barışı yasasından sadece devlet bankaları üzerinden yararlanılır gibi bir durum söz konusu değil. Dilediğiniz bütün bankalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi dahil tüm bankalarda işlem yapabilirsiniz. Sizinle ilgilenen bankacı uğraşmak istemediği için size yanlış bilgi vermiş, her bankanın bu süreçle ilgili yayınladığı ve tüm çalışanlarına gönderdiği bildiriler var. Banka seçimi yaparken miktar çok değilse kesinti miktarlarını da mutlaka öğrenerek tercihte bulunun. Örneğin iş bankası 80-200 dolar arasında kesinti alıyor ekstradan. Yasal başvuru yapmadan önce muhakkak tüm kesintiler hakkında soru sorun.

Kullanacağınız varlık barışı belgesinin güncel olduğundan emin olun. Vergi kesintisi olmamalı ve 93. madde ibaresi bulunması gerekli başlıkta.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
May 08, 2022, 11:57:00 AM

Maaş hesabım olmasa şu devlet bankalarını hiç kullanmayacağım ama el mahkum. Özel banka yolu ile paranın ülkeye getirilmesi taraftarıyım.Para geldikten sonra paranın iade durumu felan can sıkıcı işler olsa gerek.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 »
  Print  

Jump to: