Bitcoin Forum
May 02, 2024, 08:42:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı  (Read 17315 times)
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
December 28, 2022, 09:48:58 AM

Dün Kraken ile saat 16 civarında emir verdim, bu sabah Garanti hesabıma geçti. Çok hızlı oldu bence.

Bir şey açtırmaya gerek yok bende otomatik olarak "Bank Frick (SWIFT)" görünüyordu, burada bazı arkadaşlar Silvergate demiş ama chate sordum o bankaya gerek yok Frick ile yaparsınız dedi ve gerçekten 24 saat geçmeden geldi.

Fakat USDC-->USD dönüşümünde baya dolar yaktım (fee, yüzde kaç emin değilim ama benden 40-45 dolar gitti sanıyorum), üstüne 13 dolar gönderim ücreti, ulaşan paradan 11 dolar kesilmişti, sonra Garanti gelen fon ücreti diye 86 dolar kesmiş. Devlet de TL olarak %2 aldı Cheesy
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
January 07, 2023, 02:10:27 PM

Merak ettiğim bir konu var. Biliyorsunuz Mart sonuna kadar varlık barışı devam ediyor.

%3 kesinti olacak. Paraya 1 yıl dokunmadığınız zaman geri alıyorsunuz.

Diyelim ki 10.000 USD varlık barışı yapacağım. 300 USD kesilecek. 1 yıl paraya karışmadığımda, bu parayı 300 USD olarak mı alıyorum yoksa, geldiği gündeki kur ile mi?

If you like it, you can give Merit!
errorcode99
Member
**

Activity: 180
Merit: 46

View Profile
January 20, 2023, 08:28:44 PM

Ödeme şirketten geliyor. Banka size bir form gönderiyor, dolduruyorsunuz, ayrı ayrı veya birlikte, tutarı ve merkez bankasının o günkü alış kurunu yazıyorsunuz. EUR veya USD olarak farklılık gösteriyorsa toplam TL karşılığını ve IBAN bilgisini yazarsınız. Banka çalışanınız veya müşteri temsilciniz onaylar vb. ve örnekler veriniz. Aynı zamanda bir örneğinin banka sistemine yüklenmesi, genel müdürlüğe veya ilgili yere bildirilmesi. Bir seferde 50 bin-100 bin dolar çekerseniz başka bir ülkenin sistemine takılıp kalırsınız ve burada farklı sınavlar olur ama sonunda önemli olmayabilir çünkü burada yaşam huzuru vardır. 10.000'in altında birçok transfer yaparsanız muhtemelen daha iyidir.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
March 30, 2023, 09:20:00 AM

Varlık barışı için son gün YARIN arkadaşlar.

If you like it, you can give Merit!
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
April 01, 2023, 06:50:54 PM

şahsen bir dahaki boğaya kadar saklamaya karar verdim.  artık o zaman nasıl bir garip yolla çekmeye çalışırız bilmiyorum .
hopeless321
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 4

View Profile
August 24, 2023, 05:50:27 AM

Güncel olarak vergisiz olarak çekim yapabileceğimiz varlık barışı alternatifi bir sistem var mıdır?

Şu an çekmek isteseniz hangi yolu uygularsınız?
mehmetosman89
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 19

View Profile
October 11, 2023, 04:07:29 AM

Güncel olarak vergisiz olarak çekim yapabileceğimiz varlık barışı alternatifi bir sistem var mıdır?

Hala borsadaki vergilerden ve hizmet ücretlerinden muaf olabilecek alternatif bir para çekme işlemi bulamadım ve bunu gerçekten umursamıyorum çünkü genel olarak borsanın, hizmetleri aracılığıyla ödemek zorunda olduğumuz hizmet ücretlerini alma hakkı da var. Aynı şekilde, zaten kaçınılması zor olan vergilerde de bu vergiler devlet gelirine geri dönecek olsa da, bu nedenle çok küçük miktarlarda kesinti yapılmasının bir sorun olacağını düşünmüyorum.
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
December 04, 2023, 04:06:56 PM

Hala borsadaki vergilerden ve hizmet ücretlerinden muaf olabilecek alternatif bir para çekme işlemi bulamadım ve bunu gerçekten umursamıyorum çünkü genel olarak borsanın, hizmetleri aracılığıyla ödemek zorunda olduğumuz hizmet ücretlerini alma hakkı da var. Aynı şekilde, zaten kaçınılması zor olan vergilerde de bu vergiler devlet gelirine geri dönecek olsa da, bu nedenle çok küçük miktarlarda kesinti yapılmasının bir sorun olacağını düşünmüyorum.

vergi kesiyorlar mı şuan ? öyle bir şey yok diye biliyorum.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 04, 2023, 09:44:56 PM

vergi kesiyorlar mı şuan ? öyle bir şey yok diye biliyorum.

Şu an kesilmiyor ama yasa taslağı hemen hemen tamamlandı ve çıkacak, arkadaş kısa bir süre sonra tanışacağımız yeni döneme yönelik kullanmış o ifadeyi. Sanırım çoğumuzun hemfikir olduğu şey de, makul ve kabul edilebilir bir orana kimsenin itirazının olmayacağı, bu sayede bankalar da borsalar üzerinden gelen para akışı konusunda daha rahat davranabilecek.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
errorcode99
Member
**

Activity: 180
Merit: 46

View Profile
March 20, 2024, 05:13:04 PM

daha önce varlık barışı yapmıştım ama binance tr nin  borsanın aldığı komisyon üzerinden fatura kestiğini görünce bidaha varlık barışı yapıcağımı sanmıyorum, direk isim soyisim ve tc üstüne Alım Satım Komisyonları adı altında vergi alınıyor %18... vergi dairesinin umursayacağını sanmıyorum ama Masak yapılan işleme göre hala şüpheli bakabilir

Sorun değil, varlık takasını herhangi bir yerel banka aracılığıyla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Swift işlemlerinden herhangi bir kesinti almıyor, kesintiyi yalnızca Binance'e veya para çektiğiniz borsaya ödüyorsunuz. Ücretler, Halkbank 4$, Yapı Kredi 20$ gibi aracı kuruma göre değişiklik göstermektedir. Finansbank'ta da benzer ücretler olabiliyor. İçiniz rahat olsun diye forumun güncel olduğundan emin olun.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]
  Print  

Jump to: