Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:53:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3089574 times)
ljube
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
March 23, 2018, 02:24:35 PM
 #3301

Telenor banka ostaje u Srbiji

https://pcpress.rs/telenor-banka-ostaje-u-srbiji/
1715414017
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715414017

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715414017
Reply with quote  #2

1715414017
Report to moderator
1715414017
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715414017

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715414017
Reply with quote  #2

1715414017
Report to moderator
1715414017
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715414017

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715414017
Reply with quote  #2

1715414017
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715414017
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715414017

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715414017
Reply with quote  #2

1715414017
Report to moderator
1715414017
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715414017

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715414017
Reply with quote  #2

1715414017
Report to moderator
aleksej996
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 389


Do not trust the government


View Profile
March 23, 2018, 04:52:05 PM
 #3302

Sta se desava sa lokalnim board-om?
Nmgu iskopam poslednji info...

Nazalost nista.
Evo link pa baci neki komentar ako oces
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013762.80
nmalisa
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 103
Merit: 1

If you need website, just ask for info..


View Profile WWW
March 23, 2018, 04:59:51 PM
 #3303

Sta se desava sa lokalnim board-om?
Nmgu iskopam poslednji info...

Nazalost nista.
Evo link pa baci neki komentar ako oces
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013762.80

Na zalost ljudi izgleda da nisu zainteresovani za lokalni board.
Sto je prava steta jer bi mogli da mnogo tema imamo i da kroz njih prolazimo, prema potrebi za napredovanjem srpskog crypto sveta , ali avaj ..
Na zalost vecina nasih ljudi (cak i onih iz regiona) samo prate informacije sa bitnih topica i kuliraju ....

ADS TEAM offers the service of designing and building Web sites  (https://adsteam.info/)
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3172


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
March 23, 2018, 05:06:13 PM
Last edit: March 23, 2018, 05:34:04 PM by examplens
 #3304

Sta se desava sa lokalnim board-om?
Nmgu iskopam poslednji info...

Nazalost nista.
Evo link pa baci neki komentar ako oces
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013762.80

Ukrajinci slede nas primer. I oni su poceli tamo da pisu o tome, slicna stvar, slicni argumenti. doduse oni su nesto aktivniji tamo. Moguce da ce to pogurati moderatore da razmisle o prepakivanju lokalnih foruma.

da li moze neko da mi opise postupak menjanja tokena sa my ether walleta u dinare!!!!

Prvo moras da vidis gde se taj token moze prodati. Koja menjacnica.. Tamo ga menjas za BTC ili ETH. Kad imas btc ili eth u nekoj menjacnici, onda imas par opcija, ali npr najjednostavnije je da direktno odatle posaljes nekom ko otkupuljuje te valute kod nas.
Prvo proveri koliko vrede tvoji tokeni ukupno. Racunaj da ti treba minimum 7-10$ (troskovi transakcije) da ih posaljes na neku menjacnicu i da ih posle posaljes negde za isplatu. Sto znaci ako prodajes 15$ vrednost, na kraju ces dobiti manje od pola.


edit: Evo jedan zanimljiv topic po pitanju local boarda: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3178634.0

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
nikolas69
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 0


View Profile
March 23, 2018, 07:03:57 PM
 #3305

Ocekujte Mooooon u ponedeljak  Wink
Moze malo vise detalja zasto i koji moon je tacno u pitanju?pitam Cisto da javim ovima u italiji koju boju da mi stave na lambo sad kad si me uverio tako lepo Grin
Koja smo divljina dobro da smo i ovoliko mogli da koristimo telenor Grin

Javi im narandzastu i ako moze belo slovo Ƀ . A zasto i koji premotaj malo forum pisao sam .
pingu39
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 100



View Profile
March 23, 2018, 09:38:54 PM
 #3306

Sta se desava sa lokalnim board-om?
Nmgu iskopam poslednji info...

Nazalost nista.
Evo link pa baci neki komentar ako oces
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013762.80

Ukrajinci slede nas primer. I oni su poceli tamo da pisu o tome, slicna stvar, slicni argumenti. doduse oni su nesto aktivniji tamo. Moguce da ce to pogurati moderatore da razmisle o prepakivanju lokalnih foruma.

da li moze neko da mi opise postupak menjanja tokena sa my ether walleta u dinare!!!!

Prvo moras da vidis gde se taj token moze prodati. Koja menjacnica.. Tamo ga menjas za BTC ili ETH. Kad imas btc ili eth u nekoj menjacnici, onda imas par opcija, ali npr najjednostavnije je da direktno odatle posaljes nekom ko otkupuljuje te valute kod nas.
Prvo proveri koliko vrede tvoji tokeni ukupno. Racunaj da ti treba minimum 7-10$ (troskovi transakcije) da ih posaljes na neku menjacnicu i da ih posle posaljes negde za isplatu. Sto znaci ako prodajes 15$ vrednost, na kraju ces dobiti manje od pola.


edit: Evo jedan zanimljiv topic po pitanju local boarda: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3178634.0
pogledacu,hvala.jos uvek mi nije bas puno jasno,ali koliko sam shvatila sume moraju biti vece.a i te menjanice su?

lolchina
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 103



View Profile
March 23, 2018, 11:13:10 PM
 #3307

Da li neko zna kako da se poveca broj followera na twitteru,gledam ove ruse sto cepaju bounty kampanje kao ludi pa me zanima kako dobiju 10k followera na profilu...Koliko sam provalio vecina followera su im fake acc pa sad nemam pojma da li placaju neki servis koji to radi sam ili imaju neku skriptu za to
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3276
Merit: 3172


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
March 24, 2018, 12:01:19 AM
 #3308

Da li neko zna kako da se poveca broj followera na twitteru,gledam ove ruse sto cepaju bounty kampanje kao ludi pa me zanima kako dobiju 10k followera na profilu...Koliko sam provalio vecina followera su im fake acc pa sad nemam pojma da li placaju neki servis koji to radi sam ili imaju neku skriptu za to

Radis follow for follow
Dakle uzmes jedan dobar kripto Twitter nalog, nadjes njegove pratioce i krenes da ih pratis. Vratice ti follow oko 30%. I to radis do besvesti. S tim sto pazis da ne preteras odjednom i da ti twitter ne blokira nalog. Dnevno 150tak max. I to u tri puta..

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
March 24, 2018, 11:16:34 AM
 #3309

da li moze neko da mi opise postupak menjanja tokena sa my ether walleta u dinare!!!!

U dinare malo teže ali možeš u eure ili dolare. Prvo nađeš mjenjačnicu na kojoj možeš prodati svoje tokene za ether ili bitcoin. Nakon toga prodaješ ETH ili BTC za fiat.
Što ti konkretno nije jasno?
Dux2K
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 1000


Blocklancer - Freelance on the Blockchain


View Profile
March 24, 2018, 01:46:18 PM
 #3310

Ukoliko se ispostavi da  novi vlasnik Telenora promeni nesto u nacinu poslovanja i oteza povlacenje novca iz kriptovaluta(trenutno me samo to zanima kod njih, a i bilo koje banke)
Jel ima neko predlog za alternativu, a da funkcionise priblizno poput dosadasnje kombinacije.
Neko probao da upari CEX i mts banku?
Negde sam cuo-procitao da postoji opcija sa OTP bankom u Madjarskoj. Neko konkretno iskustvo?

Ima i tu opciju vecina malo ozbiljnijih majnera to radi posto povlace vece kolicine novca a to je nekih 15 hiljada mesecno.
OTP u madjarskoj radi ali samo na kreditnu jer nema proveru ako ides na racun nece ti dati pare posto omi imaju zabranu da isplacuju crypto ako ides direkto na racun naravno.
OTP je dobra opcija ali moras paziti na koji racun isplacujes i da bude kreditna kartica nema provere nema niceg samo posaljes i sljaka i cini mi da sa bittrexa radi ili sa stampa nemoj me drzati za rec provericu sa kumom on to tako pa cu javim detaljnije.

Ovako stoje stvari sa OTP bankom.

Moze da se otvori u budimpesti samo je potreban pasos nista vise netreba ni overena kopija, pitace jedino da li imate nekog tamo ko ima ima nekih pogodnosti stvarno ne znam koje mozda manje odrzavanje itd..... Drugo kada otvorite racun trazite i racun za kreditnu karticu tu je samo caka, imate taj racun na kreditnoj koji radi prema bitstampu i imate limit 2000 dolara ili evra dnevno da posaljete bez provere ako predjete ide provera kad se skonta sta je nema para (ne znam da li je samo za evre ili dolare koje sam pitao kazu da salju vrednost evra ali ne preko 1500 dnevno). Kod njih posto su u EU moze se podici do 15 hiljada dnevno.

To je sto se OTP u Madjarskoj tice, za MTS banku koliko sam upoznat niko nije hteo da proba bar ne od ovih mojih majnera a niko je i nema.
Za Telenor jos uvek ide sve po starom i radice sigurno jos uvek bez obzira na promenu vlasnistva.

Lepo objasnjeno.
Mada i mene interesuje jel neko uopste uzeo tu MTS banku i karticu i da li sljaka ili ne.

Coinroll - Bitcoin Gambling

[fX665GSjkGyrckCzk]
azguard2
Member
**
Offline Offline

Activity: 106
Merit: 14


View Profile
March 24, 2018, 03:26:21 PM
 #3311

Ukoliko se ispostavi da  novi vlasnik Telenora promeni nesto u nacinu poslovanja i oteza povlacenje novca iz kriptovaluta(trenutno me samo to zanima kod njih, a i bilo koje banke)
Jel ima neko predlog za alternativu, a da funkcionise priblizno poput dosadasnje kombinacije.
Neko probao da upari CEX i mts banku?
Negde sam cuo-procitao da postoji opcija sa OTP bankom u Madjarskoj. Neko konkretno iskustvo?

Ima i tu opciju vecina malo ozbiljnijih majnera to radi posto povlace vece kolicine novca a to je nekih 15 hiljada mesecno.
OTP u madjarskoj radi ali samo na kreditnu jer nema proveru ako ides na racun nece ti dati pare posto omi imaju zabranu da isplacuju crypto ako ides direkto na racun naravno.
OTP je dobra opcija ali moras paziti na koji racun isplacujes i da bude kreditna kartica nema provere nema niceg samo posaljes i sljaka i cini mi da sa bittrexa radi ili sa stampa nemoj me drzati za rec provericu sa kumom on to tako pa cu javim detaljnije.

Ovako stoje stvari sa OTP bankom.

Moze da se otvori u budimpesti samo je potreban pasos nista vise netreba ni overena kopija, pitace jedino da li imate nekog tamo ko ima ima nekih pogodnosti stvarno ne znam koje mozda manje odrzavanje itd..... Drugo kada otvorite racun trazite i racun za kreditnu karticu tu je samo caka, imate taj racun na kreditnoj koji radi prema bitstampu i imate limit 2000 dolara ili evra dnevno da posaljete bez provere ako predjete ide provera kad se skonta sta je nema para (ne znam da li je samo za evre ili dolare koje sam pitao kazu da salju vrednost evra ali ne preko 1500 dnevno). Kod njih posto su u EU moze se podici do 15 hiljada dnevno.

To je sto se OTP u Madjarskoj tice, za MTS banku koliko sam upoznat niko nije hteo da proba bar ne od ovih mojih majnera a niko je i nema.
Za Telenor jos uvek ide sve po starom i radice sigurno jos uvek bez obzira na promenu vlasnistva.

Odlicno. Jos jedna info me zanima, jel radi ta Madjarska OTP kartica na nasim aparatima ili se ide u Madj. Po kesh?

Jbg mora se ici tamo po kintu nece kod nas da radi to cak su probali i da idu direktno u nasu OTP banku ali mrka kapa kazu moze ali u dinarima i provizija je bila 7 ili 9%.
U svakom slucaju imam par njih koji saradjuju i odu na vikend i uzmu 40 hiljada. Mana jedino malo viznje do djarme.
joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
March 24, 2018, 03:26:44 PM
 #3312

Ako izuzmemo rudarenje i trgovanje na berzi kao načine koji su dobro poznati svima koji su bar malo u kriptu, na koji načini još zarađujete od kripta?

Ulaganjem u ICO-se, kupovinom MasterNodova, skupljanjem airdropova... gde ste se pronašli?


Hold, arbitraza..

Jedno deset puta mi je post otišao u draft i nije se više pojavio....

Hold je naravno jasan ali da li bi bio ljubazan da na nekom primeru detaljno objasniš arbitražu? Teoretski mi je jasno ali u praksi nikada to nisam odradio (uspešno)...

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
lolchina
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 103



View Profile
March 24, 2018, 03:32:47 PM
 #3313

Ako izuzmemo rudarenje i trgovanje na berzi kao načine koji su dobro poznati svima koji su bar malo u kriptu, na koji načini još zarađujete od kripta?

Ulaganjem u ICO-se, kupovinom MasterNodova, skupljanjem airdropova... gde ste se pronašli?


Hold, arbitraza..

Jedno deset puta mi je post otišao u draft i nije se više pojavio....

Hold je naravno jasan ali da li bi bio ljubazan da na nekom primeru detaljno objasniš arbitražu? Teoretski mi je jasno ali u praksi nikada to nisam odradio (uspešno)...
Arbitraza ti je kada koristis razliku u ceni izmedju dva coina i zaradis na toj razlici,Na primer etc je na polo 30$ na bitfinexu 25-kupis za 25$ na finexu pa posaljes na polo etc gde ga prodas za 30$ pa na polo kupis ltc/xrp koji saljes na finex gde ga prodas i kupis opet etc koji saljes na polo i tako u krug
pingu39
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 100



View Profile
March 24, 2018, 05:36:46 PM
 #3314

da li moze neko da mi opise postupak menjanja tokena sa my ether walleta u dinare!!!!

U dinare malo teže ali možeš u eure ili dolare. Prvo nađeš mjenjačnicu na kojoj možeš prodati svoje tokene za ether ili bitcoin. Nakon toga prodaješ ETH ili BTC za fiat.
Što ti konkretno nije jasno?
uopste ceo postupak.ali bukvalno ceo.koje su to menjacnice i koliki su minimumi,posto free tokeni koje dodele na telegremu su male svote ,a neko pomene da su provizije velike.

Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
March 24, 2018, 11:35:16 PM
 #3315

da li moze neko da mi opise postupak menjanja tokena sa my ether walleta u dinare!!!!

U dinare malo teže ali možeš u eure ili dolare. Prvo nađeš mjenjačnicu na kojoj možeš prodati svoje tokene za ether ili bitcoin. Nakon toga prodaješ ETH ili BTC za fiat.
Što ti konkretno nije jasno?
uopste ceo postupak.ali bukvalno ceo.koje su to menjacnice i koliki su minimumi,posto free tokeni koje dodele na telegremu su male svote ,a neko pomene da su provizije velike.

Prvo je pitanje s kojim tokenima (coinima) raspolažeš? Jesu li tokeni izlistani na CoinMarketCap-u? Ako su to neki novi tokeni koje si dobio preko airdrop ili bounty kampanja, provjeri preko njihovih službenih kanala (web stranica, twitter, telegram kanal, ANN post na forumu ...) jesu li tokeni već izlistani na nekoj poznatoj mjenjačnici. Ako jesu, odi na tu mjenjačnicu i provjeri kakavi su im uvjeti za registraciju, trgovanje i povlačenje (withdraw) coina. Većina mjenjačnica imaju minimalne iznose za povlačenje pa ako je vrijednost tvojih tokena manja od te vrijednosti nikada ih nećeš moći izvući van. Ako tokeni još nisu izlistani na niti jednoj mjenjačnici, vjerojatno im je i vrijednost gotovo nikakva pa bolje neka stoje na tvojem novčaniku dok ne vidiš šta će biti sa projektom u budućnosti. Druga solucija je da provjeriš dali se sa tokenom trguje na nekoj decentraliziranoj mjenjačnici (tzv. DEX). 
itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1076


^ Will code for Bitcoins


View Profile
March 25, 2018, 12:32:30 AM
 #3316

Ako izuzmemo rudarenje i trgovanje na berzi kao načine koji su dobro poznati svima koji su bar malo u kriptu, na koji načini još zarađujete od kripta?

Ulaganjem u ICO-se, kupovinom MasterNodova, skupljanjem airdropova... gde ste se pronašli?


Hold, arbitraza..

Jedno deset puta mi je post otišao u draft i nije se više pojavio....

Hold je naravno jasan ali da li bi bio ljubazan da na nekom primeru detaljno objasniš arbitražu? Teoretski mi je jasno ali u praksi nikada to nisam odradio (uspešno)...

Nije lako raditi arbitrazu, tacnije u praksi je nemoguce bez botova. Previse varijabli je u igri da bi moglo sve dovoljno brzo da se unese u Excel, moraju da se koriste API-ji na menjacnicama. Moras da uracnuas provizije menjacnica za svaki trade, provizije za transfer, takodje moras da vodis racuna da li ima dovoljno ponude za odredjeni coin po trenutnoj ceni, narocito za coin-e sa manjim volume-om i na manjim berzama, inace ti slipage pojede profit. Koliko ja znam dobri botovi se ne prodaju iz prostog razloga da ako prodas bot onda sam sebi seces profit jer sve instance bota rade istom logikom i otimaju jedna drugoj ono ponude sto ima da se ceo ciklus zatvori. Izes bot-a koji donosi vise para od njegove prodaje nego sto donosi da radi za tebe, takve botove ne vredi ni kupiti. Dodaj jos i to sto ima vec ko zna koliko botova koji se godinama razradjuju i koji uveliko rade na svim menjacnicama, nije ni cudo sto se relativno malo ljudi time (uspesno) bavi.
pingu39
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 100



View Profile
March 25, 2018, 10:48:54 AM
 #3317

da li moze neko da mi opise postupak menjanja tokena sa my ether walleta u dinare!!!!

U dinare malo teže ali možeš u eure ili dolare. Prvo nađeš mjenjačnicu na kojoj možeš prodati svoje tokene za ether ili bitcoin. Nakon toga prodaješ ETH ili BTC za fiat.
Što ti konkretno nije jasno?
uopste ceo postupak.ali bukvalno ceo.koje su to menjacnice i koliki su minimumi,posto free tokeni koje dodele na telegremu su male svote ,a neko pomene da su provizije velike.

Prvo je pitanje s kojim tokenima (coinima) raspolažeš? Jesu li tokeni izlistani na CoinMarketCap-u? Ako su to neki novi tokeni koje si dobio preko airdrop ili bounty kampanja, provjeri preko njihovih službenih kanala (web stranica, twitter, telegram kanal, ANN post na forumu ...) jesu li tokeni već izlistani na nekoj poznatoj mjenjačnici. Ako jesu, odi na tu mjenjačnicu i provjeri kakavi su im uvjeti za registraciju, trgovanje i povlačenje (withdraw) coina. Većina mjenjačnica imaju minimalne iznose za povlačenje pa ako je vrijednost tvojih tokena manja od te vrijednosti nikada ih nećeš moći izvući van. Ako tokeni još nisu izlistani na niti jednoj mjenjačnici, vjerojatno im je i vrijednost gotovo nikakva pa bolje neka stoje na tvojem novčaniku dok ne vidiš šta će biti sa projektom u budućnosti. Druga solucija je da provjeriš dali se sa tokenom trguje na nekoj decentraliziranoj mjenjačnici (tzv. DEX). 

ok,hvala puno,kad dodjem do neke "ozbiljne " svote tokena obratim se ponovo za POMOC. Grin.do tad ,procunjacu sve te mogucnosti.

joes021
Member
**
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 10

CEO @ cryptolandscout.com


View Profile WWW
March 25, 2018, 05:30:45 PM
 #3318

Quote
Arbitraza ti je kada koristis razliku u ceni izmedju dva coina i zaradis na toj razlici,Na primer etc je na polo 30$ na bitfinexu 25-kupis za 25$ na finexu pa posaljes na polo etc gde ga prodas za 30$ pa na polo kupis ltc/xrp koji saljes na finex gde ga prodas i kupis opet etc koji saljes na polo i tako u krug

SHvatam to ja ali u praksi je prilično komplikovano. U tvom primeru ako ja dobro pratim ne može da se odradi jer poloniex ne radi sa fiatom, tj ne možeš da dobiješ dolare. Zato sam i pitao za jedan pravi primer baš iz prakse.

https://cryptolandscout.com | Crypto Market Scanner that monitors Price Action, ABCD patterns, Fib, RSI, RSI Divergences, MA, Heikin Ashi Candles, Smoothed Heikin Ashi at all time frames, and all coins on a single display.
itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1076


^ Will code for Bitcoins


View Profile
March 25, 2018, 08:42:56 PM
 #3319

Quote
Arbitraza ti je kada koristis razliku u ceni izmedju dva coina i zaradis na toj razlici,Na primer etc je na polo 30$ na bitfinexu 25-kupis za 25$ na finexu pa posaljes na polo etc gde ga prodas za 30$ pa na polo kupis ltc/xrp koji saljes na finex gde ga prodas i kupis opet etc koji saljes na polo i tako u krug

SHvatam to ja ali u praksi je prilično komplikovano. U tvom primeru ako ja dobro pratim ne može da se odradi jer poloniex ne radi sa fiatom, tj ne možeš da dobiješ dolare. Zato sam i pitao za jedan pravi primer baš iz prakse.

Poloniex radi sa USDT, sto je za sve prakticne primene isto sto i u US$, cena je skoro priblizno 1:1 na Bitfinex-u ako bas hoces da ih zamenis za US$. Arbitraza se u najvecem broju slucajeva ni ne radi sa US$ jer ti treba jako mnogo vremena i troskova da prebacis US$  sa jedne menjacnice u banku pa u drugu menjacnicu, mnogo je lakse prebaciti kriptovalute i daleko su vece razlike za BTC i ETH markete pojedinacnih coinova. Ako bas hoces primere, imas ih ovde: https://cryptocoincharts.info/arbitrage i na jos nekim sajtovima, npr: https://coingap.org/.
cryptodzoni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 0


View Profile
March 25, 2018, 08:44:16 PM
 #3320

Za 2 dana pocinje Sandblock public sale, pre sale je kompletno rasprodat.
Projekat je vrlo solidan (u pitanju je francuski tim strucnjaka koji stoji iza ideje).

Sve do sredine aprila (kada je distribucija tokena) mozete zaraditi dodatne tokene putem anketa na njihovoj aplikaciji (ankete su u vezi kriptovaluta) i preko bounty programa i referala naravno.

Potrebno je da na vasem android/iOS telefonu instalirate ovu aplikaciju https://sandblock.app.link/OQVXuJDbAL  (treba samo email za registraciju) i preko te aplikacije skupljate dodatne tokene, takodje tu vam stizu tokeni posle public sale-a koje posle mozete da posaljete na my ether wallet ili gde vec zelite.


Vise o timu i samom projektu mozete pronaci na njihovom sajtu. https://sandblock.io/
Pages: « 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!