Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:58:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 99 »
  Print  
Author Topic: Magyar (Hungarian)  (Read 1277804 times)
Balaxi
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 122
Merit: 6

Dream. Fulfil. Repeat.


View Profile
September 28, 2016, 03:02:49 PM
 #401

Helyes!  Cheesy

Egyebkent szerintetek egy openbazaar.org szeru adok veszek altcoin/bitcoin oldalra lenne Magyarorszagon igeny?
1714823938
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714823938

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714823938
Reply with quote  #2

1714823938
Report to moderator
1714823938
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714823938

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714823938
Reply with quote  #2

1714823938
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714823938
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714823938

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714823938
Reply with quote  #2

1714823938
Report to moderator
huntalan81
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


View Profile
September 28, 2016, 05:52:37 PM
 #402

Helyes!  Cheesy

Egyebkent szerintetek egy openbazaar.org szeru adok veszek altcoin/bitcoin oldalra lenne Magyarorszagon igeny?

Egyelőre kicsi az elterjedés, mármint crypto-valuta terén, de szerintem pár éven belül biztosan megtérülne minden, amit most megcsinálnánk e témában Magyarországon is. Olvastam már ilyen kezdeményezésről, de kevés támogatottsága volt, így bele sem kezdtek. Én azt mondom, hogy ha van tudásod és esetleg pénzed is hozzá, bátran kezdj ilyenbe.

Népszerűsíteni, kampányolni, terjeszteni! Manapság a PR és reklám kib@szott fontos! Nyomni, tolni s idővel beépül az emberek tudatába.

Mint egy választási kampány. Vagy egy rossz énekes, pl. Lady Gaga, a reklám és az állandó jelenlét, ami népszerűvé tette, most kivették a nagy zsét belőle s nem is mennek a klipjei egyik csatornán sem. De beépült a tudatba s az emberek megveszik a következő lemezét is...


Delete my negative trust, pls.
huntalan81
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


View Profile
September 28, 2016, 05:59:40 PM
 #403

Jelezd itt, ha magyar vagy (s ha vállalod is).

Nem kötelező! Csak mérjük fel, mennyire is van igény a külön alfórumra!!

Delete my negative trust, pls.
bitart
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 629


Vires in Numeris


View Profile
September 28, 2016, 09:23:17 PM
 #404

Jelezd itt, ha magyar vagy (s ha vállalod is).

Nem kötelező! Csak mérjük fel, mennyire is van igény a külön alfórumra!!

Ha nem jelez senki, megszüntetik?
huntalan81
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


View Profile
September 29, 2016, 04:34:42 AM
 #405

Jelezd itt, ha magyar vagy (s ha vállalod is).

Nem kötelező! Csak mérjük fel, mennyire is van igény a külön alfórumra!!

Ha nem jelez senki, megszüntetik?

 Grin

Dehogy! Viszont ha jelzünk, minden egyes "jelzés" egy-egy hozzászólás, ami ugye növeli a hozzászólások számát, ami ugye növeli az esélyét annak, hogy saját alfórummá alakuljunk. Csak tenni próbálok a cél érdekében.

Előny vagy hátrány egyébként a saját alfórum?

Vagy menjünk egy hazai fórumra mindannyian? - lásd fentebb.

Delete my negative trust, pls.
Balaxi
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 122
Merit: 6

Dream. Fulfil. Repeat.


View Profile
September 29, 2016, 06:02:53 AM
 #406

Helyes!  Cheesy

Egyebkent szerintetek egy openbazaar.org szeru adok veszek altcoin/bitcoin oldalra lenne Magyarorszagon igeny?

Egyelőre kicsi az elterjedés, mármint crypto-valuta terén, de szerintem pár éven belül biztosan megtérülne minden, amit most megcsinálnánk e témában Magyarországon is. Olvastam már ilyen kezdeményezésről, de kevés támogatottsága volt, így bele sem kezdtek. Én azt mondom, hogy ha van tudásod és esetleg pénzed is hozzá, bátran kezdj ilyenbe.

Népszerűsíteni, kampányolni, terjeszteni! Manapság a PR és reklám kib@szott fontos! Nyomni, tolni s idővel beépül az emberek tudatába.

Mint egy választási kampány. Vagy egy rossz énekes, pl. Lady Gaga, a reklám és az állandó jelenlét, ami népszerűvé tette, most kivették a nagy zsét belőle s nem is mennek a klipjei egyik csatornán sem. De beépült a tudatba s az emberek megveszik a következő lemezét is...



Igen, mi is így látjuk a helyzetet. Mo. viszont kicsit lemaradt a téren, de az általános globális trendet követve (különösen az idei 2016-os davosi fórumtól, ahol a blokklánc volt az egyik key agenda) bizonyosak vagyunk benne hogy növekedni fog az igény mind a hírszolgáltatásra, mind a praktikusabb e-commerce, adokveszek platformokra is. Szóval nagy eséllyel nekilátunk jövőre, addigra tán összeáll a csapat rá. Smiley
huntalan81
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


View Profile
September 30, 2016, 04:53:54 AM
 #407

Helyes!  Cheesy

Egyebkent szerintetek egy openbazaar.org szeru adok veszek altcoin/bitcoin oldalra lenne Magyarorszagon igeny?

Egyelőre kicsi az elterjedés, mármint crypto-valuta terén, de szerintem pár éven belül biztosan megtérülne minden, amit most megcsinálnánk e témában Magyarországon is. Olvastam már ilyen kezdeményezésről, de kevés támogatottsága volt, így bele sem kezdtek. Én azt mondom, hogy ha van tudásod és esetleg pénzed is hozzá, bátran kezdj ilyenbe.

Népszerűsíteni, kampányolni, terjeszteni! Manapság a PR és reklám kib@szott fontos! Nyomni, tolni s idővel beépül az emberek tudatába.

Mint egy választási kampány. Vagy egy rossz énekes, pl. Lady Gaga, a reklám és az állandó jelenlét, ami népszerűvé tette, most kivették a nagy zsét belőle s nem is mennek a klipjei egyik csatornán sem. De beépült a tudatba s az emberek megveszik a következő lemezét is...



Igen, mi is így látjuk a helyzetet. Mo. viszont kicsit lemaradt a téren, de az általános globális trendet követve (különösen az idei 2016-os davosi fórumtól, ahol a blokklánc volt az egyik key agenda) bizonyosak vagyunk benne hogy növekedni fog az igény mind a hírszolgáltatásra, mind a praktikusabb e-commerce, adokveszek platformokra is. Szóval nagy eséllyel nekilátunk jövőre, addigra tán összeáll a csapat rá. Smiley

Segítenék is, de hát valamiből meg is kell élni... munka mellett meg nem egyszerű.

Delete my negative trust, pls.
Balaxi
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 122
Merit: 6

Dream. Fulfil. Repeat.


View Profile
September 30, 2016, 10:10:28 AM
 #408

Helyes!  Cheesy

Egyebkent szerintetek egy openbazaar.org szeru adok veszek altcoin/bitcoin oldalra lenne Magyarorszagon igeny?

Egyelőre kicsi az elterjedés, mármint crypto-valuta terén, de szerintem pár éven belül biztosan megtérülne minden, amit most megcsinálnánk e témában Magyarországon is. Olvastam már ilyen kezdeményezésről, de kevés támogatottsága volt, így bele sem kezdtek. Én azt mondom, hogy ha van tudásod és esetleg pénzed is hozzá, bátran kezdj ilyenbe.

Népszerűsíteni, kampányolni, terjeszteni! Manapság a PR és reklám kib@szott fontos! Nyomni, tolni s idővel beépül az emberek tudatába.

Mint egy választási kampány. Vagy egy rossz énekes, pl. Lady Gaga, a reklám és az állandó jelenlét, ami népszerűvé tette, most kivették a nagy zsét belőle s nem is mennek a klipjei egyik csatornán sem. De beépült a tudatba s az emberek megveszik a következő lemezét is...



Igen, mi is így látjuk a helyzetet. Mo. viszont kicsit lemaradt a téren, de az általános globális trendet követve (különösen az idei 2016-os davosi fórumtól, ahol a blokklánc volt az egyik key agenda) bizonyosak vagyunk benne hogy növekedni fog az igény mind a hírszolgáltatásra, mind a praktikusabb e-commerce, adokveszek platformokra is. Szóval nagy eséllyel nekilátunk jövőre, addigra tán összeáll a csapat rá. Smiley

Segítenék is, de hát valamiből meg is kell élni... munka mellett meg nem egyszerű.

No worries, megoldjuk szépen lassan Cheesy
Attilaloe
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 326
Merit: 250



View Profile
October 02, 2016, 11:18:54 AM
 #409

Sziasztok! Én is magyar vagyok, vállalom Smiley Az viszont biztos, hogy kis hazánkban még eléggé gyerekcipőben jár minden ami Bitcoinnal vagy egyéb crypto-valutákkal kapcsolatos. De innen már csak felfelé vezet az út Smiley

                  ▄█▄
               █████████
            ███    █    ███
        ████       █       ████
     ███           █           ███
 ████              █              ████
█████             ███             █████
██   ███         █████         ████  ██
██      ███▓    ██ █ ██     ███      ██
██         ██████  █  ██████         ██
██           █████ █ █████           ██
██          ██   █████   ██          ██
██         ██ ███  █  ███ ██         ██
██        ████     █     ████        ██
██     ███ ███     █     ███ ███     ██
██ ████       ████ █  ███       ████ ██
███              █████              ███
   ███             █             ███
      ████         █         ████
          ███      █      ████
             ████  █   ███
                ███████
                  ▀█▀















                  ▄█▄
               █████████
            ███    █    ███
        ████       █       ████
     ███           █           ███
 ████              █              ████
█████             ███             █████
██   ███         █████         ████  ██
██      ███▓    ██ █ ██     ███      ██
██         ██████  █  ██████         ██
██           █████ █ █████           ██
██          ██   █████   ██          ██
██         ██ ███  █  ███ ██         ██
██        ████     █     ████        ██
██     ███ ███     █     ███ ███     ██
██ ████       ████ █  ███       ████ ██
███              █████              ███
   ███             █             ███
      ████         █         ████
          ███      █      ████
             ████  █   ███
                ███████
                  ▀█▀

















.
TELEGRAM
FACEBOOK
TWITTER
REDDIT

















.
LINKEDIN
INSTAGRAM
GITHUB
BITCOINTALK
Stockton
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
October 06, 2016, 08:09:47 AM
 #410

Üdv kollegák, én is csatlakoznék a társasághoz mint Magyar újonc Smiley

Nem tudom itt mennyien vagyunk, vagy van-e esetleg más csoportosulás, de jó látni, hogy vannak még akiket érdekel a téma.

Én egyelőre csak tapogatózom a témában, szeretném megérteni az alapfogalmakat, mint Proof of work, Proof of Stake, hardfork, softfork...ilyesmik... van erről valami magyar nyelvű leírás esetleg?

Legjobbakat!
Balaxi
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 122
Merit: 6

Dream. Fulfil. Repeat.


View Profile
October 06, 2016, 02:13:25 PM
 #411

Üdv kollegák, én is csatlakoznék a társasághoz mint Magyar újonc Smiley

Nem tudom itt mennyien vagyunk, vagy van-e esetleg más csoportosulás, de jó látni, hogy vannak még akiket érdekel a téma.

Én egyelőre csak tapogatózom a témában, szeretném megérteni az alapfogalmakat, mint Proof of work, Proof of Stake, hardfork, softfork...ilyesmik... van erről valami magyar nyelvű leírás esetleg?

Legjobbakat!

Üdv Stockton! Smiley

Találsz az oldalunkon egy bitcoin szószedetet - http://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-szojegyzek/ ahol voltaképp minden fontosabb fogalom fel van tüntetve.

Általánosságban szólva van útmutatónk számos kapcsolódó témában (bányászás, e-tárca készítés, egy friss elfogadóhely lokátort is tervezünk, BTC árdiagrammok (bár elég gagyi jelenleg, de folyamatban van egy elsőosztályú charting platform lokalizációja, amely kiváló grafikon-rajzolási, ábrázolási eszközökkel rendelkezik <a kereskedő/finánc mentalitásuaknak>).

Plusz ha van ötleted, igényed mit szeretnél látni az oldalon, mindent szívesen fogadunk; írj itt, az info@bitcoinbazis.hu -ra, de ->

-> Mehet a lájk, követés a https://www.facebook.com/bitcoinbazis/ | https://twitter.com/BitcoinBazis | https://www.youtube.com/channel/UCSE5FNOQbFm3Dn69aqG3LDA platformokon is.  Grin
Stockton
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
October 07, 2016, 05:05:01 AM
 #412

Üdv kollegák, én is csatlakoznék a társasághoz mint Magyar újonc Smiley

Nem tudom itt mennyien vagyunk, vagy van-e esetleg más csoportosulás, de jó látni, hogy vannak még akiket érdekel a téma.

Én egyelőre csak tapogatózom a témában, szeretném megérteni az alapfogalmakat, mint Proof of work, Proof of Stake, hardfork, softfork...ilyesmik... van erről valami magyar nyelvű leírás esetleg?

Legjobbakat!

Üdv Stockton! Smiley

Találsz az oldalunkon egy bitcoin szószedetet - http://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-szojegyzek/ ahol voltaképp minden fontosabb fogalom fel van tüntetve.

Általánosságban szólva van útmutatónk számos kapcsolódó témában (bányászás, e-tárca készítés, egy friss elfogadóhely lokátort is tervezünk, BTC árdiagrammok (bár elég gagyi jelenleg, de folyamatban van egy elsőosztályú charting platform lokalizációja, amely kiváló grafikon-rajzolási, ábrázolási eszközökkel rendelkezik <a kereskedő/finánc mentalitásuaknak>).

Plusz ha van ötleted, igényed mit szeretnél látni az oldalon, mindent szívesen fogadunk; írj itt, az info@bitcoinbazis.hu -ra, de ->

-> Mehet a lájk, követés a https://www.facebook.com/bitcoinbazis/ | https://twitter.com/BitcoinBazis | https://www.youtube.com/channel/UCSE5FNOQbFm3Dn69aqG3LDA platformokon is.  Grin

Köszönöm szépen, már nézem is! Smiley
Stockton
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
October 09, 2016, 09:07:07 AM
 #413

Sziasztok!

Nagyjából már képben vagyok, elolvastam a fentieket, köszönöm még egyszer.
De azért lenne még pár alapvető kérdésem...és itt kiderülhet, hogy nem is igazán vagyok tisztában a dolgokkal annyira mint hiszem Smiley

Szóval...
1., Fogyasztást sokszor W/Gh-ben adják meg. Van-e módja annak, hogy ezt átváltsuk kW/h-ra? Vagy itt hogy tudom kiszámolni az áramfogyasztást?

2., Vannak pl ilyen kis kínai USB-s stick minerek. Amik ugye 330kH/s max... és úgy olvastam, hogy itt a block reward-ra megy ki a játék, mert tényleges teljesítményt ezekkel nyilván nem lehet felmutatni. Tehát itt solo mining esetén akkor úgy működik a dolog, hogy "elkap" a hálózatból egy feldolgozatlan blokkot és ha szerencsém van akkor "amögött" ott lapul a 12.5 bitcoin? Bocs, nem tudom jobban megfogalmazni Smiley

3., Solo mining esetén, ha mondjuk egy cgminert indítok, és mondjuk talál valami kriptovalutát, azt milyen módon kapom meg? Az OK, hogy walletben tároljuk őket, de hogy jut el a bányászszoftveren át a walletembe a kriptovaluta?

4., Jó-e az az elgondolás mi szerint a cgminer-nek a conf file mondja meg hogy voltaképpen mit bányásszon, és nem csak bitcoinra jó? Tehát ha bármi altcoint szeretnék, akkor csak a config file-t kell megfelelően megírnom hozzá, akár solo, akár pool bányászatot szeretnék...korrekt?

Huh, lehet hülyeségeket kérdezek, de sorry, ez nekem még elég új de szeretném megérteni.

Köszönöm előre is ha kapok választ!
robbie.robbsen
Member
**
Offline Offline

Activity: 64
Merit: 10


View Profile
October 10, 2016, 01:11:16 PM
 #414

Vásárlás az hungarian Paysafecard a BTC. Rate 1: 0,85. Érdekelt? Kérem, küldjenek pm.

Buying your hungarian Paysafecard for BTC. Rate 1:0.85. Please send me pm.

Tasunko
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 420
Merit: 250



View Profile
October 11, 2016, 08:25:54 PM
 #415

NEM-ben, WAVES-ben, RISE-ben, ETC-ben bízok.
várom a pumpot..








       ▄▄▄▄▄               ▄▄▄▄▄
   ▄▄█▀▀▀▀▀▀██▄        ▄▄█▀▀▀▀▀▀▀█▄
 ▄██▀        ▀██▄    ▄██▀         ▀█▄
██▀            ▀██▄  ▀▀             ██
██               ▀██        ▄▄▄▄▄▄▄▄██
██                ▀██▄      ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
 ██▄          ▄██   ▀██▄          ▄▄▄
  ▀██▄      ▄██▀      ▀██▄▄     ▄██▀
    ▀▀██████▀▀          ▀▀██████▀▀


Unchained Smart Contracts
Decentralized Oracle
Infinitly Scalable
Blockchain Technology
Turing-Complete
State-Channels



                 ▄████▄▄    ▄
██             ████████████▀
████▄         █████████████▀
▀████████▄▄   █████████████
▄▄█████████████████████████
██████████████████████████
  ▀██████████████████████
   █████████████████████
    ▀█████████████████▀
      ▄█████████████▀
▄▄███████████████▀
   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.TWITTER.
██████████████████████████████████████████████████████████████
TELEGRAM

             ▄██▄
     ▄      ▐████   ▄▄
   █████     ██████████
    █████████████████▀
 ▄████████████▀████▌
██████████     ▀████    
 ▀▀   █████     ██████████
      ▀████▌▄████████████▀
    ▄▄▄███████████████▌
   ██████████▀    ▐████
    ▀▀▀  ████▌     ▀▀▀
         ▀███▀
.SLACK.
██████████████████████████████████████████████████
REDDIT
f
.FACEBOOK.
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████
LINKEDIN


PlanetOfBets
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 420
Merit: 250



View Profile
October 11, 2016, 10:51:16 PM
Last edit: December 05, 2016, 11:32:15 AM by PlanetOfBets
 #416

kerdese van teuye fel, szivesen valaszolok adj egy kis olcsó Bitcoin, amely a kínálat kapcsolatba velem, ha már is van az enyémben Bitcoin Tools, szintén kapcsolatba velem, nagyon köszönöm mindenkinek,
huntalan81
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


View Profile
October 13, 2016, 05:50:48 PM
 #417

Kezd egyre felkapottabb lenni a fórum, már a külföldiek is próbálkoznak...

Delete my negative trust, pls.
colombuszka
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 802
Merit: 501



View Profile
October 14, 2016, 10:52:54 AM
 #418

NEM-ben, WAVES-ben, RISE-ben, ETC-ben bízok.
várom a pumpot..

ETC-ben kevésbé, a többi stimmel.  Bár RISE sem halad úgy, ahogy kellene..  NEM & WAVES viszont óriási hozamot hozhat 1-2 éven belül (NEM már hozott is az ingyenes ICO-hoz képest:) )

.
.
.
▬◇
▬◇▬◆
▬◇▬◇▬◆
.
.







███
███░░░███
███░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░███░░░░░░░░░░░░░░░███░░░░███
███░░░░░░░░░███░░░░░░░░░███░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░███░░░███░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░███░░░░░░░░░███
███░░░░███░░░░░░░░░░░░░░░███░░░░███
███░░░░░░░░░███░░░░░░░░░███░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░███░░░███░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░███░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░░░░░░░███
███░░░░░░░░░███
███░░░███
███
.
.
.
◇▬
◆▬◇▬
◆▬◇▬◇▬
.
.
bitart
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 629


Vires in Numeris


View Profile
October 16, 2016, 08:57:03 AM
 #419

Kezd egyre felkapottabb lenni a fórum, már a külföldiek is próbálkoznak...

Persze, hátha ráharapunk... ezekkel óvatos lennék, elég nehéz vitatkozni google translate használatával Smiley
huntalan81
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


View Profile
October 16, 2016, 03:36:29 PM
 #420

Kezd egyre felkapottabb lenni a fórum, már a külföldiek is próbálkoznak...

Persze, hátha ráharapunk... ezekkel óvatos lennék, elég nehéz vitatkozni google translate használatával Smiley

Egyetértek! Smiley

Delete my negative trust, pls.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 99 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!